|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 12:15:51   
Špelka
Hja, da se malo izpovem vam, ki ste v podobni godlji kot jaz. Načeloma sem kul, pač sprijaznjena v usodo. Minilo me je (že zdavnaj) tudi tisto panično čkanje vsak mesec na rezultat. Bilo jih je namreč preveč. Po domače povedano sem nad naravnim razvojem dogodkov obupala. Zdaj čakam na odgovor konzilija.

Ampak zdnje čase so se pojavili novi občutki. Ena gloooboooka žalost v meni, neskončno hrepenenje, da bi že bila na cilju, da bi že končno zagledala tisti magični plusek ali user posted image . Samo kdaj bo to, je itak zavito v meglo - če sploh kdaj bo. Ugotovila sem, da bom brez tega tako zaželjenega otročiča przna, moje življenje pa neizpolnjeno. Sej sploh ne vem, kaj sem hotla napisat, samo dons me daje ena taka hudičeva melanholija ali depresija, al kaj že to je... Filing mam da sem v vakumu - ni ne pošte s konzilija, spontano ne bo šlo, vrste so dolge - ah, ta neplodnost....user posted image

Sori za tole filozofiranje in jamranje, ampak mal sem se mogla izpovedat.

LP, Špelka

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 12:59:25   
Anonimen
Špelka kaj če bi ti poizkusila pri kakšnemu bioenergetiku (pri dr. Dumančiču recimo), Probati ni greh pravijo. Sem pa slišala že, da tudi takim težavam kot jih imaš ti uspešno pomagajo.

LP pa veliko sreče

(odgovor članu Špelka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 13:03:27   
Špelka
Oj, anonimna, ja, sem že poskusila. Vseeno hvala za odgovor. Ampak ni blo učinka. Od energgetika ni blo učinka, mislim. Škoda. user posted image

< Sporočilo je popravil Špelka -- 18.1.2006 13:04:38 >


_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 13:15:42   
Saša27
Špelka, nič ni tako črno kot se zdi.
Naj ti povem mojo zgodbo. Pred šestimi leti sem se poročila. Z možem sva delal na user posted image  že skoraj dve leti pred poroko, se pravi je od tega že osem dolgih let. Leto po poroki naju je moja G poslala naprej v MB, kjer so nama na najino veliko žalost povedali, da verjetno tudi s pomočjo medicine nikoli ne bova imela svojih otrok. Pa takrat še vseeno nisva obupala. Pa je pred tremi leti bila neuspešna prva inseminacija, pa nato še druga, pa sva si končno priznala, da pa ima morda G prav. Odločila sva se za posvojitev, oddala sva vlogo, prestala vse "teste", sedaj pa sledi to doooollllllgggoooooo čakanje. Pa še vseeno nisva obupala. Sedaj čakava, na IVF, pa če to ne bo obrodilo sadov, bova probala še enkrat, pa še enkrat, dokler ne bova izkoristila vseh možnosti.
Na koncu, bova verjetno imela otroka, če ne svojega pa posvojenega, saj ni važno, samo da bo, saj veš, sanje so zastonj.

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 13:39:34   
Špelka
Oj, Saša. user posted image

Sej. Vem. Načeloma. In sanjam tudi sama. In še zdaleč nisem obupala. Ker najin edini problem so moji neprehodni jajcevodi. Kaj je diagnoza pri vama? Verjetno dosti hujša kot najina.

Ja, tudi jaz počasi začenjam razmišljati o posvojitvi. Pa ne zato, ker bi že obupala nad sabo, Samo vsa ta pot neplodnosti mi je glede toliko stvari odprla oči: npr. koliko otrok je na svetu ubogih, lačnih, zapuščenih in zlorabljanih, kaj so resnične vrednote v zvezi s partnerjem, itd. Glede prvega resno razmišljam o posvojitvi, četudi bom imela svoje otroke - podobno kot sedaj Angelina Jolie. user posted image  Glede drugega pa.... se mi zdi, da pari (seveda ne vsi) dostikrat zgubijo prave vrednote partnerstva v hitenju za materialnimi viri, otrokom, skrbmio v zvezi z vsem tem v mladosti, potem pa nastajajo razpoke v 50-tih letih. Ja, me, ki na user posted image  čakamo malo dlje, imamo vsaj možnost ugotoviti, da le-ta ni edini pogoj za srečo in ljubezen, ne?

No, vse to vem. Sej bo verjetno boljš ko dobim pošto s Konzilija. Samo zdej do pomladi je pa en tak čuden čas.

Saša, hvala za odgovor in želim vama iz srca, da hitroooo dobita tako težko pričakovanega user posted image  . Pa svojega ali ne - sej je vseeno.

Lp, Špelka

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 14:09:43   
anadejka
Ejjjj Špelka pa ne nooooo!!!Zdele sm šla gledat na koledar če je kšna luna,pa ni.Ne vem kaj te matra.Ampak zdele pa res ne smeš obupat k si tik pred ciljem!!!
Dej vse te grde misli zdele lepo stran,se sprosti in razmišljaj raje kaj lepega!Jest sm 100% prepričana da boš nekega dne mamica čisto svojemu otročku,ampak enim je usojeno prej enim kasneje.Mal več potrpljenja bo potrebno,to je pa vse.Čeprav se ti zdi zdej cela večnost,bo mogoče že drugo leto ko boš  zibala svojga sončka,zgledal čist drgač.
Probi se z nečem zamotit,vem da je najbolj mučno čakat tisto pismo,ko še ne veš na čem si,ampak bo boljeuser posted image

Lepo se imej in veliko smej!!!!

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 14:12:49   
Saša27
Tako je Špelkauser posted image , v bodočnost je treba gledati s optimizmom, pa bo vse OK.
Upam in želim ti, da imaš tudi ti takšnega moža, partnerja, kot ga imam jaz. Moj me podpira v vsem, je ljubeč in poln razumevanja in na ves ta problem gleda kot na najin problem in ne na moj (nekaj glede jajčec, saj še sama ne vem točno kaj).
Kar pa se tiče posvojitve (če se bosta odločila), samo ne obupat, ko bosta prvič šla k socialni delavki, ker tam veliko parov odneha, ko vidijo kakšne procedure sledijo in da je dejansko ta postopek tudi dolgi. Midva sva čakala malo manj kot leto, da sva vlogo dokončala.
Vseeno, pa ti želim, da bi imela svojega user posted image , pa ne enega, kolikor jih želiš.

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ah, ta neplodnost...
18.1.2006 14:31:30   
Špelka
Hvala, obe, za tolažbo. Ja, sej vem, da bo. Vse bo. Kot pr men dol piše "Vse ob svojem času.". Ampak bog si ga vedi, kdaj je to?! user posted image  Ma, sej je boljš, da ne vemo, ker če bi men ena šlogarca pred 2,5 leti ko sva začela delat na user posted image  da bo šele čez 3 ali več let, bi se mi že takrat zmešal. Tkole sprot pa kar gre - mal mede, pol spet ne, pol spet.... Sprot se da vse premagat - tudi z vašo pomočjo, punce na RR! Hvala! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 8:48:19   
Skorpija
Ejjo Špelka, ti pa fejst naprej gledaš, pa še črnogledo zraven!!!!! Pojdi lepo korak za korakom. To, da ne gre hitro vemo, treba je čakat, ne uspe, pa spet čakat, pa spet ne uspe, pa spet čakat... Ampak kaj pa vse lepe stvari, ki se dogajajo med tem časom?! Ne gledat samo v zaprta vrata, ampak se ozri tudi v tista odprta, kajti drugače se bodo zaprla tudi ta, ti pa še videla ne boš kje so...

Torej, ne zdolgočasi svojega življenja samo na en cilj, kajti tudi to bo prišlo na vrsto, brez skrbi. In ja, punce moje drage, tudi življenje brez otrok je lahko lepo in polno če si takega naredimo, to je pač ena tistih stvari, ki si jih moramo priznati...

Glavo gor, pa veselo naprej!user posted image

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 8:53:22   
anadejka
user posted image Skorpijauser posted image ,to si pa res dobr napisala!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 9:39:00   
Špelka
Jejejej, Skorpija, hudo dobr!!!! user posted image user posted image user posted image  Ja, je tako, da mam trenutno v službi štalo, pa z  dragim razhajanja, pa negotovosti, pa z zdravjem mal ****rij, pa, pa.... Ampak nč, bomo že, ne? Ej, Skorpija, ti bi bla lahko psihiatrinja - a mogoč si? user posted image user posted image user posted image  Skratka, punca, hvala! Sej, se mormo sprot s problemi ukvarjat, ampak zraven tud videt vse lepe stvari. Mene na primer vsak dan zjutraj razveseli že kavica. user posted image user posted image user posted image

LP, Špelka

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu anadejka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 9:51:46   
Skorpija
user posted image user posted image user posted image  Ne nisem, ampak delam pa z nepregledno maso ljudi iz vseh vetrov in vidim svašta, slišim svašta, doživim svašta, ker imam ušeska kot zajček in očke kot sokol user posted image  

Špelka s tvojim dragim se pa ogromnoooo pogovarjajta, res, kajti tudi našim prkoličarjem ni lahko, samo morjo bit bolj kamene face, ker so kul ne, ker za njih je to pih in puh, kva pa jim to more... V resnici jih pa boli ko hudič. Res, jaz v mojega vrtam in rinem, pa se skregava, ampak dava vsa čustva na plan in je potem veliko lažje. Drugače imajo pa na GK v Ljubljani tudi psihiatra za neplodne pare, ampak je samoplačniški - v najhujši sili... Bolje je poiskati pomoč, kajti situacija res ni rožnata za vse nas in včasih človek res ne zmore sam iz tega čustvenega labirinta splezat. Blablabla Skorp, pejt spat!

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 13:39:26   
Špelka
Oj, Sporpija, ma ne sej medva z mojim prkoličarjem user posted image  sva glede neplodnosti vse dorekla, vse pregruntala. Ampak druge stvari so bolj kunštne. Ne vem, pač ena kriza v zvezi, ne zarad neplodnosti. Kako naj opišem: navajenost, skoz ena in isto, itd. user posted image  Sam sej bo - mal si morva en cajt s poti hodt, pa bo. Drgač pa ja - ni nam glih fajn, ampak važn da mamo tale forum, da se lahko mal zjokcamo, pa čeprou virtualnim prjatelcam, ne?  Hvala še enkart in lep dan!!!!

LP, Špelka

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 14:18:47   
ronni
Špelka,tako sem bila vesela tvojega sporočila,da ti vsekakor moram povedat,da si mi takoj delovala super punca in sem prepričana,da so tvoje grde misli in težavicesamo prehodne!!!user posted image user posted image
Danes je tako lep sonček zunaj in sem prepričana,da boš boljše volje. Tud mene velikokrat kar nekaj grabi,pa še sama ne vem zakaj. Ampak vedno moram najti nekaj,da se sekiram. Evo,zdaj sva končno v postopku,pa sem se začela obremenjevat,kako bova vse to zmogla,pa kako bo z denarjem(pravkar imava manjšo krizo-nič tako groznega-nekaj zaostankov s položnicami) in potem kar takoj moja butasta glava-ja,zdaj sva samo dva,kako omo pa trije,..  Sama na sebe sem jezna. Tako dolgo sva čakala na vse skupaj,pa spet nisem čist srečna!!!
Tako,da komaj čakam več sončka za vse nas-jaz sem potem kar boljše volje,pa pomlad,.....user posted image

(odgovor članu Špelka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ah, ta neplodnost...
19.1.2006 14:55:26   
Špelka
Hahaha, kako poznam vse to!!!! Ja, naše razpoloženje vsekakor mal niha: gor al ol, pa gor pa dol! Vdno pa rabmo neki, da se sekiramo! Če ni otrok, pa partner, če ni to, pa služba, če tud to ni, pa dnar! user posted image user posted image user posted image user posted image  Ja, Ronni, hvala še enkar za št. pa ja, dons je res boljše, tud zarad vas, drage babe! Lep dan tud vam želi

Špelka

_____________________________

Kaja: 18.11.2007
Neca: 1.7.2010

(odgovor članu ronni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?