|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Akvarij
11.2.2010 10:16:38   
noranate
Zelo dolgo si želim imeti akvarij s toplovodnimi ribicami (gupiji, neonke.....). ko sem pri mami, jih ves čas opazujem, vsrkam vse kar mi poveuser posted image . velik sem se naučila tudi na Aquanubisu in akvazinu. Me pa nekaj bega, oz. mislim da sem si že tolk glavo napolnila z informacijami, da več nimam logikeuser posted image
1. Kupujem akvarij in me zanima kakšen je boljši (bolj ziher) lepljen -doma delan ali kupljen v trgovini.
Ko sem spraševala po trgovinah je vsak kovač svojga konja hvaliluser posted image
2. Omarice imate kupljene ali delane pri mizarju.
3. S katerimi ribicami naj dejansko začnem, da bo nekaj "ratalo"user posted image
4. Berem oglase, s prodajo akvarijev in me zanima če se splača kupit akvarij, recimo star 2 leti, saj me je strah, da poči.
Mogoče bodo to za nekoga nesmiselna vprašanja, zame pa bodo to neprecenljivi odgovori iz prve roke. Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Akvarij
11.2.2010 10:25:32   
Klaudia
Mi imamo doma narejenega oz. pri steklarju in je fajn ker imamo filter narejen kar v sklopu akvarija iz stekla. Je pa pri kupljenih fajn, ker imajo že vse zraven. Če imaš namen imeti tropske ribice, rabiš še grelec, filter, ter veliko rastlin.

Omaro imamo mi narejeno od mizarja, ampak se je že povesila. Nujno bi rabila vmesno podložno nogo. Je pa seveda vse odvisno od velikosti akavrija. Naš ima 120l.

Naš doma narejen akvarij stoji že cca. 10let pa se samo pri stikih malenkost pozna. Se je zmaknilo za milimeter. Seveda je steklo temu primerno debelo in ne vpliva na sam akvarij. Moraš pa nujno imet silikon za akvarije ker je močnejši in v stiku z vodo ne postane trd, ampak ostane trajno elastičen.

Če te še kaj zanima pa kar z vprašanji na plano.
Tole je pa naš akvarij

user posted image


_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Akvarij
11.2.2010 10:29:43   
Urshy78
jaz ti bom svetovala glede nakupa ribic. bodi pozorna, da boš dala v akvarij iste vrste rib. primer: neonke in gupiji ne pašejo skupaj, ker potrebujejo različne pogoje za življenje.

tukaj si malo poglej bazo organizmov da boš vedela katere ribe gredo skupaj in kako velik akvarij potrebujejo za normalno življenje

http://www.aquanubis.com/baza-organizmov





_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Akvarij
11.2.2010 10:36:19   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78
primer: neonke in gupiji ne pašejo skupaj, ker potrebujejo različne pogoje za življenje.


Samo tole komentiram.
Neonk je, mislim da, 6 različnih sort.
Rdeče in navadne zgledajo zelo podobne (samo ena mala rdeča črtica je daljša) pa imajo tako različne zahteve da ne moreš verjet.

Mi imamo v tem akvariju endlerjeve gupije, črne molije, kresničke, tri različne sorte čistilcev in rdeče neonke. Rdeče neonke sicer ne marajo rahlo slane vode, ki jo gupiji obožujejo, imajo pa zato vse ostale zahteve iste. Če bi pa zraven dala navadne modre neonke, pa nebi dolgo živele


_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Akvarij
11.2.2010 10:52:56   
noranate
Klaudia, jooooojjjj kako je lep. No, jaz sem se tud nagibala ke temu, da bi dala akvarij nardit. Kolk mm je vaše steklo (8 al10)user posted image
Super, sem dobila nov zagon. Hvala dekletiuser posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Akvarij
11.2.2010 10:58:02   
eva1
klaudij-lep akvarij!!
Jaz imam tudi gupije in rdeče neonke skupaj..jim očitno paše, ker še nobena ni poginila...sam gupijem mal malo morje notr..mladih...sploh ni več naravne selekcijeuser posted image user posted image ..najprej sem jih mogla v gojilnico dajat da je blo kej..zdej jih mam pa že preveč za moj akvarij(60l), ampak sem bodo kmalu dobili nov dom..sam da še malo zrastejo...
Mi smo kupili akvarij v trgovini, čeprav mislim, da tudi tisti 2 leti stari ki jih na bolhi prodajajo nebi smeli počit...
Aja predno daš ribe v vodo dobr sciklaj akvarij, ker drugač boš mela hitr bolezen notr..men je na začetku vse neki crkvalo, od rastil do rib..zdej pa dela vse tipi-topi..sam vodo že morm počas zamnjat ..jo že nisem 2 mesecauser posted image user posted image ..ampak kr nisem našla časa...ajde sej vem, slab izgovor..

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:02:01   
noranate
Eva, moja kolegica pravi, da so gupiji seksualni manijaki, ker se ji množijo kot noriuser posted image .
Drgač pa, ko si ciklala, si najprej zagnala brez rastlinuser posted image
Kaj pa pr ciklanju verjetno kaj dodaš vvodouser posted image

Aja, pa še to sem slišala. kar se tiče menjave vode, eni menjajo na eno leto. Drugi pa spet na dva tedna zamenjajo eno tretjino vodeuser posted image . Kaj je prav?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:03:00   
Urshy78
pa še slikica mojega akvarija. tako je izgledal pol leta nazaj. zdaj imam notri par novih rastlih, močnejši fileter, par novih prebivalcev,  pa tudi bolj je zaraščen user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil Urshy78 -- 11.2.2010 11:05:22 >


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:07:42   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Eva, moja kolegica pravi, da so gupiji seksualni manijaki, ker se ji množijo kot noriuser posted image .
Drgač pa, ko si ciklala, si najprej zagnala brez rastlinuser posted image
Kaj pa pr ciklanju verjetno kaj dodaš vvodouser posted image

Aja, pa še to sem slišala. kar se tiče menjave vode, eni menjajo na eno leto. Drugi pa spet na dva tedna zamenjajo eno tretjino vodeuser posted image . Kaj je prav?



najbolje za ribice je, da se jim na 14 dni menja ena tretjina vode. in ta voda naj ne bo direktno iz pipe, ampak naj stoji vsaj 24 ur. pa obvezno je sesanje dna, da se odstranijo iztrebki in odpadna hrana.


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:09:38   
noranate
Urshy, super akvarij, kol literni pa je? Hvala za nasvete, carice steuser posted image
najbolj me skrbi, da ne bom izbrala pravilno močne razsvetljave, a je kakšen receptuser posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:15:47   
Urshy78
hvala user posted image je pa zdaj res ful lepši, sem korenino prestavila čisto v desni kot, da imajo ribice skrivališče, dodala sem še polovico kokosovega oreha ki služi dekoracija,  pa tudi kozice se v njem skrivajo. pošljem jutri slikico, ko pridem do svojega računalnika.

je pa 54 litrski. si želim imeti večjega. mogoče ga bom imela ko bova dokončala prizidek in bo tako več prostora.
svetloba je pa najbolj pomembna za rastline. tako da moraš izbirati rastline glede na svetlobo. jaz imam vklopljen "timer", tako da mi luč gori vsak dan ob 11. do 21.
sem imela pa velik problem z algami ko sva lani odšla na morje. ravno tisti čas sem cilkala akvarij ker sem zamenjala ribice, tako da je bil prazen, notri so bile samo rastline. timer sem skrajšala za 3 ure. in ko sem prišla domov, me je skoraj kap. akvarij je bil tako algast, da ga nisem prepoznala user posted image


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:21:08   
noranate
Vem da te gnjavim, ampak je prijetno čvekat o temi, ki me res zanimauser posted image . Kaj se ti zdi, je res da je več dela z manjšim akvarijem (alge...) kot z 100 literskim in večuser posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:26:54   
Urshy78
pravijo, da manjši kot je akvarij, več dela je z njim user posted image
jaz mislim, da je z obema enako dela, ravno tako ga moraš čistiti in skrbeti zanj.
res pa je, da imaš pri velikem akvariju več možnosti  naseliti več ribic in ga tako polepšati.

edino vse skupaj pride dražje, ker je treba kupiti močnejši filter, močnejši grelec itd..jaz sem za tale moj čebriček zmetala ogromno denarja, sploh na začetku, ko sem ga opremljala.

tudi meni je prijetno čvekati, tako da če imaš še kakšno vrašanje ni problema, ti bom z veseljem svetovala, če bom le znala user posted image


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:34:40   
noranate
hvala Urshy, moram zdaj to vse "prežvečit". Te še čveknem in prosim, če prilepiš slikco, ko boš lahko.
Hvala in lep dan ti želimuser posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Akvarij
11.2.2010 11:38:47   
Urshy78
ti kar v miru vse preštudiraj, akvaristika je res obširna, tako da je treba res ornk premisliti, preden se odločimo na nakup  user posted image
bom pripopala slikico takoj ko bom lahko.

tudi tebi lep dan user posted image


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Akvarij
11.2.2010 12:27:59   
Klaudia
Akvarij je fajn prej ciklat cca 1mesec.

Postaviš akvarij z rastlinami in vsem razen ribami in pustiš stat en mesec. Zraven dodaš bakterije za pripravo vode in bakterije za pripravo filtra. Istočasno si pripraviš tudi kantico vode (+pripravki), ki jo boš uporabila pri naslednji menjavi vode.

velikost akvarija... večji kot je lažje je vzdrževanje ja. Vendar je ena zanka.... če hočeš zaraščen akvarij ga boš imel lažje pri manjši litraži. Večji kot je, več CO2 moraš dodajat. Zato imam jaz na akvariju dve plastični flaši... dodajanje co2 da rastline sploh kaj rastejo.

Mi smo imeli na začetku cca 45l. nobenih problemov. Gupijev malo morje, rastlin ravno tako.... tukaj pa mladice ne preživijo ker je premalo rastlin. Pač moraš mladice dajat v gojilnico itd. Zdej odvisno koliko se ti da pol ukvarjat s posameznimi ribami in katere ribe bi sploh imela.


_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Akvarij
11.2.2010 12:30:27   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Klaudia, jooooojjjj kako je lep. No, jaz sem se tud nagibala ke temu, da bi dala akvarij nardit. Kolk mm je vaše steklo (8 al10)user posted image
Super, sem dobila nov zagon. Hvala dekletiuser posted image



Debelina je 8mm


_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Akvarij
11.2.2010 13:51:54   
melanija
Jaz imam doma 250l akvarij. Notri pa imam skalarke - jih ne zamenjam za nobene druge. 6 jih imam že 3. leto in ne moreš verjeti kako so zrasle v primerjavi z dnem ko sem jih prinesla iz trgovine. Pa še zelo lepe so za videt.
Svakinja pa ima te neonke, gupije (akvarij ima že več kot 15 let -tako da naj bi imela več izkušenj) pa ji vedno crkujejo in dokupuje nove, pa akvarij menjuje(oz cikla pa potem jovo na novo).

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Akvarij
11.2.2010 16:08:28   
noranate
Meni so skalarke tud zelo lepe, sam se bojim, da so preveč komplicirane zameuser posted image . drgač pa bi zlo rada mela v akvariju kozice, sam se moram pozanimat, h katerim ribam gredo zraven. Joooj, sem še tolk nevedna, pa vsak dan na aquanubisu visimuser posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Akvarij
11.2.2010 16:38:43   
Taddy78
Pred leti sem imela 160l akvarij (naredil ga je steklar), noter pa različne ribe, ki kao po toploti vode naj ne bi šle skupaj...pa so šle.

Začela sem z zlatimi in pajčolankami, pa me je jezilo, ker so bile samo na površini, tako da je zgledal akvarij prazen.
Potem sem nabavila še gupije, rdeče tetre, čistilca in žalovalke. Ni bilo nobenih problemov.

Pri gupijih sem naredila pa takole. Ko je samička proti koncu, se tako vidi na trebuhu oz. ima že čist črno rit. Ko pa se je začela s trebuhom "zaletavat" v tla, sem jo dala v mali akvarij in čez nekaj minut, jih je že začela "metat"ven. Seveda sem kupila extra hrano za te male ribice, mamico nekaj dni pustila z njimi, potem pa jo dala nazaj v akvarij.

Žalovalke so ful lušne, saj so črne barve in ko je karkoli narobe ali stresnega postanejo sive. No, ponavadi so bile sive ko sem šarila z roko po vodi.

Najraje sem imela bubble eye-a...je isti kot zlata ribica, samo da ima pri očesih dva balona. tistega sem pa dobesedno jemala iz vode in ga nosila po rokah user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Akvarij
12.2.2010 16:50:31   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Meni so skalarke tud zelo lepe, sam se bojim, da so preveč komplicirane zameuser posted image . drgač pa bi zlo rada mela v akvariju kozice, sam se moram pozanimat, h katerim ribam gredo zraven. Joooj, sem še tolk nevedna, pa vsak dan na aquanubisu visimuser posted image


skalarke ti jaz za začetek ne bi priporočala, ker so prezahtevne. kozice so pa super živalice, so pridne algojedke in prav veselje jih je gledati, ker so cel dan aktivne. jaz jih imam 7 in so včasih prav zabavne, ko se lovijo po akvariju kot majhni otroci. kozice gredo poleg skoraj vse rib, ker so zelo nezahtevne. so pa občutljive, kar se tiče čistoče vode. pri kozicah samo pazi, da boš izbrala eno vrsto, ker v nasprotnem primeru se ti lahko sparijo različne vrste in dobiš ven hibride, kar pa ni ravno priporočljivo. meni osebno so bile najbolj všeč kozice red cherry, vendar je pa njihova slabost, da se ful množijo in jih boš kmalu imela cel akvarij. jaz sem se potem raje odločila za vrsto japonska somornična kozica http://www.aquanubis.com/index.php?option=com_lqm&idorganizma=187&query=6
v akvarijih imajo zelo malo možnosti oz skoraj nič za razmnoževanje.

iz katerega dela pa si? če si iz lj oz okolice, ti priporočam da ribice in ostalo opremo kupiš v mr. petu, tam so zaposleni akvaristi in ti bodo znali pravilno svetovati.


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Akvarij
12.2.2010 17:43:40   
noranate
Oh, Urshy hvala. Nisem si mislila, da bom deležna tolk pomoči. Res hvalauser posted image
In spet moje vprašanje:
V oglasu sem našla krasen akvarij z omarico (jih je več) in me zanima a ribe preživijo 2 uri v vrački? Pa še to, gospod pravi, da akvarija ne rabim ciklat, ker ga je on pravkar ciklal en mesec. Sam voda gre venuser posted image . se pravi, da moraj jaz vse na novo. Bi se vi odločile za nakupuser posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Akvarij
12.2.2010 17:52:13   
Urshy78
z veseljem pomagam, samo če le lahko. jaz sem na začetku žal naredila veliko napako, ker se nisem dovolj informirala pred nakupom. in sem najprej kupila napačne ribice, pramalo močen filter, pregrob pesek user posted image
in potem sem vse morala nakupiti na novo, kar je bil sam dodaten strošek.

ribice bodo zdržale v vrečki 2 uri, je pa odvisno od tega, kakšna kvalitega vode je notri, koliko kisika je, kako velika je vrečka in koliko rib je notri ter njihova velikost. manjše kot so ribice in manj ko jih bo notri, lažje bodo zdržale v vrečki.

ta gospod pa žal nima pojma user posted image cikla se akvarij, to je že res, ampak sckiklana je potem voda, ker pridobi vse koristne bakterije itd..tako da jaz osebno pri takem "strokovnjaku" ne bi kupovala akvarija, ker mu je očitno samo do tega, da bo kaj zaslužil.

o ciklanju akvarija si si pa verjetno že dosti prebrala a ne. je tudi fino kupit v trgovini kakšne dodatke za vodo, da nevtralizira klor, itd...pa ful so priporočljivi testerji za vodo da vidiš kakšno kvaliteto vode imaš.

si se že odločila katere ribice bi imela???

pozdravček user posted image


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Akvarij
12.2.2010 18:08:03   
noranate
ja, se je tud meni zdeli, da nekaj ne bo v redu, logično, saj dam v akvarij novo vodo in vprašanje če bodo ribe preživele v vodi, ki ni ciklana, najprej stres s prevozom, nato nova voda, user posted image

Še to: te kozice Urshy, ki jih maš , a jih je kaj videt, se mi zdi da so barvno "stopljene" z naravo v akvariju, kot bi mele varovalno barvouser posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Akvarij
12.2.2010 18:09:31   
noranate
odločila sem se, da skalark ne bom mela, ker rabijo velik akvarij, rastejo.... Mogoče nekoč, če bo pr hiši 500 l akvarijuser posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?