|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 20:14:31   
Gina
A mi poveste, prosim, tiste ki ste gradile, koliko denarja to v resnici vse skupaj pride? Če parcelo že imaš, pa nič drugega. Jaz zdajle nimam nobene predstave o tem, ker bolj kot berem na raznih forumih, bolj so različna mnenja, konkretno pa nihče ne pove, oz se gibljejo cene za 20 mio gor doluser posted image . Najbolj me zavaja to, da so bile še pred enim letom cene čisto druge omenjane. Tudi cene že izdelanih stanovanj in hiš so šle ful gor. Ali so šle v resnici gor tudi cene materiala za izdelavo hiše in cene obrtnikov? Saj najbrž med klasiko in montažno ni kakšne posebne razlike v ceni, se mi zdi, ali kako? Lepo prosim, če kakšna ve, koliko te vse skupaj pride, bi bila ful vesela vsaj okvirne postavke.user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 20:23:54   
k1
jaz osebno ti težko povem, ker smo vse delali sami in tako po izračunih prišparali glede dela vsaj 10 mio. pol pa računaj še cigle, streho, opremo itd....

vsaka ti bo drugačno ceno povedala. treba je vedeti, ali boste dali vse na čez, ali kaj naredili tudi sami.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 20:35:06   
Gina
Ne, ne bomo dali vse naredit, tudi sami bomo. Pa skoraj sigurno ne bomo klasike. Ampak me vseeno zanima v vsakem primeru, o kakšnih zneskih govorimo.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 20:42:24   
Marogica
GIna, mogoče bi morala biti bolj natančna, kaj misliš. Ti bom napisala zopet približno:
Računati moraš:
-projekte: cene se gibljejo med med 300 jurji in 1,5 mio, ali pa še več
-soglasja(elektro, telekom, voda,.....), ki jih moraš pridobiti oz, plačati kar 2x. Najprej k projektnim pogojem, nato h gradbenem dovoljenju.
-gradbeno dovoljenje in kaj še vse zraven spada-je zelo težko povedati ceno, ker se plačuje glede na stroške investicije, računaj pa nekje okrog 100 jurjev
komunalni prispevek-med 400 jurji, pa tudi do 3 mio(odvisno od občine in še česauser posted image )
-sama gradnja-meni so povedali nekako tako, da te pride gotova na ključ nekje med 600-900 Evri.
-nadzorni- cene se gibljejo od 1000 Evrov navzgor
-razne pogodbe(elektro, plin...) okrog 200 jurjev na pogodbo
-pa sem še sigurno kaj pozabila

Upam, da te nisem prestrašila.
p.s. pa ne pozabi na živce, ko boš letala za dokumentacijo in se pogovarjala z obrtniki. Ti so nas stali skoraj več, kot sama investicijauser posted image


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 20:43:50   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

-sama gradnja-meni so povedali nekako tako, da te pride gotova na ključ nekje med 600-900 Evri.



na kvadratni meter, seveda....

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 20:58:08   
mika
Do sedaj nas je hiša stala 22milj, nimamo pa še podov, kopalnic, žlebov, fasade, žaluzij, notranjih vrat (avans smo plačali). Pol pa seveda pride notranja oprema in okolje. Hiša je velika 250m2 in računamo, da bovse skupaj prišlo nekje 35milj.
Cene materiala so šle ful gor. Mi imamo pač to srečo, da smo familija gradbincev in nas je gradnja prišla enih 30% manj, kot bi drugače.
Moj sošolec gradi vrstne hiše in ji prodaja za 1100e/m2-štajerski konec

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 21:01:45   
Anonimen
Kompletno brez zemljišča okrog 59 milijonov.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
12.7.2006 21:50:24   
Baby6
Midva sva začela pred dvema letoma. Delava klasično grajeno hišo K+P+M (ker je bila taka zahteva v lokacijski informaciji) to je približno 250m2 bivalne površine + 80m2 garaže, kurilnice,... Cenovna struktura pa je sledeča:
-papirji, prispevki,.. cca 3mil
-zidava do strehe 7milj
-streha 2milj
-elektro inštalacije 0.9milj
-okna + vrata 3.7milj
-vodovod 0.5milj
-ometi 1.5milj
-centralna 2milj
-tlaki 0.7milj
-kamin 1.5milj
Toliko je prišlo do sedaj. Računava še nekje dodatnih 10milj da se vseliva (keramika, fasada, kuhinja, spalnica,..).
Delali smo večinoma sami s pomočjo sorodnikov in kolegov (skupaj so opravili približno 700 "udarniških" ur).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
13.7.2006 7:43:56   
AnBan
Ja material je šel ful gor. Npr. žice za elektriko ali bakrene cevi za centralno so se od novega leta podražile za 100%, ker so vezane na gibanje cen bakra na borzi, le te pa so se ogromno zvišale (http://www.lme.co.uk/dataprices_pricegraphs.asp) -copper, start on -jan, show.

Sicer pa ti v načrtu naredijo okvirni popis del (če daš vse delat na čez). Nam so naračunali 56mio (K+P+M, tloris ni ravno klasičen, hiša ima 14 vogalov, 280m2+36m2 garaže, strehe je 300m2).

Veliko je odvisno od tega kaj delaš in kako delaš, tako da ti naše informacije ne bodo prav veliko pomagale.

Kot je že ena povedala:
- načrt lahko kupiš tipski za 300K ali pa ga daš delat za 0,8-1,5mio. Mi smo dali za vse papirje (načrt+prepis) cca. 1,3 mio.
- v naši občini se ne plača komunalnega prispevka, v nekaterih občinah ta znaša tudi več kot 2mio.
- odvisno je kakšne materiale uporabljaš, kako se dela in kdo ti dela (sami, skupina)
- naj ti dam primer za našo streho- prišla nas bo cca. 2 mio, ker smo izbrali opečnato kritino in dobrega krovca (no upam, da bom čez en teden še lahko rekla, da je dober)...če bi vzeli betonsko kritino in enega možakarja iz sosednje vasi, ki dela to sam na fuš in porabi veliko več časa, bi lahko prihranili do 1mio, kar ni tako malo.
- potem recimo nam se pozna, da sem jaz zaposlena v podjetju, kjer kupim večino robe, z ugodnim rabatom in še prevoz imajo brezplačen po celi Sloveniji.

Tako da kar našparaj ene par "miljončkov" ali pa loto igrat....al pa banko oropatuser posted image user posted image user posted image ....user posted image

< Sporočilo je popravil AnBan -- 13.7.2006 7:47:48 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
13.7.2006 9:39:05   
Rok_LM
Mi smo delali klasično hišo veliko 10x12 m oz. 300 m2 neto uporabne površine. Cene pa so bile take:

- soglasja in komunalni prispevek 2,1 mio
- projekti 700.000,00
- izkop jame je bil malo več ker je 14 dni razbijal skale 1.300.000,00
- gradnja do 3. faze 12 mio
- kleparija na strehi (obrobe in žlebovi) 500.000,00
- okna, dvoja vhodna vrata in garažna vrata 2,5 mio
- elektro priključek 500.000,00

Ostalo smo delali sami. Tu se cene zelo razlikujejo odvisno kakšne materiale in opremo izbereš.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
13.7.2006 19:08:32   
Gina
Hvala vsem!user posted image
Vidim da so res razlike, pa vendarle....očitno je gradnja tam od 30-60mio. Se pravi pod 30mio(če že imaš parcelo), je zelo težko skozi priti, če sem prav razumela. Saj se mi je zdelo, da bo nekaj takega. No, če še kakšna kaj napiše, bom še vedno vesela vsakih izkušenj. user posted image

(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
14.7.2006 15:06:48   
Urša
Tudi jaz bom vesela še kakšne informacije. Gina, jaz parcelo imam in si nekako ne predstavljam kje dobiti tolk kredita za samo hišo, še manj kako ga odplačati in biti zapufana do ... khm... 60ega leta?user posted image user posted image user posted image  Čedalje bolj razmišljam o nakupu stanovanja nekje, kjer so še poceni v primerjavi z Lj (kjer zdaj živim) in pač zamenjati okolje...ne vem... zadnje dni samo to premišljujem.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
14.7.2006 18:09:13   
k1
mislim da so cene še najugodnejše tu v okolici mb oz. na štajerskem.

jaz lahko povem kompletni znesek kje septembra, ko boma vseljena, pa da povem, kolk znese, če vse sam delaš. mislim da bo cena brez opreme nekje 15 mio. + oprema 5 mio. to je nekje na pamet cifra.

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
14.7.2006 18:49:12   
Gina
Uau, k1, vi ste pa face, da vam je uspelo s tem zneskom skozi priti.user posted image  Bom še mogoče kaj vpašala, ko bom pri konkretni gradnji. Imaš pa prav, cene so na štajerskem veliko nižje, kot na našem koncu, sploh za parcele, že narejene hiše, stanovanja, tudi obrtniki imajo nižje cene....

Urša, mi parcelo tudi imamo, sva lani kupila. Meni ni nič do Ljubljane, parcela je še precej bolj ven iz nje, kot smo zdaj. Pa je tako zelo veliko bolj luštno tukaj, da nikoli več ne bi hotela biti v velikem mestu, kaj šele, da bi dajala ogromne denarje za parcelo tam - ni šanse. Nekako bomo že uspeli menda tudi finančno. Če ima človek neko osnovo (stanovanje na primer) potem je stvar veliko lažja. Nas je pa malo preveč za majhno blokovsko stanovanje, resnično imam občutek, da en po drugem hodimo.
Aja, sicer je pa meni boljše tukaj v bloku, kot pa v Lj v spodnjem nadstropju hiše, kot smo živeli. Veš bloki ven iz Lj. imajo okoli polno zelenja ponavadi in mojim otrokom je to zelo fajn.user posted image


(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
14.7.2006 22:13:22   
k1
hja gina, saj sliši se super, fajn itd. ampak koliko je tu not dela, garanja in odrekanja časa itd. itd. vse razen estrihov in rušta smo naredili sami (beri gradili, pokrivali, delali žlebove, greznico, odvodnjavanje, vodovod, talno gretje po celi hiši, vse priklope, stropove, kitanje, malanje, ploščice, da ne omenim škarpe 2,6m visoke in 50m dolge...). vse kar bo še kdo naredil bo parket. saj pravim, z tem garanjem sva prišparala vsaj 10 mio. mislim da ni takega, ki bi naredil sam celo hišo, od glave do pet. ampak bo pa zato jesen toliko lepša in mirna.

če te kaj še zanima, pa kar vprašaj!

o cenah pa tole, jaz sem prodala za 9mio 2,5 sobno stanovanje. več ne bi dobila. da se ne menim, kaka cena bi bila v lj za tako površino (68m2)!!!! kriza in žalost!

boma pa res na koncu skup potegnila, pa lahko točno povem, ker si pišema  vsak izdatek, kar se tiče hiše. že za dokončni izračun, koliko sva prišparala.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
14.7.2006 22:32:52   
Gina
Ja, to ti pa čisto verjamem, da ste morali zelo garati, če ste tako veliko reči sami delali. Ampak vsa čast, dobri ste.user posted image

Imaš pa čisto prav, pri nas (pa to ni Lj, so cene precej nižje) bi ta hip lahko prodala stanovanje s temi kvadrati za še enkrat toliko denarja, kot si ga dobila na vašem koncu. Vendar računaj, da se cene stanovanj neverjetno hitro dvigujejo. Se pravi predlani bi npr. za enako veliko stanovanje pri nas dobila cca 14 mio, lani 16mio, letos pa že 18mio sit. Samo cene hiš rastejo pa še veliko bolj. Sploh mi ni jasno, kako je to mogoče.user posted image  Ta hip skoraj težko dobiš rabljeno hišo pod 40mio.tukaj No, od 40 gor gre vse. Zato pa je brez veze kupovat staro, ker cenovno sploh ni računice.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
15.7.2006 6:17:56   
snorlax
No, tudi midva gradiva na štajerskem koncu in je res, da so cene stanovanj in hiš tu manjše kot v Ljubljani. Samo material za gradnjo ima pa enake cene kot pri vas.

Midva sva začela pred štirimi leti, eno leto sva pavzirala, drugo leto pa upam, da gremo noter. Za sfiniširat hišo imamo stanovanje, v katerem živimo in ga moramo čimbolje prodat.

Tudi jaz ne bi več nikoli živela v bloku. Sedaj, ko smo štirje, se stiskamo na dobrih 40 m2. Najbolj pa pogrešam to, da nimaš it kam ven, pa da lahko otroke spustiš ven, da divjajo okrog hiše in ne, da samo gledaš, da jih ne bo avto povozil, ko stopijo čez prag. Pa da lahko ob sobotnih večerih posediš na terasi, spiješ kakšno pijačko v hladni senci in čvekaš dolgo v noč s prijatelji. Tega si tu ne moreš privoščiti, ker so pri nas v bloku stene tanke kot papir. Pa še bolj miren in tih je ta naš blok in vsi pazimo na sosede, da ne delamo kravala.

Saj gre. Najtežje je začet. Potem gre. Jaz si nikoli v življenju nisem mislila, da bom kdaj imela svoje stanovanje, kaj šele hišo. Potem nekako začneš, pa kredit, pa čimveč narediš sam, s pomočjo prijateljev, sorodnikov... Ja, saj če midva ne bi imela takšnih dobrih ljudi okoli sebe, še tudi ne bi bila tako daleč. Moj je rekel, da ko se vselimo, naredi piknik za vse, ki so nama pomagali pri delu. Tako ali drugače.
Kar se tiče materiala, so cene res šle drastično gor. Tudi jaz si zapisujem vsak žebelj, ki sva ga kupila (no, odkar imamo tamalega, moram priznat, da nič kaj dosti ne pišem, si pa shranjujem vse račune in me to še čaka user posted image ) in ko potegnem vse skupaj je znesek okoli 20 mio, manjka pa nama še parket, pohištvo in fasada. To pa upam, da bova kupila iz denarja od stanovanja.

Je pa res, da moraš sam kar dosti garat zraven. Jaz imam res pridnega možeka z zlatimi rokami user posted image , ki je ogromno sam naredil, na primer celo streho je sam pokril (jaz sem bila čisto na koncu noseča), vsak dan po malem. Pa teraso je sam naredil, pa notri zidal, pokital stene.. Še več bi naredil, če bi imel več časa, tako pa je v službi, pa še zemlje je ogromno za obdelat. Pa voljo ima večjo kot jaz. Jaz sem že večkrat obupala (sem bolj tak cagav človekuser posted image ), pa sva spet poflikala s krediti, pa nekje še izbrskala kak tolar, pa je šlo nekako naprej.

V glavnem, ne se ustrašit teh milijonov in ogromnih številk. Vidva kar počasi začnita. Največ (živcev) vaju bo itak stala papirologija, ko te pošiljajo od vrat do vrat, ko enkrat začne nekaj rasti pred tvojimi očmi s tvojimi žulji, potem si že na konju.user posted image

Pa poročaj še kaj, kako zadeve tečejo.

Če rabiš kakšne podrobne informacije (kakšne tel. številke...) lahko tudi na privat. Par slikic od bajtice imam v albumu, piši za geslo, če želiš. Samo so že ful stare, novejših mi ne uspe pomanjšat, da bi jih dala noter.

Joj, zdaj sem se pa razpisala. Pa kako so mi šli včasih taki na jetra, ki so samo o bajti govorili. Zdaj sem pa jaz taka.user posted image

L.p.user posted image


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
15.7.2006 20:49:14   
Annny
Moja groba ocena: za povprečno zidano hiško zadošča 30 mio (brez opreme), če želiš več, vzemi nekaj deset mio več.Lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
15.7.2006 22:11:35   
Gina
Ne, anny, nič več kot to si ne želim. Še manj se želim zapufat čez meje dobrega okusa.user posted image  

Snorlax, saj jaz tudi zadnje čase samo še po netu surfam za projekti in takimi rečmi. Me je malo obsedlo. No, pri nas bomo v resnici, če bo šlo vse po načrtih, začeli spomladi, prej ni šanse. No, pa saj to hitro mine. Za geslo se pa priporočam. user posted image


(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
17.7.2006 0:11:58   
Annny
Gina, potem verjetno že poznaš projekt Maja Farol- luštno in funkcionalno.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
30.7.2006 7:51:56   
tesa
Res je, da je zelo težko dati realno oceno koliko znaša gradnja hiške, ker je odvisno od ogromno faktorjev: kako velika, kakšni materiali, kdo zida, na kakšnem terenu, .......
Mi bi prišli skozi precej ceneje, če bi imeli ravno parcelo. Tudi hišo bi zidali čisto drugačno in bi za ta denar bili že zdavnaj notri.
Nas čaka selitev naslednji mesec in računam, da je celotna investicija brez notranje opreme stala 25mio. Za notranjo opremo računam še nekako 5mio.
Je pa vse po naročilu, ker so prostori zelo nekenkomerni oz. v kotih.
Nas je pa prišlo nekako takole:
Parcela podedovana(hvala bogu)user posted image
Izkop +prva plata 5mio(groza, ker je v zemlji)user posted image
pod streho+ okna 8mio (Bramac, Interalta)
Notranje stene + inštalacije + vse talne obloge 10mio
Škarpe+ ostale zunanje inštalacije  2mio
Tako nekako.
Letos še obložimo z izolacijo, drugo leto pa fasada in posaditev okolice, ker imamo slabo zemljo in mora prezimiti.
Tako, da računam na vse skupaj za navadno zidavo 12x8 k*p*m s tem, da smo delali vse sami s prijatelji in na srečo imamo v družini ali med znanci maistre za vse od zidarjev, malarjev, parketarjev... vse skupaj tam nekje 32mio.
lpuser posted image


_____________________________

Lp

**Kdor hoče, najde pot. Kdor noče, najde izgovor.**

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
4.8.2006 13:34:34   
bini
uf, tole bo tud nam prav prišlo...
smo v fazi, ko čakamo papirje in upamo, da nam bo jeseni uspel vsaj izkop... odvisno kdaj se misli zima pojavit...
hvala bogu se nam ne mudi tako zelo, ampak že sam razmišljanje o kreditih me spravi v slabo voljo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu tesa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
4.8.2006 13:48:12   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: bini
jeseni uspel vsaj izkop...

ccc

To se dela zgodaj spomladi. Prazne luknje se ne pušča skozi zimo.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
4.8.2006 14:46:49   
bini
uf, hvala tehnofil...sej najbrž bi se prej ko slej našel kak starejši z izkušnjami, ki bi tako svetoval - upam vsaj... ker midva sva res totalno zelena glede vsega... tud taki mormo bit in sanjat o hiški user posted image
a slučajno veš kolk časa pa traja do strehe, če recimo damo to pretežno eni firmi delat??
morda bi pa tud to zneslo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A mi poveste tiste, ki ste gradile....
7.8.2006 12:52:22   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: bini
če recimo damo to pretežno eni firmi delat??

Miljoni, miljoni. Vsaj 6, če delate sami in več. Naprimer za najino sva dobila predračun 12mio.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?