|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je še čas za jagode?
14.3.2008 9:55:35   
Volga
zadnjič sem videla v Slovenskih novicah (ker sem jih slučajno morala kupiti, ker je bil not DVD Ninja želve), da ne vem kdo že prodaja jagode plezalke, take, ki jim daš oporo, pa pač potem lepo rastejo. za pet sadik je bilo treba dati 24 evrov. A je kdo to že probal, kako se obnese? Ali bi jih raje v korito posadila na balkon, se to obnese? Pa če veste, kakšna zemlja je taprava za jagode, pa čimveč nasvetov bi rada. Sicer pa jih imajo tudi v vrtnarijah verjetno, kakšne je treba kupiti, jaz bi najraje take, ki zorijo vse tja do jeseni.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 10:00:13   
mala maja
moj sodelavec jih ima na balkonu in se full pohvali z njimi. Drugače pa lahko tudi celoletne vsadiš v malo večji teglc in jih obesiš(kot kašno uno visečo rožo) na sončno stran, pa tud  lepo delajo. Jaz sem jih imela veliko, pa še dobra stranje ker ne raste plevel med njimiuser posted image  in čiste so, ker ne ležijo v zemlji.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 10:07:58   
Volga
A pa misliš, da če jih zdaj kmalu posadim, da bodo letos že kaj zorele?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 10:33:11   
mala maja
ne, ti jih kar posadi, pa jih daj notri na okensko polico, kjer je veliko sončka. Nima kaj bit, samo vprašanje, če jih boš dobila v kašni cvetličarni. Drgač jih imam pa jaz cel vrt, pa za presadit souser posted image  samo ne vem kere so ta zgodnje in kere so celoletne, ker so se zmešaleuser posted image

če se prav spomnim jih je moj sodelavec naročil pri bekerju, tam nekje v začetku aprila. Ko pride iz sestanka ga vprašam pa ti povem.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 10:36:23   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

ne, ti jih kar posadi, pa jih daj notri na okensko polico, kjer je veliko sončka. Nima kaj bit, samo vprašanje, če jih boš dobila v kašni cvetličarni. Drgač jih imam pa jaz cel vrt, pa za presadit souser posted image  samo ne vem kere so ta zgodnje in kere so celoletne, ker so se zmešaleuser posted image

če se prav spomnim jih je moj sodelavec naročil pri bekerju, tam nekje v začetku aprila. Ko pride iz sestanka ga vprašam pa ti povem.


O.K., samo jaz jih ne bi noter na okenski polici pač pa na balkonu, tam je popoldnasko sonce, v vrtnariji pa mislim, da jih imajo, drugače pa v Kalii zagotovo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 10:39:27   
mala maja
ja ja poleti že, samo če jih posadiš sedaj je pa malo prekmalu. In če boš hotela, da ti že letos cvetijo in obrodijo, boš morala pohiteti. Zato jih daj dokler se še malo ne otopli notri, posadi jih pa kar zdaj.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 10:40:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

ja ja poleti že, samo če jih posadiš sedaj je pa malo prekmalu. In če boš hotela, da ti že letos cvetijo in obrodijo, boš morala pohiteti. Zato jih daj dokler se še malo ne otopli notri, posadi jih pa kar zdaj.


A to misliš zaradi zmrzali, ker jih nimam kam noter dajat, edino v klet, a pa ne bi bilo tudi tam premrzlo?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 11:00:12   
mala maja
Ja zaradi zmrzali, ker ponoči je še vedno kar mraz.. Mogoče jih daš lahko tudi v klet, čeprav je potlej bolše če jih daš na balkon v zatišje in jih pokriješ z vrteksom. Pa postavi jih tako, da jih tudi sonček malo obsije.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 11:01:25   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

Ja zaradi zmrzali, ker ponoči je še vedno kar mraz.. Mogoče jih daš lahko tudi v klet, čeprav je potlej bolše če jih daš na balkon v zatišje in jih pokriješ z vrteksom. Pa postavi jih tako, da jih tudi sonček malo obsije.


ja, kako pa potem tiste prezimijo, ki jih imate na vrtu?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 12:58:30   
mala maja
Prav sodelavec, da jih kar vsadi. Da jih je on takle čas vsadil. Sam da pazi, da jih še kašna mrzla noč ne dobi. Jih pa daj v klet tisto noč, pa da prvo leto tako in tako švoh delajo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 13:06:27   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

Prav sodelavec, da jih kar vsadi. Da jih je on takle čas vsadil. Sam da pazi, da jih še kašna mrzla noč ne dobi. Jih pa daj v klet tisto noč, pa da prvo leto tako in tako švoh delajo.


A potem jih letos ne bo za najest? user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 17:50:26   
mala maja
user posted image user posted image  bo, bo sam ne velikuser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 21:41:19   
bumerang
Volga, letos jih bo, mogoče, za kako dlan. A ti bi že en vagon imela prvo leto? user posted image

Jagode se načeloma sadi jeseni, ni pa nič narobe, če jih sadiš spomladi. Na mraz seveda niso občutljive, če se nanj počasi navadijo, so pa "razvajene" sadike, ki so rasle v pogojih rastlinjaka (če), na mraz seveda lahko občutljive.

Kake hude produkcije ti take "plezajoče" jagode ne bodo dale in tudi sicer se ne bodo vzpele kot bršljan, tiste slike so bolj marketinški nateg. Ker jagode zagotovo niso plezajoče, ker se samostojno ne oprimejo podlage. To so bolj kaskadne jagode, ki jim vitice privežeš navzgor.
Po moje veliko bolj rodijo navadne vrtne jagode.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je še čas za jagode?
14.3.2008 23:26:45   
Jessy
Jaz sem jih lani kupila pri Bakker-ju, ker so bile slikce v katalogu tako mamljive.
Jagode so zorele, vendar jih je bilo vseh skupaj nič več kot za 1 pest. Ker sem bila na jesen prelena, da bi pospravila korito z okna, so tam še danes in je videti, da bodo letos kar lepo začele rasti. Res je tudi, da jih nisem niti zaščitila niti zalivala. Tako životarijo že vso zimo. Me res zanima, če bodo letos pognale in kaj več obrodile.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je še čas za jagode?
15.3.2008 8:19:58   
Volga
No, sem včeraj posadila v korita navadne mesečćne jagode, po dve sadiki na eno korito širine 40 cm, tako mi je rekel v Kalii. Zdaj pa da vidim, kaj bo user posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je še čas za jagode?
16.3.2008 8:37:15   
bumerang
Volga, sem že pripravila košaro, da jih pridem iskat. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je še čas za jagode?
16.3.2008 10:29:29   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Volga, sem že pripravila košaro, da jih pridem iskat. user posted image


Ti me kar zafrkavaj, samo da veš, kako je bil mali v zanosu, ko sva jih šla nabavit, ko jih je sadil in zalival. Kakšna sreča user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je še čas za jagode?
16.3.2008 12:37:40   
bumerang
Volga, če bi te zafrkavala, bi napisala, da sem že pripravila avtomobilsko prikolico (kot sem sprva nameravala napisat). user posted image

Je pa tole res super za otroke, moj tudi danes cel dopoldan naokoli motika. Pa pravi, da koplje zlato in dragulje. user posted image

< Sporočilo je popravil bumerang -- 16.3.2008 12:38:30 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A je še čas za jagode?
4.4.2008 8:58:06   
lelaval
Verjetno si videla jagode od Bakkera. Poznam jih par, ki so jih kupili, pa jih res hvalijo. Midva sva letos kupila tiste, ki so ful velike (kot breskve), pa bomo videli, če bodo res takšne.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A je še čas za jagode?
9.5.2008 10:26:49   
Volga
Ta prva jagoda je že skor zrela, še dva dni, pa bo za pojest user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Volga -- 9.5.2008 10:27:18 >

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A je še čas za jagode?
9.5.2008 21:03:39   
bumerang
Če je kot breskva, se priporočam za polovico. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A je še čas za jagode?
11.5.2008 19:41:50   
~Biba~
jaz sem jih danes 4. rundo dol pobrala...njami...v rastlinjakuuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




katero ime vam je od navedenih najbolj všeč?
paloma33

Izberite samo eno ime od spodaj navedenih

IZA (43%)

VITA (44%)

OTA (10%)

PERINA (3%)


Število vseh glasov: 311

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!