|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 16:32:58   
marjetka
Danes zopet razmišljam kako se je vse razpletlo, no da povem na kratko, imam 11 mes staro pikico, ki je pravi biser pa tudi  starejšega brata  z svojo družino, ki je svojo nečakinjo videl enkrat in še to takrat ko smo ga povabili na njen krstuser posted image ,
ko sem povedala za nosečnost mi ni nihče z njihove strani čestital ali pa ponudil kakšnih oblačilc (iz vljudnosti), ko se je mala rodila so mi poslali čestitko, nihče me ni poklical ali da bi nas prišli pogledat (pol leta). Nočem delat zdrahe zaradi staršev, vendar se mi to zdi zelo grdo, po drugi strani me je pa zadnjič klical, ker je me je neki rabu (po pol leta ko me ni niti malo šmerglu)user posted image Najbolj neumno se mi zdi da se na zunaj dela, da je v naših odnosih vse v redu, kot da se vidimo vsak teden (vsaj tako okolica misli). No pa da zaključim, če nebi bilo naše user posted image , bi ga že zdavnej  izklopila iz mojega življenja, vendar bi tako naša pupa izgubila strica in sestrične, čeprov je res, da jih že zdaj ne pozna.
Ali bi še vlagali svojo enrgijo za ohranjanje tega odnosa (pa četudi navideznega), ali bi se popolnoma distancirali od njih?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 16:45:00   
Anonimen
Nebi se distancirala. Nebi pa se tud pustila izkoriščat. Pač če bi se vidli bi se, če se neb se pa neb. Jst nism z nikomer iz očiteve strani mela stikov pa mi nič ne manjka. Boljš sam k pa v slabi družbi.

(odgovor članu marjetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 17:03:09   
Anonimen
se kr podpišem pod karin, za dober odnos morta sodelovat obe strani, pri vas pa nažalost zgleda ni tako.... Ne sekiraj se prevečuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 18:11:44   
silvya
Vloži toliko energije, kot je vložijo drugi. To je edino kar ti ostane. S tem se ne distanciraš, pa tudi svoje energije ne trošiš za nekoga, ki očitno misli, da mora vedno le prejemati.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 18:11:54   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Nebi se distancirala. Nebi pa se tud pustila izkoriščat. Pač če bi se vidli bi se, če se neb se pa neb. Jst nism z nikomer iz očiteve strani mela stikov pa mi nič ne manjka. Boljš sam k pa v slabi družbi.


Se podpišem.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 18:30:31   
marjetka
Ja edino problem je v men, da sem tip človeka, kateremu se je neumno delat da je vse lepo in se smehljat, če pač se ni čemu smehljat. Vem da je danes veliko odnosov, ki so le navidez lepi in se ti ljudje prilizujejo, za hrbtom pa govorijo čisto nekaj drugega, in jaz se od takšni ljudi umaknem, ker vem da ti ne želijo nič dobrega,
lp

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 18:54:13   
Netopirčy81
Tudi jaz imam brata, ki je na lastno družino (mami, brate in sestre) skor pozabu. In to samo zaradi njegove punce!! Skratka, zaradi nje je ratal čisto drug - čudn človk. In se noben več ne sekira. Imam ga še vedno za brata, to je pa tudi vse.

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 18:55:16   
nasmejani
Lepo je  bit nasmejan i n tud takrat ko ti ni do smeha.
Jaz nepustim drugim zadovoljstva da me vidijo užaljenega ali slabe volje.


_____________________________

Nasmejanost je božji dar.
Hinavščina po človeška napaka.

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 19:06:43   
Anonimen
Če se ti zdi,da je vredno zakaj pa ne.Če misliš,da bo kratkotrajno potem raje ne.

(odgovor članu nasmejani)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
5.2.2008 20:47:39   
Teya*D.
Pri nas je enako. Če se vidimo se vidimo če ne ne. Mogoče enkrat na 3mesece pa še to pri mami. Drugače se sploh nebi. Pokliče samo kadar kaj rabi. jaz pa tudi ne pokličem ker ne čutim potrebe. In kaj naj rečem tako mi je prav in mi paše. Ne čutim se zapostavljene. Živim svoje življenje v miru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
6.2.2008 11:38:02   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

Tudi jaz imam brata, ki je na lastno družino (mami, brate in sestre) skor pozabu. In to samo zaradi njegove punce!! Skratka, zaradi nje je ratal čisto drug - čudn človk. In se noben več ne sekira. Imam ga še vedno za brata, to je pa tudi vse.

Moj brat je isti in ravno tako se ne vidimo pogosto, ker živi malo dlje. Pa vseeno poskušam potrpet marsikaj, ker me je groza, da takrat, ko bojo moji starši umrli, ne bom imela nikogar, o svojem bratu pa ne bom vedela nič.
Po drugi strani pa se že zdaj nimava kaj pogovarjati, ker sem mlajša in manj izobražena od njiju, kako bo šele, ko ne bo staršev, zakaj se bomo sploh obiskovali...user posted image

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
6.2.2008 13:31:27   
r1ta
Glede na to da kri ni voda, bi se z njim vsekakor pogovorila, mu povedala da se mi ne zdi prav, da živimo eden mimo drugega oz. eden brez drugega in bi poskušala navezati stike in se videvati vsaj enkrat tedensko.

Jaz imam brata 1500km stran od sebe in komaj čakam vsakič, da ga vidim. Njega in vso družino. Poletni dopust si vsako leto planiramo skupaj in gremo skupaj na morje, da smo lahko 24/7 skupaj. Ne predstavljam si pa, da bi živel blizu mene in bi imeli slabe odnose.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
6.2.2008 13:43:13   
tsjci26
ojla...te čist razumem jst sm kr na podobnem položaju. Men je tud kr hudo...imam pa polsestro,ki živi zelo blizu mene in se ne pogovarjamo že od junija lani..vedno so bili ljubosumni name,ker živiva z mojim pri nas ji to gre najbolj v nos pa moj se je preselil k meni od daleč in je bil žrtev vsega tega prepirov itd...žalostno, za božič so še mamo pregovarjali naj naju vrže ven itd tako da zdaj so skregani še z mamo..pa ta njen mož-naravna katastrofa,res ne pretiravam. Jaz pa zdaj 5 mesecev noseča in mi je zelo žal,da moj otrok ne bo imel tete,strica,sestrično in bratranca. Njeni otroci stari 9 in 11 in totalno "našuhtani"...ja lepa vzgoja ni kaj. Se da živet tud tko,čeprav nekaj manjka..aja pa doma živiva,ker čakava na občinsko stanovanje,če ne ga bova pa kupila,pa tud mami paše,ker se ji tudi prri financah kr precej pozna. LP

_____________________________

Življenje se ne meri po številu vdihov, ki jih naredimo, ampak po številu trenutkov, ki nam vzamejo dih!

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
6.2.2008 14:15:00   
kaycha
js sm eno babico vidla prbl.3x, da se dejansko spomnim. tete nikoli, njena 2 sinova pa verjetno tud 1x vsakega. pa mi nc ne manjka, ce njim ni hudo da vnukov, pravnuka, necakov in bratrancev/sestricen ne vidijo, pol tud men ni hudo po njih.
ne spomnim se, da bi mi cestital za en rojstni dan, praznik, nic. ce gledam svojo mami, kako je navezna na vnuka, mi sploh ne gre v glavo kako je lahko tem vseeno in kontaktirajo mojga fotra samo takrat, ko jim zmanjka za kak racun placat. ampak zarad njega in ker je zenska le njegova mama, ne recem nic, ker vem da je njemu najbolj hudo, da je tko

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
6.2.2008 14:28:46   
marjetka
Ja tudi mene zanima kako bo ko enkrat staršev ne bo več, saj se mi, zdi da so oni še edina skupna točka zaradi katerih se vidimo (ponavadi naključno pri njih doma), pa potem sploh ne bom vedla kako živijo in ne oni kako mi in to mi je najbolj hudo, da jim je popolnoma vseeno ali se še vidimo ali ne. Po drugi strani se mi zdi pa neumno da se sekiram, saj vem, da se oni glede te teme verjetno ne obremenjuje niti 1 minuto v letu.

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
7.2.2008 21:20:42   
Majuska
Če se ostala familija ne trudi najti stika, se tudi jaz ne bi kaj dosti trudila. Če to hočejo, tudi prav ... energijo in ljubezen raje nameni user posted image

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
8.2.2008 21:54:25   
anarabarbara
Lepo se pogovori z bratom in povej, kaj te moti. Po potrebi 1000x. Enkrat bo že razumel (vsaj približno). Seveda to naredi takrat, ko otrok ne bo zraven. Meni se ne zdi škoda energije za to. Najbolj zoprne so scene, ko v zraku čutiš, da nekaj močno ni v redu, vsi prisotni se pa bedasto smehljajo in blebetajo neumnosti (ne da kdorkoli zares poslušal). Za to, da se siliš delat, kako je vse v redu, je pa res škoda tvoje energije.

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
11.2.2008 14:22:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: marjetka
starejšega brata  z svojo družino, ki je svojo nečakinjo videl enkrat in še to takrat ko smo ga povabili na njen krst ,

Prav je tako, da jih povabiš na krst, pa na rojstnidan, pa še kdaj...

ko sem povedala za nosečnost mi ni nihče z njihove strani čestital ali pa ponudil kakšnih oblačilc (iz vljudnosti), ko se je mala rodila so mi poslali čestitko, nihče me ni poklical ali da bi nas prišli pogledat (pol leta).

Eni smo tudi nerodni. Kaj zato če ti za nosečnost ni čestital. Čestital ti je ob rojstvu. Pol leta ni prišel pogledat. K nam hodi sestrična že tretje leto, pa še ni prišla, tako, uradno. Pa kaj. Ji pa res ne morem zameriti, saj tudi nam primanjkuje časa. Lahko bi si ga sicer vzeli, in bi si če bi nam to toliko veliko pomenilo. Mi smo radi prejeli obiske šele po pol leta, tako da če bi se to zgodilo pri nas, bi to imel za uvidevnost. Resno. Ravno čas smo se pri treh mesecih imeli ukvarjati z obiski. Ja, pajade.


.... po drugi strani me je pa zadnjič klical, ker je me je neki rabu (po pol leta ko me ni niti malo šmerglu)

Prav je da te pokliče, ko te rabi. Tudi ti lahko njega pokličeš, ko kaj rabiš. Ali pa tudi ko želiš pogovor.


Najbolj neumno se mi zdi da se na zunaj dela, da je v naših odnosih vse v redu,

Ja pa saj je z nejgove strani verjetno čisto v redu. Tebi to ni v redu. Ne vem, zakaj naj bi se na zunaj delal.


vendar bi tako naša pupa izgubila strica in sestrične, čeprov je res, da jih že zdaj ne pozna.
Ali bi še vlagali svojo enrgijo za ohranjanje tega odnosa (pa četudi navideznega), ali bi se popolnoma distancirali od njih?

Celo zelo grdo bi bilo od tebe, da bi jih izključila iz svojega življenja, ker nimajo s teboj toliko stikov, kot se tebi zdi.


Moraš vedeti, da imaš za brata moškega. In moškim nam je tak način normalen. Če hočeš več, vloži več. Ne zdi se mi prav, da šteješ število pobud obiskov, klicev, srečanj. Ja. Lahko bi jih bilo več. In bi jih bilo več, če bi imela tak interes tudi njegova žena, saj ženske te stvari bolj organizirate. Ampak tudi, če niso iniciator odnosov ne pomeni da vas zato izključujejo iz svojega življenja. Zato je prav, da se z bratom pogovoriš. Bolje prej, kot kasneje, kajti odtujevanje je hitro in nastane tudi če sta se v otroštvu dobro razumela.

Torej, po tvojem pisanju sodeč sploh ni tako črno, kot se ti zdi.

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali je še vredno vlagati energijo?
11.2.2008 14:27:24   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: marjetka
kako bo ko enkrat staršev ne bo več, saj se mi, zdi da so oni še edina skupna točka zaradi katerih se vidimo

Ja. Tako je. In videli se boste občasno, srečali na krstu, poroki,... ali rojstnem dnevu. To bo vaša odločitev. Pomembno pa je nekaj: Ali si boste medsebojno pomagali, ko boste pomoč potrebovali. Predvsem to.

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?