|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ah ta jeza
19.3.2008 18:13:24   
Anonimen
Se vozim po cesti in opazujem zmešane Slovence (pa še kakšen drug se najde vmes user posted image user posted image user posted image ), kako se izzživljajo. Pasivna agresivnost. Ne vem, a smo res narod, ki ne zna delat s čustvom jeze? Npr. ne dolgo nazaj je ena teta moji hčerki rekla, da se ne sme jezit, da je to za punčke grdo. Le zakaj se ne bi smela jeziti? Kaj je v tem čustvu tako slabega, da se ga ne sme izraziti? Potem pa imamo vso to agresijo v domovih, na cesti, na RR-ju user posted image user posted image user posted image .
A ni jeza eno čisto normalno čustvo, ki se bi jo moralo vedno izraziti, seveda na ustrezen in sprejemljiv način, pa vendarle, kaj ni to bolje, kot jo tlačiti vase, da potem izbruhne na plano takrat in na način, ko je to vse prej kot dobro?

No, da vidimo vaša razmišljanja in izkušnje.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 18:55:21   
Muca Copatarica
Se strinjam s tabo. Če jeze ne izražamo ob dogodkih, ko smo jezni in jo raje potlačimo, se zgodi, da pride iz nas močnejša in bolj agresivna. Je kar prav, da jo pokažemo sproti. Jaz jo že.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 19:03:10   
Anonimen
Jaz jo kar veselo izražamuser posted image
Ma ne, jst pač taka sem, folk misli da sm jezna, pa sploh nism.
Moj je pa tak da zadržuje jezo v sebi. Sam to je pač posledica otroštva.
Se pa odpira počas in jo tud on že veselo trosi naokoluser posted image

Men so všeč ljudje k se ne pretvarjajo, k men je največja bedarija da vidiš človeku na frisu da je jezen k ris, pa se dela da ni da ne bo kao žleht izpaduuser posted image

(odgovor članu Muca Copatarica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 19:08:28   
nuala
Grčija je taka država, da se lahko res vsak dan jeziš do tiste stopnje, ko se ti začne kaditi iz ušes. Ker pa ni zmeraj primerno popizd... se zadnje čase veliko posvečam fizičnemu delu ( kopanje, premetavanje kamenja, tekanje sem in tja... ). To zelo pomaga.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 19:41:12   
Anonimen
Jz sem se ene parkrat zalotila med vožnjo, kadar sem sama, kako pošiljam v rodne kraje uboge starčke, ki mencajo pred mano, ko se mi kam mudi. Pa celo lestvico bogatih kletvic nanizam, ko se ravno prižge rdeča luč na semaforju ali spustijo rampe....Če bi me kdo slišal, kako grdo znam ljudi pošiljat nekam...Mater, človk se prav zamisli sam nad sabo...


(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 19:42:44   
Gina
Meni se zdi, da zamenjujemo jezo in toleranco....če sem se prav izrazila.

Eno je biti jezen, ker se ti nekaj takega zgodi, da je smiselno biti jezen. V takih primerih je zelo prav, da se zjeziš, ker ti jeza da energijo, elan za reševanje zadeve, je predfaza treznemu razmišljanju o rešitvi problema. Konkretno, če si npr. depresiven, nimaš energije, se smiliš sam sebi, jočeš, nič ne moreš... ko prideš do faze jeze, vidiš bolj jasno, kaj se sploh s tabo dogaja, in v končni fazi lahko ravno zaradi jeze na svet začneš iskati rešitve in jih uresničevati.
Jeza je pozitivna tudi tedaj, kadar se srečaš s problemom, ki si ga poskusil reševati na nek drug način, pa ni šlo. Odpre ti oči, in odpre oči tistemu, na kogar leti včasih.
Jeza je pozitivna, kadar moraš utopiti svojo žalost ali izraziti svoje misli, ki jih morda v kakem drugem stanju tisti hip ne moreš. Jeza je pozitivna za iskanje rešitev - dostikrat.
Jeza nekaterim ljudem pomaga, da v hipu, ko jo izživijo, nehajo biti jezni, žalostni, karkoli že sploh negativnega so prej čutili.

Vendar je jeza lahko tudi zanič. Opažam, da jeza dostikrat izvira iz drugega konca, ne iz neizživetosti, ampak ravno obratno, izhaja iz egoizma in prevelike izživetosti. Če si navajen, daje celo življenje vse po tvoje, da se cel svet vrti okoli tebe, si strašansko jezen, kadar nekaj vendarle ni po tvoje (npr. en je v koloni pred tabo, vozi počasi, ni po tvoje,ne moreš tisti hip, ko si si zamislil skočiti čez njega in drveti dalje). Kadar jeza izhaja iz vsesplošne netolerance do vsakega in vseh reči, je jeza zanič, je eno samo cepetanje, ihta, ipika. Z jezo v teh primerih izgubljaš energijo, ne urejaš svojih reči v glavi. Ne usmeriš jo v pozitivno. še vedno želiš, da tisti pred tabo izgine, ne želiš, da obstaja v koloni pred tabo, zahtevaš egoistično, da je vse po tvoje. Kadar jeza izhaja iz prevelikega ega, iz netolerance, je jeza zanič. In če mene vprašaš, jaz ne želim, da so ljudje okoli mene preveč netolerantni. V bistvu je tako, da je vsak človek za neko reč netoleranten. Do tukaj je vse ok in razumljivo. Problem nastane, kadar je nek človek netoleranten do preveč reči skupaj, do skoraj vseh. Ko imaš občutek, da hodiš ves čas kot po jajcih, da ne bi eksplodiral. No, takrat pa se mi zdi, da bi moral tak človek sam sebe v roke vzeti in se zamisliti nad svojim početjem  - posledično znašanjem nad ljudmi z jezo. V tem primeru jeza ni pozitivna za nikogar sploh. Škodi tudi jezečemu, ker ga ne izuči, ne dela niti sočutnega, niti razmišljujočega, dela ga zgolj nekoga, ki na vso silo zahteva vse in to takoj.

Jeza se mi ne zdi smiselna še v enem primeru. Včasih smo jezni na nekoga - npr. na šefa, moža, prijateljico, otroka.... Strašno smo jezni. In njemu ne povemo, ali pa mu tudi povemo, pa reči ne moremo rešiti, ker se on z nami ne strinja in dela v nasprotju z našimi željami in potrebami. Ker smo v stiski, nas začne motiti prav vse ostalo okoli nas. Vidimo malenkosti, ki nas sicer v normalnih okoliščinah nikakor ne bi motile. Moti nas sosed, ki parkira narobe, moti nas prodajalka, ki kao ni dovolj hitra, moti nas trava, ki prepočasi raste... vse zaradi šefa, moža....v tem primeru pa s emi zdi jeza nepravilno usmerjena. Ta primer si najbrž mislila tudi ti, ankica, a ne.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 20:32:07   
sončnica13
Se strinjam, da je potrebno čustva izražat.

Mene pa najbolj moti, če kdo reče otroku-fantku, ki joče, da naj neha jokat sej ni 'baba'-sem enkrat čist popenila-prvič, ko je ata to rekel mojemu sinu in sem rekla, da mu enkrat kdo česa takega ne reče (pa takrat niti eno leto ni bil star).
Ni čudno, da potem moški ne znajo izražat svjih čustev in jih tlačijo v sebi in ravno zato so pomojem tud včasih vzkipljivi, ker na en način pa moraš npr. žalost iz sebe dat.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 20:35:09   
Anonimen
A ni jeza eno čisto normalno čustvo, ki se bi jo moralo vedno izraziti, seveda na ustrezen in sprejemljiv način, pa vendarle, kaj ni to bolje, kot jo tlačiti vase, da potem izbruhne na plano takrat in na način, ko je to vse prej kot dobro?


Zanimivo vprasanje :).

Ce bi jo morali vedno? Kaj pa vem, po moje ne. Vcasih je fajn najprej umiriti zogo, potem pa igrati naprej. Prej jo je dobro upostevati, kot kazalec, da se nekaj dogaja, ne pa takoj planiti zaradi nje. Po moje ni vedno potrebno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ah ta jeza
19.3.2008 22:50:11   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Se vozim po cesti in opazujem zmešane Slovence (pa še kakšen drug se najde vmes user posted image user posted image user posted image ), kako se izzživljajo. Pasivna agresivnost. Ne vem, a smo res narod, ki ne zna delat s čustvom jeze? Npr. ne dolgo nazaj je ena teta moji hčerki rekla, da se ne sme jezit, da je to za punčke grdo. Le zakaj se ne bi smela jeziti? Kaj je v tem čustvu tako slabega, da se ga ne sme izraziti? Potem pa imamo vso to agresijo v domovih, na cesti, na RR-ju user posted image user posted image user posted image .
A ni jeza eno čisto normalno čustvo, ki se bi jo moralo vedno izraziti, seveda na ustrezen in sprejemljiv način, pa vendarle, kaj ni to bolje, kot jo tlačiti vase, da potem izbruhne na plano takrat in na način, ko je to vse prej kot dobro?

No, da vidimo vaša razmišljanja in izkušnje.


ja..se strinjam s tabo. Tako začneš sploh delat  na sebi. To je pvi korak, s tem, da si dovoliš bit jezna in jezo izražat. Učili so nas, tako kto si napisala, da je jeza grda, slaba, če se jezimo to ni dobro.

Naslednji korak pa je, da ugotoviš, kako deluješ, in da pravzaprav sama izbiraš, kako boš odreagirala. Ko to ugotavljaš vedno bolj zavesto- (ko se vedno bolj zavedaš, da sama izbiraš), potem lahko izbereš tudi drugače. Namesto jeze izbereš ljubezen. Samo jo opazuješ in rečeš: ok, tukaj si, ne zanikam te, ampak ne bom te uporabila,raje bom izbrala ljubezen.

A razumeš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 7:36:58   
srki
Kadar sem jezna, to vedno pokažem, takrat mi ni mar, ali je to ustrezen način, ali ni. Ponavadi loputam z vrati, da o izrazih v mojih glavi ne govorim. V jezi sem sposobna tudi koga skloftatuser posted image .

(odgovor članu Muca Copatarica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 7:42:51   
daddy
  Tud jaz sem že komu v križišču pokazal fakeca, pa kdo drug meni tudi .... ampak v našem okolju je to že skor stvar "folklore", kolker opažam user posted image .

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 8:02:30   
taja27
ampak v našem okolju je to že skor stvar "folklore", kolker opažam .


ja, ampak ''naše okolje'' se širi krepko čez meje naše male Slovenije ...

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 9:10:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Se vozim po cesti in opazujem zmešane Slovence (pa še kakšen drug se najde vmes user posted image user posted image user posted image ), kako se izzživljajo. Pasivna agresivnost. Ne vem, a smo res narod, ki ne zna delat s čustvom jeze? Npr. ne dolgo nazaj je ena teta moji hčerki rekla, da se ne sme jezit, da je to za punčke grdo. Le zakaj se ne bi smela jeziti? Kaj je v tem čustvu tako slabega, da se ga ne sme izraziti? Potem pa imamo vso to agresijo v domovih, na cesti, na RR-ju user posted image user posted image user posted image .
A ni jeza eno čisto normalno čustvo, ki se bi jo moralo vedno izraziti, seveda na ustrezen in sprejemljiv način, pa vendarle, kaj ni to bolje, kot jo tlačiti vase, da potem izbruhne na plano takrat in na način, ko je to vse prej kot dobro?

No, da vidimo vaša razmišljanja in izkušnje.


ja..se strinjam s tabo. Tako začneš sploh delat  na sebi. To je pvi korak, s tem, da si dovoliš bit jezna in jezo izražat. Učili so nas, tako kto si napisala, da je jeza grda, slaba, če se jezimo to ni dobro.

Naslednji korak pa je, da ugotoviš, kako deluješ, in da pravzaprav sama izbiraš, kako boš odreagirala. Ko to ugotavljaš vedno bolj zavesto- (ko se vedno bolj zavedaš, da sama izbiraš), potem lahko izbereš tudi drugače. Namesto jeze izbereš ljubezen. Samo jo opazuješ in rečeš: ok, tukaj si, ne zanikam te, ampak ne bom te uporabila,raje bom izbrala ljubezen.

A razumeš?


Razumem user posted image . Pa tudi če izbereš ljubezen ali katerokoli drugo čustvo, to pomeni, da se zavedaš jeze, a ne? Kaj pa če se jeze sploh ne zavedaš? Meni so vedno pravili, da je treba imeti vse rad, potrpet, biti skromen,... pa sem s časom ugotovila, da to v veliko primerov koristi drugim meni pa čisto nič ne.

Gina, mislila sem na prvi primer, ki si ga opisala. Mene npr. so učili, da jeze ne smem izražat. Lahko jo moji starši, učitelji, kdorkoli že, jaz moram vse mirno požret. Samo to je na dolgi rok zelo samodestruktivno. Postaneš jezen nase, ker se nisi sposoben jeziti na tiste ali tisto, na kar bi se resnično moral. Ali pa gre to celo v tako skrajnost, da jeze sploh ne čutiš več. Oz. bolje rečeno jo ne znaš zazanati pri sebi. Si jezen, ampak tega ne čutiš, čutiš samo otopelost ali karkoli že. To je ena skrajnost. Torej se moraš šele naučiti, da svojo jezo pravzaprav zaznaš.
Druga skrajnost pa je, da takoj ko te nekaj zjezi, skočiš pokonci in začneš zmerjat vse okoli sebe, greš do najvišjih inštanc, se celo pretepaš,... Pretiravanje z jezo torej. V prvem primeru jo zanikaš, v drugem pa te ima preveč pod kontrolo. 
Npr. en klasičen primer: v trgovini ti eno stvar preveč zaračunajo. Če se ne znaš soočat z jezo (ker si tako naučen, se bojiš, da boš koga prizadel, karkoli že), potem boš to mirno požrl in šel iz trgovine, ne da bi stopil do informacij, da ti vrnejo preveč zaračunan denar. Potem se boš sam sebi zdel bebast, ker nisi nič naredil. Druga skrajnost pa bo naredila kraval, se začela dret, zmerjat "nesposobne" trgovce, jih psovat z lažnici, kradljivci, pa kaj vem še. Oba sta jezna,  ampak ob jezo izražata na nepravi način v tistem trenutku. Ne govorim o netoleranci, ker o tem bi lahko odprla novo poglavje. Nekoč bi tudi sama šla iz trgovine, zdaj grem do informacij in se v miru pomenim. Svojo jezo priznam sebi in jo tudi izrazim in sem še tisti trenutek mirna. Če bi bila tiho, bi se doma žrla še 3 ure, če bi znorela, bi prizadela 10 nič hudega slutečih trgovcev.

No, saj tretji primer, ki ga je Gina opisala, se tudi tu notri vkaluplja. Si ne znam drugega predstavljat, kot da ljudje z veliko nabrane jeze, ki jo čutijo do šefa, žene in drugih "nesposobnih" voznikov, svojo moč izživljajo na cesti, ker se ne morejo izživeti doma, v službi,... Ali pa smo res povsem netalentirani glede vožnje user posted image .

In včasih je res dobro malo počakat, da se zadeve umirijo in potem ukrepat, kot je napisala Mič, ampak  to pomeni, da si si svoje občutke vseeno priznal. Samo čas si daš za ukrepanje.  Jezo usmeriš v eno razumno razmišljanje.
Jeza je lahko res negativna ali pozitivna. Je lahko tudi slaba, če ni prav usmerjena, takrat, ko je to treba.  

< Sporočilo je popravil Ankica -- 20.3.2008 9:19:39 >

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 10:04:23   
jagoda77
ma po moje je treba vsa čustva izražat, samo na kakšen način, je pa drugo vprašanje
včasih je, sploh pri jezi, treba dvakrat globok vdihnit pa potem kaj naredit
jaz se vedno z mojim pogovarjam, če me kaj ujezi in potem mogoče sploh ni tako hudo, kot v prvo zgleda

ampak jeza je čustvo kot vsako drugo in če se lahko veselimo, se moramo kdaj tudi malo ujezit user posted image

sicer pa tudi jaz kdaj v avtu pošljem kakšnega v kakšno zadnjično odprtino, sploh te dni, ko bo ravno polna luna, že cela štala na cesti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 11:26:23   
smigli
Jezo je vsekakor potrebno dat ven, v mejah normale seveda. Moj najbolši ventil je šport. Sedaj ko imam user posted image  in sem za vse sama, pa žal nimam časa za športat in se mi to krepko pozna. user posted image

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 12:09:08   
alička
No zdele sem jezna user posted image user posted image user posted image , sem napisala post in me je fliknilo ven!!!!

Ne morem še enkrat ponoviti, kaj sem napisal, ker ne znam user posted image , na kratko...npr. ko mi nagaja v službi računalnik ali program, na glas bentim in stresam jezo na škatlo in je takoj bolje, pa lahko mirno delam naprej. Če me razjezi moja pupa, pa raje dvakrat zadiham in preštejem do tri, ker da bi se drla nanjo in stresala jezo, ni ne primerno niti ne zaleže, je bolje potlačiti jezo in se mirno pogovorit.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 12:55:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
Npr. en klasičen primer: v trgovini ti eno stvar preveč zaračunajo. Če se ne znaš soočat z jezo (ker si tako naučen, se bojiš, da boš koga prizadel, karkoli že), potem boš to mirno požrl in šel iz trgovine, ne da bi stopil do informacij, da ti vrnejo preveč zaračunan denar. Potem se boš sam sebi zdel bebast, ker nisi nič naredil. Druga skrajnost pa bo naredila kraval, se začela dret, zmerjat "nesposobne" trgovce, jih psovat z lažnici, kradljivci, pa kaj vem še. Oba sta jezna,  ampak ob jezo izražata na nepravi način v tistem trenutku.


Osebno v danem primeru ne vidim nikakrsnega razloga za jezo. Napake se dogajajo, kako pri trgovcih, tako se lahko zgodi tudi meni, pa povprasam pa mi pojasnijo vse okoli tega kaj in kako so zaracunali, pa je zadeva resena.
Jezna bi bila sele, ce bi mislila, da me hocejo prevarat. Takrat pa zahtevam, da poklicejo sefico in povem, da sem jezna itn.

Si ne znam drugega predstavljat, kot da ljudje z veliko nabrane jeze, ki jo čutijo do šefa, žene in drugih "nesposobnih" voznikov, svojo moč izživljajo na cesti, ker se ne morejo izživeti doma, v službi,... Ali pa smo res povsem netalentirani glede vožnje user posted image .


Kar se voznje tice, problem ne vidim samo v nakopiceni jezi, temvec tudi v dejstvu, ki ga radi pozabljamo,a to je, da na cesti nismo sami ter, da se nasi postopki v prometu odrazajo tudi na druge. Jezi me, ko nekdo telefonira dokler vozi in ker ne more obojega hkrati normalno delati, zacne voziti 40 tam, kjer je omejitev 90 in brez najmanjsega pomisleka ovira promet. Jezi me ko prvi na semaforju krene sele takrat ko se prizge rumena, zato ker je treba na kriziscu dokoncati jutranju make-up... jezi me, ko nekdo vidi rdeco luc na semaforju in zabremza pa vozi 150 metrov do semaforja s hitrostjo 15 -20 km/h in tako vsem, ki bi lahko na kriziscu zavili desno brez tezav onemogoci normalno voznjo...
Jezi me, ko nekdo, ki si ga zacel prehitevati ker je vozil 60 km/h, kjer je omejitev 100 km/h, pospesi in ti tako povsem neumno preprecuje prehitevanje in te spravlja v nevarnost itn...
IMO upraviceno sem jezna, jezo dam iz sebe (ce to lahko imenujemo jeza) - komentiram, tudi zakolnem... in zelo kmalu pozabim na vse skupaj.
Se pa mocno trudim, da mojo jezo ne "pokasira" tisti, ki ni za njo nic kriv.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 20:15:15   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


Kaj pa če se jeze sploh ne zavedaš? Meni so vedno pravili, da je treba imeti vse rad, potrpet, biti skromen,... pa sem s časom ugotovila, da to v veliko primerov koristi drugim meni pa čisto nič ne.



Pri nas doma so nas pa popolnoma drugače učili, da si lahko jezen, žalosten, karkoli že pač čutiš in da to lahko kjerkoli izraziš na karšenkoli način....pa da se moraš postaviti zase vedno....na svoji koži nisem doživela miselnosti o ponižnosti. Hmmm a veš da to tudi ni čisto v redu. Oboje je skrajnost. Ker potem se ti zdi tvoja jeza vedno upravičena in čist preveč hitro si jezen. Preveč neobziren si do drugih ljudi, ne ločiš kdaj se je človek zmotil in kdaj je pač malo zmeden, ter kdaj se v resnici norčuje iz tebe. Ker si itak ti edini, ki lahko sprošča jezo brez ozira na druge. Jaz sem imela veliko srečo, da sem v življenju v kritičnih še vedno pozno pubertetniških časih spoznala osebo, ki je izrazito v tej smeri vplivala name. Bila je ekstremno čustveno inteligentna in mi je velikokrat na dolgo in široko razlagala, kaj se v ljudeh dogaja, kaj skoraj gotovo čutijo ob določenih rečeh, zakaj tako reagirajo, kako neke reči vplivajo na ljudi. Meni so začeli delati klikerji - na srečo. Opazovala sem tudi dolga leta zelo agresivne ljudi, ki jih je bilo v moji okolici prazvaprav precej, saj smo vse to jemali za normalno, nihče se niti sekiral ni, če je kdo jezo stresal, ker smo rekli, da ima to pravico vsak človek na tem svetu- in nam je šlo čez eno uho notri, čez drugo ven - samo.... na dolgi rok te to vendarle začne motiti. Takrat sem se zavedla, kako zelo egoistično je stresati jezo na vsakogar, kadar ti paše. V bistvu so imeli stari ljudje prav. Ne škodiš samo drugim s pretiranim jezenjem, zelo dosti škodiš sam sebi. Moram reči, da sem danes drugačen človek, kot sem bila v mladosti. Še vedno se postavim zase, vendar se ne jezim vsepovprek, pa nikakor ne prav pogosto.

Hočem reči, da nobena skrajnost ni dobra. Niti ne nič jeze, niti ne veliko sproščanja jeze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 20:24:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Hočem reči, da nobena skrajnost ni dobra. Niti ne nič jeze, niti ne veliko sproščanja jeze.


Se strinjam.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ah ta jeza
20.3.2008 21:37:22   
vaney
Jaz jezo kar v večini primerov izrazim in mi je potem lažje. Edino pred kakšnim šefom se nazaj držim, drugače pa kar povem svoje in znorimuser posted image .

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ah ta jeza
21.3.2008 8:18:54   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Hočem reči, da nobena skrajnost ni dobra. Niti ne nič jeze, niti ne veliko sproščanja jeze.


Se strinjam.


enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?