|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bodoče nosečnice 2018
3.12.2017 8:40:37   
Jetkarmak00
Punce, sem odprla novo temo, mogoče še malce prezgodaj, a vseeno. Zanima me, če katera v naslednjih 2,3 mesecih planira zanositev? Če se javi katera bi bilo super :) user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bodoče nosečnice 2018
4.12.2017 13:35:25   
babysmile
haha, planiram že dolgo, ma če v prihodnjih dveh mesecih rata, bom presrečna ;)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bodoče nosečnice 2018
4.12.2017 14:24:25   
Katte
Midva sva bila dogovorjena, da sva končala, vendar je želja močna in ker ne uporabljava zaščite niti v času O, upam, da se kaj prime.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu babysmile)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.12.2017 23:13:59   
Apik
Midva tudi planirava user posted image je moj koncno pripravljen tako da greva sedaj z decembrom v akcijo user posted image

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.12.2017 18:03:24   
Jetkarmak00
Žal mi je babysmile.. user posted image verjetno ni enostavno.. Jaz jo planiram zdaj pa bomo videli na čem sem.. Poskušaš po naravni poti ali si na neplodnosti v postopkih? Koliko časa pa že poskušaš?

(odgovor članu Apik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.12.2017 18:05:41   
Jetkarmak00
Katte.. Ne obupajta..obstajajo otroci, ki so se,, ponesrečili,, ravno takrat ko so starši že obupali.. Koliko dolgo se pa že trudita?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.12.2017 22:12:45   
Klimtovka
Jo planiram že ta mesec... V ponedeljek imam IUI ob 13.00. Po splavu avgusta bi bilo lepo videti ponovno plusekuser posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.12.2017 7:04:00   
Annaaa
Tudi pri nas smo se odločili še za enega user posted image user posted image user posted image user posted image
Grem v IVF postopek, še katera?

(odgovor članu Klimtovka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.12.2017 12:18:26   
Jetkarmak00
Vedno bolj me je strah.. Toliko berem koliko je splavov.. Se mi zdi da se vsaka druga nosečnica enostavno že sreča s splavom, če ne še z več splavi.. user posted image user posted image .. Groza.. Nisem si mislila da je toliko tega.. Jaz planiram nosečnost po novem letu (mesec februar).. Upam da bo vse vredu..in seveda da bo sploh uspelo.. user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.12.2017 16:48:12   
Annaaa
Se odlocata za 1 otrocka?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.12.2017 16:49:51   
Annaaa
Klimatovka..kje delas iui? Srecno...bom drzala pesti..

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.12.2017 19:12:28   
Katte
Jetkarmak00, midva imava dva otroka, na prvega sva čakala dve leti, za mano pa sta dva zgodnja splava in ena prekinitev v 15. tednu. Zdaj ne delava na tem načrtno, bolj, če bo, bo (vsaj s strani mojega dragega). Mene pa možnost, da mi je mogoče le še eden namenjen, drži pokonci. Sploh zdaj, ko se približuje moj nesojeni PDP.
Veliko stvari lahko gre narobe, ampak ne bo ti pomagalo, če se obremenjuješ s tem. In verjemi mi, končen rezultat je vreden vsega hudega.
Vsem tukaj želim, da vam kmalu uspe in srečno do konca!

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.12.2017 0:12:40   
Klimtovka
Annaaa, v Mariboru. Pa ti? Tudi tebi srečno v ivf postopku!!!

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.12.2017 7:30:07   
Jetkarmak00
Anaaa, prav imaš. Začela bom delati na 1. Otroku nekje v mesecu februarju. Zato sploh nimam izkušenj z zanositvijo ipd. Niti ne vem kaj pričakovati (ali bom sploh zanosila, bom imela težave). Izkušnje z nosečnostjo in dojenčkom že imam (sem namreč zelo pozno, pri 20+ dobila še enega bratca, ki je bil pri starših,, ponesrečenček,, :) spoznam se kar na NS, AC, morfologija itd.. Sem mami spremljala v nosečnosti.. Vendar zdaj, ko se sama spuščam v to in kar slišim od kolegic, je splavov in komplikacij zelo veliko.. Še pred kakšnim letom sem mislila, da ima splav vsaka 100. Ženska.. Danes pa se mi zdi da ga ima že vsaka 2. Nosečnica.. Da ne omenjam komplikacij.. Sosedi so celi nosečnost govorili da je vse vredu.. Tudi NS.. Rodila pa je fantka z DS. Kako je to sploh možno, da zgrešijo? Enako sem izvedela, da je bilo pri teti, le drug sindrom. Tako zelo me je strah se sploh spuščati v to.. Kaj pa vem..

(odgovor članu Klimtovka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.12.2017 7:32:29   
Jetkarmak00
Katte, mogoče lahko zaupaš zakaj je prišlo do splavov? So bile kromosomske nepravilnosti ali pač emostavno je kar prišlo? :/
Ne obupajta, delajta na tem, če si to želita! Sta imela težave pri prejšnjih zanositvah? Koliko ste pa kaj stare punce? :)

(odgovor članu Klimtovka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.12.2017 8:45:05   
mimi_ka
Pozdravljene!
Čeprav ne spadam v to temo, se vseeno oglašam, upam da ne zamerite.
Najprej bi rada zaželela Katte vse dobro in da se ti končno uresniči velika želja. Sva skupaj sodelovali v drugih temam pričakovanja pluska, obe imava za sabo nekaj slabih izkušenj. Ja, splavi so žal zelo pogosti, bolj kot si mislimo in vsaki se lahko zgodi. Tudi jaz sem bila prepričana, da se meni ne more. No jaz sem zdaj po dveh splavih na istem, zagledali smo še tretji plusek in zdaj sem v 13. tednu. Zaradi statosti mi pripada AC, vendar se zanjo zaradi rizika splava nisem odločila. Šla sem na ta genetski test Panorama (ena oblika nifty) in zdaj živčno čakam na rezultate, ki bodo čez 10 dni. V četrtek imam sicer tudi nuhalno, ampak ta pri meni zaradi let ne more dati nekega realnega rezultata, pa tudi sicer se z nuhalno najde le 75% primerov DS. Podatek, ki mi ga je zaupala dr. Brezigar na genetskem posvetu. AC je edina 100% za ugotavljanje genetskih napak, medtem ko je Panorama genetski test nekaj več kot 99% zanesljiv, je pa seveda plačljiv in zelooo drag.
Punce, jaz držim pesti za vse, ker vem, kako vam je. In ne mislit na slabe stvari, ker velikokrat gre pa tudi vse lepo in brez težav. Prav pa je, da si pripravljen in da veš, kaj vse je mogoče. Upam, da vam čarobni december prinese čim več pluskov user posted image

< Sporočilo je popravil mimi_ka -- 10.12.2017 8:50:58 >

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bodoče nosečnice 2018
11.12.2017 6:40:49   
Jetkarmak00
Res ja.. Nenormalno veliko je splavov.. Nimaš kaj, tako je.. Jaz sem dobila pri 20+ letih bratca, tako da sem takrat mami zelo spremljala na pregledih in vse.. Nisem ravno laik na vsem tem, čeprav nosečnosti sama še nisem preiskusila.. Planiram v februarju.. No glede AC imaš prav.. Vendar splavi niso tako pogosti kot misliš.. Splav naj bi imela 1/300 nosečnic. Vsaj takrat je bilo tako (Medgen je tako omenil).. Res pa je da je preiskava 100% zanesljiva. In jaz bom neglede na riziko splava, šla sigurno na to preiskavo. Edina kateri zaupam. Bom optimistična in ne bom gledala kaj pa če... Je pa invazivna metoda.. Slišala sem že da so se pri panorama testu tudi že zmotili, in da gospa Brezigar omenja AC kot edini, zlati, pripomoček pri tem.. Imam sicer sosedo, ki so ji celo nosečnost zagotavljali da je z otrokom vse OK. Pri NS je imela tveganje 1:6000 tam nekje.. Rodil pa se je fantek z DS.. Ne želim si takih presenečenj in raje tvegam splav (če se bi že moral zgoditi) so pa mnenja različna seveda :).. Drugi primer je sorodnica ki so ji celo nosečnost tudi govorili da je vse ok.. Dobila punčko z nekim dodatnim x-som (nevem kako se reče tem sindromu) in še to..eni drugi.. Celo nosečnost so ji govorili da bo punčka.. Sobo je preuredila na roza barvo, roza voziček.. Skratka.. Rodil se je pa fantek.. No bilo je zanimivo :))
Vseem vse dobro.. Pa držimo tačke za vsee!! :)

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bodoče nosečnice 2018
11.12.2017 8:19:15   
Katte
Jutro.
mimi_ka, že 13. teden? Zelo vesela sem zate. Zaupaj, da bodo rezultati dobri, da bo vse dobro. Tudi jaz verjamem, da bo.
Jaz sem se zdaj nazadnje naročila na BHR in rekla, da se odjavim, če bodo dobri rezultati na nuhalni. No, pa so bili zelo slabi in ni bilo druge, kot da grem. Ni bilo nič hudega, tudi posledic ni bilo nobenih.
Jetkarmak00, za dva splava ne vem, zakaj sta bila. Pač je bila verjetno kakšna napaka. Čisto slučajno, pa nisem več najmlajša (drugo leto bom 40) in že šest let nazaj sem imela precej previsok FSH.
To ,da naj bi bilo splavov 1 na 300, pa ne verjamem. Je precej bolj pogosto, sploh v zgodnji nosečnosti. Dostikrat niti ne veš, da je prišlo do oploditve in splava. Pa ne preveč razmišljati o tem. Bo samo slabo za psiho.


_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bodoče nosečnice 2018
12.12.2017 17:24:48   
Annaaa
Klimtovka...jaz delam v LJ. Ti imaš jutri ane? SREČNO
Jetkarma...predvidevam, da si še zelo mlada, zato se ne obremenjuj, da kaj ne bi šlo po načrtih. Vse bo ok.
Imam pa sama tudi že dolgo zgodbo, tudi stara sem že...user posted image

Trenutno se špikam, v nedeljo imam prvi UZ.. predvidevam da naslednji četrtek punkcijo..potem pa upam, da uspe!!!!
user posted image user posted image user posted image

p.s. sem mislila, da ste čisto neaktivne tukaj, ker nisem dobila na mail nobenega obvestila.. Danes pa vidim, da ste komentirale...user posted image
Super, upam da zalaufa ta tema in da bo čim več pluskov.
Držim pesti za vseeee....

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bodoče nosečnice 2018
12.12.2017 17:29:10   
Annaaa
Katte...kolk imaš stara otroka? Vidva sam bodita pridna vsak mesec..pa bo.
Morda bi šlo lažje, če bi dobila klomifen?
Mimika...čestitam...user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bodoče nosečnice 2018
12.12.2017 17:30:58   
Annaaa
Klimtovka..ups..vidim da si mela v ponedeljek...Zamenjala sem dneve..
KAko je šlo?
zdaj pa čakat 14 dni ane?

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bodoče nosečnice 2018
13.12.2017 8:31:48   
Katte
Annaaa, moja otroka bosta stara marca/februarja 5 in 3.
Meni je v bistvu samo enkrat doslej uspelo zanositi brez klomifena in to je bilo takoj po splavu v 7. tednu in mislim, da je takrat HCG stimuliral jajčnike, da je zrastla lepa celica in iz nje lep fantek user posted image .
Klomifen pa še imam.
Trenutno sem ravno v času O in čez dva tedna bomo videli, če smo kaj pridelali.
Srečno v postopku!

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bodoče nosečnice 2018
13.12.2017 12:01:42   
Jetkarmak00
Punce, prosila bi vas za vaše komentarje/vaša mnenja..
Vsak ima različne poglede na situacijo.. No da vam povem, mojo željo.. S fantom si želiva prvega otrokauser posted image user posted image .. Izkušenj z zanositvijo še nima nihče od naju.. Vedno sem jemala kt, le zadnje leto uporabljala,, metodo umika,, zaenkrat uspešno. Preventivno sva šla (samoplačniško) na pregled za neplodnost. Kjer so njemu pregledali spermiogram (vse ok), meni so naredili ultrazvok in izmerili en hormon Fsh (upam da sem prav napisala) vse vredu. Skratka, jaz si zelo želim da bi imela pdp november, december.. Zakaj ne vem.. Mogoče zato, ker smo vsi bolj zimski, rada imam zimo.. Fantu je pa vseeno kdaj.. In od kolegic slišim razne take in drugačne zgodbice..ena kolegica mi pravi da ni možnosti da bom zanosila prvi mesec (mogoče je le nevoščljiva ker njej ne uspe?) ali je le realna.. Skratka dosti je nesramna.. Medtem ko druge kolegice pravijo da bo uspelo, saj smo še mladi.. (so spodbujevalne). Potem imam z starši izkušnjo (da je mami brez enega jajčnika in z enim spolnim odnosom zanosila v starosti 42 let, seveda nepričakovano). Sestrična je zanosila celo z,, metodo umika,,. Ena od tet pa je imela dolga leta težave (težava je bil spermiogram).. Nekatere kolegice so zanosile brez težav v prvem mesecu, druge težko ali sploh ne (PCO ipd) skratka.. Pri vsakem drugače, vem. Zanima me kaj bi mi ve predlagale? Naj probam prvi mesec? Ali naj raje poskušam prej? Jaz se nekako,, tolažim,, stem da naj bi bila oba vredu. Medtem ko slišim, da pri tistih ki niso zanosile takoj (je bilo vedno nelak narobe.. Ali pco, ali nepravilnosti, slab spermiogram) skratka nekaj je bilo.. Se lahko tolažim s tem da naj bi bilo vse ok in naj bom optimistična? Ali kljub temu naj se raje sprijaznim z tem da pač skoraj ni mogoče da bi uspelo v prvo? Ne pričakujem od vas, da mi napišete da se tega ne da napovedati kaj bo, mogoče bi si želela da napišete kakšne izkušnje imate ve ali ljudje okoli vas. So se neplodnosti oziroma težje zanositve pojavljale zaradi znanoh vzrokov?
Stara sem 24let, Menstruacije redne na 25-28dni). Zelo bi bila vesela kakšnih vaših mnenj. Bi mi bilo veliko v pomoč. user posted image

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bodoče nosečnice 2018
13.12.2017 12:35:07   
Anonimen
Moje mnenje...mogoče se bo slišalo preveč na ostro...
Čemu je potrebno delati tako paniko?? Že pred zanositvo delate iz tega celo dramo. Brez potrebe. Če boste imeli težave jih boste potem reševali. Res ne razumem zakaj se toliko sekirite okrog tega? Niti en ciklus ni minil vi ste ze delali preventivne preglede.... ne vem no. Meni to deluje malo smešno.
Sicer je vaša stvar samo pazite da se ne boste tako napsihirali, da bo res težava v zanositvi. Ko sem bila jaz prvič noseča sem bila stara 22 let. Tudi na kraj pameti mi ni prišlo takšno kompliciranje.
Tudi, da gre lahko kaj narobe...seveda da gre lahko samo to razmisljanje nikamor ne vodi. Vi lahko naredite 1000 preiskav pa gre lahko med samim porodom kaj narobe.

Verjamem, da vam moj odgovor ni všeč. Vi ste vprašala jaz pa povedala svoje mnenje.

(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bodoče nosečnice 2018
13.12.2017 15:16:48   
Jetkarmak00
Ni problema. Vsak pove svoje mnenje (:
Zakaj sem se odločila za preventivne preglede ne glede na to da še nisem niti poskušala je pa moj odgovor na to zato ker me je zanimalo.. Tudi denat ni težava, in si pač lahko privoščim. Gre se zame in me pač zanima oziroma me je zanimalo.. Jaz v tem ne vidim težave. Poleg tega pa kot omenjate pri 22tih letih ne pomeni da ni človek podvržen komplikacojam.. Neplodnost.. Splavi.. Vse to se dogaja tudi pri mladih.. In ne samo pri starejših. Glede komplilacij pri porodu pa sploh nisem spraševala, ker to me niti ne zanima.. Če bi nas vse to zanimalp kje gre lahko kaj narobe potem lahko razmišljamo kaj vse gre narobe tudi pri novorojenčku, otroku, mladostniku..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?