|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Depresija pri psih
2.9.2005 1:15:40   
Anonimen
Morda kdo kaj več ve o tem? Kaj bolj strokovnega? Morda kdo ve za kakšno knjigo v slovenskem jeziku v zvezi s tem?
Kajti depresija pri psih dejansko obstaja in jaz imam psičko mešanko, ki jo ima...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Depresija pri psih
2.9.2005 6:18:52   
CUKRČEK
Po moje pomaga le veliko potrpežljivosti in dela s psom. Če pa že obstaja pasji psihiater(tudi za to sem že slišala) si ga pa verjetno ne boš mogla privoščit, ker so te zadeve baje peklensko drage.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Depresija pri psih
2.9.2005 7:27:06   
Anonimen
Tudi moja psička jo ima trenutno, vsaj po moje, ker je tako otožna in se vleče kot ena cunja. Ampak sem se že kar nekako navadila, ker je vsako leto v tem času tako. Po tem, ko se goni in nato nima mladičev, je tako. Mislim da so krivi hormoni. Lansko leto, ali pa predlani, se ne spomnim več dobro, jo je tašča peljala zaradi tega k veterinarju. Delali so ji teste za borelijo, ker je bilo tisto leto res veliko klopov. Pa je bilo vse negativno, tudi drugi testi. In je veterinarka rekla, da najbrž gre za kakšno hormonsko neravnovesje. Posledično za depresijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Depresija pri psih
2.9.2005 7:45:50   
Anonimen
Pri moji Avši ni vzrok letni čas (parjenje) ali kaj podobnega. Do starosti leta in pol, ko sem jo k sebi vzela jaz, so jo mučili, preživela pa je tudi zavetišče Milene Močivnik. Nikoli ne bom izvedela, kdo jo je trpinčil in kako, ampak to ji je pustilo posledice - ne mara gibanja, ne laja, cvili v spanju, trza zraven s tačkami, boji se ljudi in živali, socializirala se je samo doma, ampak tudi doma je samo v svojem kotičku, tudi hrano si iz sklede nosi tja, ker se boji, da ji jo bo kdo vzel. Pa še kaj bi se našlo. Do nas, domačih, pa je najprijaznejši pes na svetu. Crklja se, igra, gleda, kakor da razume (kar verjetno res), išče našo zaščito.
Ja, tudi k pasjemu psihiatru bi jo peljala, ne glede na ceno, če obstaja v Ljubljani oz. v Sloveniji.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Depresija pri psih
2.9.2005 10:13:34   
Anonimen
Saj je naša Miša podobne narave, pa ni bila nič mučena, ampšak crkljana do amena, kar menda pri psih pusti take posledice, kot jih sedaj imamo. Eno bojazljivo, nežno bitjece.
Ja, obstajajo pasji psihologi in to v Ljubljani. Tudi po TV je že bilo. In celo spomnim se, da sem prijateljico spraševala o tem, ona pa svojo prijateljico, ki je oddajo takrat vodila. Več se pa ne spomnim. A po netu si že brskala, če bi kaj našla?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Depresija pri psih
2.9.2005 10:15:05   
Živac
Pri nas se profesionalno ukvarjata z vedenjskimi motnjami psov svetovalka za vedenje družnih živali Metoda Mikuž Bračkovič (metoda@hotmail.com, 01 5174 946, 041 617 680) in mag. Sabina Stariha Pipan (http://www.klinika-prva-k.si/okliniki/index.slo.3.htm). Obe sta v Ljubljani.

Na KD Krim (Ljubljana) pa imajo socializacijo psov iz zavetišč. To šolo vodi inštruktorica Katarina (afrikaner@siol.net), ki ima s temi psi ogromno izkušenj. Več o tečajih na KD Krim lahko najdete na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2106.30.html

Ogromno informacij vseh vrst o psih najdete na mojpes.net . Se splača pogledat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Depresija pri psih
2.9.2005 10:23:26   
Anonimen
Vau, evo, super!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Depresija pri psih
2.9.2005 12:11:52   
tanaja*
Zelooo priporočam knjigo Govorite po pasje? Res super knjiga, jaz sem jo prebrala 3x. Na žalost ne vem avtorja, bom pogledala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Depresija pri psih
2.9.2005 12:15:24   
tanaja*
Aja, Ja Metoda je super ženska, v bližnji prihodnosti bomo ponovili predavanje, ki sem ga organizirala lansko leto na temo terierjev tipa bull, kjer je predavala ona. Predavanje je bilo zelo obiskano, zato tudi ponovitev v zadnjih mesecih letošnjega leta ali v začetku naslednjega leta. Bom tudi tukaj objavila, če bo katera želela priti. Res bo govora predvsem o terierjih tipa bull, ampak določene stvari veljajo za vse pasme.

O čem smo govorili:
- Splosno o razvoju pasem; zakaj je do tega prislo - specializacija, po potrebah cloveka
- Pogoste genetsko prenosljive bolezni
- Manipulacija lovskega nagona
- Razlika med napadi psov tipa bull v primerjavi z drugimi pasmami
- Prakticni napotki pri solanju in izogibanje nevarnostim
- Nekaj besed bo namenjeno tudi nekaterim drugim pasmam s “slabim slovesom”, kot so Cane Corso, Brazilska fila, Bandog…

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Depresija pri psih
2.9.2005 12:18:13   
tanaja*
Pa še odlična knjiga je Inteligenca psov, avtor pa je Stanley Coren.

Kerensa, verjetno tvoji psički nagajajo hormoni. Kdaj se je nazadnje gonila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Depresija pri psih
2.9.2005 12:40:35   
Živac
Govorite po pasje je tudi od Stanleya Corena. Obe ti dve knjigi sta lušni za prebrat, ampak Kerensi bi verjetno bolj prav prišla knjiga Težave s psom (Celina Del Amo) in pogovor z nekom, ki ima izkušnje s psi od MM (Kerensa priporočam ti, da kontaktiraš Katarino).

Glede na to, kaj je Kerensa napisala o psičkini preteklosti, mislim da njeno obnašanje nima nobene veze s hormoni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Depresija pri psih
2.9.2005 14:03:51   
tanaja*
Živac je napisal/a:


Glede na to, kaj je Kerensa napisala o psičkini preteklosti, mislim da njeno obnašanje nima nobene veze s hormoni.


ja sem opazila da sem ga posrala .Sem šla pol še enkrat brat

Drugače pa priporočam še knjigo "Moja psička", avtorjev mag. Iztok Valentinčič in mag. Samo Pitamic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Depresija pri psih
2.9.2005 16:08:43   
Anonimen
Prav presenetile ste me, punce. Najlepša vam hvala. Knjige si bom v knjižnici izposodila takoj naslednji teden, za svetovanja, predavanja in podobno pa bom prav tako poklicala v ponedeljek, da se pozanimam za termine, pogoje in seveda ceno. Ne pričakujem ravno zanemarljivega zneska, ampak poslanske plače pa tudi nimam, tako, da upam, da bom moji Avši kljub temu lahko pomagala. Če bo pa še katera kje našla ime ali kakšne kontaktne podatke osebe, ki bi vedela kaj več o psih iz zavetišča Milene Močivnik, se pa toplo priporočam.
Še enkrat hvala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Depresija pri psih
5.9.2005 19:19:44   
Pupica
Ej Kerensa sploh nisem vedla da je to tut možno???


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Depresija pri psih
5.9.2005 19:38:28   
PIKA
Karensa, o psih iz zavetišča Milene Močivnik ni kaj povedati, dobro, da so nekateri sploh preživeli. Jaz imam dva iz zavetišča, posvojila sem ju odrasla, začetne težave so že davno mimo, oba sta izredno pridna in čustvena psa. Le psička se še sedaj ob nenadnem gibu ali dvigu glasu, polula. Ampak si s tem ne delamo težav. Koliko časa pa imate psičko? Iz lastnih izkušenj lahko povem, da se moraš s takim psom ukvarjati vsaj tri leta, da se vidijo spremembe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Depresija pri psih
5.9.2005 20:18:18   
Anonimen
Psičko imam od oktobra 2002, pa ni z njenim socializiranjem nič bolje kakor takrat. Edino do nas, domačih, je v redu. Doma ji seveda nihče nič noče, ampak je kraljica po eni strani, pa vseeno. Ostaja takšna, kot je. Maja pa je bila stara 4 leta.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?