|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avent-pumpica??
2.3.2006 11:17:51   
MusiMarusi
Punce, ima katera kaj izkušenj z Aventovo črpalko? Včeraj sem jo končno kupila in kar nič ne priteče user posted image
Pa zanima me...naš mali je star 4 mesece in pol in polno dojen do sedaj...zdaj pa moram kakšen dan iti na faks in sploh ne vem koliko ml. mleka naj bi pojedel za en obrok...ker pri dojenju sploh nimaš občutka za količino? Hvala in lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 11:39:05   
poliloni
Jaz sem si pumpala, pa sem v začetku tudi imela malo težav - moraš kar nekaj časa pritiskati, pa bo priteklo... saj bo šlo, samo večkrat probaj pa bo!

(odgovor članu MusiMarusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 11:54:06   
Stajerka
Pri nas je v četrtem mesecu pojedel nekje 90 ml na obrok. Je pa to odvisno od otroka.

Ko si s črpalko črpaš, moraš občutitit malce vakuma, če tega ni, potem si mogoče narobe sestavila črpalko. Poglej v navodila, če si pravilno vstavila bel krogec, ki ima na eni strani prečna rebra, mislim pa, da je na drugi strani gladek.

Če pa vakum na dojki čutiš, po tem je pa razlog mogoče v tem, da se moraš sprostiti. Malo pomisli na svojega otročička user posted image  in mleko potem kar samo steče. Vem, da se hecno sliši. Ampak je preverjeno res, ko se je naše detece začelo jokat, je mleko kar samo priteklo user posted image .

Aja, pa črpalko malo obračaj, da premasira celotno dojko.



_____________________________

Če hočeš videti, moraš gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu MusiMarusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 12:10:56   
petraz
Jaz jo uporabljam že od začetka, je super, samo navaditi se je moraš. user posted image

(odgovor članu MusiMarusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 12:17:28   
Maxica
Jaz sem jo tudi od začetka uporabljala brez problemov. Pogruntaj sistem, pa bo šlo. Važno je, da je črpalka pravilno sestavljena, da se naredi vakum, pa je.user posted image
Hm, količina mleka, čisto odvisno od otroka. Jaz sem si ponavadi zbrizgala celo flaško mleka (130 ml), vendar je ni nikoli cele popil.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 12:31:37   
Spark
A veš da sem jaz tudi imela težave s pumpanjem. Veliko je tudi odvisno od ženske in kako polne dojke ima. Moja kolegica je v 5 minutah imela napumpano flaško, jaz sem se pa matrala 20 minut. Pogrunatala sem da mi je bilo najlažje če sem črpala  zjutraj, ko sem imela polne dojke. Potem sem pa dala flaško v hladilnik. Tako probaj tudi ti. Zjutran probaj črpati. Otročka sem nahranila preden sem šla na predavanja, možek je dal user posted image jest enkrat umes, jaz pa sem ji dala jest takoj ko sem nazaj prišla. Ponavadi sem bila odsotna približno 4-5 ur. Napumpala pa sem ponavadi nekje približno 130ml, in to smo prakticirali nekje od 2 meseca pa nekje do petega meseca. Res je pa da sem ko je bila stara 5,5 mesecev predčasno odditi s predavanj. ker ni hotela jesti, takrat ko sem jo jaz hotela podojiti, potem pa ni hotela flaške mleka, ne čajčka, v tistem času smo pa glih začeli uvajati gosto hrano in tudi tistega ni hotela imeti. Tako da mi je moj poslal sms da moram nujno takoj domov. No potem pa je bilo počasi konec predavanj, pa je bilo.

_____________________________

*Kart, ki jih dobimo v roke, ni mogoče zamenjati, od nas pa je odvisno, kako bomo igrali*

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 15:22:33   
arielca
Jaz sem imela na začetku hude probleme, ker ni nič priteklo in sem bila ful panična. Potem sem pa poskusila črpati v stoje, tako da sem bila s trupom nagnjena naprej (sliši se smešno, apak meni je delovalo). Naredil se je vakum in mleko je steklo. Pa še občutek za nameščanje črpalke sem dobila, tako da sem potem naprej črpala v sedečem položaju.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avent-pumpica??
2.3.2006 19:18:54   
petrulja
Če je pravilno sestavljena bi moralo priteči mleko po kakšni minutki črpanja. če pa še vedno ne gre pa se najprej stuširaj, da se sprostiš al pa popij kakšen čajček pa bo potem lažje teklo. Pri črpanju ne pritiskaj preveč na dojko, da s tem ne boš zavirala poti mleku, ki teče proti bradavici. Ja pa še to. Ko mleko neha brizgati in teče samo še po kapljicah potem moraš nehati.
lp

(odgovor članu MusiMarusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avent-pumpica??
3.3.2006 9:32:46   
Anonimen
Vsem nasvetom naj dodam samo še to: jaz sem lažje črpala, če nisem dala na nastavek tistega gumijastega obročka za masažo. Morda lahko poskusiš.

(odgovor članu MusiMarusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avent-pumpica??
7.3.2006 20:08:36   
Eja_1
Jaz sem si tudi pumpala. Pa moram rečt, da sem z ročnim iztiskom vedno več in hitreje napumpala mleka.
Glede količine je pa res čist od dojenčka odvisno. Pripravi nekje med 90 in 150ml.

(odgovor članu MusiMarusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avent-pumpica??
7.3.2006 20:18:17   
Grascakinja
Malo vaje bo potrebno, pa bo zlaufalo.

Parkrat prekuhaj vso črpalko, da se silikon zmehča.

preden jo sestaviš, naj se dobro posuši

najbolj važen je beli ventil in silikonska opna, pazi, da sta pravilno nameščena

pojdi pod vroč tuš
popij velik kozarec vode
zelo udobno se namesti in sprosti
naj bodo tvoje prsi čisto suhe
lahko poskusiš brez tistega silikona, ki pride na prsi (sama lahko samo tako črpam)
na roko malo pomasiraj prsi in parkrat z roko stisni malo mleka ven, da odmašiš mlečne vode
stisni črpalko, potem pa jo nastavi na prsi in spusti, da se lažje naredi vakum.

parkrat probaj črpati za zabavo, ne zato, da bi kaj načrpala.

vaja dela mojstra

Držim pesti!

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avent-pumpica??
10.3.2006 17:42:47   
MusiMarusi
user posted image Najlepša hvala za vse nasvete....mi je že uspelo!!
Hvala in lp!user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?