|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ANKETA O DOJENJU
7.9.2005 16:47:38   
india
Glede na pomembnost dojenja za malčke, me zanima , kako dolgo ste dojile vaše srčke?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 7:54:46   
Pinga
Dojila sem 26 mesecev in pol in ni mi žal niti za en dan, čeprav so vsi govorili, da pa res ni več potrebno da jo dojim. Zdaj dva meseca ne dojim več, vendar če si stisnem bradavico, še vedno priteče malo mleka, vendar naša pupa noče več ziat.
Upam, da bom tudi drugega otroka lahko dojila čim dlje.


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 10:11:25   
vesna fž
Dojim oba dva se pravi vsega skupaj že dobrih 24 mesecev s tem da zadnji mesec zizkata oba pa morm reč da tavečjega še nimam namena dat "dol",ker mi je všeč da se na ta način pocrkljama to je najinih 5 min upam da bom tudi Pio dojila tako dolgo.


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 10:15:57   
*maja
Ta prvo malo več kot eno leto, drugega pa slabo leto, potem pa sam ni želel več.
Pri tretji pa bomo še videli kako bo .

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 12:31:03   
niki5
Prvega 13 mesecev, odstavil se je sam, drugega še vedno dojim, kmalu bo imel 11 mesecev.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 12:37:43   
Anonimen
5 mescov kar se mi di čez glavo. no če bi tamala sama hotla bi pol leta, kej več pa vrjetn ne.

lp, lara

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 17:06:21   
india
Ja, moji so tudi sami določili,kako dolgo bodo zizali , ko jim ni bilo več, je bil pač konec.

Extrem pa se mi zdi soseda,ki je hčero dojila 4 leta. Nato je rodila sina, ki pa ga je dojila le pol leta, ker ni imela več mleka.

Po mjoem je vsak dan dojenja zelo pomemben za malčka.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 17:37:25   
Abby
Hčerko sem dojila točno dve leti in pol, pa še ne bi nehala, ampak so bradavice postale strašno občutljive zaradi nove nosečnosti, zato sva morale nehati.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 20:56:06   
malika
Do 10 meseca. Potem pa smo naredili novega in mu okus mleka ni več pasal in je nehal.


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 22:36:52   
Pi-kica 1
Dojim le še enkrat na dan. Bi večkrat, pa sinko ne želi in mislim, da bo počasi konec.

LP

Pi-kica

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   ANKETA O DOJENJU
8.9.2005 22:42:43   
Anonimen
Odkrito priznam, da mi je včasih kar nerodno priznati, da pri 13 mesecih še dojim. Marsikdaj doživim tisti začuden: "Pa kaj še dojiš? Kako dolgo pa še misliš? Saj bi že lahko zdavnaj odnehala..."

Ne, ne bi mogla. Mali ne napreduje preveč v teži (od 6 m do 12 m samo pol kile!), jesti noče trde hrane, zdaj ko je v vrtcu je še huje, da o tem, da zadnja dva dni sploh ne je, niti ne govorim.

S tem se zelo obremenjujem...

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   ANKETA O DOJENJU
9.9.2005 11:24:35   
Maxica
Ja, jaz tudi svojega trinajstmesečnika še dojim. Moram priznati, da me ponoči počasi utruja dojenje, sploh ko moram zjutraj vstati ob 6h. Čez dan mi pa ni panike-ga podojim, če le hoče, saj imava tudi midva treutno krizo v hranjenju zaradi zobkov.
Res pa ne razumem teh naših mam in tetk in tašč, ki so vse začudene, da svoje otročke pri tej starosti še dojimo. Ravno zadnjič mi teta naredi, da zdaj imava pa že res dovolj tega dojenja, naj ga vendarle odstavim. Zakaj pa??? Je ona zaradi tega kaj na slabšem??? Grrr, me pojezijo taki komentarji. Imam občutek, da nam samo zavidajo, ker so same dojile premalo časa in s svojimi otroki niso vzpostavile tega stika.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   ANKETA O DOJENJU
9.9.2005 20:03:25   
india
Ja,Maxica, moja babica je pa vedno rekla, naj dojim čim dlje, kako je bilo njej fajn, ko je na njivi otroka podojila, pa je lahko dalje delala

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   ANKETA O DOJENJU
10.9.2005 22:11:37   
bskrle
13 in 16 mesecev.
Sem imela po enem letu dosti dojenja, vsaj pri drugi, ki je dojenje zahtevala.
No joka ...

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   ANKETA O DOJENJU
10.9.2005 22:38:33   
evelinka
Tudi jaz sem kar dolgo dojila svoje otročke.Prvo 14 mesecev, drugega 24 mesecev,tretjo 3,5 leta, četrti je star 6,5 meseca in se še vedno intenzivno doji.Tudi meni se "norčujejo " kako dolgo dojim, pa me ne moti več.Važno,da je dete zadovoljno. LP

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   ANKETA O DOJENJU
12.9.2005 17:23:20   
Anonimen
Jaz jo še vedno dojim pri skoraj že 15.mesecih in mi je kar malo čudno da še hoče
Me kar pogreša sedaj ko je v vrtcu, potem me pa kar sleče

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   ANKETA O DOJENJU
12.9.2005 23:12:09   
Anonimen
Jaz pa bom povedala čisto realno zgodbo. Dojenje otroka je potrebno nekje 1. leta starosti, ko še mleko potrebuje. Vse, kar je po tej starosti, je pa zame razvajanje, kot npr. da ima otrok še dudo. Poznam primer 2 mamic, ki sta dojili otroke do 2 let. Tudi moja sestrična jo še vedno doji pri starosti 2 let in 4 mesecev. Ko sta ti dve poskušali odstaviti otroka, jima je to sicer počasi uspelo. A zgodilo se je to, kar sta najmanj pričakovali. Mislili sta, da sta otroka ful navezana na njiju. V resnici pa sta otrokoma pomenili le "predmet", kjer se lahko potolaži, kot plastična duda, ki jih imamo za otročke. Ko sta nehali z dojenjem, ju otroka sploh več nista upoštevala, ati je bil vse na svetu, mama ni obstajala. In pri obeh se je zgodilo enako, tako da nekaj mora biti na tem. Tudi pri moji sestrični se vidi, da ji mama pomeni nekaj le, ko bi rada joško, sicer pa nonstop čepi pri atiju in se carta. Poleg tega, da ima mala zobke ful ven obrnjene zaradi tega.

Ne vem, moje skromno mnenje. Upam, da me ne boste napadale, a sem želela z vami to deliti. Jaz mislim pač, da dojenje je pomembno, ni pa potrebno s tem pretiravati.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   ANKETA O DOJENJU
13.9.2005 7:30:58   
india
Blacky, saj vsaka stvar ima nekje svoje meje, tudi dojenje se mora enkrat zaključiti.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   ANKETA O DOJENJU
15.9.2005 12:40:10   
Lenny
Najin mali se je dojil 13 mesecev, potem pa se je na moje veselje sam odločil, da ima dovolj. Na moje veselje zato, ker sem bila sama večkrat v dvomih, kako in kdaj končati, da bo najbolj prav, odločil pa se je na koncu sam.
Lp

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   ANKETA O DOJENJU
15.9.2005 22:42:03   
Willson
Dojila 10 mesecev, bi še dalje, pa se je sama odstavila. Blacky, glede tega kar si pa napisala, pa se z nečimer ne strinjam s tabo, žal.

Sicer pa je o dojenju bilo že toliko povedanega in napisanega..... . Vsaka naj doji tako dolgo dokler je to v veselje obema. LP

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   ANKETA O DOJENJU
18.9.2005 22:45:46   
eva1
Upam, da bom dojila tja do 1 leta...kako bo naprej je odvisno od službe in od tega kako bo vse skupaj funkcioniralo...tudi jaz se ne strinjam z blacky...ampak itak ima vsak svoje mnejnje..

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   ANKETA O DOJENJU
20.9.2005 0:54:03   
m_m
Nameravala sem zmanjševat v obdobju od 4-7 mesecev, a sem prestavila to na 5-8 mesecev (mamo 1 vmesni obrok kašic, mleka je zaenkrat še dost), in pri 9 oz. 10m pa popolnoma nehat.

Iz čisto preprostega razloga, ker hočem svoje življenje nazaj, nosit svoje prejšnje modrce, obleke. Tega Pamela Anderson looka mam počas dost. Hodim sam še v T-shirtih okol. Sej je dojenje fajn, cartanje, vedno pripravljena hrana, pa še hujšaš zram, sam bom pa tut kljukasta zram ratala. Pa še dva zobka je dobila, tak da je dojenje mal boleče ratalo.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   ANKETA O DOJENJU
20.9.2005 10:10:27   
Maja0505
Prvo sem dojila 2 meseca, potem mi je zmanjkalo mleka , ker sem hodila na faks in obroki niso bili več redni. Drugega sem dojila 5 mesecev, nato sem šla v službo in zopet se je končalo.
Tretja bo ta teden stara 8 mesecev. Dojiva se štirkrat na dan , od tega dvakrat zgodaj zjutraj (5.00 in 7.00). Nato pred popoldanskem spancu (14.30) in še zvečer po večerji, tik preden gre spat, vendar ne pustim, da zaspi na zizi.
Všeč mi je trenutek, ko se lahko stisnem k njej in vsi ostali družinski člani vedo, da naju morajo pustiti pri miru. To je najin čas, ki je zaenkrat še zelo prijeten.


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ANKETA O DOJENJU
24.9.2005 16:25:06   
Abby
Miselnost naše družbe glede dojenja je taka: mamica, ki se potrudi dojiti do 1 leta, je blazno v redu, deležna vseh pohval in oh in sploh. Ko je otrok star 12 mesecev. Ko je starejši za en teden, pa dojenje naenkrat ni več potrebno. Še več, ni več primerno, je nepotrebno razvajanje, to delajo samo psihotične matere, ki želijo otroka prikleniti nase in ne vedo, da ga s tem le odvračajo od sebe in mu pomenijo samo predmet, pa itak samo ciganke dojijo dlje kot 1 leto... Give me a break.

S ponosom sem v slaščičarni dvignila majčko in podojila svojo dveletno punčko. In upam, da bom čez tri leta takole dojila svojega triinpolletnega fanta. 

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu Maja0505)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ANKETA O DOJENJU
24.9.2005 17:45:55   
KIRA
Kakor dolgo sem jo lahko - do konca 3. oz. 4. meseca, pol pa sem mleko izgubila. Sem bila zelo potrta zaradi tega, ker sem jo hotela dojih vsaj 6 mesecev. upam, da bo tokrat bolje..

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?