|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dan revščine
3.10.2009 22:46:52   
sanja nk.
17 oktobra je dan revščine, pa smo se na svetu staršev po predlogu zelo zagnane user posted image profesorice, zmenili, da otroci 1 dan prej na petek 16. oktobra, pridejo v šolo v najslabših oblekah in obutviji, ....
V šolo pa prinesejo v škatlo za karitas toliko denarja, kolikor povprečno stane njihova dnevna obleka in obutev za v šolo. Škatlo pa bodo nato po koncu pouka skupaj odnesli z profesorico na karitas...
Namen bi bil, da se naši otroci zavejo revščine po drugih domovih in kakšno je počutje ko ni denarja za novo obleko , obutev......., kakšna se vam zdi ta naša skupna ideja ( sej mogoče je katera od mamic od tega razreda tukaj user posted image )...
Starši smo bili vsi za, samo enih par ( kot vedno), ki so se pritoževali nad tem, da bodo eni dali več drugi manj...
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dan revščine
3.10.2009 23:34:30   
Ribica **
A ni vseeno kdo da koliko? user posted image  Vazen je namen, menda. Sicer pa zanimiva ideja user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dan revščine
4.10.2009 8:16:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
V šolo pa prinesejo v škatlo za karitas toliko denarja, kolikor povprečno stane njihova dnevna obleka in obutev za v šolo.

Če dandanes pogledamo povprečno slovensko družino, potem skorajda ni šans, da ta znesek podarijo Karitasu in to kar tako, ker so se pač tako zmenili v šoli. Ideja je sicer pohvale vredna, vendar je težko verjetno, da bi vsak otrok prinesel v šolo po cca. 50€, kolikor najmanj stane obutev od glave do pete (spodnje perilo, majica s kratkimi rokavi, nogavice, hlače, pulover in čevlji - in vse to nizkoproračunsko).

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dan revščine
4.10.2009 10:23:47   
Anonimen
Zanimiva ideja.
Verjetno bo tezko prinesti tako visok znesek, vsaj vecini, ker cel komplet obleke niti tako poceni, ko sestejes vse.

Na vasem mestu bi za vse pripravila enake skatle, da ne bo pregovarjanja, kod je prinesel vec in kdo manj.
In denarja ne bi nesla na Karitas (ko itak ne ves, ce ga dobi tisti, ki ga potrebuje), ampak bi otroke poiskala kar na vasi soli.

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dan revščine
4.10.2009 12:28:35   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
V šolo pa prinesejo v škatlo za karitas toliko denarja, kolikor povprečno stane njihova dnevna obleka in obutev za v šolo.

Če dandanes pogledamo povprečno slovensko družino, potem skorajda ni šans, da ta znesek podarijo Karitasu in to kar tako, ker so se pač tako zmenili v šoli. Ideja je sicer pohvale vredna, vendar je težko verjetno, da bi vsak otrok prinesel v šolo po cca. 50€, kolikor najmanj stane obutev od glave do pete (spodnje perilo, majica s kratkimi rokavi, nogavice, hlače, pulover in čevlji - in vse to nizkoproračunsko).


tudi jaz mislim, da ste se malo ušteli. povrečno ima otrok na sebi več kot 50 evrov. če pa šteješ še jakno in čevlje zraven, pa je to sigurno 100 evrov.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dan revščine
4.10.2009 12:32:53   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

profesorice, zmenili, da otroci 1 dan prej na petek 16. oktobra, pridejo v šolo v najslabših oblekah in obutviji, ....



in bodo obuli, namesto nike, reebok? user posted image user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dan revščine
4.10.2009 17:17:58   
doriana
Zdanjič so me opozorili na dobrodelno nagradno igro, v kateri se zbirajo nasveti za varčevanje, 1 evro od vsakega nasveta pa gre Zvezi prijateljev mladine Slovenije: http://oktober.nkbm.si/. Mogoče lahko tako ubijete dve muhi na en mah: otroke spodbudite k razmišljanju o varčevanju, prispevate denar v dober namen in sodelujete še v žrebanju za bagrado. No, v bistvu gre za tri muhe na en mahuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dan revščine
4.10.2009 21:57:33   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77


IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

profesorice, zmenili, da otroci 1 dan prej na petek 16. oktobra, pridejo v šolo v najslabših oblekah in obutviji, ....



in bodo obuli, namesto nike, reebok? user posted image user posted image




ja v razredu mojega sina bo nekaj takega user posted image ...
Kerensa kateri otrok je oblečen za 50 eurov povprečno an dan .....toliko ima moj vreden sam puloveruser posted image .....jaz bom dala 300..smo se že doma zmenili....drugače pa Mič škatla je ena, denar vržejo v razredu noter...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:04:56   
benika
Kerensa kateri otrok je oblečen za 50 eurov povprečno an dan


Moj. Ker puloverja za 50€ mu ne bi niti oblekla, ker mi je prekleto škoda denarja za tako afnarijo.

HB da si lahko to privoščite, go for it.

Ampak mene potem moti hvalisanje nekaterih staršev, ki otroku vse vtaknejo v rit in ga oblačijo v draga oblačila, obenem pa precej s prezirom gledajo na starše kot sem npr. jaz, ki otroka oblači v Kiku, H&M, C&A.... Ampak jaz sem ponosna na to, da znam otroka obleči lepo, v dokaj kvalitetne cunje za toliko denarja kot stane samo pulover tvojega sina.

Pa sanja, prosim lepo, tole ni letelo osebno nate, res neuser posted image


< Sporočilo je popravil benika -- 4.10.2009 22:10:45 >

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:08:29   
Onasiss
Ideja je super... namen tega je verjetno v dobrodelnosti in sočutje do revnejših.... Samo, da pa bi zbirali denar in ga odnesli na Karitas...user posted image ..Kot je že Mič napisala denar ne gre nikoli v prave roke..... V naši ulici imamo stanovalce, ki plačujejo subvencionirano najemnino, vrtec je zastonj, položnice nosijo na Karitas, a vozijo se z džipom Chevrole letnik 2008.....

_____________________________

So what....

(odgovor članu doriana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:09:25   
benika
Ideja je super... namen tega je verjetno v dobrodelnosti in sočutje do revnejših.... Samo, da pa bi zbirali denar in ga odnesli na Karitas...user posted image ..Kot je že Mič napisala denar ne gre nikoli v prave roke..... V naši ulici imamo stanovalce, ki plačujejo subvencionirano najemnino, vrtec je zastonj, položnice nosijo na Karitas, a vozijo se z džipom Chevrole letnik 2008.....


U ja, take pa tud jaz poznam. Barabe pohlepneuser posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:09:40   
rija
ideja je dobra...in ja, zneski se kar naberejo....

sem ravno seštevala, koliko smo meli danes oblečenouser posted image  



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:12:01   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: benika
obenem pa precej s prezirom gledajo na starše kot sem npr. jaz, ki otroka oblači v Kiku, H&M, C&A.... Ampak jaz sem ponosna na to, da znam otroka obleči lepo, v dokaj kvalitetne cunje za toliko denarja kot stane samo pulover tvojega sina.

Benika... roko na srce, tudi tu ni ravno poceni....

_____________________________

So what....

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:15:15   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Kerensa kateri otrok je oblečen za 50 eurov povprečno an dan


Moj. Ker puloverja za 50€ mu ne bi niti oblekla, ker mi je prekleto škoda denarja za tako afnarijo.

HB da si lahko to privoščite, go for it. Ampak mene potem moti hvalisanje takih staršev, ki otroku vse vtaknejo v rit in ga oblačijo v draga oblačila, obenem pa precej s prezirom gledajo na starše kot sem npr. jaz, ki otroka oblači v Kiku, H&M, C&A.... Ampak jaz sem ponosna na to, da znam otroka obleči lepo, v dokaj kvalitetne cunje za toliko denarja kot stane samo pulover tvojega sina.




Benika user posted image kaj mogoče kdo napada tebe ali tvojega otroka, ali pa da mogoče preziram obleke ki jih nosijo tvoji....lej enostavno povedano me ne zanima kaj ljudje nosijo, samo da so urejeni pa čisti, .....in nič se ne hvalisam, ker z obleko se nimaš kaj hvalisat user posted image ....samo pač mogoče dam več na modo , stil, pa nima veze to je moj problem oz. naš...in za informacijo, tudi jaz kupim kaj v H&M ker je super trgovina, seveda če mi je kaj všeč...oz. kateremu članu.
pa svojemu sinu tudi nič ne vtikam v rituser posted image , ima vsak svojo izbiro kaj bo oblekel....pa tudi če bi kaj vtikala bi se z mano že katera ustanova pomenila....
Hočem pač samo reči, da otroka je nemogoče obleči za 50 eurov, če čevlji stanejo najmanj 25 eurov, najcenejši, pa je tukaj še vse ostalo, samo jakna najcenejša je takoj 30 eurov do 40....kje je še ostalo


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:19:34   
bskrle
Uf, ravno sem razmišljala, da  naše skoraj vse nosijo "second hand"
Je rekla lucija, da imamo tako kot pri Vidku (Videk in njegova srajčica)
Nadja danes ni imela niti ene svoje cunje, ok. prvorojenka ima par reči novih ... 

Za otroke, ki nosijo vse novo, je tak dan  zagotovo dobra izkušnja.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:22:29   
sanja nk.
ja moj 13 letnik si je že stare kavbojke na parih koncih strgal, pa spraskal z krtačouser posted image ...da bo bolj avtentičen..

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dan revščine
4.10.2009 22:40:20   
benika
Madonca sanja, ne se razburjat, sej sem napisala da tisto o hvalisanju staršev ne leti nate. Pa daj beri do konca, lepo prosim. In ja, se najdejo ljudje, ki ti dajo vedet, da si revež, če tvoj otrok nima jakne za 50, 60€. In to zaboli, starša in otroka.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dan revščine
5.10.2009 7:46:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Kerensa kateri otrok je oblečen za 50 eurov povprečno an dan?

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Hočem pač samo reči, da otroka je nemogoče obleči za 50 eurov.

Veliko otrok je oblečenih za cca. 50€.
In otroke je mogoče obleči ne le za cca. 50€, temveč tudi za cca. polovico manj.
Pa ne govorim o podarjenih oblekah, za katere sam nisi plačal nič ali o rabljenih oblačilih, kupljenih v second-hand trgovinah - govorim o novih oblačilih.
Hlače, majice in puloverji stanejo v Kik-u cca. 5€. Tudi kompletne trenirke (zgornji in spodnji del) so po 4,99€ (to vem zato, ker sem nedolgo nazaj sama kupila tam dve za svoja sinova). Jakne in bunde so po cca. 10€. Kompleti treh (parov) nogavic ali spodnjic so po 1€ ali 2€. In tako je otrok v novih oblačilih, ki sploh ne izgledajo slabo, prav so mu, barvno so usklajena in so poceni. Par superg pa v Spar-u stane 7,99€ - to vem zato, ker sem jih kupila sebi.
Otrok je torej oblečen in obut za cca. 40€.
In glede na to, da večina nima predsodkov pred rabljenimi oblačili (kakor vidimo, veliko otrok nosi marsikakšen kos oblačila svojega brata, sorodnika, prijatelja), je tukaj še trgovina "Šuss" v ljubljanskem BTC-ju, kjer noben kos oblačila za otroka ne stane več, kakor 4,17€, večina pa jih je celo po 1€. Že res, da so oblačila rabljena, vendar se to na veliki večini ne opazi. Ta trgovina je nakupovalni raj za Hugo Boss, Levi's in še marsikatero znamko, s katerimi se otroci (pa tudi veliko odraslih) tako radi ponašajo. In jaz brez problema priznam, da vsak mesec zelo rada kaj kupim tam - tako zase, kot tudi za otroka. Po eni strani zato, ker mi je škoda plačevati velike zneske za oblačila, ki bodo šla v mesecu ali dveh v maloro (pri otrocih, ki rastejo in/ali uničujejo), po drugi strani pa zato, ker lahko visoko-proračunske kose oblačil, ki so bili nošeni morda 3x, dobim za max. 10% cene novih (trapasto se mi namreč zdi dati 150€ za kavbojke, če jih pa dobim za cca. 10€).

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dan revščine
5.10.2009 7:53:40   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77


IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

profesorice, zmenili, da otroci 1 dan prej na petek 16. oktobra, pridejo v šolo v najslabših oblekah in obutviji, ....



in bodo obuli, namesto nike, reebok? user posted image user posted image




ja v razredu mojega sina bo nekaj takega user posted image ...
Kerensa kateri otrok je oblečen za 50 eurov povprečno an dan .....toliko ima moj vreden sam puloveruser posted image .....jaz bom dala 300..smo se že doma zmenili....drugače pa Mič škatla je ena, denar vržejo v razredu noter...



300? to je 64 % plače mojega user posted image user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dan revščine
5.10.2009 8:18:56   
uwaga
Sama ideja, da bi otroke pripravili do razmišljanja o revščini je dobra. Se pa bojim, da je vedno več staršev, ki si preprosto ne morejo privoščit, da bi v škatlo dali znesek, ki predstavlja vrednost otrokovih oblačil; pa ne glede kako nizka je.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dan revščine
5.10.2009 9:38:27   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Kerensa kateri otrok je oblečen za 50 eurov povprečno an dan?

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Hočem pač samo reči, da otroka je nemogoče obleči za 50 eurov.

Veliko otrok je oblečenih za cca. 50€.
In otroke je mogoče obleči ne le za cca. 50€, temveč tudi za cca. polovico manj.
Pa ne govorim o podarjenih oblekah, za katere sam nisi plačal nič ali o rabljenih oblačilih, kupljenih v second-hand trgovinah - govorim o novih oblačilih.
Hlače, majice in puloverji stanejo v Kik-u cca. 5€. Tudi kompletne trenirke (zgornji in spodnji del) so po 4,99€ (to vem zato, ker sem nedolgo nazaj sama kupila tam dve za svoja sinova). Jakne in bunde so po cca. 10€. Kompleti treh (parov) nogavic ali spodnjic so po 1€ ali 2€. In tako je otrok v novih oblačilih, ki sploh ne izgledajo slabo, prav so mu, barvno so usklajena in so poceni. Par superg pa v Spar-u stane 7,99€ - to vem zato, ker sem jih kupila sebi.
Otrok je torej oblečen in obut za cca. 40€.



Se strinjam. Naši imajo veliko cunc iz Kika, pa še ful fletne so, za punčke pa imajo sploh dosti izbire. Kupujem tudi v H&M-u, ampak se mi zdi, da je vedno dražji, nekaj pa tudi v C&A. Škoda mi je dati ful za cunje, ker jih itak hitro prerastejo, poflekajo, strgajo.
Je pa res, da tudi zase nikoli ne kupujem drugje, kot pa v H&M-u, Orsay-u, kavbojke vseh dolžin in jeans krila pa v Kiku. Ponavadi slednje najdem le v Avstriji, nosim pa res super.




_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dan revščine
5.10.2009 9:41:27   
noranate
Rada bi povedala le, da se da otroka lepo obleči za 50 eur. pri nas so prihodki lepi, pa zato dekletom ne kupujem dragih stvari oz. znamk. Ta denar raje porabim za izobraževanje, varčevanje za stare dni, počitnice... v petek sem bila v Mani. Kupila sem sp. del trenirke št. 16 in 5 majčk na dolg rokav za 10 let. Trgovka mi je primaknila še bon iz reklame (nek popust) in za vse sem dala 30 eur. So pa to oblačila iz prejšnje sezone, kar na njih ne piše, a ne? Hočem povedat, da je takšnih trgovin še, pa niso oblačila nič slabša, otroci pa itak hitro rastejouser posted image .
Drugače, pa je ideja vse hvale vrednauser posted image !

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dan revščine
5.10.2009 9:53:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Zanimiva ideja.
Verjetno bo tezko prinesti tako visok znesek, vsaj vecini, ker cel komplet obleke niti tako poceni, ko sestejes vse.


Iz pozicije povprecne slovenske druzine je tovrstno opozarjanje na  revscino in sparanje bolj kot ne - razmetavanje.


Na vasem mestu bi za vse pripravila enake skatle, da ne bo pregovarjanja, kod je prinesel vec in kdo manj. In denarja ne bi nesla na Karitas (ko itak ne ves, ce ga dobi tisti, ki ga potrebuje), ampak bi otroke poiskala kar na vasi soli.


Da bodo le ti otroci potem se lazje predmet zajebavanja peticnezev, ki si vse dovoli, vse upa in ki jim je, nenazadnje, merilo koliko si "in" denar in cunje, ki jih imas na sebi.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dan revščine
5.10.2009 9:58:19   
Pat74
IZVIRNO SPOROČILO: mlea
Ideja je super... namen tega je verjetno v dobrodelnosti in sočutje do revnejših.... Samo, da pa bi zbirali denar in ga odnesli na Karitas... ..Kot je že Mič napisala denar ne gre nikoli v prave roke..... V naši ulici imamo stanovalce, ki plačujejo subvencionirano najemnino, vrtec je zastonj, položnice nosijo na Karitas, a vozijo se z džipom Chevrole letnik 2008.....


Mlea ti si pa iz naše soseskeuser posted image , poleg tega imajo pa še kakšen vikend v tujini. Pa po Tedniku tud prosjačijo... sej vem, sem hudobna, a ne.user posted image

Se strinjam s predhodnicami, ki ste predlagale, da namesto na Karitas raje osebno do družine!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dan revščine
5.10.2009 18:17:52   
Anonimen
Na vasem mestu bi za vse pripravila enake skatle, da ne bo pregovarjanja, kod je prinesel vec in kdo manj. In denarja ne bi nesla na Karitas (ko itak ne ves, ce ga dobi tisti, ki ga potrebuje), ampak bi otroke poiskala kar na vasi soli.


Da bodo le ti otroci potem se lazje predmet zajebavanja peticnezev, ki si vse dovoli, vse upa in ki jim je, nenazadnje, merilo koliko si "in" denar in cunje, ki jih imas na sebi.


Ne vem, ne poznam situacije na solah.
Komentar iz mojega osebnega vidika, kjer recikliram vsako obleko, ki se jo da, ne toliko iz financnih kot iz reciklirnih vzgibov. Kako razmisljajo na povrecni ljubljanski soli pa ne vem.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?