|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CUCELJ - DA ALI NE?
2.9.2005 22:34:38   
Rubin.
Že pred rojstvom sem se odločila, da bom polno dojila in da ne bomo uporabljali stekleničke oz. dude. To mi tudi uspeva. Dilema pa je nastopila, ker mi vsi govorijo, da če ne bo imela dude – cuclja, bo začela sesati palec. Zanima me vaše mnenje oz. če ima katera s tem izkušnje. Kaj se zgodi, če otroku ne ponudiš cuclja? Ali obvezno začne sesati palec? Oz. če ji dam cucelj ali bom naredila napako? Kaj bo posledica tega? Se ne bo želela več dojiti? Prosim za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   CUCELJ - DA ALI NE?
2.9.2005 23:25:24   
Anonimen
Moj se polno doji...pa je imel dudico na začetku, ker je sesalni refleks bill takkkkkkkkkšennnn velikkkk, potem se je odločil, da bo imel dudo samo na sprehodih, pri 6. mesecu pa ni bilo več dude. Noče in noče. Palčka ne sesa, pač pa še kar ziza. Tega se ne more odvaditi.

Ne vzemi vse tako resno, kar ti rečejo. Vraže so eno, praksa drugo.
Dojila se bo še naprej, ponavadi tako dolgo, dokler mami ne reče: DOVOLJ.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   CUCELJ - DA ALI NE?
6.9.2005 11:41:45   
Soncnica
Hej!


Ne poslušaj drugih! Naš Jaša nima ne dude in ne prstka. Dudiko je vztrajno zavračal in (še dobro, da tašči ni uspelo, ko ga je silila z njo ) tudi prstek ga kaj dosti ne zanima. Je pa res, da se jaz stalno pogovarjam z njim, tako da mu ni dolgčas.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   CUCELJ - DA ALI NE?
6.9.2005 14:02:52   
rainbow
Halo!

Jaz sem imela z dudo pri prvi slabe izkušnje, je potem obveljal prstek, pa se sploh ne sekiram; večina otrok pač rabi nekaj, da se pomiri in počuti varno;

drugo dete mi je od začetka zavračalo dudo, je potem našla prstek, ampak zdaj pri petih mesecih ni bil več aktualen, pa sem spet probala dudo, pa ji je kar fajn, po moje predvsem za dlesni, ker ji rastejo zobki. Se pa ne ve, če jo bo obdržala;

Nisem za to, da bi otroka karkoli silil, otrok si pač izbere nekaj ali pa nič. Vsi propagirajo to dudo, se mi tudi ne zdi tak krasna; saj redki otroci, ki sesajo palec, imajo težave z zobmi; pa saj imajo zdaj že take fine aparate, prava moda;

za primer-moj brat je zelo dolgo sesal prst, ima krasne zobe, jaz sem imela dudo, ful težave z napačnim ugrizom, aparate nosila 11 let

Tak da delaj kot čutiš in se ne oziraj na druge;

lp rainbow

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   CUCELJ - DA ALI NE?
9.9.2005 9:20:28   
Majdi
Naša pikica pa dudo pljune ven. Da jo pomiriiš jo malo pocarkljaš pa se umiri. Tako da je zaenkrat niti ne pogreša. Upam da bo tudi kasneje tako.

Lp Majdi

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   CUCELJ - DA ALI NE?
11.9.2005 21:09:29   
metaa
Moja je bla dojena le nekaj tednov, dude pa sploh ni znala vleči, ker jo sprva nisem navadila nanjo- ni bilo potrebe, pa ni sesala palčka. Se mi zdi bolj v redu brez, če gre, kot če gledaš otroke, ki že hodijo, z dudo v ustih.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?