|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež skupine II/III kateri?
13.6.2012 11:26:32   
knorbalbo
Pozdravljene, v bližnji prihodnosti nameravamo kupiti avtosedež skupine II/III in me zanima katerega priporočate, na kaj je treba pazit in ali je pomembno da ima možnost nastavitve naklona itd. Seveda je na prvem mestu odlična ocena na testih, zato sem dala v ožji izbor ta dva sedeža, trenutno sta v akciji zato se splača....

http://www.mali-vragci.si/avtosedez-cybex-solution-x2-fix-blue-ocean-2012
in
http://www.mali-vragci.si/avtosedez-romer-kidfix-sict-highline-cowmooflage-2012

Pa še to, koliko so bili stari vaši malčki ko so šli v ta sedež? Vem da je odvisno tudi od teže seveda, ampak glede na to da se tukaj otroka pripne s 3-točkovnim pasom je najbrž pomembno da ima otrok vsaj 3 ali več let???

Hvala in lep pozdravček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
13.6.2012 11:53:29   
pomar*ANČA*
mi imamo tega zadnjega, kravico. ubistvu sta mi oba všeč, ampak romer mi je zmagal zaradi kravice. sta pa ziher oba ok.

je bil pa star 3,5 let. ga nebi še dajala ampak je naša punca potrebovala njegov zic, tako da smo morali narediti zamenjavo.

aja, pa nimamo fix sistema, smo ga pa kupili preko ebaja in dali zanj 80e- za navadnega.


(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
13.6.2012 12:02:19   
Najaa
Mi imamo cybexa, smo zadovoljni. Tamala je zdej stara skoraj 3,5 let in bo kmalu šla v njega.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
13.6.2012 13:32:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
13.6.2012 13:33:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
13.6.2012 13:56:01   
KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

aja - pa priporocam nakup v tujini (preko spleta). jz sm pri vsakem sedezu prisparala skoraj 70 EUR glede na redno ceno v BC. dobava pa v 3 dneh user posted image



Preko katere spletne trgovine pa si kupovala?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
13.6.2012 18:39:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KOKICA32)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
14.6.2012 23:37:43   
ruby19
Lahko priporočim sedeže Maxi-Cosi. Nam so zakon.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 8:40:01   
knorbalbo
Maxi Cosi za to skupino mislim da nima ravno najboljših ocen če se ne motim. Zgoraj navedena AS imata boljše ocene na testih. Sicer smo pa mi imeli oba AS, se pravi lupinico in sedaj drugi AS od 9-18kg od MC in smo zelo zadovoljni. Samo meni je ocena teh testov-varnost na prvem mestu.

Pa še nekaj bi vas vprašala......kako je s temi sedeži ki nimajo možnosti pritrditve z isofixom, a to pomeni, da ko otroka ni v AS je treba sedež kjlub temu vedno pripet s pasom? To se mi zdi kar zoprno.... Sicer pa ima večina AS z isofixom (vsaj v tej skupini) možnost tudi običajnega pripenjanja, popravite me če se motim?

Kaj pa v primeru, da ima en velik otrok že 15 kg in je mlajši od 3 let, AS od 9-18kg mu bo kmalu premajhen, bi ga dale že v skupino II/III? Vem da obstajajo kombinirani AS od I/II/III ampak ti imajo ponavadi slabše ocene in so manj prostorni za kasneje. Ne bi pa rada kupovala potem še enega. user posted image Problem namreč bo pozimi, ko bojo bundice itd. Že letos je bila krizauser posted image

Hvala že vnaprej, lep soncen pozdravček!


(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
15.6.2012 11:20:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu knorbalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 12:34:28   
Anonimen
Jaz bi vzela Römerja ... me bolj prepriča ... mi imamo tegale v pripravljenosti: http://www.mali-vragci.si/avtosedez-romer-kidfix-trendline-max-2012 in čakamo, da bo tamali glava ven pogledala iz Duo Plusa ... pač ko je tamali glavica prišla do roba sedeža 9-18kg smo hitro kupili Kidfixa, samo potem so mi punce tule razložile, da je stolček 9-18kg premali, če ima otrok nad 18 kg, če so pasovi pod ramami ali šele ko ima otrok višino oči nad zgornjim robom naslonjala ... tak da jo bomo dali v večji stolček na jesen, ko bo že skoraj 4 leta stara.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 12:57:34   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo

Maxi Cosi za to skupino mislim da nima ravno najboljših ocen če se ne motim. Zgoraj navedena AS imata boljše ocene na testih. Sicer smo pa mi imeli oba AS, se pravi lupinico in sedaj drugi AS od 9-18kg od MC in smo zelo zadovoljni. Samo meni je ocena teh testov-varnost na prvem mestu.


Potem ne vem, zakaj si se zadovoljila s tema dvema sedežema? Pri varnosti ima najboljšo oceno Kiddy Cruiserfix Pro. Sicer pa so tudi MC sedeži vsenoo precej varni - Rodi (brez isofixa) in Rodifix imata pri varnosti oceno 2,0 (tvoja imata 1,8, kiddy pa 1,6), kar je popolnoma enaka ocena, kot jo ima Kid Plus Sict. Kidfix pa ima slabšo - 2,2 (takšno ima MC Rodi Airprotect). Podrobno si lahko ogledaš teste tu, vsekakor pa med omenjenimi sedeži ni nekih hudih razlik in so vsi zelo varni, dokler jih pravilno uporabljaš!

IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo
Pa še nekaj bi vas vprašala......kako je s temi sedeži ki nimajo možnosti pritrditve z isofixom, a to pomeni, da ko otroka ni v AS je treba sedež kjlub temu vedno pripet s pasom? To se mi zdi kar zoprno.... Sicer pa ima večina AS z isofixom (vsaj v tej skupini) možnost tudi običajnega pripenjanja, popravite me če se motim?

Ja, v bistvu moraš sedež, ki ni pritrjen z isofixom pritrditi z avtomobilskim pasom, da ne odleti naprej ob kakšnem močnejšem zaviranju ali celo trku. sicer pa imajo sedaj že nekateri sedeži dodatno pripenjanje (mislim,da ima MC Rodi Airprotect en dodaten kavelj, ki ga zatakneš za naslonjalo za glavo, nekateri imajo dodaten pas (podobno kot top tether sistem), s katerim dodatno pritrdiš sedež). Da katerikoli sedež pritrdiš z avtomobilskim pasom pa je logično, saj z njim pripneš otroka v njem.

IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo
Kaj pa v primeru, da ima en velik otrok že 15 kg in je mlajši od 3 let, AS od 9-18kg mu bo kmalu premajhen, bi ga dale že v skupino II/III? Vem da obstajajo kombinirani AS od I/II/III ampak ti imajo ponavadi slabše ocene in so manj prostorni za kasneje. Ne bi pa rada kupovala potem še enega. user posted image Problem namreč bo pozimi, ko bojo bundice itd. Že letos je bila krizauser posted image

Če je otrok dovolj velik, da pasovi potekajo tako, kot je treba, potem načeloma ni ovire, da ne bi uporabljali sedeža 15-36 kg. Ampak se je potrebno zavedati, da je v tem sedežu otrok precej svoboden. Avtomobilski pas otroka ne sili, da je pri miru. Zato se velikokrat zgodi, da otrok nekam smukne, da si pas prestavi,...skratka - mi našega starejšega kljub temu, da je bil pri 2 letih in pol dovolj velik, nismo dali v tak sedež, pač pa kupili raje še en sedež 9-36 kg, kjer je še danes, pri dobrih treh letih še vedno pripet s pasovi avtosedeža. Tako da - ti sedeži so precej bolj prostorni in večji od sedežev 9-18 kg in zato primerni za večje otroke. Ocene imajo nekateri dobre, drugi pa pač povprečne, ampak ob pravilni uporabi še vedno dovolj varne! Tako da ti svetujem, da teh testov ne jemlješ za sveto - so neka orientacija, ne morejo pa biti edino merilo. Aja, še to - otrok iz varnostnih razlogov (pa v bistvu tudi odrasli) v avtosedežu naj ne bi bil oblečen v bunde oz. neka debela oblačila. Pri takšni uporabi avtosedeža ti nek super rezultat na testih bore malo pomaga. user posted image No, pa smo spet pri pravilni uporabi, ki je daaaleč najpomembnejši kriterij varnosti.

Aja, še glede Kidfixa - tudi mi kupujemo še en sedež za mulca, pa smo jih nekaj stestirali. Glede na dobre izkušnje z Evolvo, smo imeli ogledanega tudi tega. Ampak ko se je mulček usedel, ga je ta opora za glavo zelo utesnjevala. In v resnici je ožja od tiste pri Evolvi. Ne vem, mulček res nima majhne glave, ampak da bi lahko bil kolikor toliko udobno v njem še kakšni dve leti si pa ne morem predstavljat. Prodajalka je sicer rekla, da imajo nekateri probleme s tem, ampak, da je to res tako ozko, si pa res nisem predstavljala. Cybex in Maxi Cosi imata ta naslon malo širši, celo ta Rodi Airprotect. Eh ja, spet smo pri tustih (ne)standardih.user posted image V glavnem - pri nas bo najbrž zmagal Rodi (mulcu je bil še najbolj všeč) ali pa Cybex.

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
15.6.2012 15:57:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
15.6.2012 16:08:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 19:23:03   
knorbalbo
Hvala za odgovore punce, super ste.user posted image

zaspanček1: super za tale link testa, tega res še nisem videla, gledala sem pa druge, in očitno so razlike med testi. Fajn mi je bil tudi namig o "utesnjenih" glavah, ker je to za otroka najbrž velik faktor ko se gre za "komfort". In tudi dobro da si me opozorila na to, da je otrok bolj "free" v tem sedežu, ker ni tako močno pripet kot s pasovi AS. To mi je dalo mislit, ker jaz našo res vedno zelo močno pripnem v AS in mislim da bi se res znala kam zmuznit, to pa ne bi blo fajn.

Kar se pa isofixa tiče me je pa bolj zanimalo glede tega, da se AS premika v drug avto, kjer pač ni možnosti montaže z isofixom. Namreč naš drugi avto te možnosti nima, če se dajo "ročke" za isofix pospravit in ga smo s pasom pripet,kar pri sedanjem AS ni možno.

Kar se bunic tiče, ja vem da niso priporočljive za v AS in se tega držimo, ampak pozimi ima toliko plasti gor, da ji vseeno ful placa zavzame v AS.

Se strinjam da je pravilna uporaba AS na prvem mestu, ker če to odpove ti noben test ne pomaga. Tako da ja, bom še pošteno razmislila kaj bom kupila in kdaj jo bom prestavila v drug AS.

Še enkrat hvala vsem za nasveteuser posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 20:02:23   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
...mi imamo tegale v pripravljenosti...


taka imamo tudi mi - samo s srebrnimi kolobarji user posted image  placala sm ju 115 EUR, se mi zdi user posted image  se splaca narociti iz tujine user posted image

Jz sem dala s poštnino vred okrog 130€ se mi zdi ... tudi iz tujine.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 20:04:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo
Kar se pa isofixa tiče me je pa bolj zanimalo glede tega, da se AS premika v drug avto, kjer pač ni možnosti montaže z isofixom. Namreč naš drugi avto te možnosti nima, če se dajo "ročke" za isofix pospravit in ga smo s pasom pripet,kar pri sedanjem AS ni možno.

Pri Kidfixu se dajo ročke BP umaknit in se da stolček lahko tudi v avto brez isofixa. Pa pri tem stolčku mi je fajn, ker se da naklon vseeno malo regulirat, če je v prek isofixa pripet v avto.


< Sporočilo je popravil Otika -- 15.6.2012 20:06:29 >

(odgovor članu knorbalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
15.6.2012 21:07:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 21:10:07   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
...ker se da naklon vseeno malo regulirat, če je v prek isofixa pripet v avto.


da se ful! prijateljica ima Toyoto, ki ima moznost spreminjanja naklona avtomobilskega sedeza (ne otroskega AS) in lahko otrok tud zaspi not. jim prav pride, ko gredo na morje in je dolga voznja.

JA to itak ... to se pri našem tut da (Mazda 5) ... ampak naklon se da malo regulirat tudi če imaš zadnjo klop fiksno v naklonu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
15.6.2012 21:48:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
15.6.2012 23:04:20   
Anonimen
Ekola ... tam nekje pri minuti dvajset pokaže kako se naklon naštima: http://www.youtube.com/watch?v=tvHhQHvKhB8

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež skupine II/III kateri?
16.6.2012 7:04:03   
zaspancek1
metulj,potem ti vsaj ves po kom sta.user posted image Pri nas pa se na ata ne morem izgovarjat(ajd,po plavutkah ze),glavo pa imam ocitno jaz veliko.user posted image Sicer pa najbrz sama glava ni tak problem,bolj je najbrz vrat,ki je precej sirok in mogoce krajsiuser posted image Ko smo imeli probleme s prvim AS Recarom(ravno zaradi pasov,ki so rezali vrat),sem primerjala nasega mulcka s sosedovim,priblizno enako velikim. Res je bolj drobne sorte(tudi glavo in vrat ima ozja), pa pri enaki nastavitvi ni imel nobenih tezav.Eh ja,ne vem kaj smo gledali,ko smo ga delali(dolg trup,sirok vrat,velika glava in noge...user posted image Pa tudi v drugo ni dosti bolje ratalo,je samo prvo povecano.user posted image
Kar se pa naklonov tice-tudi Rodi ga ima,pri Cybex pa,kolikor se spomnim,spreminjas naklon naslonjalu za glavo. Glede na to,da je naklon pri tej skupini bolj majhen, kako pa je to res uporabno oz.nujno?Trenutno imamo evolve zaradi oblike sedezev in boljse pritrditve v pokoncnem polozaju ves cas,pa vseeno v njem vsake sto let zaspita. Samo tu sta se res trdno privezana notri,potem pa ne vec..user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
16.6.2012 11:35:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
16.6.2012 11:38:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
16.6.2012 11:54:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?