|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:23:02   
Mišni
Ste že dobili sezname za bralno značko?

Če ste, mi lahko prosim katera napiše, kaj imajo za ene knjigice za prebrat.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:28:14   
al1*
Naši nimajo določenih knjig, pač pa imajo postavljene datume, do kdaj morajo prebrati knjigo. Prebrati morajo 3 knjige po lastni izbiri, napisati naslov in avtorja knjige (to bi naj naredili starši), otroci pa bi narisali risbico.

Ko je pa bila v prvem razredu hčera, so pa morali prebrati Veverička posebne sorte, eno izmed Mavričnih ribic, tretja pa se mi zdi, da je bila po izbiri.


_____________________________

lp


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:38:25   
Gina
Pri nas je po lastni izbiri.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:45:59   
Mišni
Zdaj sme malo po netu gledala, pa imajo zelo različno.

No, pri nas je itak seznam, a ne, pri nas ne more biti kar po izbiri.user posted image

Samo me prav zanima, katere knjige so, ker ena mamica, ki ima otroka na matični šoli (mi smo podružnična), mi je rekla, da so fuuul debele in težke knjige.
Te, ki sem jih videla na netu, da jih imajo po enih šolah, so čisto fletne, to sva midva že vse brala.

Zdaj me pa prav zanima, če so pri nas res tako zatežene.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:49:22   
bumerang
Obstaja društvo, ki promovira bralno značko, in ima zapisana "pravila" le te. V praksi pa vsaka šola in znotraj vsake šole vsaka učiteljica dela malo (ali pa dosti) po svoje.

http://www.bralnaznacka.com/

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:52:25   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Obstaja društvo, ki promovira bralno značko, in ima zapisana "pravila" le te. V praksi pa vsaka šola in znotraj vsake šole vsaka učiteljica dela malo (ali pa dosti) po svoje.

http://www.bralnaznacka.com/


Ja, sem videla tole ja, bumerang, ampak mi nič jasno s tega.

Bi bilo fajn, če bi naša učiteljica kaj sama prilagajala, ja, ampak močno dvomim, da sme.

No, nekaj že, če nam do sedaj niti seznama še ni dala, to je res, na matični pa menda otroci (ali pa straši, ne vem) že tekmujejo, kdo je že več knjig prebral. Pri nas je očitno bolj na izi, kar je seveda super.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 21:58:49   
bumerang
Sme že, vprašanje če hoče.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 22:20:55   
Gina
KOpiram:

PRIPOROČILNI SEZNAMI – POMEMBEN PROST IZBOR!
 
Eden najpomembnejših pogojev za uspešnost branja za bralno značko je prost izbor knjig za branje. Le z izborom knjig po željah in zanimanjih mladih bralcev se bo razvijal in potrjeval užitek ob branju, ki je ključen za to, da bodo vzljubili branje (za vse življenje). Veliko število mladinskih knjig, ki izidejo vsako leto v Sloveniji (500 in več naslovov), naj bi pomenilo tudi razmeroma veliko možnost izbire. 



Evo, tako tudi jaz razložim bralno značko v šoli. POmembno je razvijanje veselja do knjige. Imamo pa tudi mi priporočen seznam, ki je dostopen tudi na internetni strani naše šole. Če boš pobrskala po polovici slo. šol, imajo najbrž že na internetu vnešeno priporočeno literaturo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bralna značka za 1. razred
11.10.2008 23:02:03   
Katrin
Tudi pri nas so knjige po lastni izbiri user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 7:44:25   
caillou
Tudi pri nas se še vedno čaka na izbor knjig za bralno značko. Sicer je Ema prinesla eno knjigo po lastni izbiri že domov in je učiteljica rekla, da jo moramo do ponedeljka prebrati, se pogovoriti in jo prinesti nazaj v šolo. Bojda pa ne spada v bralno značko. No, ko dobim izpisek ti ga pa posredujem sem gor.

Sicer pa kakšnih težkih knjig tako še ne more biti, saj tako malim otrokom hitro pade koncentracija.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 10:12:55   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

KOpiram:

PRIPOROČILNI SEZNAMI – POMEMBEN PROST IZBOR!
 
Eden najpomembnejših pogojev za uspešnost branja za bralno značko je prost izbor knjig za branje. Le z izborom knjig po željah in zanimanjih mladih bralcev se bo razvijal in potrjeval užitek ob branju, ki je ključen za to, da bodo vzljubili branje (za vse življenje). Veliko število mladinskih knjig, ki izidejo vsako leto v Sloveniji (500 in več naslovov), naj bi pomenilo tudi razmeroma veliko možnost izbire. 


Uf, kako se pa s temle strinjam.


Drugače je pa fajn stvar tale bralna značka.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 10:14:22   
Mišni
Če boš pobrskala po polovici slo. šol, imajo najbrž že na internetu vnešeno priporočeno literaturo.


Ja, Gina, sem si jih že nekaj sprintala, pa bom malo v knjižnici pogledala.

Sicer s seznamov enih šol sva skoraj vse že prebrala (midva res veliko bereva, mi je prav super to), ampak na enih so pa knjige, za katere še slišala nisem.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 10:34:39   
Gina
Zakaj te ta seznam zanima? A da bi našla kakšne fajn (vama nove) knjige za to starost? Najboljše je, da greš v knjižnico in vprašaš knjižničarko. Čeprav najbrž to že delaš. Pri nas v šoli imajo ta mali itak kar na enem posebnem kupu knjige, ki so namenjene samo njim.
Meni so zelo fajn tudi knjižice od Epte za to starost, te so sicer zbrane v okviru enega takega "projekta" al kako bi se temu reklo Knjigobube, lahko jih pa seveda tudi kar tako prebereš. Potem imamo še eko bralno značko, no tam pa imamo določen seznam, ker mora biti na temo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 10:54:18   
bumerang
Od Epte slikanice so tudi zame nekaj neverjetnega. Poleg tega, da je branja malo, ponujajo široko možnost pogovora. In tudi manjši otroci, dvo in troletni po parkratnem branju staršev zgodbico ob ilustracijah fino obnovijo. Pa veliko ritma je, ki ga veliko otrok, predvsem vedenjsko zahtevnih, rabi.

Kolikor sem jaz Mišni razumela, ji gre v nos to, da ne sme otrok brat knjig po lastni izbiri. In kar ne morem, da se ne bi z njo strinjala.
Drugače pa se meni zdijo za prvošolce - tem knjigo itak preberejo starši - fajn klasike tipa Šivilja in škarjice, Kdo je Vidku sešil srajčico, Moj dežnik je lahko balon... in druge slovenskih avtorjev.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 11:01:49   
Mišni
Kolikor sem jaz Mišni razumela, ji gre v nos to, da ne sme otrok brat knjig po lastni izbiri. In kar ne morem, da se ne bi z njo strinjala.


ma ne, niti mi ne gre toliko v nos, kot me malo skrbi, da ne bi res bile pretežke. Ker kakor sem tisto mamico razumela, so ene debele, atežke knjige, ki se jo otroku težko razloži.
No, saj težko verjamem, ampak kajpa vem. No, bom videla. Pa ne da bi me zdaj pa blaaaazno sktbelo, samo tako, skozi misli mi je švignilo.

Ja, sezname pa malo gledam zato, da vidim, katere knjige so kaj primerne za to starost. Ker res ploh pojma nimam, ali midva bereva knjige za 3 leta ali pa za šolarje. Pa saj ni toliko življenskega pomenauser posted image , samo zanima me. Knjićničarke pa pri nas niso prav ne vem kako aktivne. Odpeljejo te že k tistim policam, ki so recimo za otroke od ... kaj pa vem ... velik razpon ... od 3. do 10. leta, recimo.

V Holandiji imajo pa knjige prav po stopnjah razdeljene. Prav na knjigi piše, za katero stopnjo je primerna. Kar fajn za orientacijo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 11:02:17   
Mišni
Od Epte slikanice so tudi zame nekaj neverjetnega


To pa nimam pojma, katere so.

Aha, zdaj sem jih našla. Ja, ene od njih sva brala, une Mavrične ribice, pa od ovčke Mili, pa še enih par, in so res fletne. Škoda, da se ne da dobiti kje na kupu.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 12.10.2008 11:08:52 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 16:03:59   
bumerang
Glej, za bralno značko itak pove tri ali štiri knjige. Proti množici knjig, ki naj bi jih "prebral" v šolskem letu - recimo eno, dve na teden? - je čisto vseeno, kaj izbereš. Pač tiste, pri katerih se ti zdi, da jih je še posebej dobro razumel in jih je sposoben obnoviti.
Kakšne posebne škode nobena knjiga ne bo naredila.

Eptina pa je meni najboljša tista o miški, ki išče prijatelja. Moj sinko jo tako pove, da dol padeš od smeha. Vsako žival oponaša, ko reče "Ne!" pa ful trpi skupaj z miško. In ko na koncu miška najde miško je ves srečen. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bralna značka za 1. razred
12.10.2008 20:11:33   
lidija***
Pri nas so tri knjige po lastni izbiri, potem naprej pa dobijo za pripovedovanje šviga zajčke. Mi bomo jutri že na 6 šviga zajčku. user posted image Sposoja si pa knjige sama v šolski knjižnici.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bralna značka za 1. razred
13.10.2008 9:08:59   
mojcaziga
Evo, pri nas je tako, da mora iz seznama (ali po svoji izbiri, ki mora biti primerna starosti) prebrati 5 knjig, jih ilustrirati in pripovedovati.
Priporočen seznam knjig:
- Podposteljni škrat
- Gregor + Simona: ljubezenska zgodba
- Kdo je napravil vidku srajčico
- Lotino kolo
- Sapramiška
- Liza, Suzi in Pavle
- Medvedej vile dudkosnedke
- Repa velikanka
. Žlopi
- Melj, melje mlinček
- O mrožku, ki si ni hotel striči nohtov
- Slovenske ljudske pravljice

Mi pa ni jasno kako se čahko načini tako razlikujejo po šolah, eni preberejo tri knjige, pri nas pet, nekje tako drugje drugače. V mojih časih je bilo na vseh šolah poenoteno.

lp, Mojca

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bralna značka za 1. razred
13.10.2008 14:06:43   
bucka01
Na naši šoli imajo pa tako da imajo 3 knjigice po lastni izbiri pripovedovati obnovo ter ilustrirati ter 3 pesmice se morajo na pamet naučiti ter jih prav tako ilustrirati.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bralna značka za 1. razred
13.10.2008 14:10:55   
Volga
Mi imamo čez celo leto štiri knjige po lastni izbiri za obnoviti pa 3 recitacije na pamet povedat. Kolikor sem jo razumela.

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bralna značka za 1. razred
13.10.2008 17:59:12   
simin
pri nas moramo starši otroku prebrati pravljico, otrok jo mora potem narisat v zvezek, pač ključne osebe/stvari. zaželjene so slikanice, ki jih otrok potem prinese s seboj v šolo in s pomočjo slikic obnovi pravljico.
prebrati pa morajo/moramo kar 10 knjigic. so pa po lastni izbiri...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bralna značka za 1. razred
13.10.2008 23:59:47   
nejcko
Pri nas mora obnoviti 2 pravljici in povedati dve pesmici. Vse po izbiri.

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bralna značka za 1. razred
14.10.2008 7:52:33   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
V Holandiji imajo pa knjige prav po stopnjah razdeljene. Prav na knjigi piše, za katero stopnjo je primerna. Kar fajn za orientacijo.


mogoče ti tole kej pomaga za orientacijo: http://www.koz.si/media/Elektronski_servisi_datoteke/Priporocilni_seznami/SEZNAM_2007.pdf

so pa ti seznami za vsako leto od 1999 naprej, tako da je izbire čez glavo...

(sestra je imela do lani (3. razred) pri BZ na izbiro 4 knjige iz zgornjega seznama, B- ali 1. stopnja in 2 pesmici, se mi zdi da so imeli zupančiča, nisem pa 100%. letos imajo pa že seznam 50ih knjig, od katerih si 4 izberejo sami (pa mislim da je seznam ravno tako pobran iz večih teh publikacij KOŽ-a), pa 3 pavčkove pesmi)


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bralna značka za 1. razred
17.10.2008 12:01:00   
Lenny
Sto šol sto različnih pravil user posted image  Pri nas so obvezne tri knjige. Eno predelajo skupaj s šolsko knjižničarko, drugo v otroški knjižnici, tretjo pa doma po lastni izbiri.
Narišejo, izdelajo lutko, pripovedujejo in to je to.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?