|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 15:00:09   
lenca1
Hči (17m) bo dobila novo sobico, soba je mansardna in v osnovi si nekako želimo dve barvi, strop in naklon strehe pa bo ostal bel. Kakšno barvo priporočate, zelo se nagibam k nežnim, pastelnim barvam. Močnim in temnim barvam se izogibam, saj soba ne bo velika. Pohištva trenutno ne bomo kupovali, saj spi še v mali posteljici, ki je bele barve, v sobo bomo dodali še previjalno in omaro - vse belo! No na plan z idejami!

Kakšne fotografije bodo več kot dobrodošle. Mogoče pa še kakšna mamica prek slik dobi idejo, kako bi opremila sobico.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 15:11:24   
rosisa
Jaz sm ravno tako strop pustila bel. 3 stene sem pobarvala od spodaj gor nežno roza-JUB junior barva že narejena. vmes sem dala dekor nalepke iz bc- trak od medvedka pu. na pol stene tiste bele sem nalimala figurice od medo pu. eno steno pa sem poševno iz zgornjega levega kota navzdol v spoodnji desni kot pobarvala spodaj roza vmes belo črto debeline 5 cm zgoraj pa nežno rumeno. 

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 15:56:48   
mateyka
kaj pa kaj takega?
user posted image

(odgovor članu rosisa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 15:59:58   
mateyka
čeprav - tale stena mi je zakon user posted image je pa zakomplicirana narest.
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 17:07:27   
blazka
Pri nas imamo obe otroški sobi čisto pisani. Vsaka stena je druge barve. Se je mož cela dva dneva trudil in barval, pa tudi barve je sam mešal.user posted image

Ful dobr zgleda.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 17:08:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

čeprav - tale stena mi je zakon user posted image je pa zakomplicirana narest.
user posted image



krasnauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 17:16:02   
Flora2
Meni zelo všečne barve so od Jub Junior in sicer rumena in lila kombinacija.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 20:05:43   
bskrle
Imamo 2 steni umazano roza, 2 beli, nalepke Nodija na njih.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Flora2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Barva sten v otroški sobi
23.4.2009 20:54:31   
Anonimen
Meni pa k belemu pohištvu najbolj paše travnato zelena barva v kombinaciji z nežno rumeno in roza.
Naša punca ima pa medeno rjavo pohištvo in 3 stene so bele, ena je pa v rumeni barvi (Jub Junior) pa sama sem se potem še malo izživljala s poslikavo te rumene stene ... takole: http://ancabananca.moj-album.com/album/13935107/ ... no samo vidim, da bo treba spet kako novo fotko naredit sedaj ko je sobica že polno okupirana user posted image .

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Barva sten v otroški sobi
28.4.2009 12:21:04   
bsasab
nasa pupa pa ma dve beli in dve pastelni zeleni barvi sten, pohistvo je belo, na steni kje je postelja in so steni kjeer je previjalna in se ena komoda pa so nalepke od zi za zou, ful luskano, stene ki so zele imajo se knturo od zi zs zou, lepo, tamala pa cist navdusena ... :D

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Barva sten v otroški sobi
28.4.2009 16:19:27   
*bubi*
Malo pomisli, če boš kake nalepke ali borduro po stenah dala ali kaj podobnega. Potem je že skoraj nujno barvo prilagodit.

Mi imamo v otroški sobi morje, bi bilo smešno, če ne bi bilo modro user posted image
user posted image

user posted image


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Barva sten v otroški sobi
28.4.2009 20:29:50   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: rija

čeprav - tale stena mi je zakon user posted image je pa zakomplicirana narest.
user posted image



to pa sploh ni zakomplicirano to je tok enostaven. jaz mojima vse sama rišem sem jima na eno skrinjo leseno k mata igrače not vse sama poslikala in to z malim čopičkom vse . ob priliki bom slikala pa pošljem . mogoče že danes .

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Barva sten v otroški sobi
28.4.2009 20:49:00   
čebelica01
user posted image


user posted image


user posted image


user posted image

user posted image


_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 7:15:48   
rosisa
evo še slikca- malo kasno ampak ok
user posted image

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 12:46:27   
mateyka
čebelica01, to z malimi čopiči je ful lažje. računaj, d za take ravne sončne črte rabiš nalimat trak, da je lepo ravno kot zgleda na sliki. je dost dela - lepljenje in barvanje v fazah. zato pravim, da je malo zakomplicirano. sem pa jaz posteljo podobno poslikala kot ti steno - poglej user posted image


(odgovor članu rosisa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 14:44:58   
lenca1
Eno vprašanje: Kako se prilepi slikica, ki jo npr. kopiraš iz druge internetne strani? Povezavo znam prilepit, slike pa neuser posted image Bi prilepila nekaj predlogov za sobico, pa ne znamuser posted image

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 14:49:25   
Reby
Ravno danes sem tole prilepila še na eno drugo temo user posted image
 
Rumena barva dokazano ni dobra
Čeprav je svetla in vesela, rumeno barvo možgani najtežje predelajo. V raziskavi, ki so jo naredili ameriški strokovnjaki, so podatki pokazali, da dojenčki v rumenih sobah jokajo več kot dojenčki, ki spijo v sobah z drugimi barvami. Rumena barva naj bi bila namreč utrujajoča za dojenčkove oči, zato se ji v sobi izogibajte. Namesto v dojenčkovi spalnici jo uporabite v kopalnici ali kuhinji.
Podobno kot rumena barva tudi rdeča, oranžna in rjava niso primerne za sobo. Rdeča je strastna, agresivna in energična, za dojenčkove oči pa je občutno preveč intenzivna. Oranžna je, prav tako kot rdeča, energična. Če jo že morate uporabiti, se odločite za svetlejši odtenek. Rjava je topla, a jo uporabljajte le kot dodatek sem in tja. Temni odtenki ne pridejo v poštev.

Sobo odenite v zeleno
Tako modra kot tudi zelena, svetlo vijolična in roza so najprimernejše barve za dojenčkovo sobo. Modra barva dojenčkom ustreza in jih pomirja. Telesu pomaga proizvajati pomirjujoče kemikalije. Zelena je sproščujoča in osvežujoča. Od vseh barv jo možgani najlažje predelajo, obenem pa celo pomaga pri izboljšanju vida. Seveda ne boste zgrešili niti s svetlo vijolično ali belo.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 14:54:58   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

računaj, d za take ravne sončne črte rabiš nalimat trak, da je lepo ravno kot zgleda na sliki. je dost dela - lepljenje in barvanje v fazah. zato pravim, da je malo zakomplicirano.


Sploh ne. Prvo pobarvaš nežno modro, potem ko se posuši nalepiš zaščitni trak in pobarvaš z zelo gosto rumeno. In ko se še ta posuši narišeš oblačke. Meni se zdi simpl.
Kaj šele ko porišeš celo steno? Mi imamo celo steno porisano z bambijem in ptički in itd. Pa sploh ni težko. Samo mrežo si moraš narisat na steno oz. nabavit projektor.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 16:27:22   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

računaj, d za take ravne sončne črte rabiš nalimat trak, da je lepo ravno kot zgleda na sliki. je dost dela - lepljenje in barvanje v fazah. zato pravim, da je malo zakomplicirano.


Sploh ne. Prvo pobarvaš nežno modro, potem ko se posuši nalepiš zaščitni trak in pobarvaš z zelo gosto rumeno. In ko se še ta posuši narišeš oblačke. Meni se zdi simpl.
Kaj šele ko porišeš celo steno? Mi imamo celo steno porisano z bambijem in ptički in itd. Pa sploh ni težko. Samo mrežo si moraš narisat na steno oz. nabavit projektor.




tako je Klaudia!! meni je to res enostavno in uživam ko počnem kaj takega me čakajo še dve otroški sobi in igralnica za obdelat. jupppiii že komaj čakam

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 16:50:40   
čebelica01
user posted image

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 16:58:00   
čebelica01

































[link=http://kulturabivanja.files.wordpress.com/2008/10/zuuz-chalkboardsticker.jpg][/link]


_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Barva sten v otroški sobi
29.4.2009 23:35:59   
DanijelaNeli
Jaz se tudi odločam za preurejanje ene sobice,katera je zdaj likalnica,rada pa bi preuredila v otroško sobo.
Najbolj sem navijala za rumeno-oranžen odtenek,ampak zdaj berem,da ni najbolj dobra kombinacija.
Zdaj pa je to postala iganka kakšne barve naj kupim...kakšne odtenkeuser posted image
Mogoče sinje modro,v kombinaciji bele,al kakšne druge modre barve...
Tiste,ki ste uporabile Jupol Junior,a ste ble zadovoljne?

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Barva sten v otroški sobi
30.4.2009 8:07:52   
lenca1
Ravno včeraj sem v Merkurju gledala te Jupol Junior barve. Verjetno bomo izbrali svetlo lila barvo od Jupol Junior in Olive zelena od Jupol Trend. Pohištvo je belo, vmes bom pa dala še samolepilni robni trak od Decofun (motiva še nismo izbrali)user posted image . Sem nekje na netu videla to kombinacijo barv (lila/zelena) in pride ful hudo - bomo vidl pa kako bo izpadl pri nas. Imajo pa v Merkurju mislim da do 09.05. 10% popusta na te barve. Tudi mene zanima, če pride do velikih odstopanj v odtenkih pri teh barvah?

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Barva sten v otroški sobi
30.4.2009 11:46:16   
mateyka
no ja, ni res, da rumena ni dobra barva. samo tam kjer se spi je naboljša barva, ki pomirja in to so zeleno modri odtenki. tam kjer pa je komunikativen prstor pa najbolj funkcionirajo tople barve, ker stimulirajo komunikacijo, to je npr, kuhinja, dnevna soba.

Klaudia in čebelica01 - ja men se zdi to komplicirano user posted image mislim v primerjavi če barvaš celo steno v eni barvi, to sem mislila. sej drugače tudi meni ni panike, ker uživam risat in slikat user posted image samo je pa veliko lažje eno steno pobarvat v eno barvo kot slikat, lepit trakove itd. to je dejstvo.

lenca1 - selektiraj sliko z miško (da se slika obarva/spremeni barvo), skopiraj (drži ctrl tipko in pritisni črko C) in  in jo prilepi/paste-aj (drži ctrl tipko in pritisni črko V) v sporočilo. to bi moralo delat.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Barva sten v otroški sobi
30.4.2009 12:35:26   
lenca1
Sm probala prilepit sliko, ki jo imam shranjeno v Wordu, pa mi ne uspe (drgač poznam ukaze Ctrl C in Ctrl V), ne vem kaj delam narobe-bom probala še zvečer!


< Sporočilo je popravil lenca1 -- 30.4.2009 12:37:37 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?