|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darilo učiteljici??
3.6.2010 20:53:08   
špelin@
Eno vprašanje za starše in učitelje druge triade. Koliko je pri vas v navadi, da otroci zbirajo denar za darilo razredničarki?

ok, priznam, da ne bi bila skeptična, če bi šlo za učiteljico, ki bi jim resnično "dala" nekaj več. Žal je šlo izključno za opravljanje dela po liniji najmanjšega odpora, ne bom šla v detajle, ker mi zraven kri zavre - če primerjam letošnjo učiteljico z učiteljicami, ki so hčer poučevale v 3. in 4. razredu, mi je skrajno žal, da se za tiste ni zbiral denar za darilo... Ker bi si zaslužile posebno priznanje za ves trud.

Kolikor mi je hči povedala, je ideja za zbiranje denarja prišla s strani treh sošolk. Ki so imele sprva namen zbrati dobrih 80 EUR (ne vem, za kaj), potem pa so nekako "zdilali" na 2 EUR po glavi (t.j. 28 x 2 = 56). Imajo namen, da ji (citiram) "v trgovini nekaj kupijo".

Naj povem, da je nekaj otrok močno proti, samo so jih starši utišali in jim bodo pač dali denar, ker se kao spodobi. V bistvu zaradi ljubega miru.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darilo učiteljici??
3.6.2010 21:11:54   
sanasan
hm, mi smo letos za vzgojiteljici zbirali po 5eur, skupaj je prišlo cca.100eur t.j. 50 eur za eno + otroci so izdelali skupno darilce
ampak sem res dala z veseljem, dala bi tudi 5x več, ker sta vzgojiteljici res super!

v šoli so pri starejšem tudi pobirali že in sem vedno dala, edina njihova razredničarka, ki si tega po mojem ni zaslužila niti malo, je bila pa hb prej 'odstavljena' oz.na bolniški.

hm, glede na to, da jih bo večina dala, bi dala tudi jaz, razen če otrok sam ne bi želel, potem pač ne bi.

sicer pa, če bi bila z razredničarko tako nezadovoljna, bi ukrepala že prej in drugače, najprej že s pogovorom z njo!


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darilo učiteljici??
3.6.2010 21:15:52   
Anonimen
Uh ... ja zdaj se daje vedno bajna darila ... mi smo vedno dajali učiteljicam, ko smo se od njih poslavljali (konec 2. razreda, konec 4. razreda in konec 8.razreda) nekaj malo večje vrednosti (šopek + takrat so bili zelo popularne razne svilene rute pa podobne prčkarije) ... drugače smo pa zbrali skupaj za en lep šopek in to je bilo to.

Aja v vrtcu so pa konec leta mamice vzgojiteljicam prinesle kako vrečko kave, otroci pa rožico in risbico user posted image


< Sporočilo je popravil Otika -- 3.6.2010 21:16:50 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darilo učiteljici??
3.6.2010 21:17:06   
sanasan
Eno vprašanje za starše in učitelje druge triade. Koliko je pri vas v navadi, da otroci zbirajo denar za darilo razredničarki?


ja, pri našem starejšem so na obeh oš pobirali in kupovali darilca, letos v sš pa ni še nič omenil, ga moram vprašat

aja, pa še mimogrede...jaz imam odrasle učence in me vsakokrat znova izredno presenetijo...hišo imam vedno polno rožuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darilo učiteljici??
3.6.2010 21:18:42   
sanasan
Uh ... ja zdaj se daje vedno bajna darila ... mi smo vedno dajali učiteljicam, ko smo se od njih poslavljali (konec 2. razreda, konec 4. razreda in konec 8.razreda)


ja, mi se letos v vrtcu tudi poslavljamouser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darilo učiteljici??
3.6.2010 21:21:57   
špelin@
Hvala za izkušnjo in mnenje.

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan
hm, glede na to, da jih bo večina dala, bi dala tudi jaz, razen če otrok sam ne bi želel, potem pač ne bi.
Sem ji dala, ker je hči bolj občutljive sorte in nočem, da bi se sekirala. Recimo, da sem v tem smislu očitno hinavska user posted image Me peče vest, ker nisem zvesta sama sebi, ampak bom morala prebaviti...

sicer pa, če bi bila z razredničarko tako nezadovoljna, bi ukrepala že prej in drugače, najprej že s pogovorom z njo!
ok, zbrisala, kar sem najprej napisala user posted image Bi preveč skrenila s teme.

A torej darilo kar apriori pripada??


(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 6:33:19   
Anonimen
Sem vzgojiteljica in moje mnenje je takšno: daril nisem nikoli radasprejemala, ker jeto pač moja služba, sem bila pa neizmerno vesela ustne pohvale, povedane iz oči v oči.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 6:47:46   
sanasan
Sem ji dala, ker je hči bolj občutljive sorte in nočem, da bi se sekirala. Recimo, da sem v tem smislu očitno hinavska Me peče vest, ker nisem zvesta sama sebi, ampak bom morala prebaviti...


ja, jaz mislim, da bi naredila enako, zaradi hčerke. bi pa tudi mene 'dajalo', če z učiteljico nikakor ne bi bila zadovoljnauser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 6:58:53   
sanasan
A torej darilo kar apriori pripada??


ne, jaz mislim, da sploh ne. ga pa jaz dam z veseljem, ko sem z nekom oz. z njegovim delom zelo zadovoljna oz.če to želi otrok sam.
npr.lani je sin želel sam od sebe (to je bilo edinkrat) podariti nekaj enemu izmed učiteljev s katerim sta se dobro razumela (ta učitelj je učil tudi mene, pa se mi nikoli ni zdel nič posebnega, onadva sta se pa zelo ujelauser posted image )
je pa res, da sem tip človeka, ki rad podarja darila - raje, kot prejemauser posted image . npr.z vsemi vzgojiteljicami sem bila tako zelo zadovoljna, ker se mi zdi, da so za malo še bolje poskrbele kot jazuser posted image ...čisto vedno sem šla z lahkim srcem v službo, ker sem vedela, da je zanjo več kot dobro poskrbljeno. sploh včasih, ko poslušam ali berem drugačna mnenja o vzgojiteljicah, sem vsem 'našim' še tisočkrat bolj hvaležna za vseuser posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 8:26:55   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Sem ji dala, ker je hči bolj občutljive sorte in nočem, da bi se sekirala. Recimo, da sem v tem smislu očitno hinavska Me peče vest, ker nisem zvesta sama sebi, ampak bom morala prebaviti...


ja, jaz mislim, da bi naredila enako, zaradi hčerke. bi pa tudi mene 'dajalo', če z učiteljico nikakor ne bi bila zadovoljnauser posted image

Vidim, da me razumeš, hvala user posted image

Saj z učiteljico sem vse stvari že sproti osebno reševala, niti ni bilo kakšnih pretresov, samo malenkosti, ki se naberejo. Pa na srečo je moja punca zelo pridna in nikoli ni imela težav.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 8:30:56   
špelin@
Punce, jaz strašno rada na glas pohvalim človeka, če si to zasluži. In komaj čakam, da grem danes po srednjo hči v vrtec - drug teden ne bo hodila, potem bo pa na počitnicah čez poletje in se vrne v vrtec šele septembra. Bom z velikim veseljem in iskreno vzgojiteljicama povedala, kako zelo cenim njuno delo in koliko mi pomeni ves njun trud. Pa tudi darilce bo dano iz vsega srca user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 9:44:15   
mala maja
sem samo preletela in moje mnenje je da so otroci začeli preveč koplicirat s tem. Ok da se recimo malo večje darilo učiteljici na koncu osnovne šole, ampak vsako leto pa....

Naš je včerej prišel da so se odločili sošolci da bodo 10€ od enega pobiral. 23 jih je, torej 230€. 100€ bodo dali za piknik, 30 € za majice, 100€ pa gre učiteljici za darilo. S tem da sta dve sošolki odločili da imata že rezevriran svarovski verižico in kristalčekuser posted image user posted image
Baje se je upralo pol razreda ampak je prevladala moč sošolk. Aja gre se pa za 7 razred, da en bo katera mislna za konec šoleuser posted image

Da pa en govorim kako se buckajo med samo zaradi denaja. Kolk ga kdo ma, pa kakšen mobitel...itd......groza.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Darilo učiteljici??
4.6.2010 9:45:21   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Uh ... ja zdaj se daje vedno bajna darila ... mi smo vedno dajali učiteljicam, ko smo se od njih poslavljali (konec 2. razreda, konec 4. razreda in konec 8.razreda) nekaj malo večje vrednosti (šopek + takrat so bili zelo popularne razne svilene rute pa podobne prčkarije) ... drugače smo pa zbrali skupaj za en lep šopek in to je bilo to.

Aja v vrtcu so pa konec leta mamice vzgojiteljicam prinesle kako vrečko kave, otroci pa rožico in risbico user posted image



no pri nas enakouser posted image , zdej gre pa v višave...nek se vidi razkošuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Darilo učiteljici??
5.6.2010 22:05:40   
Zmajcica
Moja mama je učiteljica v osnovni šoli in pravi, da so darila pri njih že leta prepovedana in to učenci vedo. Letos so jo učenci prosili, če ji lahko podarijo nekaj takšnega, kar bodo sami izdelali.  Je rekla, da lahko, samo, da ne smejo za material nameniti veliko denarja.
Darila so vedno dvoumna stvar - vsi učenci pač ne marajo svojega razrednika, pa tudi dandanes vsi starši ne morejo financirati vseh stvari, ki bi jih otrok želel.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Darilo učiteljici??
26.6.2010 11:19:23   
ŠpelaP
Moje mnenje glede daril učiteljicam je tudi tako, da mislim, da se včasih še prav pretirava. Po mojem je najlepše darilo, ki ga učenci sami izdelajo.
Naši "devetošolki" so učenci letos izdelali album, vanj dali fotografije od vsakega posameznika in pod vsako fotografijo osebno misel, po čem se bodo učiteljice spominjali. Bila je ful vesela in ganjena, bolj, kot da bi dobila kako ful drago darilo.

Jaz sem letos od svojih osmošolcev (bila sem jim dve leti razrednik) dobila eno orhidejo, vizitko in pesem, ki so jo učenci sami napisali. In verza v vizitki ter tiste pesmi sem bila najbolj vesela, ker vem, da sta bila iskrena.

Mi smo darila za vzgojiteljici od tamale in za učiteljici od tavečjega naredili sami - mož je izdelal posodice iz lesa (se ljubiteljsko ukvarja z tem), vanje smo dali razne čoko bombone, jaz sem pa izdelala vizitke, na katerih so bile fotografije s spomini na to šolsko leto (pri tavečjem 1. in predzadnji dan- z razredne prireditve, pri tamali končni izlet - cela skupina in obe vzgojiteljici).

Jaz pravim, če se že kaj da, potem je bolje malo in tisto iz srca. Če v srcu ni tiste "iskrice", potem je bolje nič dati, kot dati, ne vem kaj, pa za hrbtom obrekovati!

(odgovor članu Zmajcica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?