|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je nevarno, a ni?
1.3.2004 8:06:07   
Ulla
Ojla,

na tem forumu sem nova in že en lep čas berem zanimive teme. Tudi midva delava na tem, da mi bo enkrat zrastel trebušček. Vendar od kar sva se spoznala so me tete in strici ustrahovali, da sva si v sorodu? Vendar moja stara mama in njegova stara mama, sta bili sestrični.Kar nkaj me je strah in se bojim. Ali mi lahko kdo svetuje, če se mogoče kaj spozna na to sorodstvo?

Najlepše se vam zahvaljujem.
Ustrahvana Ulla
Neposredna povezava do sporočila: 1
   A je nevarno, a ni?
1.3.2004 12:27:41   
PetraTeja
Draga Ulla,

z mozem sva bila v podobnem sorodstvo kot vidva in pred zanositvijo sva
bila v enakih skrbeh zato sva se odlocila za zdravniski posvet.
Osebni zdravnik nama je svetoval, da opraviva nekaj genskih in drugih pregledov
in je bil zelo optimisticen. Ker sva zelela vec razlicnih informacij sva se obrnila
se na nekaj drugih in vecina informacij (razen ene katera nama je odlocno odsvetovala in ki mi tudi sedaj veliko pomaga) je bila, da je mala primerov,
kjer je prislo do zapletov.

Po vseh pogovorih in informacijah sva se odlocila in danes imam
triletno pun?ko Tejo, ki je moj angel in mi pomeni vse.
Zal sva bila tudi midva ena tistih nekaj primerov o katerih govori statistika.
Teja ima tako telesne kot psihicne okvare in samo ljubezen in odlocenost
da ji zagotovim kar se da lepo zivljenje me drzi pokonci.
Takoj, ko se je videlo, da s Tejo ni vse dobro se je odnos med nama cisto spremenil
saj sva zacela eden na drugega gledat cisto drugace.
Res je tezko in vsak dan prosim za cudez ampak sama pri sebi vem, da ga ne bo.
Danes sva s Tejko sami in nama je mogoce celo lazje, ziviva v svojem svetu.

Nikomur ne zelim, da bi sel skozi vse kar dozivljava midve in kljub temu, da mi Teja pomeni vse, bi se odlocila drugace, ce bi imela se eno moznost, pa ne zaradi sebe ampak zaradi Teje.
Ampak ce se imata zares rada in je vajina ljubezen zares prava in mocna potem vaju tako ali tako, ne bo
nic ustavilo.

Petra

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   A je nevarno, a ni?
1.3.2004 12:53:52   
Ulla
Svet se mi je podru, kar si napisala,hudo mi je zelo, kako je to možno, da sta mogla biti ravno vidva ta statistika.
Sploh sem brez besed,kr tresem se,se bom kasneje oglasila.

Mislim, na vaju

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   A je nevarno, a ni?
1.3.2004 18:17:50   
Mira-2
Zivijo Ulla,

ne glede na to kaj ti bodo povedali zdravniki in ostali "vsevedi" se odloci, da naredita preiskave. Vem, da so neprijetne, predvsem cakanje pa tudi rezultat ni zanesljiv. Najbolj zaneslejiv je se v primerih ko je SLAB, se pravi da odsvetujejo nosecnost.
Moj sin ima kljub vsem preiskavam in zagotovilih zdravnikov tezave povezane. Niso tako hude in smo se ze navadili ziveti z njimi ampak od prve diagnoze dalje nas je strah, da se ne bo pojavilo se kaj.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   A je nevarno, a ni?
1.3.2004 21:50:33   
Ulla
Kam naj se obrnem za preiskave? Kolk časa pa trajajo vse preiskave?Sigurno se bova odločila za preiskave, vendar čez 10 dni naj bi dobila menzes ali pa tudi ne, bil je to najin prvi poiskuz, takoj po menstruaciji, to je bil 8 dan po M. Nevem ali bo ali ne?
A je 8 dan že mogoče med tistimi, ki se lahko kaj zgodi?

LP Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   A je nevarno, a ni?
1.3.2004 22:25:22   
saša - sonček
Ulla, počasi... da ne bi sedaj zagnala panike po nepotrebnem in se nadaljne dni tresla od strahu ali boš dobla M ali ne!
Ne sklepaj prehitro glede na to kar si zgoraj prebrala. Strezni glavo in lepo počasi. Najprej se na gineko kliniki pozanimaj o preiskavah, se naroči, boš dobila datum in kmalu tudi rezultate.
8 dan po M še ni toliko nevaren, a je vsak organizem drugačen... ni pravila!
Pa tudi če si zanosila, in bodo rezultati slabi imaš še vedno možnost opraviti splav.
Vendar glej na zadevo optimistično. ZA vsakim oblakom posije sonček!

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 7:34:02   
Mira-2
Ulla,
preiskave je najbolje opraviti pred zanositvijo saj so genske raziskave na zarodku dovoljene le ob ozjemnih primerih. Kot pravi Sasa, brez panike in pocakaj, da vidis kaj bo. Mogoce je pa vseeno bolje, da do preiskav ne poskusata vec.
Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 7:52:47   
Ulla
Saša hvala, si me kar malo pomirila. Mira a vam so preiskave pokazale vse uredu al kako, da sta se kljub temu odločila potem za dojenčka?

Hvala veliko mi pomagate.

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 7:59:57   
Katja_L
Ulla,
sedaj nic ne hiti in lepo pocakaj, da vidis ali bos dobila menzes ali ne potem pa se posvetuj najprej z osebnim zdravnikom in G. Nikar se ne naslanjaj samo ne enega, pridobi si vec informacij od razlicnih.
Ce vama se ni uspelo, najprej se enkrat premisli ali je vajina veza res tako trda, da se je vredno spuscati v to? Moja ni bila ...mojo zgodbo pa bom napisala kasneje.
Naj te vse nase izkusnje ne ustrahujejo prevec, bodi optimisticna in vesela ampak hkrati razsodna in nikar ne hiti.
Katja

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 9:09:03   
PetraTeja
Nikar Ulla, saj so tudi lepi trenutki in veselje ampak v drugem svetu.

Najbolj mi je hudo in komaj se zadrzujem, ko naju kdo sreca in sele
potem vidi, da je Teja drugacna, nekateri se zacno obnasati, kot, da je nalezljivo!

Velikokrat mi je obupno in zamerim sebi, ker takrat nisem videla,
da je najina ljubezen ze mimo oz. da jo zares sploh nikoli ni bilo.
Odlocitve o poroki so bile bolj posledica drugih zelja, neucakanosti in
mogoce celo pritiska od zunaj. Ampak za kaksno ceno?
Vem, da je sedaj nesmiselno govoriti o tem ampak ne morem mimo misli, da bi bilo mogoce lahko vse drugace.

Petra

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 15:31:48   
Ulla
Hvala Katja.Nevem ampak zgleda da sem psihično že čisto na koncu, do menzesa imam še en teden, ampak danes sem kar cel dopoldan bruhala, morda samo od psihe, sej če bi bila noseča bi to bilo koj en teden. Zdej popoldan se je stanje umirilo.
Vsekakor bova naredila preiskave.
Mamica od Tejke, a so tebi raziskave pokazale vse lepo in prav?Hvala za odgovor.

Žalostna Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 16:33:49   
Mira-2
Ulla,
midva sva opravila nekatere preiskave celo dvakrat in vsi so nama zagotavljali, da ni vecje nevarnosti.
Potem se je pa zacelo. Ko so odkrili VSD to niso povezovali z najinim sorodstvom, ko pa so se pojavili se ostali problemi pa se je izkazalo da je to vzrok.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   A je nevarno, a ni?
2.3.2004 18:54:43   
irena-26
Zdravo Ulla,

sama se vsak dan srecujem s prizadetimi otroki in ne znam ti povedati kako tezko je vcasih. So trenutki veselja ob katerih pa vedno jokam namesto, da bi se smejala. Z leti sicer postanes bolj trden ampak tudi bolj odlocen, da je za zdravje otrok potrebno storiti vse.
Sama pri sebi vem, da bi brez razmisleka prekinila razmerje v katerem bi bila tudi najmanjsa moznost, da lahko vpliva na otrokovo zdravje.
Ljubezen do otroka je precej mocnejsa kot ljubezen do partnerja zato je lazje prekiniti to kot pa dozivljati, da je kaj narobe z otrokom.
Bodi mocna Ulla in dobro razmisli.

Irena

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   A je nevarno, a ni?
3.3.2004 8:18:01   
PetraTeja
Ulla,

midva nisva šla na dodatne preiskave, ker so nama vsi zatrjevali, da ni "skoraj" nobene bojazni!

Drugače je pa veliko na tem kar pravi Irena in šele, ko se zares zaveš kako močna je ljubezen do otroka dojameš odločitve nakaterih. In ne smeš mešati ljubezni do otroka in želje po otroku, ravno želja po otroku največkrat pripelje do napačnih odločitev.
Nikar ne izgubi upanja in če se vse obrne na glavo vedi, da so še vedno druge možnosti.

Petra

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   A je nevarno, a ni?
3.3.2004 9:45:40   
PetraTeja
Ulla,

zdajle gledam in sem ti mogoče malce čudno odgovorila glede preiskav. Pred zanositvijo sva opravila preiskave in rezultati so bili DOBRI, med nosečnostjo pa nisva opravljala dodatnih preiskav.

Petra

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   A je nevarno, a ni?
3.3.2004 12:44:45   
Ulla
Hvala PetraTeja, tale medicina, jaz bi bila kar 100%,če so izvidi dobri, da bo vse dobro, zakaj pa je potem treba delat sploh preiskave, če se potem ravno tako lahko kaj zgodi?

Mira hotla sem te vprašat, a vidva preden sta se odločila za otročička, nista vedela, da sta v sorodu.A mogoče preveč sprašujem, če bi mi povedala, v kakšnem sorodstvu sta si z možem. Najlepše se ti zahvaljujem.

Pretresena Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   A je nevarno, a ni?
4.3.2004 13:53:04   
PolonaK
Živjo Ulla,

moja izkušnja sicer ni direktno povezana z otrokom ampak vseeno.
6 let sem hodila s fantom s katerim sva bila v sorodu in čeprav sva imela kar nekaj kriz sva se vseeno začela pogovarjati o poroki. Pred tem nikoli nisva razmišljala o tem, da sva v sorodu sedaj pa je bilo to neizogibno in na vsakem koraku sva se srečavala z opomniki. Najhuje pa je bilo, ko sva začela sestavljati seznam povabljencev saj sva ugotovila, da imava med povabljenimi sorodniki veliko istih imen. To to so bili zelo čudni občutki.
Še veliko drugih dokodkov je bilo, ki so naju na koncu v celoti razdvojili in sva eden na drugega gledala samo še kot na sorodnika. Razšla sva se!
Danes lahko rečem, da sem vesela, da se je tako izšlo!

Veliko sem prebrala o zvezah med sorodniki, ker mi na začetku ni bilo vseeno kaj se je zgodilo in Ulla vem, da je ljubezen čudna in močna ampak zveza med sorodniki ni najbolj naravna in slej ko prej se bodo pojavili prepadi. Kraljeve družine so se včasih veliko poročevale med seboj saj so imele bolj slabo izbiro nevest in ženinov "modre krvi" in posledice so bile z vsako generacijo hujše.
Poroke med bližnjimi sorodniki so prepovedane v večini držav ampak nekje gredo pa tudi zelo daleč po drevesu - sigurno obstaja razlog za to.
Okoli tebe je sigurno še veliko dobrih ljudi s katerimi nisi v sorodu.
Pa brez zamere.
Polona

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   A je nevarno, a ni?
5.3.2004 9:18:51   
Ulla
Hvala Polona za tako spodbuden članek. A te mogoče preveč sprašujem, če mi poveš v kakšnem sorodstvu sta bila s fantom?Za moje sorodstvo si prebrala, čisto na začetku.Najlepše se ti zahvaljujem,oglasi se še kaj.

LP ULLA

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   A je nevarno, a ni?
5.3.2004 16:08:11   
Mira-2
Ulla,
za sorodstvo sva vedela ze od zacetka. Moja babica po mamini strani in dedek po mozevi sta bila bratranec in sestricna s tem, da sta bila njuna oceta polbrata.

Kar se pa medicine tice pa ne vrjamem vec nicesar in najbolj negotova postanem takrat, ko so zdravniki popolnoma prepricani v diagnozo. Preveckrat sem dozivela, da so se motili.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   A je nevarno, a ni?
5.3.2004 18:16:43   
Ulla
Mira jaz sem, če sem prov razumela v enakem sorodstvu.
Kaj je VSD?? Hvala.

LP D

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   A je nevarno, a ni?
5.3.2004 19:32:31   
Mira-2

defekt v prekatnem pretinu srca.

Mira

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   A je nevarno, a ni?
6.3.2004 19:58:25   
PolonaK
Ulla,

pri meni pa je bilo takole moj fant je bil sin sestre striceve (brat mojega oceta) zene (moje tete) iz prvega zakona. Upam, da sem prav napisala.
Ne zameri, ce je bilo moje sporocilo grobo. Zelela sem samo napisati mojo izkusnjo in moje misljenje.
Pri toliko miljardah ljudi se nam res ni treba odlocati za sorodnike.

Polona

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   A je nevarno, a ni?
6.3.2004 20:31:30   
Ulla
Sej ti ne zamerim PolonaK, sej imaš prov, vse kar si napisala, vendar je po tolikih letih težko, vse spremenit, najtežje je pa to, da je fant zelo uredu, in me je strah, če bi sploh lahko dobila, še tako dobrega. Vendar prvi je otrok, čez par dni bom videla ali sem noseča ali ne, vendar sva poskusila le enkrat in še to v taprvo takoj osem dni po menzesu, praktično je bilo do ovulacije še kakšen teden.

LP Ulla

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   A je nevarno, a ni?
6.3.2004 20:42:44   
PolonaK
Ulla,

ravno to kar si napisala je razlog za vecino propadlih zakonov. VSE se bojimo, da ne bomo nasle drugega ali pa da bomo dobile se slabsega in potem se kar zadovoljimo s tem kar je pa tudi, ce je bolj tako, tako.
Zame je bilo to, da sva se razsla, najboljse kar se mi je lahko zgodilo, pa mi ni cisto nic manjkalo, vsaj tako sem mislila! Nasla sem sedanjega moza s katerim imava 17 mesecno hcerkico in se imava zares lepo. Sem mislila, da mi je bilo prej lepo ampak sedaj sem sele spoznala kaj pomeni beseda lepo.
Upam, da bos imela moznost premisliti.

Polona

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   A je nevarno, a ni?
7.3.2004 9:36:45   
irena-26
Ulla,

imam občutek, da na tvoje razmišljanje preveč vpliva tvoja biološka ura. Praviš, da je težko vse spremeniti? Ravno spremembe so tiste, ki jih življenje najbolj potrebuje, in če so narejena z razlogom ponavadi prinesejo samo dobro.
Rada bi ti povedala, da razmišlaj o tem, da se tvoj problem ne bo ustavil pri tvojem otroku. Mogoče bo pri tvojem vse vredu ampak pri tvojih vnukih pa se lahko prikaže tisto, česar se najbolj bojiš. Tvoja dejanja imajo lahko zelo, zelo dolgoročne posledice.
Ne želim vplivati na tvoje odločitve ampak, če imaš toliko moči pojdi do najbližje ustanove za "drugačne" otroke in počakaj zunaj samo toliko, da jih vidiš, ko se odpravijo na sprehod. Upam, da boš občutila tisto, kar čutim jaz vsak dan - neizmerno moč, da naredim vse, da preprečim podobne žalostne trenutke.
Kot pravi Polona, toliko nas je, da se nam ni treba... Jaz pa dodajam, izmed vseh teh je tudi veliko otrok, ki nimajo staršev in če ti tvoj fant pomeni toliko potem razmislita, da bi kakšnemu od teh otrok ponudila boljše življenje.

Irena

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?