|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
5.1.2008 15:21:28   
riders
Moja hči čez 5 dni praznuje 13.rojstni dan. Kot alternativo vsem darilom, ki ji jih prinesejo prijateljice in prijatelji (in so večinoma neuporabna), sem ji predlagala, naj jim letos reče, da naj ji prinesejo hrano, odeje ali kaj drugega, kar bi prišlo prav živalim v zavetišču.

To vam pišem kot idejo, ki  se lahko uporabi za različna praznovanja, kjer povabljenci ne vejo, kaj bi prinesli slavljencu.

Hkrati pa prosim tebe, Shania, da mi poveš, kaj je še potrebno v zavetiščih, da dodamo na spisek?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
5.1.2008 15:39:35   
polona2
Se še jaz oglašam na to temo.  Ideja se mi zdi enkratna, pohvale vredna. V zavetiščih jim sedaj npr. primanjkuje odej in rjuh.
Pri hrani je bolje vprašati v zavetišču, katero jemljejo, ker mislim, da določene hrane ne sprejemajo.
Mogoče bi otroci lahko poskrbeli za mačje in pasje priboljške in pa kakšne igračke...To je vedno dobrodošlo.
Ali pa skupaj donirajo za eno mačje drevo-praskalo?

(odgovor članu riders)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
5.1.2008 17:03:17   
podnajemnica7
Pomaga se lahko tudi zavetišču Gmajniceuser posted image

  • z denarnimi prispevki
Transakcijski račun zavetišča za zapuščene živali Ljubljana:
01261-6030380391
sklic: 00365

Posameznikom in podjetjem, ki so do sedaj darovali denarne prispevke za Zavetišče Ljubljana se najlepše zahvaljujemo.
Lahko nam prinesete odeje, povodce, ovratnice, hrano, igrače, vendar po predhodnem dogovoru z osebjem v zavetišču
  • z donacijo preko dohodnine
Davčna številka Zavetišča za zapuščene živali: 44188960

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
5.1.2008 20:27:49   
Shania
O riders, to je pa res, res lepo prebrat! user posted image

Kot je že napisano, se v zavetiščih vedn potrebuje oddeje, deke, rjuhe ... sredstva proti notranjim in zunanjim zajedalcem, igrače, hrano (če že, potem je res zaželjeno, da kvalitetno, ne raznih Mercatorjevih), včasih je bolje, kot samo hrano donirati denar, ker zavetišče kupi točno tisto, kar potrebuje.

Praskalnik je super ideja, ki jo je napisala polona ... morda zberejo denar, za sterilizacijo mucke ali kužka? Idej je mnogo ;)

Pomaga se lahko vsem zavetiščem, predhodnica je napisala podatke za Gmajnice, jaz bom pa za Horjul, velja? Pa sporoči, kako ste se odločili user posted image

KAKO LAHKO POMAGAM?


* FINANČNE DONACIJE (OSEBNO ALI NA RAČUN)

* DONACIJE V MATERIALU (HRANA, OPREMA, POSODE, PRIPOMOČKI ZA OSEBNO NEGO, LEŽIŠČA.....)

* POVEJ NAPREJ (pomagate nam lahko tudi s tem, da povestu še komu za nas in brezdomčke, ki iščejo nove, ljubeče domove)

* NATISNITE PLAKATE in LETAKE ter jih obesite po svoji okolici, razdelite med znance in prijatelje...
- Iščejo nov dom (plakat A4)
- Letak (A4, trojni za razrez)

* SODELUJETE NA DOBRODELNIH LICITACIJAH

* POSVOJITVE NA DALJAVO
Ste ljubitelj živali, pa vam način življenja, zdravje ali bivalni pogoji ne dopuščajo, da bi kakemu brezdomčku ponudili svoj dom? Nič hudega, vseeno je kar nekaj načinov, kako jim lahko pomagate. Eden od njih je "posvojitev na daljavo", kjer lahko pomagate pasjemu ali mačjemu brezdomčku, ki je v zavetišču več kot 30 dni in teh ni malo. Vaša pomoč je lahko v obliki finančnega prispevka, v pokritju veterinarskih storitev, v nakupu hrane, opreme... Če se odločite za kaj takega, predlagamo, da najprej preberete vse o posvojitvi na daljavo in se seznanite s pravili, ki pri takšni vrsti posvojitev veljajo, potem iz seznama živali za posvojitev na daljavo izberete svojo in izpolnite elektronsko pogodbo za posvojitev na daljavo


KONTAKTNI PODATKI

ZAVETIŠČE HORJUL Polona Samec s.p.
Smrečje 55, 1354 HORJUL
trr: NLB SI56 0202 7025 4948 113

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu podnajemnica7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
5.1.2008 21:38:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: riders

Moja hči čez 5 dni praznuje 13.rojstni dan. Kot alternativo vsem darilom, ki ji jih prinesejo prijateljice in prijatelji (in so večinoma neuporabna), sem ji predlagala, naj jim letos reče, da naj ji prinesejo hrano, odeje ali kaj drugega, kar bi prišlo prav živalim v zavetišču.



je upoštevala tvoj predlog?

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
5.1.2008 22:41:25   
polona2
Npr. Stronghold-sredstvo proti parazitom stane 10 evrov, to je čisto spremenljiv znesek. Prodajajo ga pri vsakem veterinarju, veselo pa ga bo čisto vsako zavetišče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
6.1.2008 14:08:34   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: riders

Moja hči čez 5 dni praznuje 13.rojstni dan. Kot alternativo vsem darilom, ki ji jih prinesejo prijateljice in prijatelji (in so večinoma neuporabna), sem ji predlagala, naj jim letos reče, da naj ji prinesejo hrano, odeje ali kaj drugega, kar bi prišlo prav živalim v zavetišču.


je upoštevala tvoj predlog?



Še razmišlja - mene zelo zanima, glede na to, da je velika ljubiteljica živali, če bo premagala svojo željo po darilih v ta namen.

Definitvno pa, tudi če ideja ne bo uspela (mogoče je to kar velik pritisk za otroka, vsaj tako mi pravi moja mama), pa bo naša družina donirala zavetišču najmanj toliko kot bi prinesli otroci. Nisem pa za zbiranje denarja, ker vedno obstaja dvom, kam bo ta denar šel (dvom pri starših povabljenih otrok).

Glede zavetišča pa se moramo še odločiti, bližje so nam sicer Gmajnice, potrebujeta pa obe enako, verjetno.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
11.1.2008 20:58:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: riders

(mogoče je to kar velik pritisk za otroka, vsaj tako mi pravi moja mama),



Tudi jaz sem na to pomislila. Če se postavim v otrokovo kožo (upoštevajoč, da so otroci še nezrela bitja) pomojem ne razumejo ravno najbolje kaj pomeni donirati in se zaradi tega odpovedati (vsem) SVOJIM darilom. Mislim, da v tem ne bi občutila enakega zadovoljstva, kot če bi bila deležna lastne obdaritve...pomojem no...Ne rečem, če bi otrok sam predlagal tako možnost..tako pa se tudi meni zdi precej vsiljeno.

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
13.1.2008 14:04:24   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: riders

(mogoče je to kar velik pritisk za otroka, vsaj tako mi pravi moja mama),



Tudi jaz sem na to pomislila. Če se postavim v otrokovo kožo (upoštevajoč, da so otroci še nezrela bitja) pomojem ne razumejo ravno najbolje kaj pomeni donirati in se zaradi tega odpovedati (vsem) SVOJIM darilom. Mislim, da v tem ne bi občutila enakega zadovoljstva, kot če bi bila deležna lastne obdaritve...pomojem no...Ne rečem, če bi otrok sam predlagal tako možnost..tako pa se tudi meni zdi precej vsiljeno.



Jaz sem ji pač predlagala, glede na to, da se ji potem podarjene stvari valjajo še tri leta po sobi. Je res vsega preveč in ona to ve. Stara je 13 let, meni se to ne zdi več tak otrok, je že skoraj mlada dama in zna uporabljat svojo glavo.

Drugače pa z veseljem sporočam, da se je doma nabrala že gora hrane za pse in mačke. Eno praznovanje ima še v soboto, potem pa se odločimo, kam bomo peljali vse to. Poskušali bomo nabrati še nekaj dek in kakšne igrače.

V vsakem doniranju se skriva kanček egoizma - ko nekaj podarimo in vemo, da bo obdarovanec vesel, nas to navda z radostjo, ki prija naši duši. Zato se ne bojim (več), da bi si moja hči mislila, da je bila za kaj prikrajšana. Mislim, da se bo tega rojstnega dneva spominjala še dolgo, morda si ga bo celo najbolj zapomnila od vseh.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
14.1.2008 19:41:50   
Anonimen
Aja, jz sem mislila, da je MNOGO mlajša user posted image . Ja, pri 13-ih se pa da otroku že kaj dopovedat user posted image

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
15.1.2008 13:37:59   
riders
Si najbrž spregledala - v prvem postu sem napisala, kateri rojstni dan praznuje.

Mi je takoj lažje, ker me ne obsojaš user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
15.1.2008 13:43:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: riders
Jaz sem ji pač predlagala, glede na to, da se ji potem podarjene stvari valjajo še tri leta po sobi. Je res vsega preveč in ona to ve. Stara je 13 let, meni se to ne zdi več tak otrok, je že skoraj mlada dama in zna uporabljat svojo glavo.

Drugače pa z veseljem sporočam, da se je doma nabrala že gora hrane za pse in mačke. Eno praznovanje ima še v soboto, potem pa se odločimo, kam bomo peljali vse to. Poskušali bomo nabrati še nekaj dek in kakšne igrače.

V vsakem doniranju se skriva kanček egoizma - ko nekaj podarimo in vemo, da bo obdarovanec vesel, nas to navda z radostjo, ki prija naši duši. Zato se ne bojim (več), da bi si moja hči mislila, da je bila za kaj prikrajšana. Mislim, da se bo tega rojstnega dneva spominjala še dolgo, morda si ga bo celo najbolj zapomnila od vseh.


Vau, bravo riders, tole je bilo pa veliko dejanje. Pa super za vzgojo otrok. Res enkratna zamisel. Upam,d a si jo bom zapomnila za takrat, ko bo moj otrok že malo starejši. Kapo dol.

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
15.1.2008 14:07:03   
Markova
Enkratna ideja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:36:07   
riders
Kratko poročilo o moji "briljantni" ideji ali z drugim imenom "kako uničiti vero v dobrodelnost":

Hrano smo s hčerko danes odnesli v Zavetišče Horjul. Rezultat: strto srce moje hčere user posted image . Žal s strani zavetišča hrana ni zaželjena, iz razlogov, ki so mi sicer zelo razumljivi, vendar mi je bilo zelo hudo gledati mojo hči vso pot nazaj domov, kako komaj zadržuje solze. V zavetišču smo se zadržali manj kot 10 minut in z velikim občutkom, da vdiramo v prostor, kamor ne bi smeli.

Kljub vsemu pa moram reči, da je v zavetišču zelo lepo poskrbljeno za živali.

Drugo leto bodo pri nas za rojstni dan spet navadna darila...in ja, tega rojstnega dneva se bomo še dolgo spominjali, žal pa drugače, kot smo mislili...

(odgovor članu Markova)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:39:59   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: riders

Kratko poročilo o moji "briljantni" ideji ali z drugim imenom "kako uničiti vero v dobrodelnost":

Hrano smo s hčerko danes odnesli v Zavetišče Horjul. Rezultat: strto srce moje hčere user posted image . Žal s strani zavetišča hrana ni zaželjena, iz razlogov, ki so mi sicer zelo razumljivi, vendar mi je bilo zelo hudo gledati mojo hči vso pot nazaj domov, kako komaj zadržuje solze. V zavetišču smo se zadržali manj kot 10 minut in z velikim občutkom, da vdiramo v prostor, kamor ne bi smeli.

Kljub vsemu pa moram reči, da je v zavetišču zelo lepo poskrbljeno za živali.

Drugo leto bodo pri nas za rojstni dan spet navadna darila...in ja, tega rojstnega dneva se bomo še dolgo spominjali, žal pa drugače, kot smo mislili...


ojoj...

kaj naj rečem? zavrnitev....
ali lahko navedeš razloge, zakaj so vas zavrnili? prosim....
tole je pa bilo sedaj takšen šok, da še vseeno gledam samo v ekran in niti ne morem povedat, kaj mislim....

(odgovor članu riders)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:42:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: riders

Kratko poročilo o moji "briljantni" ideji ali z drugim imenom "kako uničiti vero v dobrodelnost":

Hrano smo s hčerko danes odnesli v Zavetišče Horjul. Rezultat: strto srce moje hčere user posted image . Žal s strani zavetišča hrana ni zaželjena, iz razlogov, ki so mi sicer zelo razumljivi, vendar mi je bilo zelo hudo gledati mojo hči vso pot nazaj domov, kako komaj zadržuje solze. V zavetišču smo se zadržali manj kot 10 minut in z velikim občutkom, da vdiramo v prostor, kamor ne bi smeli.

Kljub vsemu pa moram reči, da je v zavetišču zelo lepo poskrbljeno za živali.

Drugo leto bodo pri nas za rojstni dan spet navadna darila...in ja, tega rojstnega dneva se bomo še dolgo spominjali, žal pa drugače, kot smo mislili...


No, pa naj se še kdo oglasi, kako jim je hudo v zavetišču, ker ni financ pa hrane.user posted image  
Vsa čast tvoji hčerki, ker ima tak čut do pomoči, čprav so jo gladko malo zavrnili. Ni vse zlato kar se sveti.user posted image  Ne morem verjeti, pa tako tukaj pišejo, kako je vsa hrana dobrodošla za uboge živali..bo že res. Dokaz več. poden od podna.

Upam, da si hčerka iz te čustvene stiske in razočaranosti kmalu opomogla.user posted image

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:43:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: riders

Kratko poročilo o moji "briljantni" ideji ali z drugim imenom "kako uničiti vero v dobrodelnost":

Hrano smo s hčerko danes odnesli v Zavetišče Horjul. Rezultat: strto srce moje hčere user posted image . Žal s strani zavetišča hrana ni zaželjena, iz razlogov, ki so mi sicer zelo razumljivi, vendar mi je bilo zelo hudo gledati mojo hči vso pot nazaj domov, kako komaj zadržuje solze. V zavetišču smo se zadržali manj kot 10 minut in z velikim občutkom, da vdiramo v prostor, kamor ne bi smeli.

Kljub vsemu pa moram reči, da je v zavetišču zelo lepo poskrbljeno za živali.

Drugo leto bodo pri nas za rojstni dan spet navadna darila...in ja, tega rojstnega dneva se bomo še dolgo spominjali, žal pa drugače, kot smo mislili...


ojoj...

kaj naj rečem? zavrnitev....
ali lahko navedeš razloge, zakaj so vas zavrnili? prosim....
tole je pa bilo sedaj takšen šok, da še vseeno gledam samo v ekran in niti ne morem povedat, kaj mislim....



Sem kar na istem. Kar ne dojamem tega. Res ne!!!!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:50:58   
Strawberrie Cherrie
Kakorkoli že....samo nekaj bom rekla, da je res podlo, sploh do otroka, ki je želel pomagat in se je na takšen način odpovedal svojim darilom. v bistvu kakršnekoli razlage, zakaj zavetišče ni potrebovalo TE hrane, sploh niso na mestu.

drugače ti pa predlagam, da hrano odpeljete v drugo zavetišče, predhodno kontaktirajte, da ne bo zopet kaj narobe, pa jim povejte, da želite, da bi se mala tudi malo približala živalim, da bo videla, kakšno dobro nesebično stvar je naredila. res kontaktirajte drugam, ker jaz sem malo pred novim letom nesla paketek k nam v zavetišče (konzerve Mercatorjeve, en kup pribolškov iz Hofra), pa so VSE z VESELJEM vzeli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:53:29   
Anonimen
Pa ste poklicali prej polono kaj rabijo? Ker ona pač živali hrani samo z določeno znamko hrane in meni osebno je logično da ni vzela raznih whiskasov, pedigrejev ipd..
Pač želi za živali najboljše. Ima tudi veliko živali s specifičnimi problemi, ki potrebujejo posebno hrano.
Če bi poklicali in se napovedali sem sigurna da bi vam to povedala.
Če pa ste prišli nenapovedano, s hrano s katero ona nima kaj počet pa razumem da ni bila najbolj navdušena.

Drugače pa v gmajnicah v lj. vzamejo vsako hrano, vsaj po mojih izkušnjah. Ni pa zaželjeno da se dolgo tam zadržuješ in božaš živalce, ker se jih samo vznemirja. Lahko pa pelješ psa na sprehod.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:58:57   
Anonimen
S_C to so večja zavetišča, ki živali futrajo s vsem kar majo. Polona jih pač ne. Tako kot jih ne evtanizira ko ji ne dajo več denarja za žival. Tako kot ne evtanizira muc brez tačk, zelo bolnih živali, kužkov brez gobčka....
Tako kot ne oddaja muc za zunaj, kar enim ljudem. Tako kot preverja kako je z njenimi živalcami tudi čez par let ko jih že odda.....
Če bi se seznanili kako ona dela, bi vam bilo to jasno.
Saj če so to zavržene živali še ne pomeni da jih sedaj lahko futra s nekakovostno hrano, si tudi one zaslužijo dobro hrano in lepše življenje.

In ja razumem da je bil otrok razočaran. Samo za to se pa prej pozanima preden se nekaj naredi.

No jaz osebno itak nikol nebi nesla raznih merkatorjevih konzerv, ker če niso dobre za moje živali tud za zavetiške niso. Tako kot nebi nesla neko zanič čokolado sosedovemu otroku svojemu pa kinder dajala.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 16:59:38   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pa ste poklicali prej polono kaj rabijo? Ker ona pač živali hrani samo z določeno znamko hrane in meni osebno je logično da ni vzela raznih whiskasov, pedigrejev ipd..
Pač želi za živali najboljše. Ima tudi veliko živali s specifičnimi problemi, ki potrebujejo posebno hrano.
Če bi poklicali in se napovedali sem sigurna da bi vam to povedala.
Če pa ste prišli nenapovedano, s hrano s katero ona nima kaj počet pa razumem da ni bila najbolj navdušena.

Drugače pa v gmajnicah v lj. vzamejo vsako hrano, vsaj po mojih izkušnjah. Ni pa zaželjeno da se dolgo tam zadržuješ in božaš živalce, ker se jih samo vznemirja. Lahko pa pelješ psa na sprehod.



navdušena gor ali dol, gre se za pomoč živalim in sestradane mucke in kužki so še kako prekleto hvaležne za konzervo hrane, pa ali je to Eucanubina ali pa iz Mercatorja....


brezveze....sem globoko razočarana in mi je zelo hudo, pa sploh osebno nisem vpletena v to. raje sploh ne pomislim, kako je deklici.
riders, ti pa kontaktiraj drugo zavetišče....škoda hrane, katere bodo nekateri zelo veseli, pa še marsikati pasji in mačji trebušček bodo napolnile...


je res da tale hrana dolgoročno ni priporočljiva,ampak za prvo silo bi bila, tako ali drugače.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 17:01:00   
riders
Ne, ne, hrano so vzeli...vendar po telefonskem prepričevanju, ker sem prosila, da jo vzamejo in tudi povedala, s kakšnim namenom je bila zbrana.

Saj razumem, gospa mi je razložila, da so živali s ceste velikokrat s slabim črevesjem in imajo potem več stroškov z zdravili, če jim dajejo neprimerno hrano. Ampak nekaj živali je gotovo že precej časa pri njih in so zdrave, tukaj nisem videla razloga, da oni ne bi smeli jesti hrane, ki bi jo prinesla. Zato sem jo prosila, če pač vzamejo hrano in jo dajo posvojiteljem psov in mačk, ker take količine hrane zdaj nimam kam dati.

No, danes smo se ustavili še v eni trgovini, kjer je hči na vsak način hotela za svojo žepnino kupiti še igračke za kužke in mucke. Žal gospa v zavetišču ni niti pogledala vreč, niti ji ni namenila prijazne besede...

Kaj naj rečem - razočarani smo na celi črti, čeprav jo po svoje tudi razumem...saj se razdaja za te živali, in kot mi je rekla: najprej so živali, ljudje pridejo na vrsto kasneje.

Naj poudarim še enkrat: jo razumem in je nikakor ne obsojam, saj nas vendarle ni prosila za ta prispevek...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 17:03:30   
Anonimen
navdušena gor ali dol, gre se za pomoč živalim in sestradane mucke in kužki so še kako prekleto hvaležne za konzervo hrane, pa ali je to Eucanubina ali pa iz Mercatorja....


Pri njej mucki in kužki niso sestradani. Živijo tako kot njeni, nič drugače. In ne ne vem zakaj bi mogla bit z vsem zadovoljna. Če jih pač hrani samo z določeno hrano, bi jih ta samo zmedla in bi imela same probleme potem z njimi. Mislim da ima celo na internetni strani napisano kaj sprejema. In ne, ne narediš nič dobrega če nekomu ki je lačen, daš deko. Zato se pa prej pokliče in pozanima kaj rabijo in potem tisto nese.
Mišljenje da bi pa taki zavrženčki mogli bit hvaležni za vsako drobtinico je pa grdo, zelo grdo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 17:06:36   
riders
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In ja razumem da je bil otrok razočaran. Samo za to se pa prej pozanima preden se nekaj naredi.



Ja, vsaka šola nekaj stane.

Drugače pa še enkrat: gospa je z vsem srcem pri stvari in jo občudujem, kolikor sem pač govorila z njo.

Drugo rundo hrane bomo nesli v Gmajnice, tam imajo tudi sprehajanje psov, upam, da bo hčerka hotela iti, ker je precej žalostna.

Še to: otrokom nismo mogli naročiti - pejte v to in to trgovino in kupite hrano te in te znamke...mislim, da je to razumljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Darilo za rojstni dan - pomoč zavetišču
19.1.2008 17:07:28   
Strawberrie Cherrie
karin, verjetno nisi dojela mojega bistva, jaz pa tvojega sem. vem, da tale hrana dolgoročno ni dobra za pse, ampak so res redki, ki se spomnijo sploh nest v zavetišče karkoli in mene nihče ne bo grajal, če sem nesla en kup mercatorjevih konzerv za pse in mačke v zavetišče, kljub temu, da moj pes tega ne je, ker mu jih ne dajem(no, se zgodi tudi to, da je kakšna nedelje, pa da dobi tudi to konzervo, pa je njegovo stanje še vedno vrhunsko). pač vsako leto določeno količino denarja namenim za to naše zavetišče in letos sem se pač odločila, da bom donirala hrano in za ta denar sem dobila precej več konzerv,kosti, priboljškov in igračk, kot pa da bi to vse kupovala pri nas v specializirani trgovini za živali.

ampak to ni point. tisti, ki so hoteli dojet, da se je OTROK odpovedal darilom v korist lačnim živaLIM V zavetiščih, je itak dojel.in ko boš imela otroka, se spomni, kako mu ne bi privoščila takšnega grenkega občutka v prsih ob takšni zvarnitvi, kot jo je doživela ridersina hčerka.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?