|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 21:47:31   
Anonimen
Kot je pištola, meč, puška ... kaj pa vem, kaj še.

Ja, ne in zakaj?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 21:52:06   
Anonimen
Igračo - ja.
Pravo orožje - ne.
Razlog - ker imajo to takorekoč vsi in da ne bi bil Jan prikrajšan za igri z vrstniki (kavbojci, Indijanci in podobno).
Besede NE najbrž ni potrebno posebej razlagati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 21:53:26   
ZARA
Ja,ne vem...mi ko gremo na obisk k teti je Zara čist navdušena nad eno vojaško čelado od fantička in z uno čelado hodi po stanovanju k en mali naci...
Torej, mogoče čelado user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 21:55:07   
urška
neuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 21:55:35   
Jančika_
Uh, a veš, da ne vem. Načeloma ne, ampak - hm, njegov foter trenutno predava najstnikom o vzgoji za mir in nenasilje, v prostem času pa srčno rad pošica kak komad ali dva v kakšni bedasti igriciuser posted image . Sama sem strašno proti vojskovanju in tem rečem, po drugi strani me pa kurijo marinci v paradnih uniformah, ko šprudlajo s tistimi puškamiuser posted image ...

Bom povedala čez kako leto ali dve, ko bo mali zelo verjetno fehtal v kaki štacuni pred polico z igračami... Mislim tudi, da se bo prek ko slej s tem srečal drugje. Upam, da mu bom uspela zadovoljivo razložiti te zadeve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:00:19   
urška
aja še zakaj:
se pa dobi zdej že tolk bolj pametnih igrač.....
se mi zdi, da se s tako igro nič ne nauči...no al pa bolj mal.....

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:00:30   
Primoza
Samo kakšen manjši tank, če je otrok ženskega spola.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:02:35   
Anonimen
Tibor je namreč za Miklavža dobil meč, ker je navijal 100 na uro zanj, in je bil ves presrečen. Ampak, O.K., on je bil vitez in je jezdil konja (leseno pručko) in mahal z mečem. Naložil ti je tudi kakšno čez rit, ampak ni bilo sile.
O.K., ampak zgodba se nadaljuje. Bil je pri bratrancu, ki je star 12 let in ima eno pištolo - tako kar ornk igračo, se razume. In se mu je čisto utrgalo, samo o pištoli je snajal. Pa v vrtcu, da delajo pištole in da jih vzgojiteljica vzame, pa take fore, ki jih itak že poznam od prej.
Danes sva šla v trgovino in si je za 1.000 SIT, ki jih je tudi prinesel Miklavž, kupil pištolo. Ne vem, mene kar malo mrazi in mi ne da miru, ampak ne vem, če se temu sploh da izognit.
Se spomnim, ko je bil ta bratranec še manjši, ko je začel s tem strelnim orožjem, kako sem bila jaz pametna in proti in sem ga "vzgajala" in mu razlagala, da to pa res ne, da to zakaj da ni v redu in take fore. Ampak tamali je začel streljati z očmi. Prav res. Pogledal te je srepo, zadržal pogled, nato sunkovito stisnil oči in jih sprostil. Pištole si je delal iz vsake palice. Pa saj vem, da so fantje v vrtcu večinoma vsi taki, sem jih pazila in vem.
Tako da mi naj bo malo odpuščeno, predraga moja vest, da sem to naredila. Saj parkrat me bo ustrelil, pa bo, a ne?user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:14:34   
Jančika_
Spilš, jaz se tolažim s tem, da smo se vsi (OK, večina otrok v moji okolici, da se ne bo kdo obešal na besede) igrali z orožjem, pa razne Indijance in kavbojce, pa partizane in Nemce. Velika večina nas je vendarle zrasla v relativno normalne primerke. Se mi zdi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:17:32   
ZARA
Ja, itak. Jst sem imela večino otroštva perjanico na glavi...
Se mi zdi, da je moda, da vse preveč kompliciramo...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:19:52   
Anonimen
Po moje je to kot ena faza, skozi katero gredo vsaj fantje. A potem to res ni tako grdo? Uf, hvala bogu.user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:19:58   
žužu
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


Tako da mi naj bo malo odpuščeno, predraga moja vest, da sem to naredila. Saj parkrat me bo ustrelil, pa bo, a ne?user posted image user posted image


NE.

orožje vsekakor obstaja. tudi moj sin ima pištole. ampak ve, kaj prava pištola lahko naredi. lahko vzame življenje, lahko vzame otroku očeta ali mamico ali mamici otroka...
pištola obstaja, vidijo jo lahko povsod in pištola ni nič slabega, če jo znaš uporabljati.
pištola je lahko pripomoček za šport. s pištolo se lahko strelja v tarčo. lahko z njo tekmuješ v strelskem klubu. če jo poznaš in znaš pravilno uporabljati, ni nevarna.

moj otrok ima igračo pištolo, vendar z njo NIKOLI ne meri v ljudi, ker ve, kaj lahko pištola naredi in mamici je vseeno, če je to le igrača. tudi pištola igrača je namenjena za streljanje v tarčo. kupili smo tarčo in plastični naboji letijo vanjo.
če bi moj otrok usmeril igračo pištolo v človeka, bi jo mami vzela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:21:20   
Marogica
Dokler je bil naš otrok star ca 2-2,5 leti, je bil moj odgovor striktno NE. Vse, kar je bilo povezano z nasiljem in agresivnostjo, smo pač odklanjali oz. ga preusmerjali z nakupom drugih igrač. Vendar družba(beri vrtec) in gledanje Tom in Jerryja, pa seveda tudi drugih risank, je spremenila naš odnos do kupovanja teh igrač. Začelo se je tako, da si je sam iz velikih legokock naredil pištolo, če pa ni bilo nič drugeg pri roki, je bila pa tudi roka, kot pištola, dobra. NAdaljevalo se pa je z vodnimi pištolami, pa z nakupom tanka in še enega vojaškega vozila. Pri tem je trenutno tudi ostalo (sedaj je star 4,5 leta), je pa zelo pomembno, da ima doma kakšno raketo, helikopter in tiste nagravžne robote(ki jih je dobil za darilo, ki lahko streljajo in se bojujejo.). Torej bi lahko rekla, da so pri Boru bolj faze, ko potrebuje takšne igrače, drugače so še vedno najbolj zanimivi avtomobilčki, gasilska postaja, pa po novem leseni vlak.
Mislim pa, da moramo to pri fantkih sprejeti kot nekaj normalnega, kakor pri punčkah Barbike, dokler je vse v mejah normale.Kje pa je ta meja, bom pa povedala čez nekaj let, ko bom imela več izkušenj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:27:53   
nejcko
Ha ha, se spomnim, da sem sama pred letom tukaj gor ogorčena objavila post, ko je naš mulc dobil za darilo od tašče in tasta set orožja (pištola, nož in nekakšne puščice). Takrat se mi je kar temnilo pred očmi, pa me je večina od vas tolažila, da naj mu te igrače pustim, saj ga bo itak kmalu minilo. In res je bilo tako. No, edino nož sem takoj skrila in se mora še danes nekje valjati po moji omari; tiste puščice so se itak v dveh dneh polomile, za pištolo pa se mi niti sanja ne, kaj se je zgodilo z njo. Vem le, da ni bila aktualna več kot 14 dni.
Drugače pa je naš imel obdobje pri treh letih, ko je bila vsaka palica "strela" (pištola), pa ga je tudi to minilo oz. zdaj večinoma pištole dela sam iz kock, kar me niti ne moti. Sem pa prijetno presenečena, da niti ostali fantki v vrtcu nimajo pištol in podobnega orožja (vsaj v vrtec takih igrač ne nosijo), tako da tudi naš zaenkrat v trgovini nikoli ne teži, da bi kaj takega imel.
On bi samo AVTOMOBILČKE!!!! - Hvala bogu!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:36:18   
nejcko
Aja, sem pozabila napisati, da našemu nikoli nisem in mu niti ne pustim, da "meri in strelja" v ljudi ali živali!!! Seveda ga sem ter tja zanese in še kdaj pa kdaj nameri v kakšno živo tarčo, ampak ga vedno opozorim, da se to ne sme. Drugače pa, kot sem že napisala, naš res nima pretiranega veselja s temi vojaškimi igračami. Ima en komplet vojaških vozil, ampak se z njimi igra kot z vsemi ostalimi avtomobilčki, helikopterji itd. Še tank ima za bager. Tudi u redu, meni čisto ustreza, haha.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 22:52:09   
lan
Ne,enostavno NE.Zdi se mi to tako primitivno,da ze mali malcki skacejo naokrog z meci,pistolami in podobnimi recmi in se kao sabljajo,streljajo,.....
Ne vem,ampak meni res to ni lepo za videti.
Pri nas pistol,nozev zagotovo ne bo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 23:03:45   
frutka_
Bom naredila en povzetek, ki sem ga pred časom našla v eni knjigi, ker je to zanimalo tudi mene. Namreč v moji  vrteški skupini so postali vsi naenkrat vojaki. V knjigi svetuje avtorica naslednje:

...Če imajo vsi otroci v v otrokovi okolici puške, jo bo hotel imeti tudi vaš otrok. Če odklonite, bo verjetno vsako palico spremenil v puško (primer Marogice). Vrsta je na vas, da premislite, ali je bolje, da puško kar naprej odklanjate. Včasih rečejo, da z odklanjanjem otroškega orožja obsedenost le še okrepimo. Enako pa lahko trdimo, da bo obsedenost popustila,če bi orožje odklanjali vsi starši. Držita obe dejstvi! Dokler otroku ne kupiš puške bo z njo obseden, ko jo bo končno enkrat dobil, navdušenje popusti. In obratno, če bo imel puško doma, ga morda sploh ne bo zanimala.

Raziskave ugotavljajo, da otroci v igri s puškami ne postajajo agresivnejši. Če gledamo njihove vojne igre, v resnici ugotavlajmo, da so igre zabavne. Bolj problematična je vključitev bomb in pušk v igranje vlog (ti boš vojak, jaz te bom streljal). Igrače, ki predstavljajo orožje so del širše kulture, ki prikazuje moške kot bojevnike (pa to imajo moški zapisano že v genotpiu!)in puško običajno kot sredstvo, ki sili otroka v prevzemanje vlog (podobno velja za igranje deklic s punčkami).

Nato še avtorica napiše svoje mnenje, da je sprejemenja ubijanja kot normalen del človekovega sveta nevarna stvar. Vendar za to ne obstaja prav veliko odokazov in tako ni čisto jasno, ali bi odstranitev vseh vojnih igrač zaustavila porast nasilja v družbi.


In tako Splišni najbrž ne bo nič hudega če ima Tibor kakšno pištolico, meči pa se mi itak zdijo neškodljivi, ker so nekoč princi z njimi branili čast svoje deklice!


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
8.12.2005 23:07:39   
Marogica
Dobro povedano/napisano-se strinjam. V bistvu kot na vseh področjih-nobeno nagibanje v skrajnosti no dobro

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 7:43:36   
Anonimen
Naš ima meče že dolgo časa, pa viteško čelado in se igra tako, da je pač princ, ki reši princeso (mene), me zbudi iz globokega spanja (poljubi) in odpelje s seboj. user posted image  Čisto nedolžno. Zraven pa ima itak dvesto vpraanj o vitezih, kdaj so živeli, kaj so jedli, kaj so delali, kje so spali...tako da hvala bogu, da ga zanima.
Ima pa tudi dve pištoli, te je dobil pri bratrancih...zdaj ko jih ima doma, jih niti ne porajta kaj preveč, dokler sta bili še pri bratrancih, me je pa vsak dan moril, da on bi pištolo.

Drugače pa, ja, jih delajo iz kock, nekoč je v trgovini tudi polovico žemlje uporabil za pištolo user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 8:11:34   
dory
Moj odgovor je NE...se igrac s to tematiko ne...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 8:15:21   
Anonimen
Ja, teja, saj je govor o igračah user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 8:17:14   
ZARA
Al bina, ta je pa res zaljubljena

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 8:19:24   
Anonimen
user posted image  Ja, blagor ji user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 8:34:52   
Anonimen
Sem že včeraj dvakrat napisala, kako se potem midva igrava, pa me je obakrat ven zabrisalo in sem šla potem ogorčena spat.user posted image
Torej, najprej ni meril v ljudi in živali, le kar tako nekam, kaj pa vem kam. Potem je začel ciljat na papagaja, pa se mu je zdelo smešano, ko sem rekla, pa tudi bolj v smehu, da naj vendar neha streljat uboge ptiče. No,  potem je začel streljat mene. Ampak jaz mu rečem, čakaj se, te bom tako polubčkala, boš videl. In jaz v kuhinji npr. kuham, on priteče in me ustreli in nato jaz tečem po celem stanovanju (no, saj ni velikouser posted image ) za njim, on pa se hihita, da komaj še diha. In ko ga ujamem, ga celega prelubčkam, reži se tako, da moram pazit, da sploh še diha, nato pa grem nazaj kuhat. V glavnem, smeha za tono in pol. Tako se mi streljamo.
Se pa tudi meni zdi, frutka, da je s tem tako, kot si napisala. Po moje je to res faza, skozi katero pač fantje gredo. Čeprav mi tista pištola res ni niti malo simpatična. Ne vem, ali naj mu grem razlagat, kaj se zgodi, če nekdo nekoga ustreli, da je to lahko očka od kakšnega otroka ali kaj v tem slislu. Že pri tistem, kdo uporablja pištolo, se mi je zatikalo. Lovci jo imajo, sem rekla, pa potem na zakaj, sem pa dobila cmok v grlu. A naj rečem, da zato, da ubijajo živali? Pa zakaj jih imajo policaji? Pa vojaki? Uf, hudo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 9:18:19   
karmy
moj si pa iz kock naredi pištolo... iz 2 kock user posted image  waaaa....drgač pa dobi igračo pištolo, meč in podobne stvari od svojega strica ( 7 let ) ... pol pa za njim leze k ena račka..dej mi to, dej mi ono,....

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?