|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A lahko otrok zraste???
13.7.2007 21:59:51   
tincci
Evo, jaz sem mama trenutno najhujšega alergika. Pa rabim malo vaših izkušenj pa idej pa stvari, ki ste jih slišale...

Mala bo stara kmalu 2 leti in je polento in zajčka. Nič drugega. Pa vodo. Do sedaj je jedla Pregomin AS, pa so ga nehali delat. Ostal je navaden Pregomin, Allernova, ampakrje na oboje alergična. Dobila je Neocate, joj in sploh sintetično mleko, najboljše možno, škatla je 70€. Ampak, tudi na to je v nekaj dneh razvila alergijo.

Kakorkoli, edin mlečni nadomestek, ki je ok.. ga ni več. Nobene nove hrane ne sprejema, na vse živo je alergična. V bistvu tudi na polento in zajčka, ampak gresta vseeno skozi.

Zdaj pa me zanima.

Če otrok pri tej starosti neha piti še mlečni nadomestek.. in cele dneve žuli polento in zajca... a je že kera slišala kaj takega? A se lahko odraste tako??? Zraste, napreduje?

Pa tale mejl ni šala. In tudi ne pretiravam. Dolga zgodba, pa vem, da niste kompetentne ne vem kolk, ampak zanima me, če si predstavljate ali ste slišale, da se lahko na tem zraste.

Zaenkrat nam gre dobro, ampak zdaj je ostala brez mleka..

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A lahko otrok zraste???
13.7.2007 22:04:26   
TONČI.
Ej te čist zastopm da te je strah. Sam veš kaj, ko bo še kaj več potrebovala bo povedala. Jaz gledam otroke v šoli. Ja nič ne jedo in so žleht, pa veliki tud. Tko da energije imajo dovolj. Se pravi so siti kljub temu, da so pojedli le kos kruha v celem dopoldnevu.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A lahko otrok zraste???
13.7.2007 22:05:51   
ada2
joj ne tincciuser posted image user posted image user posted image

pa ne no....

uboga Hančiuser posted image user posted image user posted image

pa to ni res, a se res ne da rešit, da ti vsaj pošljejo vso zalogo tega mleka kar je še imajo? 

groza.....



_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A lahko otrok zraste???
13.7.2007 22:07:56   
nejcko
O alergijah in podobnih zadevah nimam pojma, ampak po moje otrok vseeno zraste. Saj je mogoče povsem neumesno, ampak če otroci v Afriki zrastejo, pa imajo veliko slabšo prehrano, ne vem, zakaj ne bi tvoj tudi. In poznam kar nekaj otrok, ki so bili povsem zdravi, ampak niso jedli ama nič od nič, samo sladkarije ali pa vseskozi le eno in isto jed, pa so vseeno zrastli.
Mogoče je lahko problem kje drugje (sestava kosti), ampak zrasel bo pa otrok vseeno.

Srečno!

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A lahko otrok zraste???
13.7.2007 22:08:30   
Naty_ka
Joj, tincci, pa saj to ne more biti res, no. user posted image
Zakaj pa so nehali delati mleko???

Glede na stanje pri vas in glede na to, da poznam H. zgodbo, bi rekla (totalno laično mnenje), da bosta njena rast in razvoj šla normalno naprej.  Telo ni vajeno druge hrane, pa je razvoj vseeno potekal normalno.

In resnično upam in molim, da najdeta nek drug mlečni nadomestek, ki ga bo H prenesla. user posted image

Držita se.

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A lahko otrok zraste???
13.7.2007 22:10:25   
kofetek2010
tole sem našla, če ti kaj pomaga...


http://www.dooyoo.de/kindernahrung/milupa-pregomin-as-pulver-400-g/ 
 

zate in za Hano user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A lahko otrok zraste???
13.7.2007 22:29:11   
lojzika
Ne morem verjeti.
Sicer pa pravijo da če ne ješ polente ne boš nikoli zrastel.

Sem ti mislila napisati da bi ji dodala malce ocvirkov v polento pa verjetno tudi to ne bo šlo skoz.

Res se mi smili

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A lahko otrok zraste???
14.7.2007 0:48:54   
Olivija
pa si že pomislila na kakšno alternativno zdravljenje npr. homeopatija naj bil imela dobre rezultate ravno pri alergijah?

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A lahko otrok zraste???
14.7.2007 10:39:27   
Dejča
Razmsili o bioresonanci - tudi naša user posted image  je bila alergična (vendar niti približno ne na toliko jedi kot tvoja, mislim, da le na mleko), pa je še ta alergija po malo več kot letu zvodenela. Če ne bi, bi se sama odločila tudi za alternativno zdravljenje, pri tvoji pa sploh, če res ne sme jesti nič drugega kot to, kar si napisala.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A lahko otrok zraste???
14.7.2007 10:43:56   
Anonimen
Ajme bože............user posted image  user posted image   user posted image  user posted image  user posted image  user posted image , mi je bilo še prebrat težko.

A ste pogledali, če imajo še kje zaloge mleka?

(odgovor članu tincci)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A lahko otrok zraste???
15.7.2007 10:48:30   
tincci
na bioresonanco sva hodili k golenhofnu, pustila sem tam več kot 600€ pa se tudi za milimeter ni nič premaknilo. hodili sva tudi k bioenergetiku, pa tudi če ne bi. ko bom našla kako dobro alternativo, bova probali, ampak zaenkrat mi še nič ni padlo v oko.

moram poklicat v avstr lekarne, če ga še imajo, drugače pa dostavljajo samo po nemčiji in mi bo kolegica enkrat prinesla, ker ima tam starše, .. če drugače ne bo šlo. stane pa za 5 mesecev 760€ in se moram it pozanimat, če je kak način, da mi zzzs vrne vsaj nekaj.

drugače pa še kar dajem tale neocate, mogoče ga bo nekako sprejelo telo...

hvalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A lahko otrok zraste???
15.7.2007 10:53:03   
Maxica
Ojoj, ubožci.user posted image user posted image user posted image  Ne vem, pojma nimam, verjetno zraste, sam vprašanje, koliko dobi oz.ne dobi vseh potrebnih vitaminov in mineralov ter vsega ostalega. Kaj pa zdravniki pravijo na to?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A lahko otrok zraste???
15.7.2007 21:56:28   
tincci
na alergološki nimajo pojma, so naju zdaj preusmerili na gastro, da preverijo, če ima vse encime za razgradnjo hrane. skratka, kup enih zdravnikov pa zaenkrat še prav nič oprijemljivega. pravijo, da bo minilo do pubertete ali pa nikoli, če ima vse encime, je še možnost.

je pa obstajal en fantek pred leti, ki je zdaj star 14 let in baje je 6 živiluser posted image veselica.

nič, lep delovni teden vsem nam, a neuser posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A lahko otrok zraste???
15.7.2007 22:07:32   
mojca75
Tincci - svaka ti čast in mali tudi!
Tudi meni je bilo težko prebrat tole, sem že brala o vašem problemu na alergo temah, sam tale je pa res kruta.
Ne vem kaj naj rečem, ja upam d aboste zrasli.

Sej je mal neumesno, ampak ob vaših težavah se zavedam da mi nimamo NOBENIH težav (pa čeprav imamo klasične težave, sam so res zanemarljive).

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A lahko otrok zraste???
15.7.2007 22:13:31   
Anonimen
Kaj pa da zamenjate okolje, greste npr. na morje ali kam v toplice, ali bi to lahko pomagalo?

(odgovor članu mojca75)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A lahko otrok zraste???
16.7.2007 0:31:31   
Olivija
mogoče se ti še vseeno splača preizkusiti s hoemopatijo, hčerka moje sodelavke je bila alergična na jajca in arašide (če se prav spomnim), pa je zdaj že več kot 1 leto ok.

Meni je pa homeopatinja spravila mestrualne cikluse na en mesec, prej sem imela pa dolge od 60-90 dni, še zdaj se nisem navadila, ker tega prej nisem bila navajena.

Srečno!

O.





(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A lahko otrok zraste???
16.7.2007 7:13:16   
tina104
Nimam nekega pametnega odgovora. Vse skupaj se sliši prav grozno. Samo mislim, da bo mogla dobivat kake vitaminske dodatke. Ne vem, od dveh živil po mojem ne more dobit vsega, kar potrebuje za zdravo rast. Pa zdravniki bi ti mogli kaj več svetovat.
Pa nisi ti dojila še kar dolgo? Pa od začetka je ful hitro napredovala, ne? Kako to, da sta nehali?

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A lahko otrok zraste???
18.7.2007 21:35:40   
tincci
Evo, mleko veselo pijemo, par dni je bla kriza, zdaj pa je ok (sprejemljivo stanje)user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A lahko otrok zraste???
19.7.2007 12:18:32   
Pobalami
Tincci držte se.

Zadnjič sem brala biografijo od ene ženske in je napisala kaj so jedli po vojni, kot otroci.

Pon, tor, sre, pet, sob in ned zelje, čet. so imeli ful radi ker so jedli polento. so gor zrasli, samo so najbrž potem odrasli bolj bolehni (ampak zdaj  so odrasli bolni od preobilice hrane).


(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A lahko otrok zraste???
19.7.2007 20:23:39   
tincci
hvalauser posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A lahko otrok zraste???
20.7.2007 14:25:31   
mml
tincci jaz vem za enega fantiča, ki je lahko zaradi alergije jedel samo ajdo in skuše in je čisto normalno rastel (videla sem ga tam nekej med njegovim 3. in 4. letom). Upam, da se pri Hani ugotovi kaj je razlog in se alergija vsaj delno umiri user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A lahko otrok zraste???
21.7.2007 0:21:08   
Pi-kica 1
Ojoj, tincci, sem komaj zdaj to prebrala. Ja groza no, kaj ti naj rečem. Upam, da bo Hana Neocat toliko sprejela, da bo šlo skozi. Drugače pa se mi nekaj zdi, da sem na konkurenci enkrat prebrala, da v takih ekstremnih primerih povrnejo na Zavodu stroške za Pregomin AS.
Morda bodo pa na gastro kaj odkrili in pomagali, tam so res dobri. Mene so dosti bolj prepričali, kot na alergo. Kdaj pa gresta? Samo gre namreč 20. avgusta.
Držite se!


(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?