|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Babica in varstvo
3.5.2006 8:02:06   
Anonimen
Sem pred precej težko dilemo in bi rada kakšno vašo izkušnjo, mnenje ali nasvet.

Čez par mesecev bom šla v službo, moj user posted image  pa seveda v varstvo. Moj mož navija za to, da bi ga čuvala babica (ona se strinja), mene pa ta ideja vedno bolj moti. Bom naštela nekaj razlogov, pa presodite in me obsodite (če je treba):

- Babica je zelo depresivna, malo govori, pogosto je brez volje in energije (se ji niti kuhati in pospravljati ne da in samo poležava). Poleg tega jo pogosto mučijo hude migrene in takat samo počiva in ni sposobna početi nič drugega.
- Odnos babice in dedka je katastrofalen, saj se pogosto niti ne pogovarjata, nikamor ne gresta skupaj in živita ločeno življenje. Dedek je sicer še v službi.
- Babica živi v hribih, daleč stran od mesta (v bližini ni niti trgovine), nima izpita za avto in je blazno nedružabna (s sosedi nima stikov, majhnih otrok ni v bližini) in panična (če otrok zajoka, ga hitro porine meni v naročje).
- Njen pogled na vzgojo je popolnoma drugačen od mojega in težko ji dopovem določene stvari.
- Za user posted image  se v resnici sploh ne zanima, saj nima pojma o menjavi plenic, prehrani, navadah,... In ko načnem pogovor o tem, reče, da grejo zanjo stvari prehitro naprej. Nekako si ne predstavljam, kako bo to funkcioniralo.
- Ko je nekaj dni čuvala nečaka (star je 8 let), je bil ta non stop na računalniku, pred TVjem in sam zunaj, ona pa je počivala ali tudi sama gledala TV.

Nisem kakšna pretirano ambiciozna mama, ki bi želela, da je otrok vpisan na milijon krožkov in da se vse vrti okoli njega, a se mi zdi, da potrebuje zanesljivo varstvo in okolje, ki ga bo razumelo in vzpodbujalo. Danes je na žalost tako, da otroci ne zrastejo kar sami od sebe in je potrebno vanje precej investirati (predvsem ljubezen, čas, naklonjenost). In bojim se, da tega pri babici ne bo.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:04:02   
viv_
Nimaš kaj razmišljat... ne k babici!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:11:17   
srki
Če je tako, potem ga ne daj babici!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:11:23   
anitaz
Jaz otroka niti slučajno ne bi dala taki ženskiuser posted image  Vse kar si naštela je user posted image user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:13:46   
Anonimen
Vseeno je kaj ti mi tuki recemo.. Vazno je, kaj ti mislis, da je najbolje za tvojga user posted image  in zate in vse okoli tebe..
Ce bi ti vsi rekli.. ja dej jo k babici.. bi ti se vedno morala vedeti, kaj je najboljs.. in ostrati pri svoji odlocitvi..  ne pa da tuki taksne stvari sprasujes..
Nikakor ne razumem bistva taksnih tem? user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:35:21   
Jana4
joj Tjazy a si žeslišala za rek več glav več ve. Sej sprašuje samo za mnenjeuser posted image

tebi pa anonimna pa svetujem to:
če se v tebi porajajo dvomi da babica tega ne bo zmogla, četudi sama pravi da bo, je ne pusti pri njej. Otroci rabijo odločno osebo in po tem kar si napisala o babici to ravno ni.

_____________________________

You're Unique, Just Like Everyone Else....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:53:32   
Laubica
Če je res to vse tako kot opisuješ mojga otroka sigurno nebi pazla kaj pa če samo ti tako vidiš ker ti mogoče ni pač simpatična ker mislim da bi se taka oseba kot si jo opisala sama branla in nebi želela pazit otroka user posted image

(odgovor članu Jana4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 8:53:59   
CatJa
Ja pa je babica sploh rekla, da bi ga pazila? Ob vseh problemih, ki jih ima, ji verjetno to sploh ni padlo na pamet. Da ni ideja le moževa?
Jaz ji svojega vsekakor ne bi pustila.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:03:59   
Anonimen
Če je pa tako,si pa poišči drugo varstvo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:06:03   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Jana4
joj Tjazy a si že slišala za rek več glav več ve. Sej sprašuje samo za mnenjeuser posted image

Jana4, Tjazi ima lulčka user posted image  in ni transvestit

Anonimna,...glede na okoliščine v kakršnih živita babica in dedek, jst ne bi dala otroka v varstvo, res ne...to bo zanjo samo še ena obremenitev več! Torej - ne!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Jana4)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:08:30   
dory
Halo? A je treba se kaj dodat...pri teh pogojih se ti se sprasujes? Saj mar ves kaj je najboljs za tvojega soncka ane?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:09:51   
Anonimen
Ona se je sama ponudila za varstvo. Ko sva user posted image  nameravala vpisat v vrtec je rekla, da bo ona pazila nanj. Mi2 nisva rekla niti ne niti ja, ker se o takih stvareh prej posvetujeva. 
In ne, načloma mi ni antipatična, je pa res, da je precej čudaška. In da imam resne pomisleke o njej, o njeni vzgoji in načinu razmišljanja. Ona bi namesto prilagojenega mleka dala popraženo moko in vodo (to so delali včasih user posted image ) in res se ji zdi nesmiselno brati otroku pravljice, ko pa še ne govori in ne bere. Ona user posted image  vzame v naročje in ga brez besed malo nosi naokoli, mali čeblja po svoje in ko se naveliča nemega filma, malo protestira, takrat pa ga porine meni v naročje, ker je kao zaspan. In to je to... Pa takih primerov je ogromno in resnično ne pretiravam!!!!

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:12:05   
lelaval
Mislim, da si že sama ugotovila, da babica ni primerna varuška za tvojega otroka. Če ga nisi vpisala v vrtec, poišči privat varstvo. Naredi to, kar misliš, da je najbolje za tvojrga otroka.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:12:58   
ZARA
Anonimna, po tem kar si zdej napisala, pa sploh ne! Nikol ne bi dala v varstvo otroka človeklu, ki misli, da so otroci neka nedojemljiva bitja, ki ničesar ne razumejo in ne znajo...da samo jedo, nagajajo in spijo...tako mišljenje izvira iz paleozoika, mater!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 9:23:18   
bskrle
Otroka dajte v vrtec, že tako boš mnogokrat rabila varstvo, ko bo bolan. Oseba mora biti sposobna skrbeti za otroka.Lahko nareditiekakšen poskusni teden, a se bojim, da boš iemla še več slabih izkušenj.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 10:20:44   
lenika
Mislim, da tukaj nimate kaj dosti razmišljat. Jaz bi otroka dala v vrtec.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 10:53:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


Jana4, Tjazi ima lulčka user posted image  in ni transvestit



Kako pa to ves? user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 13:46:35   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Jana4, Tjazi ima lulčka user posted image  in ni transvestit

Kako pa to ves? user posted image

Ugibam, ponavadi...in zdej spet nisem čist ziher...user posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 13:50:57   
Anonimen
Sploh ni treba več razmišljat. Vrtec & pika!

Mogoče pa začne babica malo razmišljat o sebi, ko ne "dobi" otroka v varstvo?? Tudi čudeži se včasih dogajajo....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 16:43:03   
skuštrana
V vrtec!!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 20:08:09   
dm#101
naredi tako, kot ti misliš. ker moraš biti ti prepričana, kaj je za otroka najboljš.
glede na napisano pa, ja, VRTEC!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 21:13:37   
Gina
Ma jaz ne vem....tako enostransko je napisano, da jaz nisem čist zihr....
Ok, ženska je malo "depresivna". Logično, če je skoz sama, pa nima nikogar, za kogar bi skrbela in okrog katerega bi se ji življenje vrtelo. Če je rekla, da bi ga rada pazila, potem jaz mislim, da je mogoče to posredi, da pač nima volje poseben do ničesar, ker nima motivacije. Vsi ljudje na tem svetu dobimo vedno motivacijo od zunaj. Zakaj se ne bi veselila vnuka? Mislim zakaj to ne bi bilo možno?

Otrokom kar naprej pravljice brat se tudi meni zdi oslarija. Pa cel dan se samo z njim ukvarjat še večja. Življenje je splet mnogih reči in otrok jih mora zaznat in se vklopit v njih na svoj način, njemu ljub. Ves čas ga zabavat.....ne, ne, to škodi. Otrok se mora naučit biti srečen tudi sam s seboj. Seveda mu moramo biti ves čas na "razpolago" v fizičnem smislu, moramo se pogovarjat z njim, moramo ga kam peljat, moramo ga crkljat.... Zakaj misliš, da mu tega babica ne bi mogla nudit? Logično da bi se ji bolj ljubilo do sosedov stopit, če bi imela malega. Prisiljena bi bila.
Vlagat v otroka....je ena napisala. Kaj vlagat? Ga poslat na tečaj angleščine že v vrtcu pri 2. letih? Mu brat pravljice 17x na dan?? Joj, joj, res me ne čudi, zakaj so moderni otroci nesrečni. Prenafilani so z vso množico informacij, pa ne vidijo sonca in drevja in prijaznega nasmeha, jim ne pomenijo nič.....tako kot tebi, anonimna, meni ni jasno, kaj bi rada sploh.

Aja, en velik plus za varstvo pri babicah je to, da so otroci manj bolani, pa da imajo res nekoga zase, ne delijo vzgojiteljice z nikomer. Moraš vedeti, da otrok do 3. leta ni socializirano bitje, niti ne rabi družbe sovrstnikov, šele po 3. letu mu rata dolgčas ali še kasneje. Vrtec je nujno zlo v tem primeru. Prišparaš tudi kar precej denarja, vrtec je zelo drag špas. Aja, pa to, da tale babica stanuje ven iz mesta, je meni en ogrooooomen plus, nikakor ne minus. Kje je sploh lepše, kot ven iz mesta....

Če bi bilo res vse skupaj eno veliko sranje, kot si opisala, ti ne bi dvomila v svojo odločitev.....zato dvomim...ne vem zakaj imam čuden feeling...

(odgovor članu dm#101)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Babica in varstvo
3.5.2006 23:52:29   
frutka_
Je babico sploh kdo kaj vprašal?!user posted image user posted image user posted image user posted image

Pustite jo naj uživa v zasluženi penziji pa ji dajte mir s vojimi težavami. Varstvo urejajte sami in babici plačajte kakšen dopust.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Babica in varstvo
4.5.2006 12:17:17   
Mateja-15
Jaz bi na tvojem mestu dala otroka v vrtec. Moje otroke pazijo moji starši, ki nimajo takšnih "čudnih for", pa vseeno razmišljam, da bi jih dala vsaj za 4 ure v vrtec, da bodo še malo v družbi. Pa res je tudi, da potrebuješ varstvo tudi še kdaj popoldan ali če je kdo bolan,... Jaz takrat nimam nikogar, ker sta pač v varstvu že dopoldan.user posted image

Odločitev je pa tvoja.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Babica in varstvo
4.5.2006 13:57:10   
Annny
Otroka daj v vrtec, tam bo imel super družbo, naučil se bo veliko novega, imel bo kvalitetno prehrano, učil se bo zdravih odnosov do okolice..Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?