|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:21:33   
Strawberrie Cherrie
Naš mulček bo v roku parih dni star 8m. Pa se še polno dojiva. Dan in noč, noč in dan. Zopet ima popolno zavračanje GH, razen kakšen pusti riž mu gre po grlu. Bog ne daj kake banane, ali pa kaj sladkega, se mu 'gravža'.
Me pa zanima, do kdaj so vaši otroci imeli dovolj 'samo materino mleko'?
In kdaj ste nehale dojiti? Kaj pa tiste, ki ste dojile preko 1leta, pa so navajeni otroci čez dan tudi zaspati na zizi, kako ste to prakticirale?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:27:44   
ZARA
Dojila sem 14 dni, pač ni bilo mleka. GH je začela jesti po 4 mesecu. Spodaj imaš pa ful idej za kuhat...
RECEPTI



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:29:04   
Anonimen
Do enega leta je večino prehrane predstavljalo dojenje,po moji oceni ca. 80%.

Pri enem letu se je praktično čez noč brez težav navadila na GH. Nič bat, otrok ne bo lačen. Ampak ko je mama na dosegu, je mama zakon.  

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:29:11   
hrabra miška
user posted image Jaz sem ga tudi sam 14 dni,oba,čeprav sem si želela dlje,a kaj ko ni bilo mleka.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:31:10   
Strawberrie Cherrie
Zara, pa jaz mu vsaki dan skuham svašta.
Od riža z zelenjavo, ki še nekako gre po grlu, župic, tako in drugače zakamufliranega sadja in zelenjave. Pa omakice in krompir. Pa kar noče jesti? Žlico, da okusi, potem mu pač ni dobro in usta skupaj. Sem poizkusila že z gresom od Milupe, pa tisto keksolino or something like that, pa neko kašico vanilija z jabolko... v glavnem, kar kupim, naredim, razen riža, roma v koš??? Mi je pa malo bedno, da tako vstran mečemo. Pa frutekov tudi ne. Imam trenutno 4odprte v hladilniku, vsakega po 1žlico poje in nič več?
Na začetku nam je kazalo pa tako dobro!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:32:09   
kofetek2010
1. - 16m in 10 dni
2. - 8m in 14 dni

z GH pa sta oba začela pri 4,5 m user posted image

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:37:31   
ZARA
A kaj soliš? A mu samo na vodi kuhaš, ker včasih je dovolj samo malo začinit in jedo kot nori.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:39:14   
Strawberrie Cherrie
Ma sem poizkusila vse. Noče niti pireja, ki ga naredim za naju? Riž mu moram pa obvezno malo solit. Toliko, da je okusen.user posted image user posted image user posted image

Saj ni tako noro obvezno, da bi začel normalno jest, ker ima kar orng zaloge (pri 8m ima 75cm in 9500g) ... ampak je problem, ker občasno bi mi pa pasalo, da ne bi skoz na meni visel...mala opička user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:46:29   
simona76
Prvega sem dojila 18 mesecev in se je dogajala podobna zgodba kot pri vas. Čisto sem bila že obupana, ker ni hotel jesti nič drugega, samo zizo. Zgleda da je imel dovolj in všeč mu je bilo ali kaj... A potem (pozno) se mu je pa odprlo. Pa je začel, počasi, verjetno je tudi več potreboval. Tudi jaz sem se jezila, ker sem vse fruteke zmetala v koš. Potem se nekaj časa nisem niti veliko mučila in ga silila, samo malo, pa če ni hotel, pač ni hotel...
Čez dan pa je seveda zaspal ob zizi ali pa v vozičku, tako da sem ga tudi v dežju vozila okrog.
Tako da - saj bo, slej ali prej, še vsi so...user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:46:51   
kaja26
1 - 13 mesecev
2 - 8 mesecev (smo imeli norice in se ni več hotela stiskat  pol smo si še malo črpali - kak mesec in je blo konec)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:52:13   
Marogica
L_p mislim, da sem nekje pred ca. 2 letoma brala eno temo o tem na RR-ju in  naredila "analizo" (saj veš samouk, kot pri barvanjuuser posted image ), da so v večini primerov tožile ravno mamice, ki so dolgo polno dojile, da otroci niso hoteli drugega jesti ali pa mogoče žličko ali dve. Dva taka primera tudi osebno poznam.

Ko je mamica "zmajšala" dojenje na zvečer in zjutaj, so pa začeli otročki lepo papcat. To je samo moja osebna hipoteza, na podlagi videnega in prebranega.

Aja, še to:
Bor -6 mesecev(se je sam odstavil)
Brin-3 mesece(zmanjkalo mi je mleka)

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kaja26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 21:54:42   
Strawberrie Cherrie
Se pravi, da najbolje, da ne 'popustim' in mu ne dam zize? Potem tuli kot nor???

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 22:03:51   
PBJ
Dojila sem ga 21 mesecev. Polno šest mesecev, poterm sem začela dajati gosto hrano. Sva pa potem lepo počasi prešla iz ene žličke do vedno večih...
Sedaj je star 24 mesecev in je prav vse, razen zelene solate in paradižnika. Pa že lep, lep čas je samostojno - ne smemo pomagatiuser posted image

Po šestem mesecu mu pa nisem več pustila, da bi mi zaspal na prsih.

Saj bo tudi tvoj začel jest kaj drugega. Skuhaj pa zelo malo za začetek. Jaz sem posebej zanj naredila v mali posodici npr. bučkino omako, ali pa zelenjavo skuhala in pretlačila. A mu mogoče miksaš? Če mu, potem jo raje samo pretlači, da bo boljši okus. Jaz nisem nikoli miksala.

Še to. Čisto na začetku sem mu dala najprej gosto hrano (pa četudi je bila ena žlička), nato pa sva se še podojila. Nato  sem počasi opuščala dojenje po gosti hrani, ko sem videla, da je vsaj nekaj pojedel in dojenje prestavila za uro ali dve.

< Sporočilo je popravil PBJ -- 7.8.2007 22:05:40 >


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 22:13:17   
Anonimen
Se pravi, da najbolje, da ne 'popustim' in mu ne dam zize? Potem tuli kot nor???


Najbolje, da ga za kakšen dan pustiš pri kom v varstvu.
Verjemi, da ne bo dolgo lačen user posted image .

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 22:33:00   
max81
Mi smo se dojili do 7M, pol se je pa  kr čez noč sama odstavila..pri 4M smo začeli z GH, ker mleka po flaši ni hotela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 22:33:35   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Se pravi, da najbolje, da ne 'popustim' in mu ne dam zize? Potem tuli kot nor???


Ne vem, nimam izkušenj s tem. Te dve, ki ju poznam, sta pač popustili...do nekega lepega dne...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Do kdaj ste dojile?
7.8.2007 22:55:09   
pravljica
oba 24 mesecev, potem sta se brez problemov odstavila čez noč

polno sta bila dojena 6 mesecev, nato sta lepo prešla na GH

jaz se ne bi sekirala v tvoji situaciji...ne bo več dolgo tako user posted image  vem pa, da je grozno, ko je za spanje potrebna samo mami...tako je bilo pri nas prvič...skoraj 2 leti...pri tamalem sem delala tako kot PBJ, vedno sem ga, preden je zaspal na zizi, odnesla v posteljico, kjer je zaspal sam...zame je bilo to veliko lažje user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 1:42:26   
lelaval
1. 11 mesecev (3 mesece samo dojila)
2. 6,5 mesecev           -ll-
3. 22 mesecev (6 mesecev samo dojila) Čez dan je le zaspala na dojiki (ob RR user posted image ), sicer pa ni gnjavila da hoče zizo pred drugimi.



_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 7:34:26   
Strawberrie Cherrie
Sekiram se, ker nam je zdajle 1,5m prav lepo šlo. Jedel je večinoma dovoljenega sadja in približno vso zelenjavo. Potem pa kar na1x tako odreže Gh?

No, ja, bom poizkusila tako kot je rekla Lelaval. Tik predenj zaspi, ga bom dala v posteljico.



(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 7:41:43   
April
Do 8. meseca se je samo dojil, jedel ni nič drugega.  Tudi potem, do enega leta je bilo GH bolj za vzorec, npr, kakšni dve žlički na obrok. Ponoči se je dojil do 20. mesca. Od kar sem ga nehala dojit ponoči, je tudi bolj začel jesti čez dan.  Dokončno se je odstavil en mesec pred drugim rojstnim dnevom. Čez dan, če sem ga uspavala jaz, ni šlo drugače, kot da je zaspal na zizi.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 9:26:15   
mojamura







pri prvem sinu nisem imela mleka, pri drugem pa ga sedaj odstavljam (star 21 mesecev), oba sta začela jest gosto hrano pri 4 mesecih (najprej fruteke kakšne skutice) potem pa postopoma vse, isto kar smo jedli ostali.

Hm, mogoče sem vam bo smešno zdelo, ampak ne razumem zakaj vašim malčkom kuhate posebej hrano? (za kakšen vmesni obrok že razumem ampak npr: kosilo?)

pa še nekaj....sicer sem odprla posebno temo, ampak se vam očitno ne da pisati ali pa nimate idej. lepo prosim za pomoč, sina sem odpeljala k mami, da bi se 'odvadil' od zize...ker že skoraj 2 leti nisem spala ponoči...pa zizo bi rad kjerkoli, in če je takoj ne dobi je na sporedu tuljenje...
kaj naj naredim, ko bo prišel nazaj in če bo hotel zizo, pa moje prsi me zdaj tak bolijo, doma si dajem gor mrzle obhladke ampak v službi jih pa ne morem met. helpuser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 9:52:24   
Anonimen
Midve se še dojima,v petek bo stara 9 mesecev,  pri dobrih 6. mesecih sva začele z GH. Še vedno je ziza zakon, ostalo pa je kot kakšen mali ptiček. Mene malo skrbi, kako bo v jaslih z prehranjevanjem. user posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 10:28:01   
Dejča
Do 15. M - pri 6. mesecih začela z GH, ni bilo večjih problemov, čeprav se mi je na začetku zdelo, da ne bo hotela nič (po)jesti. Ampak smo vztrajali vsak dan in že kmalu (po1,5 M) sem lahko izpustila 1 ali 2 mlečna obroka na dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 10:41:28   
Anonimen
Se še dojiva (star je 10 mesecev), vendar samo zjutraj, zvečer in ponoči (2x)...čez dan pa je vse...z uvajanjem GH sva začela pri cca. 6. mesecih...

LP

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Do kdaj ste dojile?
8.8.2007 10:55:15   
pravljica
jaz tudi ne vem, zakaj nekatere kuhajo posebej user posted image  jaz tega nisem nikoli prakticirala

mojamura...pri taveliki mi je pri odstavljanju pomagala mami...smo bili par dni pri njej in ko je nastopil čas spanja, sem se jaz umaknila, ona pa jo je uspavala...je bilo nekaj joka, ampak se ne spomnim, da bi še potem zahtevala od mene zizo pred spanjem, ko smo bili doma

zdaj pa sploh ni bilo problemov s tamalim...takoj ko smo prišli na morje, sva nehala, ima pa od takrat dalje flašo z mlekom (+1/2 vode) pred spanjem...tu pa tam se še spomni da "to jedel", ampak hitro razčistiva, da je že velik in da "to jejo" dojenčki...boš videla, mogoče bo pri tebi isto user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?