|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3 kapljice..do kdaj?
3.11.2006 20:17:50   
Romcka
HI pupe:) do kdaj se dajejo kapljice D vitamina? Sem ze velikokrat hotela poklicat naso zdravnico, pa vedno pozabim...aja..nasa pupa je stara 15m...in ze od samega zacetka smo dajali samo po 3-5 kaljic (sem lih brala, da ste ene dajale med 7-10 kapljicami...
posiljam lep pozdravcek
R

_____________________________

mi pa imamo dve sončici: Kajo in Nejo:)

http://krizajcki.moj-album.com/

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
3.11.2006 21:27:31   
Janeja
Do 2 leta - po 8 kapljic.


(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
4.11.2006 9:42:30   
Anonimen
HM..mi smo z 1.letom nehali devat,mislim, pa da je odvisno kako se kostke na glavici zarastejouser posted image

evo doziranje kapljic:

Doziranje: individualno; otroci mlajši od 6 mesecev: dojeni ali hranjeni s kravjim mlekom 7 kapljic na dan, hranjeni s prilagojenim mlekom 4 kapljice na dan; otroci stari od 6 mesecev do 3 let: dojeni ali hranjeni s kravjim mlekom 10 kapljic na dan, hranjenim s prilagojenim mlekom do 8 kapljic na dan; nedonošenčki, otroci s prebavnimi motnjami, otroci s kroničnim obolenjem jeter in ledvic potrebujejo večje odmerke in jih doloći zdravnik. (ena kapljica vsebuje 180 IE vitamina A in 60 IE vitamina D3).

(odgovor članu Janeja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
4.11.2006 10:55:39   
miskolinka
Mi smo ji nehali dajati pri enem letu, ker jih poleti baje nerabijo.Baje soncek nadomesti ta vitamin. Sedaj je stara 16. mesecev in ji jih spet dajemo, ker se ji se ni zaprla fontanela. Dajemo ji po 10 kapljic in to od 6. meseca, prej smo dajali po sedem. Mislim da ima kolicina opraviti tudi s tem kaj otrok je. tisti ki se dojijo rabijo vec kapljic. Do kdaj pa je odvisno kako ti svetuje pediater, se pravi do kdaj jih otrok rabi.

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
4.11.2006 12:21:26   
Katrin
Leto in pol...

lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu miskolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
4.11.2006 14:01:22   
Pilar
Do enega leta; oziroma, ko se zapre tista kost na glavici. Dajali smo pa 7 kapljic dnevno.

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
4.11.2006 14:14:23   
triša
Jaz sem v Avstriji kupla D3 vitamine, jih je pogledala zdravnica in nam naročila vsake dva dni po eno kapljico. Naša je stara skoraj 6 m.

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
4.11.2006 14:15:54   
doroteja23
Mi smo jih pri enem letu nehali dajat. Pediater nam je naročil naj kupimo multivitaminski sirup in dajemo to. Tak da ji kapljic ne dajemo.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AD3 kapljice..do kdaj?
12.11.2006 16:50:00   
Romcka
halo evribodi:)
no sem ze pred casom klicala Kajino zdravnico in je rekla, da se kapljice dajejo do enega leta...kolicina pa je odvisna od tega ali se otrok doji ali ne, ker je v prilagojenem mleku ze dodan vitD...
Ekoli tudi nam je rekla, naj cez zimo dajemo sirup z vitamini...
uzivajte
R

_____________________________

mi pa imamo dve sončici: Kajo in Nejo:)

http://krizajcki.moj-album.com/


(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?