|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delitev stroskov/problem
1.12.2015 22:06:18   
gizdova
Zdravo,rabim Vase mnenje,nasvet

Torej ze moj naslov nekaj pove,s partnerjem Imam vsak mesec Problem glede delitve stroskov,
Jaz Imam placo priblizno 700 do 900 eur,odvisno od ur dela.On ima 1400.
Ven izplacilo dobi 1.060 eur,ker je bil dolzen so se mu usedliu na placo.
Stroskov pa imamo takole,760 eur stanovanjski stroski z najemnino,vsteta elekt.gretje itd,mesecne karte za oba 62 eur,tel.si kar kupiva kartce za dopolnitev rac,
mesecno priblizno jaz 10 eur,on 20 eur.kje je se hrana,oblacila,imava enega otroka,ki je predsolski,trenutno ne hdi v vrtec.
Ko pa je mali hodil v vrtec Sem imela trajnik za vrtec 145 eur ,upc 20 eur.
Kreg iz meseca v mesec.vcasih mi da 700 eur,parkrat za poredoma po 400 eur,ostalo moram jaz poskrbet.Za hrano porabinmo do 500 eur.

Kako naj najbolj posteno razdeliva stroske,hrano in vse ostalo.On gleda ,da mu ostane cim vec,za lustno,prisparava nic,ker najin dogovor in zaupanje ne stima.On ima v pogled moj bancni izpisek,jaz njegovega ne vidim.

user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delitev stroskov/problem
1.12.2015 23:33:08   
Daise
Ojla!

Midva imava sicer manj obveznosti kot vidva, ampak sva nekako postudirala sistem ki kar super stima. Na vse poloznice pocakava do 18. in potem znesek dava na pol in je. Res je da si mobi in zavarovanja placujeva vsak zase. Kar se tice trgovine pa... prva dva tedna v mesecu mam jaz na cez, druge dva on (zadnje dni pa "pospravljava" hladilnik). Sva pa pred casom tud porabila bajne zneske v trgovini, zdaj pa vsak teden nardiva spisek kaj bova jedla, pa se tega drziva, in prsparava vsaj pol. Meni je lazje ker vem kaj skuhat, pa se v trgovini ne kupujeva nepotrebnih stvari ki jih ne pojeva.
Res je da se nimava otrok, ter stanovanje za katerega nama ni treba placevat najemnine.
Upam da ti najin nacin kaj pomaga :)

(odgovor članu gizdova)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delitev stroskov/problem
4.12.2015 13:09:05   
Tejči
Jaz pa ne razumem kako si lahko stroške delite, če ste družina, še bolj pa mi ni jasno kako se lahko okrog tega prepirate?? Midva oba plačujeva vse, enkrat eden, drugič drugi, tisti, ki ima čas, ko nekomu zmanjka, plača drugi itd. Oba sva pooblaščena na obeh računih, to je NAJIN denar! Ni tu moje, tvoje, ampak naše! In samo tako lahko po moje družina funkcionira!

(odgovor članu Daise)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delitev stroskov/problem
5.12.2015 18:00:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: gizdova

Zdravo,rabim Vase mnenje,nasvet

Torej ze moj naslov nekaj pove,s partnerjem Imam vsak mesec Problem glede delitve stroskov,
Jaz Imam placo priblizno 700 do 900 eur,odvisno od ur dela.On ima 1400.
Ven izplacilo dobi 1.060 eur,ker je bil dolzen so se mu usedliu na placo.
Stroskov pa imamo takole,760 eur stanovanjski stroski z najemnino,vsteta elekt.gretje itd,mesecne karte za oba 62 eur,tel.si kar kupiva kartce za dopolnitev rac,
mesecno priblizno jaz 10 eur,on 20 eur.kje je se hrana,oblacila,imava enega otroka,ki je predsolski,trenutno ne hdi v vrtec.
Ko pa je mali hodil v vrtec Sem imela trajnik za vrtec 145 eur ,upc 20 eur.
Kreg iz meseca v mesec.vcasih mi da 700 eur,parkrat za poredoma po 400 eur,ostalo moram jaz poskrbet.Za hrano porabinmo do 500 eur.

Kako naj najbolj posteno razdeliva stroske,hrano in vse ostalo.On gleda ,da mu ostane cim vec,za lustno,prisparava nic,ker najin dogovor in zaupanje ne stima.On ima v pogled moj bancni izpisek,jaz njegovega ne vidim.

user posted image




Pravično je stvar dogovora med partnerjema......še posebno tam, kjer dohodki niso enaki pri obeh partnerjejih......v enih partnerskih razmerjih je tako, da se vse deli na pol......v drugih je tako, da stroške stanovanja plača eden, ostalo drugi.....v tretjih je spet tako, da plača tisti, ki ima denar.....v nekaterih je celo tako, da vse plača eden......

Univerzalne in pravične delitve ni.......vse je stvar dogovora med partnerjema.......

Če ima on vpogled v tvoj izpisek, ti pa v njegovega ne, to recimo, vsaj zame, ni pravično......če že imata vpoglede imejta vpoglede oba......če pa ne, pa naj jih nima nobeden......

(odgovor članu gizdova)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delitev stroskov/problem
5.12.2015 18:04:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Jaz pa ne razumem kako si lahko stroške delite, če ste družina, še bolj pa mi ni jasno kako se lahko okrog tega prepirate?? Midva oba plačujeva vse, enkrat eden, drugič drugi, tisti, ki ima čas, ko nekomu zmanjka, plača drugi itd. Oba sva pooblaščena na obeh računih, to je NAJIN denar! Ni tu moje, tvoje, ampak naše! In samo tako lahko po moje družina funkcionira!


meni osebno so recimo ti vpogledi in pooblastila v partnerjev račun brezvezni.......ker zveza mora temeljiti tudi na zaupanju in partner mora zaupati svojemu partnerju tudi glede denarja.....vsega pač v partnerstvu tudi ni treba tako "velikodušno" delitiuser posted image ......

tudi tako družina funkcionira, da zaupaš partnerju......nekaj "samo svojega" oz. nekaj intime pa v partnerstvu tudi vsak posameznik mora imeti......ni vse najino, nekaj je vseeno lahko tudi samo njegovo in nekaj samo mojeuser posted image .......

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delitev stroskov/problem
5.12.2015 18:13:40   
Tejči

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Jaz pa ne razumem kako si lahko stroške delite, če ste družina, še bolj pa mi ni jasno kako se lahko okrog tega prepirate?? Midva oba plačujeva vse, enkrat eden, drugič drugi, tisti, ki ima čas, ko nekomu zmanjka, plača drugi itd. Oba sva pooblaščena na obeh računih, to je NAJIN denar! Ni tu moje, tvoje, ampak naše! In samo tako lahko po moje družina funkcionira!


meni osebno so recimo ti vpogledi in pooblastila v partnerjev račun brezvezni.......ker zveza mora temeljiti tudi na zaupanju in partner mora zaupati svojemu partnerju tudi glede denarja.....vsega pač v partnerstvu tudi ni treba tako "velikodušno" delitiuser posted image ......

tudi tako družina funkcionira, da zaupaš partnerju......nekaj "samo svojega" oz. nekaj intime pa v partnerstvu tudi vsak posameznik mora imeti......ni vse najino, nekaj je vseeno lahko tudi samo njegovo in nekaj samo mojeuser posted image .......



Sploh ni bilo tako mišljeno, da bi kateri komu preverjal račun, temveč, da ko jaz na računu nimam več denarja, plačam z njegovo kartico, kjer še je denar in ga ne rabim pred tem spraševati in prositi za denar - in seveda obratno! In ravno to je zaupanje - oba si zaupava, da ne bova denarja trošila za brezvezne stvari, temveč za to kar družina potrebuje! Če si kdor kaj zaželi, pa si tudi privošči, tako da imava oba dovolj intime tudi na tem področju ;-) In še nikoli se nisva prepirala okrog denarja...mislim, da to pove dovolj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delitev stroskov/problem
5.12.2015 21:18:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Sploh ni bilo tako mišljeno, da bi kateri komu preverjal račun, temveč, da ko jaz na računu nimam več denarja, plačam z njegovo kartico, kjer še je denar in ga ne rabim pred tem spraševati in prositi za denar - in seveda obratno! In ravno to je zaupanje - oba si zaupava, da ne bova denarja trošila za brezvezne stvari, temveč za to kar družina potrebuje! Če si kdor kaj zaželi, pa si tudi privošči, tako da imava oba dovolj intime tudi na tem področju ;-) In še nikoli se nisva prepirala okrog denarja...mislim, da to pove dovolj.



Seveda ne......ker je na tvojem in njegovem računu dovolj za vajine potrebe (oz. za potrebe vajine družine)......če bi on ostal brez službe in ko na tvojem računu več ne bi bilo denarja, ker tako brezglavo trošiš, da sprazniš svoj račun in se potem vržeš na njegovegauser posted image pa bi se tudi začela prepirati, ker bi bil fond prazen......tako kot avtorica teme in njen partner.....in takrat bi jo mogoče celo razumela......

In govorila sem o svojem pogledu na pooblaščanje in vpoglede v partnerjev račun......

in tako kot tebi ni jasno, kako si lahko eni pari delijo stroške, tako meni ni jasna nuja po tem, da morata partnerja eden drugega pooblastiti za svoj račun......razumem to takrat, ko je eden partner brez službe, ker je lažja izvedba v praksi za to, da gre tisti brez službe v trgovino in tam plača in mu ni treba prositi za denar......vendar to potem ni povezano toliko s tem "zaupanje.....in družina je enotna celica" ampak zgolj s praktično izvedbo nakupovanja.......če pa oba partnerja samostojno služita, pa ne vidim potrebe po tem vpogledu in pooblaščanju na partnerjev račun.....ker je družina lahko t.i. enotna celica tudi brez tega.......




(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delitev stroskov/problem
6.12.2015 8:21:02   
Tejči

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Sploh ni bilo tako mišljeno, da bi kateri komu preverjal račun, temveč, da ko jaz na računu nimam več denarja, plačam z njegovo kartico, kjer še je denar in ga ne rabim pred tem spraševati in prositi za denar - in seveda obratno! In ravno to je zaupanje - oba si zaupava, da ne bova denarja trošila za brezvezne stvari, temveč za to kar družina potrebuje! Če si kdor kaj zaželi, pa si tudi privošči, tako da imava oba dovolj intime tudi na tem področju ;-) In še nikoli se nisva prepirala okrog denarja...mislim, da to pove dovolj.



Seveda ne......ker je na tvojem in njegovem računu dovolj za vajine potrebe (oz. za potrebe vajine družine)......če bi on ostal brez službe in ko na tvojem računu več ne bi bilo denarja, ker tako brezglavo trošiš, da sprazniš svoj račun in se potem vržeš na njegovegauser posted image pa bi se tudi začela prepirati, ker bi bil fond prazen......tako kot avtorica teme in njen partner.....in takrat bi jo mogoče celo razumela......

In govorila sem o svojem pogledu na pooblaščanje in vpoglede v partnerjev račun......

in tako kot tebi ni jasno, kako si lahko eni pari delijo stroške, tako meni ni jasna nuja po tem, da morata partnerja eden drugega pooblastiti za svoj račun......razumem to takrat, ko je eden partner brez službe, ker je lažja izvedba v praksi za to, da gre tisti brez službe v trgovino in tam plača in mu ni treba prositi za denar......vendar to potem ni povezano toliko s tem "zaupanje.....in družina je enotna celica" ampak zgolj s praktično izvedbo nakupovanja.......če pa oba partnerja samostojno služita, pa ne vidim potrebe po tem vpogledu in pooblaščanju na partnerjev račun.....ker je družina lahko t.i. enotna celica tudi brez tega.......






Ne vem zakaj se ukvarjaš z menoj in zakaj sem ti tak trn v peti.
Da grem lepo po vrsti: kako veš, da moj ni brezposeln? Ali morda jaz nisem brezposelna?
In kako lahko rečeš, da spraznim svoj račun in se potem vržem še na njegovega? Oprosti, ne poznaš me, da bi lahko pisala kaj počnem z denarjem! In če bi dovolj dobro prebrala kaj sem zgoraj napisala, ne bi pisala takšnih bedarij! Vsekakor pa ne bom pisala o številkah koliko in od kod priteče v najino blagajno, ker se to ne tiče širne Slovenije.
Napisala sem v prvem postu kako funkcionira naša družina, kak način imamo in se NE prepiramo, morda bo komu koristilo in bo enako (ali podobno) ravnal, to pa je tudi vse.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delitev stroskov/problem
6.12.2015 14:07:19   
liliana
S teboj se ukvarjam toliko, kot ti z menoj.....torej sem tudi jaz tebi trn v peti.......user posted image

V prvem postu si tudi zapisala, da ne razumeš, kako si lahko neke družina deli stroške in kako se lahko neka družina o tem prepira.......kako bodo plačali stroške in kupili špecerijo.......dokler je dovolj na enem in drugem računu, prepiri niso potrebni in jih običajno glede tega ni......j.eba nastane, ko sredstva na računu ne zadoščajo več za tekoče potrebe.....in to je tudi v primeru avtorice teme.......takrat pa se začne ono, kdo bo kaj......pa pooblastilo na računih ne zaleže......kvečjemu je lahko še večji problem, še posebej, če je en partner tak, da najprej sprazni partnerjev račun, da si privošči "svoje".....kot je tudi v primeru avtorice te teme......


(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delitev stroskov/problem
6.12.2015 17:53:24   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
meni osebno so recimo ti vpogledi in pooblastila v partnerjev račun brezvezni


smisel pooblastila ni (samo) v tem, da imaš partnerja pod kontrolo, ampak (tudi) v tem, da če že kdo lahko dostopa do tvojega TRR in uredi kakšne zadeve, ki jih sam v določenem trenutku ne moreš, je to običajno najbolj smiselno, da je ta pooblaščenec partner

in praviloma je takšno pooblaščanje malo težje urejati, ko je nuja ter je veliko lažje, če se to naredi, ko sta oba vpletena 'živa in prisebna'

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delitev stroskov/problem
7.12.2015 8:29:53   
madjanca
midva sva se o tem dosti pomenila in mislim da se še bova veliko...

uglavnem, jaz trenutno nimam rednega priliva in samo s prilžnostnimi deli služim. sva sama in za hrano ter higienske zadeve to zadošča. on ima službo, zato on plačuje položnice in vzdržuje hišo.

ko dobim še jaz redno službo, bova odprla račun, ocenila približne mesečne stroške in vsak dala gor enak znesek.. iz tistega denarja pa se bo potem kupovalo hrano, plačevalo položnice, urejalo hišo....

V primeru Gizdova, bi midva delovala nekako tako:
STR: 760+62+30+500 = 1352 (ne razumem, ali vrtec je ali ne sedaj)
torej, bi dala vsak 700, tebi bi sicer ostalo 0 ali 200€, njemu pa 300€ mesečno.

Mogoče, je zate ta varjanta slabša, tako, da bi se lahko zmenila, da on prispeva 800, ker ima večji priliv.

lahko pa bi se zmenila tudi, da on plačuje najemnino in ti ostale stvari.


nama bo verjetno nekaj vsak mesec ostalo in ko se bova odločila za večje projekte imava v namenu, da se pomeniva in spet isto prilijeva na račun in se uredi tudi take stvari.

kar nama bo ostalo denarja, ga lahko šparava ali zapraviva vsak zase.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delitev stroskov/problem
7.12.2015 19:19:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
meni osebno so recimo ti vpogledi in pooblastila v partnerjev račun brezvezni


smisel pooblastila ni (samo) v tem, da imaš partnerja pod kontrolo, ampak (tudi) v tem, da če že kdo lahko dostopa do tvojega TRR in uredi kakšne zadeve, ki jih sam v določenem trenutku ne moreš, je to običajno najbolj smiselno, da je ta pooblaščenec partner

in praviloma je takšno pooblaščanje malo težje urejati, ko je nuja ter je veliko lažje, če se to naredi, ko sta oba vpletena 'živa in prisebna'



Na srečo danes obstajajo bankomati in elektronsko bančništvo......user posted image

Tista, ki je odgovarjala avtorici teme ni imela pooblastila zato, ker ima doma invalidnega ali dementnega moža........in v primerih, ki jih opisuješ ti, niem nobene potrebe po t, da ko "sprazniš svoj račun, greš pa na partnerjevega"........






(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delitev stroskov/problem
9.12.2015 8:26:16   
josephine27
Druge rešitve kot, da se skupaj vsedeta in pogovorita ne vidim, ker to je stvar dogovra med partnerjema. Kar pri eneih funkcionira ni rečeno, da bo pri tebi. Glede prihrankov pa mogoče lahko odpreta nek varčevalen račun s katerim bosta lahko razpolagala oba in potem recimo vsak mesec ob plači vsak nanj nakažeta 10% plače. Midva sva nekaj časa tako varčevala skupaj. Nama sicer najbolj funkcionira tako, da je del denarja skupnega, del imava vsak za sebe.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delitev stroskov/problem
9.12.2015 22:03:02   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: gizdova



Kako naj najbolj posteno razdeliva stroske,hrano in vse ostalo.On gleda ,da mu ostane cim vec,za lustno,prisparava nic,ker najin dogovor in zaupanje ne stima.On ima v pogled moj bancni izpisek,jaz njegovega ne vidim.

user posted image

Pošteno je tako, da so vsi računi plačani in vsi v družini zadovoljni. Kakšna je razdelitev, je odvisno od zmožnosti in potreb posameznika in skupnosti kot je družina.

Če si ti nezadovoljna, to že ni poštena rešitev. Vprašaj moža, s čim on ni zadovoljen? Mogoče tudi ni, ne veš. Če je z vsem, naj se odpove delu svojega udobja, Koliko, ne vem, ker smo različni in ni univerzalnih matematičnih receptov. Idelano je pol pol, ampak idealov v življenju itak ni.




_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu gizdova)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delitev stroskov/problem
10.12.2015 22:55:18   
gizdova
Zdravo..

Najlepsa hvala za Vase odg,.
Vidim,da ste me kar dobro razumele,sploh nekatere.
Se popolnoma strinjam z vasimi mnenji,torej smo na podobni valovni dolzini,ampak jaz z mojim
ne pridem do konca.
Posteno,da naj bi si zaupala,dogovarjala in skupni fond koristila v dobro druzine,ampak evo ta mesec je dobil placo 980 eur izplacila,meni je dal 400 euruser posted image
Torej user posted image poloznice morajo biti vendar placane,jesti tudi moras,in na koncu prispevam jaz vecji delez,njemu pa ostane za lustno.
ZATO SE PREPIRAM;hvala bogu nekaterim,ki nimajo tega problema.
Predlagala Sem mu najprej,da bova vse stroske z hrano vred delila na pol,ampak po mojem premisleku,meni nebi ostalo niti za ene cevlje (otroske,ali pa zame
Potem Sem mu predlagala,da naj on placo poloznico 760 eur,jaz ostalo,in mislim,da bi bilo to najbolj fer,
Zdaj pa razmisljam,da naredim takole.
prispevam se jaz 400 eur,poplacam poloznice,kupujem hrano in,ko pride znesek 400 eur koncam.
Hladilnik bo prazen,skuham samo za meine in tamalega .
Kaj predlagate se?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delitev stroskov/problem
10.12.2015 23:07:51   
madjanca
tale ni slaba.. hitro bi se dalo potem zmenit, ko enkrat ne bi bilo..

(odgovor članu gizdova)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delitev stroskov/problem
10.12.2015 23:19:01   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: gizdova


Kaj predlagate se?


Ob kakšni varianti bi se ti počutila idealno dobro? Tako potem naredi, ker očitno tudi kompromis ne bo zadvoljil ne tebe ne njega. Če se na način, da je hladilnik prazen, ti počutiš dobro, tako naredi. LAhko tudi ne plačaš položnioce. Ne vem, nobena rešitev po moje ni dobr.a.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu gizdova)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delitev stroskov/problem
11.12.2015 17:04:40   
bskrle
Zbiraj račune od celega meseca in jih deli z 2. Tako boš imela vse črno na belem.
Midva imava od nekdaj skupen denar, kako leto gre več za mene, kako leto pa zanj, ne moreš pa delati enkasti vsak mesec, enkrat eden rabi obleko, drugi pa le čevlje

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
13.12.2015 11:02:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Delitev stroskov/problem
13.12.2015 11:16:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
meni osebno so recimo ti vpogledi in pooblastila v partnerjev račun brezvezni


smisel pooblastila ni (samo) v tem, da imaš partnerja pod kontrolo, ampak (tudi) v tem, da če že kdo lahko dostopa do tvojega TRR in uredi kakšne zadeve, ki jih sam v določenem trenutku ne moreš, je to običajno najbolj smiselno, da je ta pooblaščenec partner

in praviloma je takšno pooblaščanje malo težje urejati, ko je nuja ter je veliko lažje, če se to naredi, ko sta oba vpletena 'živa in prisebna'


ja petea, točno tako je pri nas. moj mož plačuje vse položnice prek svojga internetnega računa (ki je skupen v bistvu), ker je tako lažje in denar gre iz obeh "blagajn".
je pa res, da se pri nas šteje ves denar za skupen, dokler mamo skupno gospodinjstvo in smo ena družina. nekak ne vidimo smisla v moje-tvoje, ker na koncu planiramo skupaj počitnice (kdaj in kam in za koliko), iz enega skupnega budgeta gre denar za tamalin tečaj, od tam se vzame za naše zimske čevlje, če jih kdo rabi, za sušilec, za hrano... itd. - na koncu gre vse iz enega (našega) fonda. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Delitev stroskov/problem
13.12.2015 19:12:28   
liliana
No, jaz poleg tega, da v neki partnerski vezi, ki temelji na zaupanju (mimogrede, to zaupanje je komot izvedljivo tudi brez pooblastila partnerja na partnerjev račun, skupen račun pa v Sloveniji itak ni možen) dandanes dam veliko tudi na varnost.......zato imava s partnerjem vsak svoj račun, vsak na drugi banki, varčevalnega pa na tretji banki......ker banki se danes tudi lahko "kaj zgodi" od danes na jutri......user posted image

In pooblastila so itak namenjena zgolj temu, da lahko partnerja dvigujeta eden iz drugega računa.......res je, da pridejo prav v primeru, če eden od danes na jutri ostane nepokreten, vendar danes obstajajo bankomati in internetno bančništvo, tako da ti nepokreten partner itak lahko da kodo ali geslo v tem primeru.....če pa izgubi spomin od danes na jutri, pa vem kje partner hrani kodo......v primeru smrti partnerja pa itak ne smem dvigovati denarja iz njegovega računa, čeprav sem pooblaščena, ker gre ves tisti denar na računu v zapuščinsko in kršim zakon v tem primeru........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Delitev stroskov/problem
14.12.2015 2:29:06   
Felicita
Midva sva imela super ureditev - vsak svoj račun, kamor sva dobivala prihodke in potem en 'skupen' račun (eden od naju je bil lastnik, drugi pa pooblaščen, oba sva imela pa kartico za ta račun).

Na skupni račun je šlo od vsakega pol plače (oz. prihodka). Na tej točki naj povem, da sta se najina prihodka razlikovala za faktor 3, tako da je eden dal več, ampak mu je tudi več ostalo. S tega računa so šli vsi skupni stroški - najemnina, hrana, položnice, registracija, izleti, ... Kar sva imela na najinih računih je bilo za 'razvade' - v njegovem primeru elektroniko, v mojem - obleka in čevlji (pa ne govorim o zadevah, ki se jih nujno potrebuje - pač dejansko razvade).

Ko sva se preselila, imava sedaj uradno skupni račun (kar v Sloveniji pomoje še vedno ni mogoče), kamor gre ves denar.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Delitev stroskov/problem
14.12.2015 21:38:56   
malaMravljica
Pa ti bancni racuni nic ne stanejo, da jih nizate kar po tekocem traku?

Glede vprasanja pa, jaz mislim, da ce se vi zacnete igrat druzino bo izginil vas financni problem. Vidva vleceta vsak v svojo smer in delata en proti drugemu, tako se vsaj to bere.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Delitev stroskov/problem
15.12.2015 6:01:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Pa ti bancni racuni nic ne stanejo, da jih nizate kar po tekocem traku?



V bistvu jih ne nizamo, kar po tekočem traku.......naša družina ima le en tr več kot vaša......user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Delitev stroskov/problem
15.12.2015 23:27:12   
malaMravljica
kako pa ves koliko jih ima nasa druzina? Po moje si usekala cist mimo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?