|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Coton de tulear
23.11.2011 20:09:07   
blaža
Odločli smo se za tega psa. zdej ga pa moramo samo še poiskat, kar pa ni mačji kašelj ( no pasji )
user posted image

Več, ko berem razno razne forume, "reklame" za psarne,.. bolj sem zmedena. Na forumih se folk daje med sabo, da kje je boljše kupit psa, kje bo res to ta pasma,..kateri res ne spušča dlake,.. Filing mam da se folk daje med sabo samo zaradi konkurence, ker pač ta pes ni poceni in da so to posamezniki, ki se javljajo na vseh možnih forumih, malo hvalijo te, malo pljuvajo one,..user posted image

Cene so od 700 - 1500. Povedali so mi, da razstave stanejo, da zato nimajo vsi psi rodovnika, ker si pes pridobi take papirje, če ga voziš na raznorazne razstave in to pač stane. zato naj bi se prodajali psi tudi brez teh papirjev, pa ravnotako čistokrvni že za 700e. Ostali s papirji pa po 1500.

Nas v bistvu ne zanima, če sta bila starša psa, na razstavah, vse medalje,... Mi bi našega imeli samo za hišnega ljubljenčka, rada pa bi, da bi imel določene karakteristike te pasme, ki jo pač kupujem.

zdaj pa še vprašanje. a ma kdo Cotončka doma? Kje ga je kupil in če je zadovoljne z njim oz če ima karakteristike, da res nima vonja, ne izpada mu dlaka, je vesel igriv pes?

Hvala za odgovore. Upam, da nas naš Cotonček nekje čaka.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 20:19:07   
Anonimen
Nimamo ga mi, ga ima pa gospa, ki jo moja mami poznauser posted image Psa je res težko dobila, cena je bila ohoho, ampak je res lep kuža, igriv, ne smrdi, za dlako pa ne vem.

Glede tega, da se ljudje dajejo med seboj glede pasem, pa... Midva z možem imava doma mešanki - mamo in njeno hčerkico. Pa sta zelo lušnega "karakterja" (o lajanju pa ne bi, ampak mislim, da je to tudi malo del vzgoje).

Moja mami ima dve čistokrvni, rodovniški toy pudlici (je dala tudi ohoho denarja), ena je iz Hrvaške in pravi, da je pač dala toliko denarja, ker ve kaj ima - smo imeli že od nekdaj doma pudle.

Kakorkoli, upam, da najdete enega lušnega Cotončka, ki se bo v vašem domu počutil ljubljenegauser posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 20:28:30   
Špela30
Tule boš zagotovo našla pravega mladička - slovenski klub za pritlikave pasme.
Mi imamo 2 maltežanki, sta pravi princeski.
Srečnouser posted image

http://skpp.si/mladici/aktualnalegla.html



< Sporočilo je popravil Špela30 -- 23.11.2011 20:29:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 20:52:04   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Cene so od 700 - 1500. Povedali so mi, da razstave stanejo, da zato nimajo vsi psi rodovnika, ker si pes pridobi take papirje, če ga voziš na raznorazne razstave in to pač stane. zato naj bi se prodajali psi tudi brez teh papirjev, pa ravnotako čistokrvni že za 700e. Ostali s papirji pa po 1500.



Jaz te samo naprošam, da ne nasedaj takšnim lažem. Če hočejo psi dobit rodovnik pes ne rabi niti na eno razstavo, mora it na vzrejni pregled in opraviti obvezne zdravstvene teste - pri cotonih sta to test oči (preprečujejo oslepitev psov zaradi dedne bolezni) ter pregled pogačic (težave z gibanjem, izpahi). Ti testi sicer nekaj stanejo, ne pa toliko, da bi se kdo zgovarjal, da zaradi tega nima pes papirjev. Če res želite cotona se morate zavedati, da je z njegovo dlako kr precej dela, če želiš takšnega psa, kot ga vidiš na slikah, da to pomeni vsakodnevno izdatno krtačenje, redno kopanje, itd. So pa drugače super karakterja in fajn za otroke.

Za najboljše informacije pa so ti že dali link - slovenski klub za pritlikave pasme.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 20:57:06   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Cene so od 700 - 1500. Povedali so mi, da razstave stanejo, da zato nimajo vsi psi rodovnika, ker si pes pridobi take papirje, če ga voziš na raznorazne razstave in to pač stane. zato naj bi se prodajali psi tudi brez teh papirjev, pa ravnotako čistokrvni že za 700e. Ostali s papirji pa po 1500.



Jaz te samo naprošam, da ne nasedaj takšnim lažem. Če hočejo psi dobit rodovnik pes ne rabi niti na eno razstavo, mora it na vzrejni pregled in opraviti obvezne zdravstvene teste - pri cotonih sta to test oči (preprečujejo oslepitev psov zaradi dedne bolezni) ter pregled pogačic (težave z gibanjem, izpahi). Ti testi sicer nekaj stanejo, ne pa toliko, da bi se kdo zgovarjal, da zaradi tega nima pes papirjev. Če res želite cotona se morate zavedati, da je z njegovo dlako kr precej dela, če želiš takšnega psa, kot ga vidiš na slikah, da to pomeni vsakodnevno izdatno krtačenje, redno kopanje, itd. So pa drugače super karakterja in fajn za otroke.

Za najboljše informacije pa so ti že dali link - slovenski klub za pritlikave pasme.



Hvala za informacije. sem kontaktirala eno gospo iz tega linka, ki ima predviden datum novega legla nekje decembra,.. se pravi, da bojo nakje februarja za oddajo. Upam, da se uspemo kej zmenit,


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 21:02:20   
Erdbeere
mi ga imamo doma in ga ne menjam za nič, nima sicer rodovnika, je pa čistokrvni...je pa iz Hrvaške od ga. Gordane

imamo pa tudi višavsko terierko in je tud 1a psička, ni pa tud mal ne tisto kar piše karakter za višavke....trenutno je pa 1A mamica 3 kepicam :)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 21:03:36   
leilani
ena kolegica jih ima.
za točne podatke pa boš morala prav njo kontaktirat. na spodnjem naslovu:

http://www.soleilcoton.com/



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 21:06:18   
Erdbeere
sem pozabila napisat koliko je dela, ni tako malo, krtačenje - pri nas je 1x tedensko, ker če ga vsak dan potem preveč dlako ven puliš in potem res pušča dlako, če ga pa 1x tedensko krtačimo in fenamo, potem pa res ne pušča dlake, na cca. 14 dni ga kopamo, ko je slabo vreme mu operem tačke vsakič ko prideva s sprehoda. Ga pa mi, zaradi lažjega urejanja tudi strižemo in to kar precej olajša zadevo. 

(odgovor članu leilani)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 21:06:48   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

mi ga imamo doma in ga ne menjam za nič, nima sicer rodovnika, je pa čistokrvni...je pa iz Hrvaške od ga. Gordane

imamo pa tudi višavsko terierko in je tud 1a psička, ni pa tud mal ne tisto kar piše karakter za višavke....trenutno je pa 1A mamica 3 kepicam :)



Če sklepam po tem, kar je Arweko napisala, a to pol pomeni, da ga Ga. Gordana ni peljala na potreben pregled glede oči in sklepov? Mi lahko malo več opišeš tukaj ali na zs,? Hvala.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 21:08:09   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

sem pozabila napisat koliko je dela, ni tako malo, krtačenje - pri nas je 1x tedensko, ker če ga vsak dan potem preveč dlako ven puliš in potem res pušča dlako, če ga pa 1x tedensko krtačimo in fenamo, potem pa res ne pušča dlake, na cca. 14 dni ga kopamo, ko je slabo vreme mu operem tačke vsakič ko prideva s sprehoda. Ga pa mi, zaradi lažjega urejanja tudi strižemo in to kar precej olajša zadevo. 


No tega se zavedam, da je pač dolgodlaki pes in ga bo treba krtačit. Moj mož ima že veliko izkušenj s psi, ker so doma imeli Maltežana in še pred njim še enga psa,.. tako, da vemo približno kaj nas čaka,Smo dobro razmislili,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Coton de tulear
23.11.2011 21:13:13   
blaža
Erdbeere maš zs.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Coton de tulear
24.11.2011 21:55:34   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

mi ga imamo doma in ga ne menjam za nič, nima sicer rodovnika, je pa čistokrvni...je pa iz Hrvaške od ga. Gordane

imamo pa tudi višavsko terierko in je tud 1a psička, ni pa tud mal ne tisto kar piše karakter za višavke....trenutno je pa 1A mamica 3 kepicam :)



Če sklepam po tem, kar je Arweko napisala, a to pol pomeni, da ga Ga. Gordana ni peljala na potreben pregled glede oči in sklepov? Mi lahko malo več opišeš tukaj ali na zs,? Hvala.


gordana ima načeloma kar ok pse, jih kar nekaj poznam v sloveniji, ampak vsi so z rodovnikom in vsi so dali za njih kr precej.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Coton de tulear
25.11.2011 15:57:09   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

mi ga imamo doma in ga ne menjam za nič, nima sicer rodovnika, je pa čistokrvni...je pa iz Hrvaške od ga. Gordane

imamo pa tudi višavsko terierko in je tud 1a psička, ni pa tud mal ne tisto kar piše karakter za višavke....trenutno je pa 1A mamica 3 kepicam :)



Če sklepam po tem, kar je Arweko napisala, a to pol pomeni, da ga Ga. Gordana ni peljala na potreben pregled glede oči in sklepov? Mi lahko malo več opišeš tukaj ali na zs,? Hvala.


gordana ima načeloma kar ok pse, jih kar nekaj poznam v sloveniji, ampak vsi so z rodovnikom in vsi so dali za njih kr precej.



No sej zato me zanima, ker jih Gordana prodaja na bolhi po 800e tle so pa vsi po 1500e.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Coton de tulear
27.11.2011 14:56:40   
malania
Svetujem ti, da pobrskaš po forumu, ki je namenjen prav lastnikom Cotončkov...
Gor je napisanih še pa še tem, pa tudi uporabniki foruma so zelo prijazni in ti bodo z veseljem odgovorili na vprašanja...

http://cotondetulear.mojforum.si/

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Coton de tulear
27.11.2011 22:12:15   
blaža
Hvala vsem za odgovore. Naj povem, da grem jutri pogledat enega Cotončka. Ne bi razlagala kje pa kako, v glavnem je Cotonček sigurno. Ne maram, da bi se debata končala v stilu tam ni ok, bla bla, tam je ok, ni tak pa tak,..Bom sama vidla.

Sem pa ful vesela. Upam, da bom to noč lahko spala, pa da je ta pesek nam usojen. Bom dala kako slikico gor, če bo postal naš ;).

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Coton de tulear
5.2.2012 12:22:11   
aknela123
blaža, kako se je zgodba razpletla?
imate Cotončka?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Coton de tulear
5.2.2012 17:29:16   
blaža
ga imamo ja. mati ni imela dokumentov, oče ja, in tako jih naš tudi nima. Bil je v pol cene, je ful zlati. Dobili smo ga že 17. decembra in bo sedaj star kmalu 4 mesece. Lepo se je navadil in je točno takega karakterja, kot opisujejo na netu za tole pasmo. Res je neustrašen, simpatičen, in cartljiv.user posted image . smo ful zadovoljni. Se je lepo navadil it ven na vc, skratka nobenih problemov, samo veselje.

ta od katere smo pa psa kupili, pa je v bistvu imela sedaj komaj drugo leglo in nima več namena imet mladičkov( stara je 6 let),.. je pa to psička od te gospa pri kateri smo kupili našega Baloo-ja. To mi je bilo pomembno od koga ga kupim, da ni od nekoga, ko mu gre izključno za keš, in imajo vsako leto leglo,..

Pol pa naj piše folk kar če, itak so po vseh forumih polemike in ene in iste osebe, ki se javljajo, ne vzet psa tam pa tam, bla bla. No mi so zelo zadovoljni.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?