|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 9:48:51   
Lenny
Ojla!
Po dolgem času spet ena tema z moje strani. Zanima me, če ima katera izkušnje s cepljenjem otroka proti vodenim kozam oz. noricam. Ker ni zdravnika, mi je uspelo od sestre izvedeti samo to, da je zadeva seveda samoplačniška, da se cepi 2 krat v enem mesecu in to je vse.
Kakšne izkušnje?????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 9:54:33   
Anonimen
Za cepljenje proti noricam prvič slišimuser posted image ne vem asem tolk za lunouser posted image
jaz pa sem še vedno mnenja,da te lažje otroške boletni kot so rdečke in norice otrok mora preboleti in to v zgodnjem otroštvu.Od nekdaj je to pravilo veljalo,če je pa kašna nova moda pa še ne vem.
Če se te bolezni pojavijo v odrasli dobi so zelo nevarne za splošno zdravje ali celo življenje.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 9:55:44   
ma-ja
Sem slišala za to varianto. Mi smo jih lansko leto preboleli, z mano vred. Če bi pa prej vedela za to, bi se sigurno cepila, ker sem skoraj umrla. Ta mala dva pa sta čisto v redu prenesla in sploh ni bilo tako hudo. Tako, da ne vem, če bi njiju cepila, za otroke je ta bolezen bolj blaga.

_____________________________

(1.3.2006)ITM 23,9, Teža 65,3 kg.
(8.3.2006)ITM 23,2; teža 63,5 kg.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 9:59:59   
Anonimen
No pa smo tam-maja živ dokaz,kako je če v odrasli dobi prebolevaš vodene koze.
Saj vodene koze pri otoku niso nič posebnega in nevarnega.
Naj jih preboli sedaj ne pa ko bo starejši.

(odgovor članu ma-ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 10:00:54   
ma-ja
Še tole sem našla:

Preprečevanje
Prenos bolezni na zdrave sprejemljive posameznike preprečimo z izolacijo bolnika.
Že dve desetletji je na razpolago tudi učinkovito in varno živo oslabljeno cepivo proti noricam. V nekaterih državah (npr.v ZDA) je to cepljenje vključeno v osnovni program cepljenja otrok. Večinoma pa povsod po svetu priporočajo cepljenje tistih skupin ljudi, pri katerih se pričakuje težji potek bolezni ali zaplete (starejši od 13 let, ženske v plodnem obdobju, zaposleni v zdravstvu in vrtcih, družinski člani bolnikov z motnjami imunosti, bolniki pred presaditvijo organov).
Specifična protitelesa proti noricam lahko preprečijo ali vsaj omilijo bolezen, če jih prejme bolnik do 96 ur po stiku z noricami. Takšno pasivno zaščito se uporablja pri bolnikih z imunsko pomanjkljivostjo, pri nosečnicah, pri novorojencih mater, ki so zbolele 5 dni pred porodom do 2 dni po porodu, in pri nedonošenčkih.

_____________________________

(1.3.2006)ITM 23,9, Teža 65,3 kg.
(8.3.2006)ITM 23,2; teža 63,5 kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 10:03:58   
ma-ja
Se strinjam Neva, otrok ne bi dala cepiti. Res ni bilo nič posebnega, jaz se pa ne spomnim, da bi kaj hujšega v preteklosti prebolela.
Torej, za starejše je cepljenje več kot upravičeno, za sicer zdrave otroke pa ne.

_____________________________

(1.3.2006)ITM 23,9, Teža 65,3 kg.
(8.3.2006)ITM 23,2; teža 63,5 kg.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 10:03:59   
Anonimen
To naj bi veljalo za rizične skupine.Če pa je otrok zdrav je pa boljše,če v predšolski dobi preboli in je potem za vse življenje imun.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 10:10:04   
Lenny
Ja, cepljenje obstaja, to je preverjeno. V našem primeru gre za to, da jih ne jaz ne moj v.d. mož nisva prebolela kot otroka. Mali je začel hoditi v vrtec in 99% zagotovo je, da jih bo to zimo dobil. To zimo pa jaz NE SMEM zboleti. Zato iščemo rešitev in izkušnje. Žal je mene mama kot otroka držala dobesedno "pod zvonom", kar se tiče otroških bolezni. Z rdečkami me je okužila namenoma, na norice pa je žal pozabila. Zdaj pa moramo rešiti situacijo tako, da jih to zimo ne dobimo domov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 10:23:34   
Anonimen
Ja bo potrebno premislit Lenny.
jaz sem tudi moje namerno okužila z rdečkami in noricami.Vsi trije še v predšolskem obdobju.Pri katji se spomnim,da prvič niuspelo,pa smo morali počakati na naslednjega obolelega,da smo šli po bacile.Potem sem bila mirna.sedaj je na vrsti Timi.Se grdo sliši kajne..tale namenoma...ampak boljše zanj.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 11:01:09   
Lenny
Ja, Neva, prav imaš! Meni se zdaj mamina pretirana previdnost maščuje. Vedno se je hvalila, da jaz kot otrok skoraj nisem bila bolana, ampak žal je v to vključila tudi tipične otroške bolezni, ne samo prehladov in podobnega. Bo že user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 11:09:22   
Sibil_
Lenny pol se pa tui pa mož cepita-bo lažje.Ker konec koncev lahko dobiš norice od koga drugega...user posted image
Tudi sama razmišljam podobno kot ti, pa prosim če mi lahko kaj več poveš, a si se dala testirat za protitelesa?
Meni je namreč rekla moja zdravnica, da se moram dat prvo testirat, ampak ona mi pa ne more dat napotnice za pregled krvi.Naj mi bi jo dal ginekolog.A ti kaj več veš?user posted image
LP,
Sibil

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 11:29:12   
Lenny
Za moje cepljenje je prepozno. Protiteles nimam. So me testirali, ko sem bila prvič noseča, napotnico sem dobila pri svoji ginekologinji. Tako da je zdaj cepljenje najinega mulčka praktično edina rešitev, ali pa nenehen strah. Stiku z drugimi otroci se bom pa vseeno lažje izognila, kot stiku s svojim. Najhuje je, da je oseba najbolj kužna, ko si ji še nikjer nič ne pozna user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 11:33:11   
violinski
Jaz sem mojo prvorojenko dala cepiti letos, konec junija - bila sem ponovno noseča in ne želim reskirat, da mali (2 meseca je sedaj star) dobi norice od nje, ki jih lahko dobi v vrtcu ali v stiku z drugimi otroki. No, pa ni samo to. Ker mala ob kakršnikoli bolezni dobi zelo visoko vročino (k sreči nima vročinskih krčev) in ima lahko to za posledico več tedensko okrevanje, se mi je zdelo smotrno, da jo cepim. Poleg tega pa sem bila glede reakcij mirna, ker na ostala cepljenja ni nikoli negativno reagirala.

Cepljenje je res samoplačniško, mi smo plačali 17.000 SIT, cepivo pa je dobila samo ENKRAT.
Možna je reakcija čez največ 21 dni - dobi kak blag znak bolezni (povišana T, kaka pikica tu pa tam), vendar v tem času ni kužna.

Cepljenje pa je 'samo' 93% zanesljivo. Se pravi, 7% možnosti je, da zboli vseeno, če pa bo, bo to zelo zelo blaga oblika. Jaz sem zadovoljna, mala ni imela nobene reakcije. Glede na to, kakšni sva bili moja sestra in jaz ob tej bolezni (kot otrok), pa moja nečakinja tudi, bom pa prav gotovo dala cepiti tudi sina, seveda, če tudi na ostala cepljenja ne bo imel reakcij.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 11:46:05   
Lenny
Violinski ključ, hvala ti za te podatke. Tudi moj sine ni imel nikoli reakcije na cepljenje, zato se je še naš pediater takoj strinjal, da ga je v dani situaciji pametno cepiti. Za ceno v Mb še ne vem, sicer pa to ni odločilno.
Še enkrat hvala!

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 12:05:00   
cincamarinca
Zivjo!

Tudi jaz prvič slišim za cepljenje proti noricam. In me zanimajo izkušnje... Sama jih nisem prebolela, nosečnosti pa vsaj še kakšno leto in pol ne načtrujem. Ali katera ve, kdaj bi se bilo dobro cepit?

Hvala!

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 12:08:49   
Lenny
Mene so napotili na Zavod za zdravstveno varstvo in tam bom v ponedeljek dobila vsa navodila.

(odgovor članu cincamarinca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 12:09:41   
violinski
Cincamarinca, kadarkoli.

Ti se kar dogovori. Naša pediatrinja je za punčko počakala ravno toliko, da je naročila cepivo (ker ga nimajo na zalogi, saj se tako malo ljudi cepi, da se ne splača) in da je preteklo 6 tednov od zadnjega cepljenja.

(odgovor članu cincamarinca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
27.9.2005 15:39:44   
cincamarinca
A to pomeni 1x za vse življenje al je treba cepljenje kaj ponavljat? user posted image

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
8.10.2005 0:19:11   
violinski
Oprosti, ker odgovarjam šele sedaj, vendar sem zadnjih 10 dni preživela na infekcijski kliniki z mojim dvomesečnim dojenčkom.

Cepljenje je 1x za vse življenje, ja, tako kot bolezen.


(odgovor članu cincamarinca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cepljenje proti vodenim kozam oz. noricam
17.10.2005 9:48:42   
Lenny
Da se oglasim za zaključek. V petek smo opravili cepljenje. Nič hudega ni bilo. Mali je dobil cepivo v ramo. Strošek: 17.700,00 SIT. Otroci so cepljeni samo z eno dozo, odrasli baje z dvema. Imun je za vedno. Na cepivo smo čakali en teden in to je vse.
Lep pozdrav!

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?