|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
3.1.2014 16:06:24   
leilla
Pozdravljeni!

Naša punca je dobila v torek po telesu ene par rdečih flekov (velikost tam 2-3 cm) in v tem rdečem fleku (madežu) so bili notri taki prozorni mehurčki. Ti fleki so po kaki uri izginili, pojavili so se drugi na drugih mestih. Zdravnik ji je predpisal fenistil kapljice, katere ne pomagajo. Srbi je ne nič. Ta zadeva se vleče še do danes, ko smo imeli pregled pri zdravniku. Povedal nam je, česa se naj izogibamo pri hrani. Naslednja kontrola v sredo. Fleki oz. madeži se še vedno pojavljajo in izginjajo ...
Ima katera podobne izkušnje? Če ja, ste ugotovili kaj je bil vzrok?

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
3.1.2014 18:20:15   
respect
Brez testiranja se lahko samo ugoba,to pa ni način. P naj vam da napotnico za pediatrično

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
3.1.2014 21:25:43   
ursonok
Pri majhnih otrocih (do enega leta, pa tudi pozneje) so testiranja nezanesljiva. Če testi pokažejo, da je alergija, potem je, če so pa negativni, pa ni nujno, da je res ni.
Po opisu madežev (z mehurčki) sodeč, tu ne gre za alergijo. Seveda se pa lahko motim in gre za kakšno nespecifično obliko.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
4.1.2014 9:53:24   
saragr
Sinu se je pri treh mesecih dogajalo to, kar opisuješ, in sicer ni prenašal določene kreme za telo. Na vseh delih telesa, kjer sem ga namazala, so začeli izbijati rdeči fleki, kot žulji, z vodenimim pikicami v sebi Bilo jih je ogromno. In izginili so po parih urah. Ker sem mislila da je bilo to le slucajno, sem ga zvecer ponovno namazala ( ampak samo po nogicah ), in tako kot sem ga mazala, tako so fleki izbijali. Velikost flekov pa je bilo nekje do enega cm.

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
5.1.2014 1:14:18   
Mamaja
Naša pikica je take fleke dobila poleti in pediatrinja je rekla, da gre verjetno za posledico pikov kakih insektov. Niso pa izginjali in se znova ponavljali, tako da gre pri vas zagotovo za kaj drugega, za nekaj, kar uporabljate ali jeste periodično. Tudi jaz sem, tako kot je omenila že saragr, najprej pomislila na kremo. Ali pa milo, pralni prašek, kaj takega.

Respect sicer pravi, da ugibanje ni pravi način za odkrivanje alergije ampak pri nas doma, kjer nas je kar veliko bolj ali manj hudih alergikov, se je to obneslo bolje od testiranj oz. je pomagalo tam, kjer s testiranji nismo prišli do zaključkov. Pravzaprav gre za pisanje dnevnika. Vsak dan natančno zabeležiš več dejavnikov, od vse hrane, ki jo otrok poje, vremena, stanja kože, kje je otrok bil, kaj je delal, omeniš morebitno menjavo pralnega praška/mila/šampona/kreme... Čez nekaj časa se pokaže vzorec in odkriješ alergen. Zamudno, a pri nas smo tako odkrili tudi krivce za alergije, na katere zdravniki niso niti pomislili, da bi jih testirali.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
5.1.2014 12:46:24   
Paštetka
Ja, najboljše da res vse takoj damo testirat, potem se bomo pa spet pritoževali nad čakalnimi vrstami.

Najprej počakat, izločat hrano, malo se potrudit pri uvajanju hrane in če potem ni ok, se gre na testiranje. user posted image
Itak otroka ne moremo testirati na vse in bo potrebno doma urediti zadevo, sploh, če se tiče prehrane, prahu, pršic.

Tudi bolhe, pršice, znajo povzročit fna mestu ugriza rdeče fleke z mehurčki.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
5.1.2014 21:17:07   
leilla
zaenkrat se fleki še pojavaljo, sicer v manjših količinah in velikostih. zgleda, kot da bodo počasi izveneli ... upam da res!
sva pa s partnerjem, kot ste napisale, šla skozi kaj dlje časa ni jedla, kaj novega ... vse...in po vsem "prebrskanem" sva ugotovila, da smo nazadnje menjali plenice - do sedaj smo vedno pamperske kupovali v mulerju, sedaj smo 2 paketa nazadnje kupili v mercatorju (ker nam jih je zmanjkalo, mulerja pa nimamo v našem mestu). tako smo v soboto menjali plenice (kupili smo iste, le v drugi trgovini kot vedno do sedaj). v soboto dali te druge, v torek so nastale pike. sedaj smo šli iskat v mulerja plenice, mercatorjeve dali vstran in morem rečt, da je pik manj... če bi le bile samo plenice bi bilo super!!!
sem občasno kje prebrala, da delajo določene zadeve za npr. južni trg druge kvalitete kot za npr. nemčijo, avstrijo ... sramota! kot da se ljudi lahko loči tako - ti slabše, ti boljše!

lp

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
5.1.2014 22:04:41   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ja, najboljše da res vse takoj damo testirat, potem se bomo pa spet pritoževali nad čakalnimi vrstami. Za to so testiranja,če imaš pa slab dan je pa tvoj problem.

Najprej počakat, izločat hrano, malo se potrudit pri uvajanju hrane in če potem ni ok, se gre na testiranje. user posted image Tvoje mnenje,kar pa ne pomeni da je pravilno
Itak otroka ne moremo testirati na vse in bo potrebno doma urediti zadevo, sploh, če se tiče prehrane, prahu, pršic. je kdo rekel,da se mora testirati na vse user posted image

Tudi bolhe, pršice, znajo povzročit fna mestu ugriza rdeče fleke z mehurčki.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
5.1.2014 22:06:32   
respect
Mamaja ne ugibanje ni pravi način ,če je tvoj zdravnik ali ti takšnega mnenja da pa je pa ok user posted image
za to pa je hospitalizacija otroka in se odkrije. In zato tudi zdravniki naročajo potem čez 3 mesece zopet testiranje itn.

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 7:29:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: leilla
da smo nazadnje menjali plenice - do sedaj smo vedno pamperske kupovali v mulerju, sedaj smo 2 paketa nazadnje kupili v mercatorju (ker nam jih je zmanjkalo, mulerja pa nimamo v našem mestu). tako smo v soboto menjali plenice (kupili smo iste, le v drugi trgovini kot vedno do sedaj). v soboto dali te druge, v torek so nastale pike. sedaj smo šli iskat v mulerja plenice, mercatorjeve dali vstran in morem rečt, da je pik manj... če bi le bile samo plenice bi bilo super!!!


če so res plenice, boš ugotovila, če boš še enkrat uporabila 'Mercatorjevo' plenico in opazovala odziv


IZVIRNO SPOROČILO: leilla
sem občasno kje prebrala, da delajo določene zadeve za npr. južni trg druge kvalitete kot za npr. nemčijo, avstrijo ... sramota! kot da se ljudi lahko loči tako - ti slabše, ti boljše!


ja, za različna tržišča se delajo različni izdelki istih znamk; preverjeno na mnogih izdelkih
pač imamo različne standarde, proizvajalci pa sledijo temu predvsem sebi zadovoljujoče

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 7:45:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: respect
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Ja, najboljše da res vse takoj damo testirat, potem se bomo pa spet pritoževali nad čakalnimi vrstami. Za to so testiranja,če imaš pa slab dan je pa tvoj problem.

Najprej počakat, izločat hrano, malo se potrudit pri uvajanju hrane in če potem ni ok, se gre na testiranje. user posted image Tvoje mnenje,kar pa ne pomeni da je pravilno
Itak otroka ne moremo testirati na vse in bo potrebno doma urediti zadevo, sploh, če se tiče prehrane, prahu, pršic. je kdo rekel,da se mora testirati na vse user posted image




respect,
jaz pa imam podobno izkušnjo kot leilla:
zdravnica je pri alergijski kožni reakciji najprej vprašala, kaj smo v zadnjih dneh spremenili pri prehrani oz. ali je otrok jedel kakšno novo hrano;
dobili smo navodilo, da doma analiziramo jedilnik, uvedla mu je dieto in dala navodila, kako spremljati stanje, pa napotnico za pediatrično bolnišnico je napisala, a samo za primer, če bi se zadeva slučajno zaostrila v ogrožujoče stanje, za blaženje simptomov pa sirup, ter sledila je kontrola pri osebnem pediatru čez nekaj dni

rečeno nam je bilo, da šele, če bi se reakcije ponavljale, bi otroka poslali na testiranje, najprej pa je predvsem naloga staršev, da izločamo in selekcioniramo morebitne alergene




(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 9:50:57   
Mamaja
Leilla držim pesti, da so samo plenice. A se madeži pojavljajo le na mestu, kjer je plenička?

Respect kakšne zo pa vaše izkušnje z alergijami? Se je vam komu od vaših poslabšala alergija, ker ni bilo pravočasno testirano? Ste bili dolgo v bolnišnici zaradi alergij? A poklicno delate z alergiki? Pri nas smo pri več družinskih članih dali skozi tako testiranja, hospitalizacije, obiske pri zdravnikih, diete, zdravila... in na koncu prišli do ugotovitve, da je opazovanje in beleženje stanja nujno, ko zdravniki ne uspejo ugotoviti, za kaj gre. Nenazadnje so alergije nekaj, kar se običajno pojavlja periodično skozi daljše obdobje, možne so navzkrižne reakcije itd. in zdravniki tega ne morejo vedno ugotoviti, saj ne poznajo vseh okoliščin, marsičesa se v tistih nekaj minutah pri zdravniku niti ne spomnimo. Vsekakor pa tudi jaz zagovarjam, da je treba glede alergij obiskati zdravnika in da so hospitalizacije potrebne, če alergija ogroža bolnika, ker nastane dihalna stiska ali kaj drugega.

Mi je pa zanimivo, da v zadnjem času ob alergijah večina pomisli le na hrano, zelo redko pa na druge dejavnike, kot je kozmetika, pršice itd.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 13:30:28   
saragr
Meni je pedijatrinja pri drugem otroku rekla, da danes nima vec hrana tako velik vpliv na alergijo, kot jo imajo ostale stvari ( oblačila, kemikalije, praški, plenice, kreme itd ). Rekla mi je, naj otroku dajem vso hrano, samo tistih petih alergenih živil se naj izogibam do enega leta starosti. Tako da sem sinu ze nekje po tretjem, cetrtem mesecu zacela dajati pravo hrano, ampak v razmakih, kar pomeni vsak teden nekaj novega, da sem videla reakcijo. Je vcasih dobil majhne pikice po določeni hrani, in sem jo umaknila z jediilnika za par dni, ampak te pikice niso bile alergija, ampak reakcija telesa na nekaj novega. Tako da ce hrano res postopoma uvajas in spremljas, nimas tezav z ugotovitvijo, na kaj je lahko otrok "alergicen" oz na katero vrsto hrane se mu telo odzove s flekami. Dokler se "alergija" kaže s fleki, ni problem čez določen čas spet poskusiti dati to hrano, a v kolikor gre za hudo alergijsko reakcijo, je pa obisk zdravnika nujno potreben.
Glede plenic, sem pa jaz pri obeh otrocih imela probleme in sicer pri menjavi. Če sem zamenjala plenice so se jim spustili fleki, ampak če sem te plenice obdržala dlje časa, se je telo na njih navadilo. Nisem prakticirala menjavanje, ampak včasih ni bilo plenic, katerih sta bila vajena in sem mogla kupiti druge in jih tako tudi porabila, s tem da sta jih otroka vsaki dan bolj sprejemala.

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 13:36:31   
Paštetka
respect, če otrok dobi prvič v živjenju fleke, ki trajajo šele par dni,… temu pa res niso namenjena testiranja. Oprosti, ker potem bi bila pa res štala.

Testiranja se opravljajo, ko gre za alergijo, katerega vzroka ne poznamo. Tukaj pa sploh še mamica nima potrjeno, da sploh gre za alergijo, ampak samo sum. Torej, najoprej se odtsranijo vsi možni vzroki, od praškov, mehčalcev, prahu, različne hrane in šele potem se gre na testiranje.

nimam slabega dne, za vsak prdec in kihec in piščajec, pa tudi ne vozim otroka k zravniku, kjer se po možni danes v čakalnici naleze še dodatnih viroz. user posted image



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 6.1.2014 13:38:21 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 13:41:48   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea



če so res plenice, boš ugotovila, če boš še enkrat uporabila 'Mercatorjevo' plenico in opazovala odziv




se strinjam. Tako se kožne reakcije ugotavljajo in potrdijo na koncu. največ lahko doma narediš.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Alergija - ima kdo podobne izkušnje?
6.1.2014 21:13:26   
leilla
se popolnoma strinjam, da je potrebno najprej doma preveriti če je kaj takega, kar bi povzročalo alergije. zdravila, testiranja ... če ni res potrebno, je škoda, da nebi najprej sami doma poskusili ugotoviti, kje je vzrok.
tudi pri uvajanju hrane smo pazljivi ...
tako da sedaj se situacija umirja...bomo čez čas poskusili ponovno s temi plenicami, da bomo videli ali je bilo to to ali ne. upajmo, da se ne ponovijo več in da naša pikica ne bo imela več teh problemov.

vsem hvala!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?