|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cankarjevo tekmovanje
17.12.2011 17:02:56   
tinadvojčica
Pozdravljene!
Moji dve punci obiskujeta razred in sta se udeležili tega tekmovanja. Zdaj smo dobili rezultate na netu ampak ne vem kaj zdaj pomeni ta številka. Ali morda katera ve kaj več o tem kot jaz?

Hvala in lep večer še naprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cankarjevo tekmovanje
17.12.2011 17:37:57   
lily32
Tista številka pomeni, koliko točk sta dosegli. Zdaj pa je vse odvisno od rezultatov ostalih v razredu, saj na šolskem tekmovanju tako, da priznanje dobi najboljša 1/3 udeležencev v vsaki skupini.  V 8. in 9. pa se jih 20% nato lahko udeleži področnega.

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cankarjevo tekmovanje
26.12.2011 18:17:35   
LARA25
Pozdravljeni!

Mi smo bili tudi na tem tekmovanju. Ali mogoče kdo ve ali res skupaj tekmujeta 2. in 3. razred - imajo ista vprašanja in temo.
Mi smo osvojili 14 točk. Kakšni so rezultati pri vas?

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cankarjevo tekmovanje
26.12.2011 20:10:29   
Lara28
Naloge s iste za 2. in 3. razred ter potem za 4. in 5. tudi. Ampak točkovanje in nagrajevanje najboljših poteka za vsak razred ločeno.

(odgovor članu LARA25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cankarjevo tekmovanje
26.12.2011 20:29:56   
latris
IZVIRNO SPOROČILO: LARA25

Mi smo osvojili 14 točk. Kakšni so rezultati pri vas?


Tudi naša drugošolka se je udeležila tekmovanja in dosegla vseh 20 točk user posted image

(odgovor članu LARA25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cankarjevo tekmovanje
26.12.2011 21:31:28   
mika
NAŠA DRUGOŠOLKa je pisala 17 točk. V rezultatih ji piše tole:

Tekmovalka se je uvrstila na 1. mesto v tej tekmovalni kategoriji na šoli.
Tekmovalka prejme bronasto priznanje.


Smo zelo ponososni :)user posted image

Zanima me kako delijo priznanja. A na uspeh na šoli al glede na splošen rezultat ? Po tem kar so napisali najbrž na splošen rezultat.

latris, čestitke tvoji pupi za odličen rezultauser posted image , lara tudi tvojiuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 26.12.2011 21:33:49 >

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cankarjevo tekmovanje
27.12.2011 9:39:42   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: mika

NAŠA DRUGOŠOLKa je pisala 17 točk. V rezultatih ji piše tole:

Tekmovalka se je uvrstila na 1. mesto v tej tekmovalni kategoriji na šoli.
Tekmovalka prejme bronasto priznanje.


Smo zelo ponososni :)user posted image

Zanima me kako delijo priznanja. A na uspeh na šoli al glede na splošen rezultat ? Po tem kar so napisali najbrž na splošen rezultat.

latris, čestitke tvoji pupi za odličen rezultauser posted image , lara tudi tvojiuser posted image user posted image


Priznanje dobi 1/3 najboljših v kategoriji na šoli. Se pravi, v vseh 3. razredih na šoli pregledajo rezultate in 1/3 najboljši dobi priznanje.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cankarjevo tekmovanje
27.12.2011 19:03:06   
*bubi*
Čisto tak iz firbca - kakšna vprašanja/naloga pa je na Cankarjevem v 2. razredu?
V tem času že sploh znajo pisati vse črke? (vem, da je to od šole do šole različno)

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cankarjevo tekmovanje
27.12.2011 21:22:30   
latris
IZVIRNO SPOROČILO: mika

NAŠA DRUGOŠOLKa je pisala 17 točk. V rezultatih ji piše tole:

Tekmovalka se je uvrstila na 1. mesto v tej tekmovalni kategoriji na šoli.
Tekmovalka prejme bronasto priznanje.


Smo zelo ponososni :)user posted image

Zanima me kako delijo priznanja. A na uspeh na šoli al glede na splošen rezultat ? Po tem kar so napisali najbrž na splošen rezultat.

latris, čestitke tvoji pupi za odličen rezultauser posted image , lara tudi tvojiuser posted image user posted image


Čestitke tudi tvoji hčerkici. Kljub temu da ima naša vse točke, ji isto piše, da se je uvrstila na 1. mesto in da prejme bronasto priznanje. A to pomeni da zlatih v drugem razredu ni? Prov smešno se mi je zdelo. Ja, pa edina na šoli je imela vse točke.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cankarjevo tekmovanje
28.12.2011 6:34:02   
blaža
Naš je tretji razred in je mel 18 točk od 20ih. user posted image . Če je dobil kako priznanje ne vem, vem, da je mel največ točk v razredu, smo jih je malo, pa pol spet odvisno kako so mele ostale šole, ker smo podružnica.

No, pa nima veze, ker za nas je to že ful lep rezultat user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cankarjevo tekmovanje
28.12.2011 10:36:42   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: latris

IZVIRNO SPOROČILO: mika

NAŠA DRUGOŠOLKa je pisala 17 točk. V rezultatih ji piše tole:

Tekmovalka se je uvrstila na 1. mesto v tej tekmovalni kategoriji na šoli.
Tekmovalka prejme bronasto priznanje.


Smo zelo ponososni :)user posted image

Zanima me kako delijo priznanja. A na uspeh na šoli al glede na splošen rezultat ? Po tem kar so napisali najbrž na splošen rezultat.

latris, čestitke tvoji pupi za odličen rezultauser posted image , lara tudi tvojiuser posted image user posted image


Čestitke tudi tvoji hčerkici. Kljub temu da ima naša vse točke, ji isto piše, da se je uvrstila na 1. mesto in da prejme bronasto priznanje. A to pomeni da zlatih v drugem razredu ni? Prov smešno se mi je zdelo. Ja, pa edina na šoli je imela vse točke.

Točno tako, ni jih. Glej 3. člen Pravilnika o tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.
http://www.zrss.si/pdf/050911214838_pravilnik_cankarjevo_tekmovanje_2010.pdf
Kopiram:
"Tekmovanje za Cankarjevo priznanje poteka na treh zahtevnostnih ravneh:
• šolsko tekmovanje za bronasto CP,
• podrocno tekmovanje za srebrno CP,
• državno tekmovanje za zlato CP.
Osnovnošolci tekmujejo v naslednjih skupinah:
– ucenci od 2. do 7. razreda tekmujejo samo na šolskem tekmovanju,
– ucenci 8. in 9. razreda tudi na ostalih dveh ravneh."


(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cankarjevo tekmovanje
28.12.2011 12:34:30   
abc123
Vse čestitke vašim otrokom za uspeh, vsekakor zaslužijo pohvalo. Rezultat ni važen, važno da so bili pripravljeni sodelovat in da so dali vse od sebe. S temi tekmovanji je vedno križ, polno enega dela, ker je tekmovanje že decembra, nejasnost in neenotnost pri popravljanju (popravljajo pač učiteljice s šole na kateri ste, tako da se rezultati med šolami težko primerjajo). V višjih razredih so teme za tako kratek čas izredno težke (že bolj esejistične), v nižjih pa komaj dobro pišejo pa je že akcija. Za nekatere otroke je to ogromen stres in jaz sem se odločila, da se pri nas v razredih v katerih učim tega ne gremo, organiziramo pa interno literarno tekmovanje, podobno Cankarjevemu ampak ga prestavimo na marec. Učenci prav tako dobijo pohvale. udeležba je prostovoljna in po izkušnjah so nad tem tekmovanjem bolj navdušeni kot nad Cankarjevim.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cankarjevo tekmovanje
28.12.2011 15:45:00   
*bubi*
abc123, ravno s tega vidika, kot si sama napisala, sem zgoraj spraševala, kako sploh zgleda Cankarjevo v 2. razredu. user posted image

Morajo prosto nekaj napisati? Napisati na podano temo?


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cankarjevo tekmovanje
30.12.2011 19:59:39   
ninčy
V 2. in 3. razredu so letos imeli knjigo Maček Muri in še eno po izboru učiteljice. Naloge pa so, kar je povsem nesmiselno, enake v obeh razredih. Bilo je 5 nalog, ki so se navezovale na izhodiščno besedilo, torej na vsebino Mačka Murija. Napisati so morali Mačji časopis - se pravi obnovo določenega dogodka v obliki novic.
Naloge si zagotovo že lahko ogledate na spletni strani zavoda za šolstvo.

Kot učiteljica slovenščine se zagotovo strinjam z dvojim:
1. tekmovanje je absolutno prezahtevno za drugi razred (na naši šoli še sploh ne poznajo vseh malih tiskanih črk, zato "drugarčki" ne tekmujejo)
2. zaradi tabu tem v 8. in 9. razredu pa tudi zaradi opismenjevanja je šolsko tekmovanje absolutno prezgodaj na koledarju
Ste pa lepo ugotovili, da do vključno 7. razreda tekmujejo zgolj na šolskem tekmovanju in lahko osvojijo "le" bronasto priznanje ...


_____________________________

Štorklja je malo prehitela ... Jan in Žan sta prišla 7. 9. 2009.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...





sindarin

Ali vaši otroci imajo oz bodo imeli LEGO kocke?

da (85%)

ne (4%)

še ne vem (11%)


Število vseh glasov: 319

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!