|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A ima katera
4.10.2006 12:28:26   
KIKI****
otroćka ki ima prirojeno srčno napako??? Kakšno napako imajo, diagnozo, katerega kardiologa , kje,...

Naša Klara ima od rojstva diagnozo mitralna insuficienca in defekt atrijskega septuma-ASD kardiologa imamo v Ljubljani dr.??'zdle se ne spomnim, imamo pa vsako leto kontrolo okrog božiča.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A ima katera
4.10.2006 12:35:14   
KIKI****
Kardiolog je dr. PODNAR
sem se spomnla.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A ima katera
4.10.2006 16:40:19   
Lusa
Imate zelo dobrega dr.Mi smo imeli dr.Mazič.Naša Ajša pa je imela celoten AV kanal defekt.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A ima katera
5.10.2006 9:31:25   
Martha
Mojemu sedaj 14.letnemu sinu so pri dveh mesecih odkrili ASD difekt in sicer na pediatriji pri Dr.Bricelj. Diagnoza je bila takrat 10.let življenja. Od takrat naprej jemje redno terapijo Lanitop-1tb/dan, ter Aldactone in Edemid 1/2 tbl/dan. Predlagali so nam tudi operacijo, za katero se pa nismo odločili, ker nas je bilo strah, kaj se bo zgodilo - poznam kar nekaj parov, ki so se za operacijo odločili pa so otroka za vedno izgubili. Še vedno hodimo na kontrolo k Dr.Bricelj, ki ima sedaj ordinacijo v ZD Metelkova. Življenje z ASD je sicer kar normalno, otrok se sicer ne sme preveč obremenjevati-fizično, je pa nevaren vsakršen infekt - prehlad, razna ognojitva(prst, zob), in pri nas za noben poseg ne dovolijo narkoze, razen če je nujno življensko ob prisotnosti strokovnih oseb - do tega k sreči še ni prišlo. Zaenkrat toliko, če pa je še kakšno vprašanje pa kar vprašaj.
LP

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A ima katera
5.10.2006 9:46:22   
darjatimci
Jaz sem bila operirana za diagnozo ASD tipa secundum pri 24 letih.Po šoku ko so mi predlagali operacijo,sem se po posvetovanju na konziliju odločila,da grem na operacijo.Imela sem takrat že enega otroka in odločitev je bila težka,ampak operacijo sem prestala,tudi zapleti so bili in ni mi žal da sem šla na operacijo.Potem sem čez nekaj let ponovno rodila in potem spet čez nekaj let še tretjič.S strani srca nimam več težav,moja diagnoza pa je OZDRAVLJENAuser posted image .Kako bi pa ravnala,če bi moj otrok imel srčno napako in bi mi proporočili operacijo,težko rečem.Vem samo,da imamo dobre kardiologe in kirurge.

(odgovor članu Martha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A ima katera
5.10.2006 10:02:55   
KIKI****
Mojemu sedaj 14.letnemu sinu so pri dveh mesecih odkrili ASD difekt in sicer na pediatriji pri Dr.Bricelj. Diagnoza je bila takrat 10.let življenja.
IZVIRNO SPOROČILO: Martha

moja kolegica star 24 let, j pred letom dni rodila dojenčka. pri 19 letih so ji ugotovili ASD, sa kterim je živela od rojstva in nihče ji ni povedal da ne sme imeti otrok pred operacijo-a je punčka zdrava. Prejšnjo sredo je bila operirana-zdaj je že doma-imela je veliko luknjico na ASD 2x2 cm-rekla je da boli zelo in da ji razbija srce na momente ampak da bo v redu. Čz tri mesece ima kontrolo.

Ne vem ampak jaz bom hčero če bodo priporočali operacijo to tudi odobrila-vem da je lahko usodno, ampak brez operacije kot pravijo se čez leta začnejo težave in umremo lahko zelo kmalu.

(odgovor članu Martha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A ima katera
5.10.2006 10:10:07   
darjatimci
Prejšnjo sredo je bila operirana-zdaj je že doma-imela je veliko luknjico na ASD 2x2 cm-rekla je da boli zelo in da ji razbija srce na momente ampak da bo v redu. Čz tri mesece ima kontrolo.
.
To je normalen pojav,ki bo izginil,je pa res zoprno ker ne veš kaj se dogaja s teboj in te vsaka nova stvar takoj skrbi.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A ima katera
5.10.2006 10:56:34   
KIKI****
TUD KOLEGICA IMA ASD TIP SECUNDUM-NO JE IMELA sorry črke

ja rekla je še da se ji full vrti ko vstane, ko se vleže,..upa na najboljše-operiral je je kardiolog in kirurg iz Bratislaveuser posted image  za našo Tašo da je vse o.k.
user posted image

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A ima katera
5.10.2006 11:21:09   
darjatimci
TUD KOLEGICA IMA ASD TIP SECUNDUM-NO JE IMELA sorry črke

ja rekla je še da se ji full vrti ko vstane, ko se vleže
.
Tudi jaz sem imela takšne težave,ampak jaz sem imela tablete,ki so mi uravnavale ritem srca in potem tega nisem tako močno občutila.Je pa še sveža po operaciji in če jo karkoli skrbi,bi jaz poklicala kardiologa in se posvetovala.Meni je namreč najbolj ostalo v spominu,kako sem bila po operaciji precej nemočna,utrujena in sem bila skoraj en mesec odvisna od drugih,zelo sem bila nesrečna ker si niti kosa kruha nisem mogla sama odrezat.Kar je razumljivo saj,če ti prežagajo rebra,moramo razumet,da nekaj časa traja,da se spet zaraste.Želim ji vse najbolše pri okrevanju.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A ima katera
5.10.2006 13:53:32   
KIKI****
Tudi jaz sem imela takšne težave,ampak jaz sem imela tablete,ki so mi uravnavale ritem srca in potem tega nisem tako močno občutila.Je pa še sveža po operaciji in če jo karkoli skrbi,bi jaz poklicala kardiologa in se posvetovala.Meni je namreč najbolj ostalo v spominu,kako sem bila po operaciji precej nemočna,utrujena in sem bila skoraj en mesec odvisna od drugih,zelo sem bila nesrečna ker si niti kosa kruha nisem mogla sama odrezat.Kar je razumljivo saj,če ti prežagajo rebra,moramo razumet,da nekaj časa traja,da se spet zaraste.Želim ji vse najbolše pri okrevanju.


tud ona ima neke tablete in je rekla da je drgač kr o.k. Hvala za lepe želje ji bom sporočila

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A ima katera
6.10.2006 20:24:20   
klaja
Zdravo!

Tudi jaz imam hčerkico s prirojeno srčno napako.

Njena diagnoza je ASD tip secundum in perimembranozni VSD, povrh vsega pa ima še Downov sindrom. Od zdravil ji dajem Aldactone in Lasix, drugače nima težav, edino da se občasno poti.

Na kontrole hodimo v Ljubljano k dr. Podnaru. Najprej nam je bilo rečeno, da bo imela operacijo, ko bo pridobila 4 kilograme, sedaj pa, da tam nekje po 6. mesecu do 1. leta. Tako da še čakamo.

LP

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A ima katera
10.10.2006 12:57:34   
doroteja23
Moja Alina ima tud veliki ASD sekundum z znaki dilatacije desne strani srca.Prav tako ima odprt ductus botali. Imama kardiologinjo dr. Miksič v MAriborski otroški bolnici. Zdaj imama v novembru kontrolo in pol grema v Ljubljano. Čaka naju operacija, ki pa naj bi bla ko bo stara leto in pol. To pomeni nekje marca leta 2007. Drugače pa nima nekih problemov, razen tega da se kolko tolko hitro otrudi.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A ima katera
10.10.2006 13:19:37   
Polly
Moja Pina se je rodila s prirojeno srčno napako (ugotovili so 3. dan po rojstvu). Čeprav je bila diagnoza "le" ASD in VSD, je kirurg kardiolog med samo operacijo ugotovil, da je napaka hujša; poleg ASD in VSD je imela še DORV (desni pretok z dvojnim iztokom), malformacijo koronarnih žil in zgornjo levo veno kavo. Tako da se je rutinska operacija, ki naj bi trajala največ 3 ure, sprevrgla v 8 in pol trajajočo "kalvarijo" user posted image . Ampak konec dober vse dobro! K sreči jo je operiral največji CAR, dr. Sojak user posted image user posted image user posted image .

Operirana je bila pri skoraj 6-ih mesecih, 13. oktobra lani. Danes nas na to spominja le tanka svetla črtica na njenih prsih. Je velika, močna in živahna deklica, ki ji tu in tam zrastejo rožički user posted image user posted image .

Hja, brez operacije je ne bi več imeli, zato z možem nisva niti pomislila, da je ne bi dala operirat!!!

Zdravil nimamo nobenih, niti kakšnih omejitev glede gibanja, imamo le profilakso bakterijskega endokarditisa, kar pa mislim, da velja za vse "srčke".
Naš kardiolog je dr. Podnar, ki je od vseh najboljši. Pred operacijo pa sta ji diagnoze postavljala druga dva kardiologa, zato se zanju raje vzdržim komentarjev user posted image .


_____________________________

Kako je življenje lepo!

http://regi.si/srce/

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A ima katera
11.10.2006 8:28:43   
Lusa
Polly veš kako me zaboli ,ko berem ,da ste imeli s Podnarjem tako dobre izkušnje mi pa smo na žalost imeli drugega doktorjauser posted image .Tako sem jezna ,da se ni nič prej ukrepalo pri Ajši ,mogoče bi pa le bila zdaj vredu punčka ,a kaj ko časa ne moremo zavrtet nazaj.

Vendar bolečina ostaja....user posted image user posted image user posted image

Vašim sončkom pa samo vse najlepše v njihovem življenju.

(odgovor članu Polly)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A ima katera
16.10.2006 18:08:32   
Polly
Lusa - tudi mi smo bili nad drugima razočarani, zato sva z možem takoj po operaciji (ko se je izkazalo, da sta postavljala napačno oz. nepopolno diagnozo) prosila dr. Sojaka (se je kar sam ponudil), naj nam "zrihta" Podnarja. Poslal mu je Email in od takrat smo njegovi pacienti user posted image .

Vsak dan mislim nate in na Ajšo...




_____________________________

Kako je življenje lepo!

http://regi.si/srce/

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A ima katera
7.11.2006 21:43:53   
Naty*Taja
Naša mala ima pa zadebeljeno steno levega ventrikla. Ker ji še kr delajo preiskave, niti točno ne vem , kaj to pomeni za prihodnost?
A ima katera s tem kake izkušnje, informacije? Poznate kak isti primer in kako se to zdravi....
Hvala za odgovore

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Polly)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A ima katera
20.10.2008 20:58:48   
paty1411
naš Timotei je star 5 mesecov. ima prirojeno srčno napako Tetralogija Fallot. Vodi ga doktor Mazič. Operiran naj bi bil pred novim letom. Do zdej ni mel nobenih težav.   Operiran more bit nas je pa operacije ful strah. Napreduje super. Trenutno je bolan. ima vneto grlo in ušesa. Dobil je antibiotik, kapljice za ušesa in hodi na inhalacije, pa me zanima, če ima katera izkušnje kako okrevajo takšni otroci, glede na to, da še ni bil operiran? Ali ima katera kakšen komentar o dr.Maziču?user posted image




















(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A ima katera
20.10.2008 21:02:04   
Doll
Za vse vas mamice in vaše otrokeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu paty1411)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?