|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 19:28:27   
mami_miki
Midva morava začet dodajat, ker samo Novalac ni ve. dovolj. Pa sva začela. Najprej sem mu nardila korenček in cvetačo,pa se je skoraj zadavil. Nato sem naredila dosti bolj tekoče pa še malo soka od jabolka sem dodala, je jokal pa mu ni bilo dobro.
Potem pa sva poskusila kar s frutekom-korenček-jabolko, to pa je zdaj zagrabil...Nič druga, oz. to kaj mu jaz nardim, noče jest.

Zdaj pa m zanima, če je katera začela kar s frutekom...Ali nujno vse same skuhate...Oz. gre za čist ta prvo dodajanje.

Bi pa kar celega fruteka pojedel...Začela sva z eno žlico, druga dan pa jih je kar 5 pojedel...Mislim, da bi on kar celega, če jaz nebi nehala...Potem pa sem pa je gledal če mu bo še dala...

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 19:32:44   
Petraa
Jaz ti lahko povem svojo izkušnjo.
Pri prvemu sem kupovala kupljene fruteke,vse je bilo ok,dokler ni bil star 6 mesecev( z GH smo začeli pri 4 mesecih),potem je začel bruhat,smo šli k zdravniku in je bilo vse ok.vedno je bruhal potem  po kupljenih kašicah,zato sem jih ukinila.Sedaj pri drugemu ne bom nič kupovala,mislim da je najboljše domače.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 20:27:12   
Anonimen
ja, tudi jaz sem morala moji malčki začet dodajat že kar po tretjem mesecu, ker enostavno nisem mela več dovolj mleka. blo pa je grozno, ko adaptiranega mleka ni hotela jesti. poskusila sem z novalacom, hippom, aptamilom - pa nič. potem pa sem se odločila, da bom probala s čim drugim. začela sem najprej s kuhanim jabolkom - ampak sem sladkala, tak da je blo tudi meni dobro. pa potem sem še kuhala hruško in jabolko. pa jabolko in korenček. to pa je blo njamsi....user posted image
no, nekje po enem mesecu pa sem poskusila s surovim jabolkom in banano, pa hruško - malce sem kombinirala, da ni bil vedno isti okus. pa seveda sem dodajala malo rižolina (hippovega - saj je notri tudi malce mleka - je moji malčki boljši od navadnega)
glede fruteka  imam pač mnenje, da če ima tak dolg rok trajanja, da mora  biti notri nek konzervans ali nekaj - tak da raje doma skuham - pa saj to sploh ne vzame toliko časa...

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 20:45:09   
mami_miki
Jaz sem kupila fruteka, ki ga je treba v enem dnevu porabit...Mogoče nima tolk konzervansov...Na kolk drobno zmelješ? Če samo sadje pa zelenjavo zmeljem, je tako suho,,,Kaj naj dam zraven? Novalac pa ta zelenjava pa mi ne gre najbolj skupaj...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 20:47:00   
Petraa
jaz sem dajala " vodo" od juhice domače

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 20:49:43   
Anonimen
Mami miki, daj malo isklanik uporabi, pa nehaj filat otroka s kemijo oz frutEki. Pa saj ni tako težko en koren pa krompir skuhat ali pač user posted image  Pa prej sama poskusi, če je hrana za kaj ali si eno žaganje spet pripravila. Pa to (smeško v prvem postu) se pa meni osebno ne zdi prav nič smešno. Zdaj mi pa samo še reci, da je otrok star štiri mesece user posted image

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:01:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Zdaj mi pa samo še reci, da je otrok star štiri mesece user posted image


Kolkor vem si zadela.

No, jaz bi ti rekla, da Frutke uporabljaj samo kadar kam greste in ni možnosti, da bi pripravila obrok.
Sploh sedaj, ko je še kaj domače zelejnave. Kakšna bučka, kromprček, korenček, jabolko,... Sej na začetku pojejo zelo malo, tako da je sploh škoda odpirat Frutek za tistih par žličk.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:08:50   
rainbow
Najprej se da sokec, od naribanega jabolka, ali pa jabolko skuhaš, pa prebasiraš, da je skoraj tekoče.
Cvetača je malo huda za čisti začetek, bolje korenje.

Sicer pa je treba eno hrano 3-4 dni uvajat, lahko večaš količino, če otrok rad je, potem nadaljuješ z drugo. uvaja se vedno dopoldan, že uvedeno hrano lahko kombiniraš in prestaviš na kasnejši čas (recimo zelenjavno kašico na čas kosila).

morda kaj poiskat na netu, pa brošure tudi obstajajo v kakšnem zdravstvenem domu. samo ne kar tak mešat vse skupaj, že zaradi alergij.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:09:39   
mami_miki
Smeh je pol zdravja, če ne še več...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Gre za to,,,da smo mamice pač včasih malo nerodne...Saj so bile dobre kašice, ko sem jih nardila, ker sem potem paj pojedla, ampak hoče samo tako mešanco kot je frutek: čisto tekoče, tako "zmleto"...Jaz pa kakorkoli obračam, ne morem nardit tako,,,Ne spelje se mu tako v usta, kot frutek...Bi se mogel mal potrudit, pa je mali lenušček :)

No, bom spet poskusila...Baje je tud fajn, če z grisom zmešaš...Sicer pa, a mislite, da ni že zelenjava predelana gor in dol-oz prilagojena semena, špricana jabolka... Onesnažen zrak...miljon stvari..Po moje tud s frutkom ni nič narobe...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:10:44   
amy26
Jaz sem kupila fruteka, ki ga je treba v enem dnevu porabit...


verjetno ima daljši rok kot samo en dan, v enem dnevu ga moraš porabiti če je odprt, no ponavadi kupljene kašice moraš porabiti v dveh dneh (odprte) seveda če so v hladilniku

Če mu ni dovolj Novalac, mu pa daj v mleko kakšen rižolino oz.gres brez glutena, tok da mleko zgosti in tudi dlje bo sit, med obroki pa počasi uvajaš novo stvar, tri dni eno in potem tej isti dodaš novo živilo..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:11:08   
Anonimen
No, bom spet poskusila...Baje je tud fajn, če z grisom zmešaš...Sicer pa, a mislite, da ni že zelenjava predelana gor in dol-oz prilagojena semena, špricana jabolka... Onesnažen zrak...miljon stvari..Po moje tud s frutkom ni nič narobe...


No, potem pa kar pri FrutEku ostani. Saj je tvoj otrok. Pa tudi domačo kašo se da utekočiniti, brez problema, če se ti da.

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:13:15   
mami_miki
Pa glede alergij in bolezni: želim živeti tako, da ne verjamem v alergije in bolezni, raje v zdravje: ker če rečeš, bo pa alergičen-to pomeni v to verjamem in to bo....Zakaj ne bi verjela v zdravje:

V kar verjameš, tam je tvoja pozornost in to se povečuje...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:13:24   
amy26
ampak hoče samo tako mešanco kot je frutek: čisto tekoče, tako "zmleto"...Jaz pa kakorkoli obračam, ne morem nardit tako,,,


nabavi si mešalnik oz.mikser, pri nas je to zakon, sem ga imela pri ta prvem otroku in ga še vedno uporabljam zdej pri drugi user posted image pa bo sploh izkoriščen.

(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:16:06   
Naja31
Valjda hoče zdaj samo frutek jesti če si ga na to navadila.
Ne razumem a je res tak problem en jabolk skuhat in zmiksat?

(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:26:21   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Valjda hoče zdaj samo frutek jesti če si ga na to navadila.
Ne razumem a je res tak problem en jabolk skuhat in zmiksat?


Se strinjam!

Če hočeš imeti čisto tekočo kašico, pač zmiksaj hrano. No, če imaš mikser seveda.
Jaz sem moji od začetka dajala doma pripravljeno hrano, še ko sma šle ven, sem ji za sabo naredila. Tako delam še danes. No, včasih tud kak frutek pade, ko se mudi ali ko smo vzunaj in je prehitro lačna user posted image  
Kmalu sem ji hrano začela samo pasirat. Tisto zmiksano je meni čudno. Ne vem, tekoč krompir in korenček user posted image  Ampak to je samo moje mnenje.
In tudi ni bilo problemov, ko sem ji začela večje koščke puščat. Zdaj, ko ima že nekaj zob.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
1.10.2007 21:27:20   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
... pa nehaj filat otroka s kemijo oz frutEki. Pa saj ni tako težko en koren pa krompir skuhat ali pač user posted image

Je že al bina povedala moje mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
2.10.2007 6:35:25   
Marogica
Moje izkušnje so takšne: začela sem s sokom od jabolka, nadaljevala pa s sadjem, vendar po žličkah, da sta se otroka navadila na okuse. Šele nekje pri 6 mesecih smo začeli z zelenjavnimi kašicami.

1. Otrok: sem mu pasirala kašice in jih je rad jedel, tako za kupljenih zelenjavnih kašic nismo niti 1x uporabili.
2. Otrok: začela enako-torej doma narejene zelenjavne kašice, ki jih je ven pljuval in niti slučajno ni hotel jesti. Pa so bili isti recepti..... Torej sem posegla po kupljenih zadevah(kar se tiče zelenjavnih kašic) in ji h je jedel z užitkom. To je trajalo nekje do 8,9 meseca, nakar je prešel na "mojo" kuhinjo.

Tako da.....se raje vzdržim komentarjem o domačih kašicah, ker sem bila sama zagrizena zagovornica doma narejenih stvari, ampak če jih otrok ni  in ni hotel jestiuser posted image  Ja,...zarečenega kruha sem že kar nekaj v življenju pojedla...user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
2.10.2007 10:09:34   
katra55
Al bina pa kakšna kemija? Sej frutki pa hipp so narejeni iz sadja ne pa kemično. Da imajo dolg rok uporabe so termično obdelani, se pravi kuhani ter pakirani pod vakuumom. Konzervans v teh kašicah pa je askorbinska kislina ali po domače vitamin C, ki kar jaz vem ni prav nič škodljiv. Te kašice so strogo kontrolirane na škodljive snovi ( naprimer na pesticide) in za njihovo proizvodnjo veljajo stroga pravila.
Ko pa ti doma pripravljaš kašico iz kupljenenega sadja pa ne moreš vedeti kakšna škropiva so v njem in ob kateri avtocesti ali tovarni je raslo, razen če vse kar daš otroku zrase na tvojem vrtu.
In ne govorit puncam da svoje otroke filajo s kemijo ter da so lene ker ne znajo utekočinit kašice. Vsak naj svojemu otroku da jesti tisto kar se njemu zdi prav in če otrok ne mara domačih kašic naj pač je kupljene.
mami_miki tudi jaz sem začela s kupljenimi kašicami, pa zato ni nič manj zdrav.



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
2.10.2007 12:35:32   
banki
Glede otroske prehrane obstajajo zelo strogi predpisi in tudi redna kontrola s strani drzave, tako, da proizvajalcem ne pride na pamet, da bi spuscali v proizvodnjo kontaminirane surovine s pesticidi, pa tezkimi kovinami-prevelike kazni. Sama vem to, ker sem delala v taki industriji in smo se prekleto namatrali, da smo dobili ustrezno surovino, ki je presla vhodno kontrolo glede pesticidov ipd. Za primerjavo naj povem, da smo analizirali tudi korencek iz domacega vrta in niti pod razno ne bi prisel skozi glede nitratov. Koliko kontrolirajo pa sadje in zelenjavo iz trznice in trgovskih centrov pa ne bi vedela-mislim, da ne prav veliko. Ce imate pa organsko pridelano hrano s certifikatom potem pa je druga.
Tako, da jaz ne bi nic kritizirala frutekov, pa hipp-a, ce otroci nocejo jesti doma pripravljene hrane. Rok trajanja je dolg zaradi tremične obdelave in polnjenja v vakuumu.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
2.10.2007 12:37:48   
Anonimen
Vsak naj svojemu otroku da jesti tisto kar se njemu zdi prav in če otrok ne mara domačih kašic naj pač je kupljene.


Točno tako, bravo. Pa še manj dela je.

(odgovor članu banki)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
2.10.2007 17:12:32   
mami_miki
Jaz tud nimam nič proti frutkom...Sem pa danes sama frutek nardila-jabolko korenček, sem ga zmiksala, pa mi je ratalo. Ga je pojedel-je pa rs, da je bila ista barva, mešanca pa okus kot frutek...Ta od Fructala...Jaz bom oboje furala...Bom tud kuhala, zdaj, ko mi je ratalo, pa je končno pojedel...Ni mi nič težko nardit!!! Mislim pa, da če bi samo fruteka nekaj časa jedel, pa tud nei nič bilo narobe...Ravno potm bi imel alergije, če preveč kompliciraš. OK. Walda, mu ne daš pri 4 mesecih čokalade pa ne vem, ful težke hrane-pmfri pa pohano-govorim o ekstremih...Ampak frutek, pa je namenjen tem otrokom...Je pa kaj sam nardiš najboljš...to itak...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
2.10.2007 17:20:59   
mami_miki
No, če si pa delala tam...Potem pa itak veš kako je...Saj tud njim, ki delajo frutke se gre za to, da nebojo firme zaprli...po moje se tud ni za hecat s takimi stvarmi...Glede zelenjave pa: zadnji dve leti, so zanič jabolka, da govrimo o paradižniku...Ta kupljena zelenjava iz teh zdajšnjih trgovin, meni sploh ni dobra..pa še vegeterjanka semuser posted image

Tako da bi še jaz raje fruteka jedla...

Najboljša zelenjava mi j na morju...Ko jo one gospe prodajajo po apartmajih, ko so jo zjutraj natrgale...Saj pravim-zakaj so otroci debeli, ker jedo zelenjavo polno dodanih nekih hormonov...kot v Ameriki...

(odgovor članu banki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
3.10.2007 17:31:12   
kaya2007
mi še ne uvajamo GH, ampak ker gospodična noče mleka, sem par dni nazaj probala če bo z banano kaj bolje...in bo očitno tudi pri nas problem, če ne bo popolnoma redka kašica. najprej sem jo zmiksala v otroškem mikserju, potem še s paličnim, pa še vedno ni bila dovolj redka. kako to naredite?

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
3.10.2007 22:34:21   
zelva
Jaz dodam še malo njegovega mlekca, da je bolj redko pri banani npr., drugace pa vodo kjer se je kuhalo!

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali začeti kar s frutekom?
4.10.2007 12:59:22   
felicia
matr ste se spravle na mami_miki. A ste res vse supermame, da lahko drugim potem tako solite pamet in govorite da se jim ne da in podobnouser posted image

Jaz pa pravim da je važno da otrok ni lačen in da napreduje. Samo to šteje otrok in njegovo počutje, če ima rad frutek pa naj ga je madona.

Sicer je bilo vprašanje Ali začeti s frutkom? In jaz ti odgovarjam če je malemu to bolj všeč pa začni s frutkom in mu počasi uvajaj doma kuhane stvari ali pa v frutek malo vmešaj še jabolka ali česa drugega. S časoma verjamem da bo šlo.

(odgovor članu zelva)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?