|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje RSV
3.12.2007 22:26:38   
Noseckica
Ste se odločile zanj?

Ker naša pediatrinja tega ne izvaja, moramo na Prvomajsko ulico. Je bila katera tam? Se moraš prej naročit?
So bile kakšne reakcije po cepljenju?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje RSV
3.12.2007 22:38:22   
Aja32
Če bi bila prej obveščena o tem, bi jo sigurno cepili.
Naša pupa je bila zaradi RSV premeščena v Kliničnega in intubirana.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje RSV
3.12.2007 22:39:00   
Anonimen
Mislim,da je bila danes ta tema že odprta. Mal čekiraj po forumu. user posted image

(odgovor članu Noseckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje RSV
3.12.2007 22:56:18   
* Mateja *
Nosečka, so posebna pravila komu peipada cepljenje in komu ne. Običajno so taki obveščeni. Kaj vi spadate v rizično skupino al ne. ker tle ni, če ste se odločili. Ok,lahko zavrnete, sam je meja od katerega tedna naprej cepijo. Naš ni nikoli prišel zraven, bi ga pa vseeno cepili, magari samoplačniško, sam je ped. rekla, da ni panike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje RSV
4.12.2007 6:31:37   
anajmad
Mi smo bili cepljeni dve leti zapored. Letos nismo padli notri,ker je meja samo do dveh let. Cepivo je zelo drago(okrog 1.500eu),če bi šel samoplačniško. 
Mi nikoli nismo imeli reakcije po njemu,kvečjemu ji je koristilo.
Letos se gremo cepiti na infekcijsko proti pnevmokoku. Tudi to je lani pri naši zaleglo,da ni bila več tako bolna. Je pa res,da cepivo proti RSV-ju dobijo samo izbrani in tisti,ki so podvrženim infektom.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje RSV
4.12.2007 6:34:30   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Nosečka, so posebna pravila komu peipada cepljenje in komu ne. Običajno so taki obveščeni. Kaj vi spadate v rizično skupino al ne. ker tle ni, če ste se odločili. Ok,lahko zavrnete, sam je meja od katerega tedna naprej cepijo. Naš ni nikoli prišel zraven, bi ga pa vseeno cepili, magari samoplačniško, sam je ped. rekla, da ni panike.


Kolikor sem obveščena, je to samoplačniško cepljenje, tako, da je odločitev "naša".
Brezplačno pripada menda samo nedonošenčkom rojenim do vključno 28. tedna.
Naj me katera popravi, prosim, če sem napačno informirana.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje RSV
4.12.2007 6:38:15   
anajmad
Zdej sem prebrala post od aspirinčice za cepivo Prenevar. Prenevar in Synagis sploh nista enaka cepiva. Syinagis je dosti močnejši,vsaj po moje kot Prenevar. Se vidi po ceni. Upravičeni  za Syinagis so tisti otročki,ki imajo težave z dihanjem in ponavadi jih na EINT cepijo tiste,do 26.T(naj me kdo popravi,če sem narobe napisala).
Po moje so ti ponudili za cepivo Prenevar. Škoditi ne more.
Šla sem gledat Ulino cepilno knjižico,sem videla,da je bila s tem cepivom Prenevar,cepljena lani na infekcijski. V glavnem,mi smo bili po tem cepljenju zdravi. Ampak to zdravilo je proti infektom pljučnice in anginam,ne pa proti Rsv-ju.

< Sporočilo je popravil anajmad -- 4.12.2007 6:43:39 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje RSV
4.12.2007 6:43:01   
Noseckica
Nič mi ni jasno.......user posted image

Meni je pediatrinja rekla, da stane cepljenje proti rotavirusom 
2x 75 € in da je zelo priporočljivo za vse otroke, ne samo za nedonošenčke. user posted image

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje RSV
4.12.2007 6:46:58   
Noseckica
Ja, mi je že jasno. user posted image

RSV je respiratorni sincicijski virus in ne rota virus, proti katerim bi jaz rada dala mojo user posted image  cepit.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje RSV
4.12.2007 6:52:12   
anajmad


Nič mi ni jasno.......user posted image

Meni je pediatrinja rekla, da stane cepljenje proti rotavirusom 
2x 75 € in da je zelo priporočljivo za vse otroke, ne samo za nedonošenčke. user posted image

[/quote]

Zdej si pa res vse zamešalauser posted image ! Rota virus je čisto neki drugega kot RSV. RSV je respiratorni virus in povzroča obolenje , oz. infekt gornjih dihal in težave z dihanjem. Najbolj nevaren je za novorojenčke in dojenčke. Starejši ga prenašamo kot navaden prehlad.
Rota virus se pa pojavlja ponavadi v vrtcih in bolnišnicah. Značilni znaki pa so driska in dehidracija.
Dej se mal pozanimaj,kaj ti je sploh pediatrinja svetovala.
Jst je ne bi cepila proti rota virusu,če je v domačem varstvu,ker se mi zdi brez veze. Razen,če imaš še kakšnega otročka doma,ki bi lahko prinesel ta virus.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje RSV
7.12.2007 0:16:39   
* Mateja *
Jejhata ti si pa zabluzila.
Ravno tako bi ti svetovala kot anajmad, če mate otročka doma ga za rotavirus nebi cepila.

Kaj pa za gripo, kako je s tem pri vaših otročkih? Jaz že od lani kolebam al ga dat cepit al ne. Anajmad, kako je s tem pri Uli?

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje RSV
7.12.2007 12:15:05   
anajmad
Naša Ula je alergična na jajc in sploh ne pride v poštev. Ne vem,mi smo se cepili sedaj v sredo na infekcijski pr Dr. pokornu(je tok cortkan) proto pnevmokoku pljučnice(Prenavar) in sedaj moramo  še po zadnjo dozo čez 8 tednov. Ta doza naj bi se vezala v gensko zasnovo in naj bi imeli,oz. Ula ne bi zbolela tok agresivno za infekte vsaj devet let.
Če tvoj ni nič alergičen,cepivo proti gripi ne bo škodovalo,kvečjemu koristilo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?