|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brazgotina po operaciji
13.1.2009 23:06:47   
Anonimen
Zanima me ali vam je ostala brazgotina - zraven popka (po laparoskopiji - odstranitev pregrade), koliko se vam pozna. meni se po enem mesecu se kar pozna in me zanima, ce potem brazgotina izgine ali je zelo vidna tudi cez nekaj casa.

pa se eno vprasanje. menstruacija se mi je koncala, vendar sem po nekaj dneh spet malo krvavela, rjave kri. ali je imela katera enake izkušnje. ne je nobenih tablet.

hvala

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 14.1.2009 14:58:57 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
13.1.2009 23:29:46   
U*
bRAZGOTINA SE ZMANJŠA. jA TUDI JAST SEM IMELA m IN POTEM ŠE ENKRAT PA MI JE TAKRAT pUŠENJAK NAPISAL DA JE TO VSE OK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 0:25:58   
Anonimen
Moja sestra je imela operacijo na hrbtenici in ji je na vratu ostala precej dolga in vidna brazgotina. Pa ji je mami kupila v lekarni kremo Kontratubeks s katero se je sestra nekaj časa vsak dan mazala. Brazgotina sicer ni izginila, a je postala precej manj vidna, saj je postala iste barve kot okoliška koža in ne več rdeča.

(odgovor članu U*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 7:17:10   
hubi
Odvisno kako je zašito in kakšno kožo imaš. Nekatere tanjše popolnoma zginejo, nekatere pa le zbledijo. Če se ti koža rada brazgotini, se pa lahko še malo razleze. Ampak isto sčasoma zbledi. Razno mazanje s kremami je bolj blažev žegn.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 8:27:19   
Felicita
meni so po operaciji (sicer slepiča) povedali, da brazgotina dobi končno obliko po enem letu od odperacije in pri meni je kr držalo.
meni so svetovali mazanje s kremami (lahko tut navadno niveo) oz. masažo, da se spodbudi prekrvavitev, nastanek kolagena, da se koži vrne elastičnost in da hitreje zgine sama poškodba podkožja (tista 'zatrdilna', ki se nardi spodi in v bistvu tudi mal kožo nateguje).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 10:27:23   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanima me ali vam je ostala brazgotina - zraven popka (po laparoskopiji - odstranitev pregrade), koliko se vam pozna. meni se po enem mesecu se kar pozna in me zanima, ce potem brazgotina izgine ali je zelo vidna tudi cez nekaj casa.

pa se eno vprasanje. menstruacija se mi je koncala, vendar sem po nekaj dneh spet malo krvavela, rjave kri. ali je imela katera enake izkušnje. ne je nobenih tablet.

hvala


z laparoskopijo se ne odstranjuje pregrade... sicer pa ja, meni je ostala brazgotina... pa me ne moti... od moje operacije je zdej že dobro leto in pol...

moja krvavitev je bila po operaciji še kakšen mesec dni... tko da meni nebi blo to nič sumljivo!? če se bo krvavitev ponavljala, potem bi pa šla na kontrolo... jaz sem šla po mesecu dni šele, vem malo pozno, ampak nisem hotela zganjat cirkusa...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 11:05:30   
Anonimen
Brazgotino imam še večjo kot prej. Ker sem se v user posted image zredila tolk in se je brazgotina raztegnila.  Imam pa 2 brazgotini, pri popku je pa sam od kleme videt mal luknjice(2). Ampak se ne sekiram, važno da smo lahko dobili po operaciji user posted image .

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 11:10:35   
anci banci
meni je  8 mesecev po laparskopiji ostala vidna brazgotina le na venerinem gričku, drugače pri popku in  ob strani je pa izginila

ok baguska kako pa odstranijo pregrado?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 11:13:04   
baguSka
ok baguska kako pa odstranijo pregrado?


skozi nožnico! s histeroskopijo!

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 11:14:24   
baguSka
z laparoskopijo pa delajo prehodnost jajcevodov itd... čist neki drucga!

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
14.1.2009 19:23:02   
*lena*
Za informacijo:

Laparoskopija je ena izmed endoskopskih metod, ki ugotavlja vzroke neplodnosti pri ženski. S pomočjo optičnega sistema- laparoskopa, CO2 in hladne svetlobe ta metoda omogoča ogledovanje notranjosti trebušnih organov.
Laparoskopija je lahko diagnostična ali operativna. Diagnostično laparoskopijo najpogosteje uporabljajo pri ugotavljanju vzrokov neplodnosti. Z posegom ugotavljajo prehodnost jajcevodov, ocenijo pa tudi razvojne nepravilnosti maternice in zarastline po prebolelem vnetju rodil.
Operativna ali tereapevtska laparoskopija je uporabljena predvsem pri operativnih posegih, kot so sterilizacija, operacija zunajmaternične nosečnosti, pri odstranitvi tumorjev jajčnikov ali maternice, odstranitev maternice in pri mikrokirurških posegih na jajcevodih.


Poseg opravijo v splošni anesteziji. Skozi popek potisnejo Verresovo iglo. Preko igle v trebušno votlino vpihajo ogljikov dioksid (CO2). Ko zdravnik oceni, da je v votlini dovolj CO2, skozi incizijo v popku potisnejo optični inštrument in vir svetlobe. Pri operativni laparoskopiji vstavijo še posebno prirejene inštrumente, kot so škarje, prijemalka, itd.


Laparoskopija ne sme biti izvedena pri ženskah s težkimi srčnimi in pljučnimi boleznimi, pri bolnicah s kilo, pri bolnicah z prekomerno telesno težo, ali pri ženskah, ki so noseče več kot 20 tednov. Možni zapleti pri laparoskopiji so: možnost naboda z inštrumenti v votle organe in poškodovanje večjih žil.


histeroskopija je preiskava, pri kateri skozi 4 - 5 mm debelo cevko, v kateri je sistem optičnih vlaken in leč pregledamo notranjščino maternice. Pri operativni histeroskopiji je ta cevka nekoliko debelejša ( 9 - 11 mm) in skozi takšno cevko poleg optičnih vlaken pelje še ena cev, ki nam služi za prehod orodja za operiranje.


torej, baguSka za operacijo pregrade se izvaja laparoskopija in histeroskopija!

lep vecer dame

_____________________________

Lena

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: BRAZGOTINA PO OPERACIJI
15.1.2009 10:51:47   
anci banci
se mi je kr zdelo da se s tem (laparo+histero) odstrani pregrada...
meni so delali laparo+ histero (drilling jajčnikov + odstranitev polipa na materničnem vratu)

(odgovor članu *lena*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?