|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na kravje mleko in riževo mleko
5.3.2006 17:02:11   
simona2
Ojla,

ali katera daje malčkom, ki so dokazano alergični na kravje mleko riževo mleko? Jaz sem se namreč ful veselila, da bom lahko moji 6 mesečni user posted image  poleg pregomina (dojiti se noče več) lahko dala še kakšno drugo mleko, pa sem videla, da riževo mleko, ki sem ga kupila (v DM od Nature) vsebuje maslo. Ali tudi druga riževa mleka vsebujejo maslo in ali maslo tudi škoduje? Nam je namreč na bioresonanci rekel, da čisto maslo ni problematično, saj je čista maščoba in ne vsebuje beljakovin kravjega mlekauser posted image

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
5.3.2006 18:22:11   
PBJ
Pojma nimam. Jaz malega še dojim in sem prav tako na mlečno-jajčni dieti. Včeraj sem si kupila margarino brez dodatkov mleka.
Maslo imam rada in bi ga  lahko jedla (če res ne vsebuje beljakovin mleka).  Tako da tudi mene zanima, če to drži.

Aja, tisti baby piškotki brez jajc in mleka so zelo dobriuser posted image . Mali vedno poskrbi tudi za mamico in mi pusti polovičkouser posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
5.3.2006 21:33:59   
sjug
Hoj punce!

Brez skrbi. Pravo maslo so same maščobe in nimajo nobene zveze z beljakovinami. Kupite tistega v zlatem ovitku (mislim, da so Ljubljanske mlekarne, nisem pa sigurna), ki je na tržišču zadnjih 20 let ali še več. NE priporočam pa kakih lahkih margarin po možnosti z dodatkom jogurta (to pa so beljakovine). Skratka pravo maslo si mirno privoščite. Sama sem se in se še bašem s smetano na kavi brez kofeina (prej sem pila kapučino).

Srečno,

Sandra

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
6.3.2006 7:47:03   
simona2
Se pravi, da lahko user posted image  dam riževo mleko, čeprav vsebuje maslo (butter) in je alergična na kravje mleko ? Tale butter me malo moti, saj ne veš kakšno maslo je to.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu sjug)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
6.3.2006 8:09:00   
darjatimci
Tudi mi uporabljamo ta rižev nadomestek saj mu najbolj ustreza, kupujem tistega z dodatkom kalcija. Je dovoljen pri  alergikih na  kravje mleko tako,da kar brez skrbi.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
9.3.2006 9:57:38   
coco
Jaz pri mojemu sinčku dajem riževo mleko ISOLA BIO (embalaža je zelene in bele barve). V Mercatorju ga dobiš 1l za 399sit - trajno nizka cena - kar se mi zdi še najbolj ugodno od vseh. Ne vsebuje nobenega masla in je čisto naraven.Mislim,da je celo na tistem seznamu živil pri alergiji na kravje mleko ki ga dobiš na algerološki kliniki . Jaz sinčku delam na njemu delam te kašice, ki ne vsebujejo mleka (Milupa - modre škatle) in jih naravnost obožuje. Komaj ga dohajam tako odpira svoj mali "kljunček". Na Pregominu pa mi rižolina ni hotel jesti, čeprav ga pa pije (?!).
lp, coco

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
19.5.2014 20:41:44   
jasmina56
zdravo mamice doma imam sina starega 6 mesecev ki so mu odkrili alergijo na kravje mleko in jajca...zanima me katero riževo mleko je naboljše a je res od isole riževo mleko najboljše in da ne vsebuje nič beljakovin živalskega izvora?

(odgovor članu coco)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
20.5.2014 13:28:20   
respect
Riževo mleko NI mleko,ampak po domače voda obarvana v belo. In to otroku kot nadomestek mleka ne morete vsakodnevno dajati !

(odgovor članu jasmina56)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
20.5.2014 16:44:04   
*zvezdica zaspanka*
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina56
zdravo mamice doma imam sina starega 6 mesecev ki so mu odkrili alergijo na kravje mleko in jajca...zanima me katero riževo mleko je naboljše a je res od isole riževo mleko najboljše in da ne vsebuje nič beljakovin živalskega izvora?


jaz pijem bio rižev napitek (sestavine: voda, riž, sončnično olje, morska alga, morska sol) od spara, ga pa ne dajem hčerki. stara bo 7m in se ob uvajanju goste hrane doji. kašice ji delam na vodni osnovi, ali pa ščrpam svoje mleko in ga dodam. za tiste, ki se ne dojijo, pa nadomestek predpiše zdravnik formulo brez mlečnih beljakovin.

ps: poskusila sem tudi že nekatere druge (Mercator, DM ...) in pri nobenem nisem zasledila beljakovin živalskega izvora.

< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 20.5.2014 16:45:56 >

(odgovor članu jasmina56)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
21.5.2014 14:21:23   
1buba
Riževo mleko kot so že druge povedale ni nadomestek za materino mleko, v primeru alergije so za to posebne formule- Alernova...- najbrž že sama veš to. Riževo mleko je lahko za popestritev prehrane, oz.za obogatitev kakšne kašice (tisto mleko za alergike je res ogabno).
Pri svojem sinčku na mlečni dieti sem poskusila tudi z riževim mlekom, pa potem to opustila, saj je skoraj enako če kašico skuhaš na vodi in dodaš kakšno sveže ali suho sadje. Kos sem brala na navodilih, ga ne smeš segrevati do vrenja, se pravi kuhanje kašic odpade in še porabiti ga moraš v petih dneh. Ko sem opustila kompliciranje z riževim mlekom, je tudi denarnica občutila olajšanje :). Rezultat: zdrav dvoletnik brez alergije. Smo pa z veseljem preklopili na navadno mleko, ko smo dobili dovoljenje.

(odgovor članu jasmina56)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
21.5.2014 15:22:09   
*zvezdica zaspanka*
Smo pa z veseljem preklopili na navadno mleko, ko smo dobili dovoljenje.


buba, če lahko vprašam, kdaj ste začeli poskušati navadno mleko, kako ste ga uvajali? ste imeli kaj težav? nam je pediatrinja rekla, da bomo počasi pričeli s km, ko bo stara 9m, torej še 2m. predvidevam, da bo to zelo počasi, postopoma, zanjo in zame (ker se še vedno dojiva in mleko prehaja skozi) ...

(odgovor članu 1buba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na kravje mleko in riževo mleko
14.6.2014 21:50:09   
.tojeto.
Ne vem zakaj ne bi smeli kuhati nadomestkov za mleko? Jaz kupujem vse: riževo, pirino, ovseno, mandljevo, kokosovo. Vse uporabljam čisto enako, kot kravje: za gres, palačinke, ko je bil dojenček še za kašice. Kupujem tudi riževo smetano za stepanje in naš tri letnik je nadvse zadovoljen (lahko delamo torte, biskvite...)
Naš je bil res hudo alergičen na kravje mleko - tudi Alernova je bila prepovedana, smo potem dobili neko vesolsko formulo (z dojenjem sem zaključila pri osmih mesecih, ker mi je mleka enostavno zmanjkalo)...
Moram pa povedati, da je otrok zelo zdrav, kri ima super. Letošnjo zimo sem bila zardi njega na bolniški 2 dni.
So mi pa svetovali na pediatriji (ob uvajanju goste hrane) naj damo malo več mesa in jajc in to je bil tudi njihov edini nasvet.
Čim manj kompliciranja - sedaj se po trgovinah res dobi že vse in tudi zelo veliko (sploh sladkarije, ki je v trgovinah čisto predraga) lahko spečeš in skuhaš doma.


(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?