|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti HPV
16.9.2010 19:18:39   
špelin@
Ker je prišel čas odločitve tudi za na, oživljam svojo lanskoletno temo.

http://www.ringaraja.net/forum/m_4524232/mpage_1/key_/tm.htm

1. Zanimajo me izkušnje tistih, ki ste svoje hčerke že cepili lani oz. v letih pred tem - je bilo kaj resnejših str. učinkov?

2. Ker ne najdem podatka, me zanima, za koliko časa so potem dekleta proti HPV zaščitena? Je to doživljenjska imunost na dotične tipe virusa?

3. Kako se boste odločili starši letošnjih 11-letnic?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje proti HPV
18.9.2010 20:00:12   
al1*
Mi smo tudi letos v tej situaciji. Pogovarjala sem se s vojo G, brala vse živo.

Midva se odločila, da je ne dava cepit. Stara je 11 let, če se bo čez recimo 4-5 let pokazalo, da je cepljenje učinkovito in varno, jo bomo pač dali takrat cepit samoplačniško.
Mi je pa G namignila, da se zna to cepljenje poceniti  - pač zaradi konkurence in to.


_____________________________

lp


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti HPV
22.9.2010 16:48:46   
pelin
Tudi mi se bomo vsak čas morali odločit...do sedaj sem bila ves čas prepričana da bomo našo najstnico dali cepit...Pravzaprav sem še vedno, saj sem o tem kar precej govorila s svojo ginekologinjo in od nje izvedela same pozitivne stvari. Po njenih besedah smo lahko hkrati srečne zaradi svojih otrok, da so sploh kaj takega odkrili, ter ob enem žalostne , da se je to tako pozno zgodilo, da me, ki smo čez trideset že odpademo...Cepivo po njenih besedah ni nič manj raziskano kot druga cepiva, ter da ga  sama toplo priporoča...Baje je rak na materničnem vratu v takem porastu da je kar groza...
Sama o tem bolj malo vem...kolikor pač preberem, se pozanimam  pri medicincih,...vendar mislim, da bo naša kar šla na pikanje...Bi pa bila vesela, če bi se oglasil kdo, ki ima s tem več izkušenj...

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti HPV
22.9.2010 19:39:00   
al1*
Mogoče še glede točke 2.: v zloženki, ki mi jo je dala moja G piše, da je zaenkrat spremljana učinkovitost 5 let in da se v tem času protitelesni odziv ohrani. Za dlje časa pa podatka še ni. 

_____________________________

lp


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti HPV
23.9.2010 21:14:05   
uwaga
Naša punca je dala cepljenje "skozi". Nobenih stranskih učinkov ni bilo.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti HPV
16.10.2010 22:59:08   
onka
Ne, nisem je dala cepiti po pogovoru z zdravniki v domačem službenem krogu.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti HPV
18.10.2010 21:55:23   
pelin
A lahko kaj več napišeš...če nočeš tu lahko tudi na zasebca...

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti HPV
18.10.2010 21:56:00   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
A lahko kaj več napišeš...če nočeš tu lahko tudi na zasebca...

onka, tudi meni prosim user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje proti HPV
28.9.2011 18:44:57   
vicki
leto je naokrog in naši otroci imajo naslednji teden sistematski pregled in cepljenje . Kako se boste odločile mamice šestošolk? sem v veliki dilemi, saj hčerki nočem narediti škode tako po eni kot po drugi strani. Če se odločim in jo dam cepit, lahko naredimo škodo, če se pa odločimo, da je ne damo cepit, se pa čez nekaj let ravno tako lahko izkaže da smo naredili škodo. 

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti HPV
29.9.2011 19:36:09   
pelin
No, po lanskoletni dilemi smo se tudi mi odločili da gre naša dečva na cepljenje...pa je šla....takoj po cepljenju  in vse do danes nobenih posebnih reakcij...Malo baj de uej...v njenem razredu so šle na cepljenje vse punce razen ene, kjer je bil očka zaradi verskih  razlogov(ali kar neki) strogo proti..

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti HPV
30.9.2011 12:13:58   
noranate
Pri nas smo imeli to dilemo lani in se nekak nismo odločil, sploh po namigu naše pediatrinje: češ, če vsi skačejo pod voz zarad trenda a boste tud vi skočil. kao da se ne mudi in je še čas.
Moram pa rečt, da se je iz vseh štirih šestih razredov cepilo le sedem deklic .user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje proti HPV
15.11.2011 10:00:47   
špelin@
Še moj odgovor. Sem bila malo "packa" in čakala, da so se vsa druga dekleta hčerinega letnika cepila in sem našo šele tik pred koncem, ko so ostale dale čez že vse odmerke, dala prvič cepit. Na srečo ni videt nobenih stranskih učinkov (včeraj je dobila tretjo dozo), upam, da bo vsaj kaj pozitivnih učinkov...


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?