|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Divje solate
31.3.2010 17:43:32   
Jerneja_
Začenja se sezona nabiranja regrata, njegovi zdravilni učinki so znani že iz časa starih Grkov. Regratovi listi in korenine vsebuje veliko železa, vitaminov in beta karotena, pa zanemarljivo malo kalorij. Regrat vzbuja tek in pospešuje prebavo.

Na povezavi si lahko ogledate številne zanimive divje solate:

http://www.shrani.si/f/w/10V/12Oy3hfn/divja-solata.pdf

Pomembno je, da rastline nabirate daleč od prometnic in vsaj 3 tedne po zadnjem gnojenju (če je možno nabirajte na območjih, kjer ne gnojijo).

Pa dober tek!

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 31.3.2010 17:44:36 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Divje solate
31.3.2010 18:00:01   
Gina
O, super. Luštna stran. Tudi rman je že zunaj, pa regačica tudi, pa regrat je že skoraj prevelik.... Skratka, solate dovolj. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Divje solate
31.3.2010 18:07:27   
Anonimen
meni je mami nabrala čemaž... naj bi bil zelo zdravilen in odličen dodatek k juham ali pa v solati...

dodajam še besede ga. W: KLIK.

< Sporočilo je popravil k.tja -- 31.3.2010 18:11:20 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Divje solate
31.3.2010 18:18:40   
Jerneja_
Ja Čemaž je zakon za juhco, treba je le pazit, da se ga pri nabiranju ne zamenja z STRUPENIM PODLESKOM, pol ni več tok dobra juhca. user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Divje solate
31.3.2010 19:00:48   
Anonimen
ja, to pa res.
pa tudi šmarnice so dokaj podobne (in strupene).

< Sporočilo je popravil k.tja -- 31.3.2010 19:02:01 >

(odgovor članu Jerneja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Divje solate
31.3.2010 21:31:46   
khurde
super zadeva user posted image user posted image user posted image

za regrat sem bila vedno prepričana, da je ok samo do cvetenja user posted image  tole me je kar malo pomirilo, ker če bi bilo možno ga v skrinjo dat, bi ga imela že par kil notri user posted image

ostalih zadev, predvsem plevelov, si pa kar nekako ne upam nabirat... glede na to, koliko jih čez sezono probam iztrebit, imam v glavi, da so nekaj slabega in neužitnega, sploh pa neokusnega user posted image

gina, a to regačico si že jedla? pa več teh "plevelov" tudi? ker jaz se še od predlani spravljam jo nabirat, pa me kr nekaj štopa, da ne "upam". sem brala od daria corteseja članek nekaj časa nazaj in jo je tudi opisoval kot zelo okusno zadevo.

pa sej, ko se spomnim, kako sta me francoska in poljska prijateljica čudno gledali, ko sem nabirala regrat, ki je pri njih baje "samo hrana za zajce", me nič ne  čudi, koliko zadev ne poznamo oz. smo jih vrgli ven iz jedilnika.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Divje solate
31.3.2010 22:10:10   
donat
regrat že jem pa tudi kako kiselico, to je pa tudi vseuser posted image , saj si ne morem predstavljati da imam na solati še marjeticouser posted image

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Doplačilo dohodnine je možno poravnati v 3...
A veste, da je znesek doplačila dohodnine mogoče plačati v obrokih? Vsak državljan ima pravico, da izračunan znesek plač...
Znižano plačilo vrtca
Stroški plačila vrtca so lahko zelo visoki in marsikateri starš si jih ne more privoščiti, zato je še kako dobrodošla po...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?