|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
21.8.2012 21:23:07   
sannndra
Pozdravljene! user posted image

Moji 11- mesečni user posted image postaja lupinica malce tesna, zato načrtujem nakup avtosedeža. Rada bi, da bi bil avtosedež tak, da se ga lahko naštima tako, da otrok gleda v smeri proti smeri vožnje. Menda se tega v sloveniji ne da dobiti. Morda kdo ve, kje bi se dalo, morda naročiti iz tujine ali kako drugače?

Vsake pomoči bom zelo hvaležna.


Lpuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
21.8.2012 22:01:59   
cilla
Pri nas lahko kupiš v Pikapolonici tak sedež od Besafe, spletna trgovina soncek.si ima od Romerja First Class Pluss (in v njihovi trgovini na Bledu lahko menda, če se prej najaviš, stol tudi fizično sprobaš, da daš otroka not), spletna trgovina mali-vragci.si ima poleg Romerja in ene par cenejših zadev še Concorda. V Rutarju v LJ imajo Chiccota in Nanio.

Če pa bi želela sedež od 0 do 25 kil, pa za več izbire nimaš druge opcije kot naročanje iz tujine. Največ jih imajo tu http://www.carseat.se/ , ker je na Švedskem zakonsko, da se morajo mali otroci voziti v vzvratnih sedežih.

Ko si izbereš sedež, malo poguglaj glede cene. Npr, Romerja na Amazonu prodajajo za 100€ in tudi če prišteješ poštnino je še vedno cenejši kot kjerkoli v Sloveniji.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 7:31:34   
Jantar
Mi imamo or Romerja model Britax kupljen v Mothercare v LJ in se da obračat v obe smeri,smo ful zadovoljni tko da nam ni žal € ki smo jih dali zanj user posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 7:47:06   
tix
vsi avtosedeži 9+ so v smeri vožnje

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 8:01:56   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: tix

vsi avtosedeži 9+ so v smeri vožnje


Sem tud jaz morala zdejle fejst gruntat, da nisem slučajno živela v zmoti, v prepričanju, da je večina avtosedežev za malčke obrnjena v nasprotni smeri vožnje user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 22.8.2012 8:07:54 >

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 8:06:08   
_martina
Jaz imam od Romerja, First class Plus, 0-18. user posted image

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 8:14:31   
zaspancek1
Hm kaj bi pravzaprav rada? DA je sedež obrnjen v nasprotno smer(kot lupinica) ali v smer vožnje? Predvidevam, da prvo. Tako kot je že cilla omenila, imaš pri nas na volj sedeže 0-18 kg, kjer je otrok do teže 10 oz. 13 kg lahko obrnjen v nasprotno smer, potem pa moraš otroka obrrniti v smer vožnje. Takšni sedeži so Concord ultimax (ta je do teže 13 kg), Nania in pa Safety 1st, Bebeconfort Opal, Brevi Grand Prix, Chicco Eletta in Proxima,Peg Perego Viaggio convertible, Britax First Class in pa Besafe Izi combi, kjer pa je otrok do 18 kg obrnjen v nasprotno smer (in to je zanekrat edini tak sedež, ki ga dobiš pri nas v trgovini).
Za sedeže, kjer je otrok do 25 kg lahko obrnjen v nasprotni smeri, ti ne preostane drugega, kot nakup prek spleta.
Aja, sem skoraj pozabila Britax oz. Roemer ima sedaj sedež Max Way, skupine 9-25 kg, ampak ne vem, če se ga že dobi pri nas.

Drugače pa - vsi ti sedeži potrebujejo veliko prostora v avtu, tako da je dobro prej preverit, če je montaža sploh mogoča (vsaj tisti, ki imate manjše avte in kupujete sedeže, kjer so otroci do 18 ali celi 25 kg obrnjeni v nasprotno smer). Ostali sedeži, kjer je otrok do 10 oz. 13 kg obrnjen v nasprotno smer, pa so res večji od lupinic in tako primerni za večje otroke, ampak še vedno to niso res sedeži, kjer bo otrok še zelo dolgo lahko v njem. Ker če je sedež res primeren od rojstva dalje (kot npr. kakšen Opal), potem je to pač malo manjši sedež (kot drugi v skupini 9-18 kg).
Torej avtorica, če imaš namen kupiti tak sedež, ti verjetno pride v poštev bolj Besafe oz. Roemer MaxWay (ne vem, mogoče ga BC že ima), ali pa kak sedež z zgornje strani (pa Angleži sedaj tudi prodajajo takšne sedeže . poišči kakšno spletno trgovino). Drugi sedeži (0-18 kg, kjer je otrok do npr. 13 kg obrnjen v nasprotni smeri) bodo za vašega otroka najbrž prehitro premajhni.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 10:20:02   
Maya80
Mi smo imeli concorda 0-18kg ki se obrne v obe smeri in smo bili z njim ful zadovolni. Ga pa prodamo, ker ga ne rabimo več.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 12:37:32   
tix
da otrok gleda v smeri proti smeri vožnje

no tole sem narobe interpretirala :) se pravi v nasprotni smeri vožnje? 0-18 so taki user posted image  zakaj pa bi pri skoraj 1 letu želela tak avtosedež

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 13:22:56   
sannndra

IZVIRNO SPOROČILO: tix

da otrok gleda v smeri proti smeri vožnje

no tole sem narobe interpretirala :) se pravi v nasprotni smeri vožnje? 0-18 so taki user posted image  zakaj pa bi pri skoraj 1 letu želela tak avtosedež


hah, ja v nasprotni smeri vožnje :)

Sicer pa hvala vsem za pomoč.
Iščem pa avtosedeže 9-25 kil ja, sem pozabila dodat. Mislim, da bom kar preko spleta naročila.user posted image

V Babycentru nimajo, sem bila tam. Menda se pripravlja zakon in v nekaj letih bo tudi v Sloveniji predpis, da morajo majhni otroci biti obrnjeni proti smeri vožnje. Na Švedskem je že tak zakon.

tix: tako naj bi bilo za otroka najbolj varno, saj ob morebitnem naletu glave ne "vrže" naprej, če veš kaj mislim. Pri majhnih otrocih je to menda lahko usodno.

Poglej predvsem prvi link-je prikazano:


http://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U

http://www.cpsafety.com/articles/stayrearfacing.aspx

http://www.babycenter.com/204_parents-move-kids-to-forward-facing-car-seat-too-soon_10358027.bc

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 13:42:10   
vijolica2
Takšen sedež ima Besafe v Pikapolonici. Je zelo dober. Poglej si njihovo stran. Ob bočnem trku sedež malo zarotira, tako da oblaži trk.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
22.8.2012 14:04:08   
zaspancek1
Hm mislim, da na Švedskem zakon ni tako strog, seveda pa je neka meja oz. priporočilao, ki velja, da je otrok, mlajši od 3 let oz. lažji od 15 kg vedno obrnjen v nasprotno smer. Seveda pa je praksa (splošno sprejeto v družbi), da je otrok čim dlje v takšnem sedežu, vsekakor pa do 4 oz. celo 5 let. Več bo verjetno vedela mateyka.
Sicer pa resnično dvomim, da bo tak zakon sprejet, pač glede na to, da so Švedi še vedno samo pri priporočilih, pa Američani tudi (tam do 2 let otrokove starosti). No, mogoče pa bo EU bolj napredna.
Aja, sedež Besafe v Pikapolonici pa je samo do 18 kg.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
16.8.2013 14:05:14   
sannndra
Pozdravljeni! user posted image

Torej jaz sem pred enim letom odprla to temo. Avtosedež sem potem kupila preko švedske spletne trgovine http://www.carseat.se/. Zelo hitro so nam dostavili- v nekaj dneh. Avtosedež se zlahka namesti tudi v manjše avtomobile (Clio,..). Hčerka se pa prav nič ne pritožuje nad tem, da je obrnjena obratno.

Žal je zakon pri nas tak, da se otroka lahko obrne že po enem letu. Meni se to ne zdi prav, saj majhni otroci še nimajo dovolj močnih mišic v vratu, da bi vretenca prenesla večji trk. Žal mi je ,da se v sloveniji ne govori dosti o tem, tudi sama sem do teh informacij prišla preko tujih strani. Prosim malo raziščite preden kupite nove avtosedeže :)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
5.9.2013 12:48:28   
Dilove*
Sannndra-jaz se tudi zanimam za nakup avtosedeža iz strani http://www.carseat.se/ .Me pa zanima katerega ste vzeli vi? tezko se odlocim katerega od teh bi, zato je vsaka informacija od ljudi ki take avtosedeže že imajo dobrodošla.

_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
6.9.2013 23:14:27   
sannndra
Živjo!

Mi smo kupili Britax Max-Way. Je zelo dobra kombinacija kompaktnosti in udobja.
Smo se pa odločali med tem in Britax Hi-Way 2. Oba se mi zdita super. Oba pa sta tudi prestala najstriktnejši standardi o avtosedežih na svetu. To je švedski Plus Test. Sta dva od treh, ki so prestali ta standard v kategoriji do 25kg na svetu!

Če imate velik oz. srednje velik avto, je vseeno katerega od teh dveh vzameš.
Če pa imate manjši avto pa je menda boljše vzet Britax Hi-Way 2. Nisem ga videla v živo, ampak sem na enem tujem forumu prebrala, da porabi malo manj prostora.

Mislim, da se boš prav odločila:)

Če imaš še kakšno vprašanje me kar vprašaj.


Lp


< Sporočilo je popravil sannndra -- 6.9.2013 23:32:05 >

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
7.9.2013 15:53:51   
neonaia
mi mamo britax hi-way v majhnem avtu (punto)...res je škoda, da se v slo ne govori več o tem. majhni otroci imajo veliko glavo oz. 25% celotne telesne teže! me prou zanima, kako bi mi obdržal tako glavo ob trkuuser posted image
aja pa še to...na naših (tut nemških in še kakšnih) testih avtosedežev se sploh ne testira obremenitve za vrat!! če bi se, nebi noben sedež obrnjen naprej naredu testa!
švedi pa obvladajouser posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
8.9.2013 9:34:57   
sannndra
Vožnja je v takem sedežu je 5x varnejša v primerjavi z navadnimi avtosedeži za otroka pod 4 leta.

user posted image
slika:www.securatot.co.uk/

< Sporočilo je popravil sannndra -- 8.9.2013 9:35:49 >


_____________________________

BLOG

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
9.9.2013 13:29:30   
Dilove*
Sannndra..Hvala ti! :) imam še eno vprašanje..mi se nemoremo odločit in me zanima spalni položaj ,jaz sem brala, da se samo sedež maxi-cosi tobi, da dat malo v spalni položaj, vendar je ta sedež star(ima starejše standarde 03). Kako je pa z britax max way ,ali je lahko v spalnem položaju? če ne, ali otrok vseno notri lahko zaspi?

Hvala, upam ,da razumeš moje vprašanje :)

_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
9.9.2013 16:35:57   
sannndra
Hej! Nima posebnih nastavitev za spalni položaj, ampak moja hči že od kar ga imamo brez problema med vožnjo zaspi v njem, tako da se mi zdi čist okuser posted image

< Sporočilo je popravil sannndra -- 9.9.2013 16:37:35 >


_____________________________

BLOG

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
10.9.2013 11:20:00   
neonaia
ja, odvisno koliko maš placa za noge spredaj...če ga je veliko oz. je sedež za katerim je fiksiran otroški avtosedež prost, potem se da tut hi-wayu spremenit naklon s tem da se dvignejo nogice. ampak mislim da ni potrebe da bi imeli prav skoraj ležeč položaj tako kot lupinica...tut pod višjim kotom se da čist lepo spat.važno je da jim glavica ne omahuje naprej.user posted image

LPuser posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
10.9.2013 15:57:36   
sannndra
Pri Max-Wayu se naklon (celega sedeža) nagiba glede na velikost oz. starost otroka. Na začetku je bolj nazaj nagnjen, ko pa zraste pa ga naštimaš bolj navpično. Tako da s tega vidika je vsaj na začetku že itak malo nagnjen nazaj. user posted image
Pri Hi-Waya pa ne vem, verjetno tudi?

< Sporočilo je popravil sannndra -- 10.9.2013 16:09:15 >


_____________________________

BLOG

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
10.9.2013 20:01:49   
neonaia
ja, tut se cel sedež nagne, ker je kot lupinca iz enga kosa...to se mi zdi tut najbolj varno...nevem kako je z varnostjo sedežev, ki se jim naslonjalo lahko premika gor in doluser posted image posebej zato, ker pri trku največ bremena prevzame ravno hrbtni del.

upam da se čimveč staršev odloči za sedež obrnjen nazaj - tut v Slovenijiuser posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Avtosedež, obrnjen proti smeri vožnje
11.9.2013 14:40:08   
sannndra
Jaz tudi!user posted image

_____________________________

BLOG

(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?