|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Banke materinega mleka
14.3.2007 10:21:02   
Anonimen
Sveže mamice ve boste vedele,če tudi pri nas v kakšni porodnišnici obstojajo.
Pod roke mi je prišel članek o takih bankah.
Pri naših sosedih jih je kar nekaj.Primer:
Federico je bil predčasno rojen zaradi poškodbe popkovine,tehtal je samo kolo in pol.Seveda je moral prve mesece preživeti na intenzivnem oddelku,ker se je
nekaj ur po rojstvu pojavila še huda črevesna infekvija.Mamica ni imela dovolj mleka pa so ga hranili z umetnim,ki pa je infekcijo še poslabšalo.Mama se ni vdala v obup in preko interneta našal porodnišnico,ki ima banko materinega mleka.Poklicala je in povedala situacijo,kje se nahaja in so po kurirju posali
mleko.Seveda je banka le za nedonošenčke,otročke rojene z kakšnimi patološkimi obolenji,ali netolerantne za umetno mleko.Mame dajalke mleka so strogo prej pregledane,ne smejo biti uživalke drog ali kadilke.
Mame,ki se prijavijo za dajlake dobijo na dom zastojn pumpico za črpanje
mleka.Ko to naredi,ga shrani v zamrzovalnik,v toku dneva pride kurir in mleko
odnese na oddelek za shranjevanje-banko.(neka mamica je v majn kot enem letu darovala 123 litrov)Prispelemu meku najprej vzamejo vzorec in ga pregledajo(bakteriološki pregled)Ko je pregledano ga odmrznejo in pastorizirajo(62,5 stopinj cezija)za 30 minut.Potem ga spet shranijo v stekleniče(po navadi zmešajo mleko treh dajalk)in ponovno zamrznejo.
Ko pride klic na pomoč pošljejo stekleničke z kurrjem v prenosnih hladilnikih.
Vse skupaj pa je popolnoma zastojn-brezplačno.
Se vam ne zdi,da bi(če že ni)bilo kaj takega,taka organizacija zelo potrebna tudi pri nas?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 10:56:09   
severnica77
Zanimiva zadeva, res pa prvič slišim. Mi pa je mama povedala, da so pred leti tudi v porodnišnici pobirali mleko po sobah in so potem delili med tiste, ki mleka niso imele.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 11:52:03   
Anonimen
Ja to se j dogajalo,ko sem jaz rodila,ampak samo interno v sami porodnišnici,smo tiste,ki smo imele mleka za izvoz,prostovoljno dale za otročke,katerih mamice niso mogle iz različnih vzrokov dojit.

Ne razumem pa,da se nihče ni spomnil take zadeve pri nas.Saj se tudi pri nas na žalsot rojevajo otročki s problemi.Lahko bi naprimer v Ljubljanski porodnišnici organizirali tak prostor,saj je Slovenija majhna inbi zlahka prevažali mleko tam kamor je potrbno.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 14.3.2007 11:53:56 >

(odgovor članu severnica77)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 12:35:06   
anckabancka
Sem že razmišljala o tem, da bi moje mleko, ki ga veliko stran zlijem dala kakemu malčku, ki ga potrebuje. Moj ne bo popil vsega, ki ga imam v zmrzovalniku. Tudi pri prvem otroku sem na koncu zlila veliko mleka stran. Mi ga je res škoda.
Pol pa mojga user posted image hecam, da mu bom kakšen kakav naredila iz mojega mleka, ker je alpsko kar drago...user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
14.3.2007 13:23:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 17:31:39   
Anonimen
Nalin no kašen vzrok naj bi bil,ki ga razumeš,da so pri nas prepovedane
banke mleka?Ne razumem,kaj naj bi bilo narobe.če bi bila ženska,potencijalna darovalka pregledana od galve do nog,prav tako,kot krvodajalci.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 17:34:43   
Seven*
Tega, da to pri nas ni mogoce, enostavno ne razumem, ker so vse nosecnice pregledane za vecino bolezni, ki bi bile lahko usodne. Sama sem zlila stran cca 10 litrov svojega mleka, ki sem ga imela zamrznjenega v dveh domacih skrinjah. Pa mi je bilo kar malo skoda..

Ne vem tocno zacno zakaj so prenehali s tem. Mogoce zvecer malo pobrskam..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 19:54:41   
Seven*
Obljubljeno...storjeno.. Priporocam v branje. Res zanimivo!!

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=1068&t=1067reply_1068




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Banke materinega mleka
14.3.2007 20:01:12   
Jančika_
Res zanimivo. Moja prijateljica je pred kratkim delala projekt v neki Londonski kliniki za nedonošenčke (bojda ena najboljših na svetu, bi jo morala vprašati, katera točno to je) in tam mleko tudi odkupujejo (in ne za male denarje). Od nje sem prvič sploh slišala, da to obstaja.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Banke materinega mleka-bi darovale?
14.3.2007 20:04:39   
Anonimen
Kaj pa če bi bilo to mogoče pri nas, bi darovale mleko?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Banke materinega mleka-bi darovale?
14.3.2007 20:14:22   
Anonimen
Nisem vsega pod linkom prebrala.Je pa prav Milanska banka mleka omenjena,no na račun članka o tej mlečni banki sem danes to temo odprla.
Ne prej nisem pomislila na to,četudi sem brala mnogo zgodb o težavah z nekaterimi otročki med uporabnicami rr-ja.Prav bi bilo,da bi bila taka zaloga tudi pri nas,sem že omenila,za vse otročke z obolenji in intoleranco na druge preparate in,ki jim mamice ne morejo zagotoviti hrane.Toliko se govori in promovira dojenje,kako je materino mleko zdravo,pa nič ne naredijo za tiste,ki tega iz različnih razlogov ne morejo dati.In to kot prostovoljni donatorji popolnoma zastojn.Mič jaz bi bila takoj za to,sem že med tem ko sem ležala po porodu v porodnišnici z veseljem izčrpala mleko in ga darovala za otročka.
Prav danes sem rekla hčeri,da ima nekje brata ali sestro po mleku.
Jaz ne pridem več v poštev,če pa bi se ne bi branila,tako,kot se nisem,ko sem darovala kri obje rešuje življenja.
Se sprašujem,če so drugje bol napredni od nas.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 14.3.2007 20:15:06 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Banke materinega mleka-bi darovale?
16.3.2007 13:01:27   
Anonimen
Ja s tem bi pa res lahko komu pomagali. Ne vem zakaj se pri nas tega ne spomnejo. Bi jih bilo treba mal opozorit na to temo. Drugač pa vam morm rečt da zelo dobro razmišljate o teh rečeh. Všeč mi je, da tudi takšne, ki že nimajo več majhnih otrok. Sploh Neva mi je padla v oči. Lepo lepo.

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Banke materinega mleka-bi darovale?
16.3.2007 19:12:10   
atena
jaz na žalost nimam nikoli dovolj mleka, če bi bila možnost bi takoj kupila mleko kakšne druge mame,  ker moji otroci slabo prenašajo adaptiranega, sploh sin , že dva meseca sprobujemo mleka pa mu nobeno ne paše sama sem pa tud že vse pozkusila da bi ga bilo kaj več.Uglavnem škoda da se ne da kupit materinega res, mislim da bi pri nas to šlo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Banke materinega mleka-bi darovale?
16.3.2007 21:06:08   
crci06
Mogoče pa se same dogovorite za RR banko preko ZS?
Ena kupi posodice za zamrzovanje in da drugi, čez nekaj časa pa pride po pošiljko...

Saj verjamem, da obstajajo bojazni, samo kaj, če bi otroček par obrokov pil mleko druge mamice, bi se verjetno takoj poznalo, če je kaj narobe, mar ne?

Mogoče pa bi najprej želeli spoznat to mamico, npr. tako, kot varuško user posted image

Skratka, super ideja!

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 11:37:03   
Baucka
Moja mama je pred 33 leti rodila brata v Avstriji. Mleka je imela za izvoz, ampak je brat dobil drisko in je bil hospitaliziran. Svetovali so ji dodajanje, ker naj ne bi prenašal njenega mleka, in je dodajala aptamil. Si pa je črpala mleko, za druge dojenčke. Bolnica ji je električno črpalko posodla in je mleko darovala. Vprašali so jo če zeli plačilo in je odklonla. Nato sta bila z bratom odpuščena iz bolnice in je dobila injekcijo proti mleku in mleko je izginlo. Tako, da v tujini je že to dolgo praksa, samo mi smo še sto let za opicami.

Je pa to vredu poslovna ideja. Samo je to zelo obširen projekt. Ker pri nas se država tako ali tako ne bo zmigala. In boljše kot mamice adaptirano kupujejo, naj kupujejo  rajši "pravo mleko". Seven se spraviva zraven h projektu, jaz sem namreč ekonomist user posted image .


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 11:45:59   
Anonimen
O ne o prodaji materinega mleka ni govora!Ali podarit ali pa raje nič.
Niso samo bogatašev otroci nedonošeni ali alergični na umetna mleka,ampak gvsi otroci po vrsti.To mora bit dobrodelno,tako kot krvodajalstvo,če ne
je,kot,da bi služil na nesreči drugih.

(odgovor članu Baucka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 12:02:05   
Baucka
Nisem mislila, da bi se naredila dobičkonosna dejavnst iz tega.

Samo poglejmo neka dejstva
- država ne bo naredila še dolgo nič
- kupovanje mleka na slepo, je zelo rizično, saj ne veš od koga je, ni nadzora.
- mamice darovalke je potrebno zdravstveno pregledovati, kar žal ni zastojn
- potreben je transport, obdelava itd. (žal spet povezano s stroški)
- potrebno je tudi motivirati mamice
- če bi se kdo začel ukvarjati s takšno dejavnostjo, bi mamice, katerih otroci imajo probleme z adaptiranim mlekom, mogoče dobile subvencije, tako kot dobijo pri kupovanju adaptiranega melka prve tri mesece.

Če se hočeš lotiti takšnega projekta pa moraš imeti veliko finančnih sredstev, poznanstev na ministrstvu za zdravstvo in še kje.... Jaz pa ničesar od tega nimam

Tisto, da sem ekonomist pa je bila šala. Tako,da me ne narobe razumet




_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 12:09:31   
Anonimen
Res je zelo drag projekt in naša država je do takih zadev zelo brezbrižna mačehovska,samo,če pogledaš,da v naslednji davčni napovedi ne bo več olajšav za nujno potrebne terapevtske pripomočke.
Saj sem že napisala na začetku,kako imajo v Milanu urejeno.Mame so zdravstveno pregledane,ne smejo biti kadilke ali uživalke preovedanih drog,ne smejo uživat nobenih zdravil.Mleko je pregledano po oduzemu nato spet zamrznjeno in pripravljeno za prehrano(bakterološki pregledi)
Zaposlene imajo kurirje,ki pridejo in odpeljejo melko in prinesejo do prosilca,ali pa gre kdo od sorodnikov ponj.Mleko sicer ne bodo dobile tiste,katerih otroci so zdravi in tolerantni na umetno.Zmešajo pa vedno mleko treh dajalk.

(odgovor članu Baucka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 12:11:24   
Anonimen
moj moj,kaj pa naj bi bilo narobe,če bi otrok pil mleko druge ženske,ki je pregledana.?Nekoč je bilo obdobje dojilj,matere so redkokdaj dojile svoje otroke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 14:36:28   
atena
To je super ideja , saj država se res ne bo zmigala.Če se katera odloči za ta projekt sem zraven, če ne drugače kot prvi kupec he, he.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
17.3.2007 15:31:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu atena)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Banke materinega mleka
17.3.2007 23:27:47   
Anonimen
V porodnišnici sem podarila nekaj mleka. Ampak po tistem pa več ne. Pa toliko sem ga imela... Potem, ko smo napolnili zamrzovalnik (hranili smo 30 litrov - kaj če bo vojnauser posted image ), sem ga začela zlivati vstran. Pa kako dobro bi bil prišel nekomu drugemu. Jah, tako je to - eni imamo mleka za izvoz pa ga mečemo vstran, drugi pa ga nimajo. Jaz sem imela grozljivo količino mleka. Po podoju sem si lahko izčrpala še prbl. 3 dcl iz dojke, kjer sem tamalega hranila (včasih, ko sem si izčrpala mleko še iz druge dojke, ker me je pač že tako tiščalo, ga je skupaj naneslo 8-9 dcl, včasih, ko sem imlea dobre dneve, tudi liter).

Jaz bi ga takoj podarjala. To se mi zdi zelo lepa gesta, saj pomagamo drugim.

In zakaj tega naši ljubi Slovenci ne speljejo preko neega evropskega projekta?

< Sporočilo je popravil raho -- 17.3.2007 23:31:38 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Banke materinega mleka
18.3.2007 17:18:38   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

moj moj,kaj pa naj bi bilo narobe,če bi otrok pil mleko druge ženske,ki je pregledana.?Nekoč je bilo obdobje dojilj,matere so redkokdaj dojile svoje otroke.



pomoje prav nič.
Saj to sem hotela napisat. Da tudi, če bi se slujačno kaj pojavilo (kaj pa jaz vem, kakšne pikice ipd), bi se to videlo po prvem obroku in pač tega mleka ne bi več pil...

Misel je bila pozitivna, nikakor ne kritika ideji.
Lahko bi se stvar vsaj lokalno razvila, v "samoorganizaciji med znanci"... 

Samo, če bo katera mene prosila, naj to kar kmalu, ker se mi zdi, da je skoz manj "mleka v prahu" in bi se ponudba/povpraševanje vedno težje uskladila...

Pa še eno vprašanje: kam daste 30 litrov mleka v skrinjah??  A ga nimate v tistih posodicah...  ga prelijete v vrečke?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?