|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:26:04   
uškinamama
Sem brala temo o odvajanju (rezanju ) dudice in tam je tudi zapisano, da bi se nekako odvadilo otroka tudi od ninice.

A je to potrebno in zakaj?

Mali ima še vedno ninico za spat in nekako ne vidim razloga , da bi mu jo odvzela. Do kdaj so vaši imeli ninico? So jo opustili sami ?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:28:10   
Anonimen
meni se zdi da se bo sam odvadil. ne vemuser posted image

najprej otroka navadimo na dude in ninice, predvsem zato, da je nam lažje, pol se pa spet nam zdi, da je zadost, da je prevelik in mu to na silo vzamemouser posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:32:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
A je to potrebno in zakaj?

Za moje pojme to ni potrebno in to zato, ker ne vidim niti enega pametnega razloga v tem, da bi otroku (oz. človeku ne glede na starost) odvzel stvar, ki jo ima rad.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:33:17   
**Tinkara78**
Mi imamo Kukija - malega medvedka in pleničko (vedno mora biti rabljenauser posted image  beri redno zvožena - mehka).

Do treh let je bilo nemogoče brez teh dveh stvari zapustiti stanovanje - je nosila tudi v vrtec za spanje. Potem pa je zanimanje počasi pojenjalo. Danes zaspi brez vsega, če pa gre na počitnice pa obvezno damo zraven.

Jaz ne bi odvajala. Se mi zdi, da pride samo od sebe.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:33:40   
uškinamama
user posted image  ne vem sicer kaj je bilo meni lažje zaradi njegove ninice , glede na to, da jo ima za spat in da ni spal 3.5 let ..

Se pa strinjam glede dudic in stekleničk , da je na začetku težje kasneje pa lažje 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:34:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

meni se zdi da se bo sam odvadil. ne vemuser posted image

najprej otroka navadimo na dude in ninice, predvsem zato, da je nam lažje, pol se pa spet nam zdi, da je zadost, da je prevelik in mu to na silo vzamemouser posted image



se strinjam. meni vedno neznanka takšno razmišljanje, da zdaj pa kar naenkrat ne rabi več user posted image  mi, odrasli, določamo kdaj rabi in kdaj ne user posted image
moj nikoli ni imel dude, flaške ipd razvad. zadnje mesece se je navezal na eno plišasto igračo (volk) in mu ne mislim tega odvzemat. ker pa je že toliko star, mu lahko na lep način razložim, da ga ne more nosit povsod (vrtec, telovadba, plavnje, ...), ker pač nima časa in prostora za to. doma pa naj ga ima dokler ga bo pač rabil. njemu je to uteha, pravzaprav igrači pove več, kot meni. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:35:06   
Anonimen
ne vem sicer kaj je bilo meni lažje zaradi njegove ninice


načeloma mi otroku podturim kako ninico, da se nanjo navadi in lažje zaspi in nam ni treba zraven viset. tako da u bistvu je zato, da je nam lažjeuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:42:17   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ne vem sicer kaj je bilo meni lažje zaradi njegove ninice


načeloma mi otroku podturim kako ninico, da se nanjo navadi in lažje zaspi in nam ni treba zraven viset. tako da u bistvu je zato, da je nam lažjeuser posted image



A - ha, to ne bo naš primer user posted image , ker navkljub ninici ležim zraven dokler ne zaspi, pa pravljico mu povem, pa pesmico ..se lunica smeji, se črtku zdaj že spi, ker ni več beli dan, fant je že zaspan... zapojem, pa si poveva koliko se imava rada in potem še  25 njegovih obratov...potem pa zaspi.  Seveda, poljubim za lahko noč tudi ninico user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:54:10   
uwaga
Mati pusti otroku ninico. Naj se cartlata pa stiskata. Saj se ti tudi k ateju stiskaš ( domnevamuser posted image ).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:56:08   
Kliki
Moje mnenje ja tako da ko bo otrok dovolj star bo svojo ninico itak sam dal stran.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 10:58:52   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Mati pusti otroku ninico. Naj se cartlata pa stiskata. Saj se ti tudi k ateju stiskaš ( domnevamuser posted image ).



TO PA JE  odgovor user posted image , saj mi je res čudno, da bi se mu jo jemalo.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 11:02:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Mati pusti otroku ninico. Naj se cartlata pa stiskata. Saj se ti tudi k ateju stiskaš ( domnevamuser posted image ).



TO PA JE  odgovor user posted image , saj mi je res čudno, da bi se mu jo jemalo.


user posted image  OBA se najbrž k atiju stiskata user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 11:07:05   
Tisana
Ninica ali plišasti zajček kot ta "pripomoček" poimenuje Skynner ima pri razvoju otroka veliko večji pomen, kot pa bi bila samo razvada. Gre za t.i. prehodni predmet, s pomočjo katerega otrok lažje prestaja stiske, ki jih občuti, ko je oddaljen od mame. Otrok potrebuje ta predmet za tolažbo, za občutek varnosti, ko je zaradi načina življenja oddaljen od mame, ali pa sledi lastni potrebi po osamosvajanju. 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 11:10:49   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Mati pusti otroku ninico. Naj se cartlata pa stiskata. Saj se ti tudi k ateju stiskaš ( domnevamuser posted image ).



TO PA JE  odgovor user posted image , saj mi je res čudno, da bi se mu jo jemalo.


user posted image  OBA se najbrž k atiju stiskata user posted image


Oba, že, samo ne ponoči ...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 11:11:24   
kristinaj
kaj pa je to ninica?

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 11:13:31   
kristinaj
aha.... jaz našim dam, zakaj pa ne... sicer zaspijo tudi brez tega... ampak meni je všeč da se nekam stisnejo in zaninajo....

dudo smo pa ukinili poleti

nečakinja ima 11 let in še vedno vlači s sabo medveda ki ga je dobila ob rojstvu....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
2.10.2009 12:28:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
2.10.2009 12:29:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 12:47:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

od ninice se otroka ne sme odvajat. jaz sem mela ninico do 15l, sem bila zelo čustveno navezana na mojega zajčka in z njim sem si "lizala" vse svoje čustvene rane. Da bi mi ga kdo hotel vzet, bi ga ziher fentala,...


zakaj ga pa potem od dude in flaške "moramo"? saj duda je tud za "pomiritev", a ni?user posted image
(pa prosim, če se le da, ne vzet osebno)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 12:50:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

od ninice se otroka ne sme odvajat. jaz sem mela ninico do 15l, sem bila zelo čustveno navezana na mojega zajčka in z njim sem si "lizala" vse svoje čustvene rane. Da bi mi ga kdo hotel vzet, bi ga ziher fentala,...


zakaj ga pa potem od dude in flaške "moramo"? saj duda je tud za "pomiritev", a ni?user posted image
(pa prosim, če se le da, ne vzet osebno)


ja sej, zame je to isto....sam da duda in flaša sta dejansko lohk škodljivi, za zobe itd. medtem ko ninica pa to ne more bit. zato tud jaz nisem nikoli kaj ekstra silila z dudo, k je noben ni hotel, čeprov bi men osebno bilo veeeeliiiko lažje, če bi imela dudo....tko pa nonstop po joškah vlačim te otrokeuser posted image
sam ajd - jih nimam zato, da bi mi blo lažje. bo že.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 12:52:29   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

od ninice se otroka ne sme odvajat. jaz sem mela ninico do 15l, sem bila zelo čustveno navezana na mojega zajčka in z njim sem si "lizala" vse svoje čustvene rane. Da bi mi ga kdo hotel vzet, bi ga ziher fentala,...


zakaj ga pa potem od dude in flaške "moramo"? saj duda je tud za "pomiritev", a ni?user posted image
(pa prosim, če se le da, ne vzet osebno)


nataša, me strašiš...ravno sem to pomislila (pa nisem upala vprašat user posted image ). Zakaj ninico lahko ima , dudo, flaško, joške pa ne.

In še me zanima , če delite ullino mnenje, da se otrokom daje ninice, dudice , da imamo mir pred njimi ali ste jim dali dudo, stekleničko, da se pomirijo in pocartajo, pomagajo pri izraščanju zobk...





_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 12:53:36   
ALWAYS LARA
moji mata tut še vedno ninice..oz tavelka ma 4 kravice, tamala pa mačka in miško :) in ja vsaj eno kravo še tavelka s sabo v vrtec vlači in tamala isto. so pa v vrtcu letos rekl da naj začnemo omejevat nošnjo igrač v vrtec, sploh unih tamalih plastičnih. to bom mogoče poskusla dosžt čeprv vrjetn nam uspešna, da bi mumu ostal doma

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 12:55:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

od ninice se otroka ne sme odvajat. jaz sem mela ninico do 15l, sem bila zelo čustveno navezana na mojega zajčka in z njim sem si "lizala" vse svoje čustvene rane. Da bi mi ga kdo hotel vzet, bi ga ziher fentala,...


zakaj ga pa potem od dude in flaške "moramo"? saj duda je tud za "pomiritev", a ni?user posted image
(pa prosim, če se le da, ne vzet osebno)


ja sej, zame je to isto....sam da duda in flaša sta dejansko lohk škodljivi, za zobe itd. medtem ko ninica pa to ne more bit. zato tud jaz nisem nikoli kaj ekstra silila z dudo, k je noben ni hotel, čeprov bi men osebno bilo veeeeliiiko lažje, če bi imela dudo....tko pa nonstop po joškah vlačim te otrokeuser posted image
sam ajd - jih nimam zato, da bi mi blo lažje. bo že.



tud meni je raje na joškah visel user posted image  ma smo to ukinli ob prvem letu. zaradi mene seveda user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 13:00:08   
Tisana
Našla nekaj na netu za boljše razumevanje:

MOJ PLIŠASTI ZAJČEK, KUŽA, MEDO,…. NE MI GA VZETI!
Za otrokov razvoj je zelo pomembno, da se otroku omogoči varna navezanost, v smislu, da
otrok lahko raziskuje, se oddaljuje od mamice, vendar se v trenutku strahu, stiske lahko takoj
vrne v materino naročje. V času, ko pa mamica ni prisotna mu njegova ninica (medo, kuža,
plenička)nadomesti mamico, saj otrok v njem vidi podobo mamice, njeno toplino njene
besede. Ninica mu omogoča čustveno oporo, hkrati pa mu omogoča, da si razvije lastno
vrednost: samostojnost in samozavest. Ob vsem tem se moramo starši zavedati, da ninica ne
more nadomestiti mamice ves dan, ampak mu nudi:
a)Nadomestek za mamico, ko je ni zraven.
b)Občutek varnosti.
c)Odkrivanje samega sebe.
d)Odkrivanje lastnih čustev z prenosom nekaj čustev na ninico, ki so namenjena mamici. Ko
otroka zajame tesnoba ga ninica spomni na tolažbo, ki mu jo daje mamica.
Otroku omogočite, da v vrtec nosi svojo priljubljeno igračo, če pa je nima mu je ne vsiljujte.
Vaš malček vam bo že sam pokazal, kaj si želi odnesti s sabo v vrtec.
Otroku omogočite v času uvajanja čim bolj mirno in varno okolje, brez sprememb pri njem ali
družini.

Pa še tole (povzetek iz knjige Družine in kako v njih preživeti):

ČUDOVITI PLIŠASTI ZAJČEK LOČEVANJE… Otrok ima naravno željo po tem, da raziskuje naravni svet. Če je užil ljubezen in čustveno oporo, ki sta pogoj za zaupanje, se pri 9. mesecih začne plaziti in raziskovati. Vendar mati mora biti dovolj blizu, da se otrok lahko priplazi nazaj in jo spet odkrije. Tako prejme temeljno sporočilo: Greš lahko kadarkoli hočeš in prideš spet k meni, kadar me potrebuješ. Potrebno, da včasih zdrži tudi brez nje. To mu zbuja tesnobo, zato mora mati priti, da ga pomiri. Pomudi mu prehodni predmet. DOVOLJENJE ZA ODRAŠČANJE… Nekje okrog 6. meseca se dojenček začne po malem ločevati od matere, kar pomeni, da iz stanja, v katerem je od nje čustveno popolnoma odvisen, prehaja v stanje, v katerem lahko prejema oporo tudi od drugih ljudi. Ugotovi, da mu pri tem pomaga prehodni predmet, in to na več načinov. Prvič – otrok lahko na plišastega zajčka prenese nekaj čustev, ki so namenjena materi. Če ga bo zdaj kdaj zajela tesnoba, ga bo zajček spomnil na tolažbo, ki mu jo daje mati. Drugič, ko se igra z zajčkom, lahko otrok preskuša tako materinsko kot otroško vlogo. To mu pomaga, da se nauči, kaj pomeni biti mati – nauči ga, kako lahko materinsko poskrbi zase. Zdaj, ko bolje razume lastno mater, si lahko bolj razločno začrta meje napram materi. Tretjič, dejstvo, da je mati vesela, če se otrok igra z zajčkom, nosi v sebi sporočilo, da je za otroka dobro, če se osamosvoji. Z drugimi besedami, zajček je spominska mamica, čistilec meja, učitelj za materinsko nego samega sebe in dovolilnica za neodvisnost.


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A je potrebno otroka odvaditi od ninice?
2.10.2009 13:09:03   
timoteja
Naša ta velika 5,5 letnica še vedno spi z roza dekico, in ji niti slučajno ne nameravam tega vzeti...kvečjemu, tole ji bom pa res shranila za čase, ko bo veeellllika, bo imela za spomin.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?