|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:38:58   
charlyka
Pozdravljene,

trenutno dojim svojo 5 tednov staro deklico - je malo trajalo, da se je dojenje uredilo, je že kazalo, da je v redu, sem bila super srečna, zdaj pa kar naenkrat spet ne gre čisto dobro ...

včasih se zbudi že kako uro po dojenju in se joka, jaz pa ne vem, al je spet lačna al kaj user posted image

ponoči (uro in pol po dojenju) sem ji naštimala aptamil, ker je jokala, je spila vse (70), potem pa skoraj vse bruhnila ven ... user posted image user posted image a je bila lačna ali ne? user posted image

prejle se je spet zbudila in jokala in zdaj je nisem dala na zizo ampak malo na trebuščeka, pa malo okoli nosla, pa malo dudico dala in se bova nekako prebile, da bo minilo dobre 3 ure od prejšnjega dojenja ...

zdaj pa ne vem a je to ok, al jo kar dam vedno na zizo, ko joka? a mogoče ni dosti mleka, da se spet tak hitro zbudi? sem že čist nervozna ... po drugi strani pa mi mleko ful teče, tudi mala ima včasih polna usta, pa še malo ji mimo teče ...

Pomagajte prosim, hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:41:16   
charlyka
aja, pa še to - če jo dam po dobri uri spet na zizo, ali jo dam na isto kot pri prejšnjem dojenju ali že na drugo? user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:44:43   
khurde
1. to je čist normalno,
2. ne, ni se treba "nekako prebijat do naslednjega dojenja čez tri ure" ,
3. ne, to ne pomeni, da je mleka premalo,
4. ne, to ne pomeni, da je mleko "slabo",
5. dojiš pač, ko ona želi - ni samo point v hranjenju, ampak tudi v tem, da te čuti blizu itd.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:45:24   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

aja, pa še to - če jo dam po dobri uri spet na zizo, ali jo dam na isto kot pri prejšnjem dojenju ali že na drugo? user posted image


drugo. sej mleko se ne tvori na 3 ure, ampak non stop.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:50:31   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

aja, pa še to - če jo dam po dobri uri spet na zizo, ali jo dam na isto kot pri prejšnjem dojenju ali že na drugo? user posted image


drugo. sej mleko se ne tvori na 3 ure, ampak non stop.


no, tu bi jaz rekla, da po 1 uri, daj še na isto kot prej, da dobi še malo "sladice" od prejšnjega obroka, da ne bo non sto samo "juhe" jedla. Tak so nam razložli in mi je to fajn logično.
Drugače pa je tak kot ti je khurde napisala odgovoreuser posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:53:30   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

aja, pa še to - če jo dam po dobri uri spet na zizo, ali jo dam na isto kot pri prejšnjem dojenju ali že na drugo? user posted image


drugo. sej mleko se ne tvori na 3 ure, ampak non stop.


no, tu bi jaz rekla, da po 1 uri, daj še na isto kot prej, da dobi še malo "sladice" od prejšnjega obroka, da ne bo non sto samo "juhe" jedla. Tak so nam razložli in mi je to fajn logično.
Drugače pa je tak kot ti je khurde napisala odgovoreuser posted image


odvisno tut kok sploh poje. moja se je na uro dojila, tut na pol ure user posted image  in to na ful, pa sem s tega vidika odgovarjala. to pač preceniš sama, sej bo user posted image  

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 11:57:27   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

aja, pa še to - če jo dam po dobri uri spet na zizo, ali jo dam na isto kot pri prejšnjem dojenju ali že na drugo? user posted image


drugo. sej mleko se ne tvori na 3 ure, ampak non stop.


no, tu bi jaz rekla, da po 1 uri, daj še na isto kot prej, da dobi še malo "sladice" od prejšnjega obroka, da ne bo non sto samo "juhe" jedla. Tak so nam razložli in mi je to fajn logično.
Drugače pa je tak kot ti je khurde napisala odgovoreuser posted image


uf to boš pa mogla sama vedet na katero ga boš dala. Včasih na isto, včasih na drugo. Vsaj moj se je dojil na kratek čas 30 minut, na 1 uro, redko na 2 še redkeje na 3 ure. Če je samo malo pocuzal, sem ga dala na isto, če je veliko, ap na drugo, odvisno tudi od napetosti dojke. Včasih sem tudi gledala katera je bolj napeta, celo če sem v kateri začutila kako bolečino ali bulico, sme ga dala na tisti, pa je on cuzal jaz pa bule masirala in sva skupaj rešila zadevo. Glavno je da se redi. Če se ne redi (tehtanj eprepusti patronažni) potem pije samo juho, če se redi ni problema. Eni imajo močen refleks in v kratkem času suzajo tudi sladico, celo kasneje ko so že močni.

IZVIRNO SPOROČILO: charlyka
ponoči (uro in pol po dojenju) sem ji naštimala aptamil, ker je jokala, je spila vse (70), potem pa skoraj vse bruhnila ven ... a je bila lačna ali ne?



tega ne delaj. Zakaj flaška, če imaš mleko? Bruhnila je lahko tudi zato, ker je bila sita, preveč poln trebušček.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 5.7.2010 12:00:59 >

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 12:09:02   
AnciM
O dejenju so ti že predhodnice vse povedale. Naj dodam le, da zelo zelo močno dvomim, da je bruhnila ven 70ml mleka. Se pa zelo rado zgodi, da dojenčki, ko popijejo po flaški pri podiranju kupčka malo ven bruhnejo - polijejo - polivančki. S tem ni nič narobe. Problem nastane, ko bruhajo v loku, da je orenk luža po tleh - to bi se zgodilo, če bi res bruhnila 70ml mleka ven.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 12:53:17   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

Pozdravljene,

trenutno dojim svojo 5 tednov staro deklico - je malo trajalo, da se je dojenje uredilo, je že kazalo, da je v redu, sem bila super srečna, zdaj pa kar naenkrat spet ne gre čisto dobro ...

včasih se zbudi že kako uro po dojenju in se joka, jaz pa ne vem, al je spet lačna al kaj user posted image


hm, ja daj jo na prsi in boš videla. če se priklopi in je je verjetno lačna. kak dolgo pa sesa en obrok?

ponoči (uro in pol po dojenju) sem ji naštimala aptamil, ker je jokala, je spila vse (70), potem pa skoraj vse bruhnila ven ... user posted image user posted image a je bila lačna ali ne? user posted image

jooj, zakaj flaško ko imaš pa svoje meko. Po moje ji je bilo preveč. Mogoče ima krče? Po tistem ko je spila in bruhnila je bila ok?
Kaj dudo imate?

prejle se je spet zbudila in jokala in zdaj je nisem dala na zizo ampak malo na trebuščeka, pa malo okoli nosla, pa malo dudico dala in se bova nekako prebile, da bo minilo dobre 3 ure od prejšnjega dojenja ...

hm, teh treh ur se ni treba držati kot pijanec plota. ko je otrok lačen je pač lačen. eni jejo na uro in pol, eni na 3 ure. pa zdaj ko je tak vroče.... je verjetno bolj žejna.
hm, mogoče pa se joče ker ji je vroče? kak jo imaš pa oblečeno? potipaj ji vrat zadaj da ni vroč.

zdaj pa ne vem a je to ok, al jo kar dam vedno na zizo, ko joka? a mogoče ni dosti mleka, da se spet tak hitro zbudi? sem že čist nervozna ... po drugi strani pa mi mleko ful teče, tudi mala ima včasih polna usta, pa še malo ji mimo teče ...
po tem  sodeč bi rekla da imaš dovolj mleka. drugače pa si ga probaj načrpati pa boš vidla ( pa si ga lahko shraniš).
 
zdaj, al se joče ker ima krče, ali se joče ker je lačna (žejna), ali hoče tvojo bližino, ali ji ne paše položaj v katerem je.... težko je rečt. mama najbolje ve, tak da ne poslušat drugih in vse nasvete vzemi za rezervo. prisluhni svoji punčki pa bo.

Pomagajte prosim, hvala.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
5.7.2010 14:33:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frutolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 14:38:17   
ronja
Ronja se je dojila na manj kot 1 uro - v tej vročini je to normalno, Ronja je bila tudi tak čas rojena in so pač žejni. Ne lačni, ampak žejni. Pa še pocartat in pomirit se morajo.
Lejla se je dojila na 1 uro.

To ni nič nenavadnega. Daj jo na zizo, pa je. Če imaš dovolj mleka, ne rabiš aptamila. In po moje ga imaš dovolj. Pa večkrat ko jo boš dala gor, več se ga bo tvorilo.

večinoma menjam zize - vsakič na drugo stran.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 16:26:41   
mamsi
Jaz jo nerada dam na joško prej kot po 2.5 do 3 ure. In do zdaj se je kar izkazalo, da je bolje tako. Če jo dam prej, mi jé na pol, kupčke težko na sploh podira in potem skoz samo je in podira kupe. Postane razdražljiva, je skozi po malem lačna, ... Če sitnari, jo najprej nosim, dam ji dudo, greva en krog z vozičkom. Ko res nič več ne zaleže, jo podojim, vmes tudi 7x podirava kupčke, da se dodobra naje. Po takem dojenju joške niti noče več vsaj 2 uri, sem probala, ker ji ni bilo nič prav.

Potrudi se, da se bo dobro najedla, vmes jo večkrat pokupčkaj, da bo pojedla toliko mleka, kolikor ga spravi vase in ne samo zrak. Potem pa jo daj na joško spet, ko vidiš, da nič drugega ne zaleže in je res že lačna.

Je pa možno da ima zagon rasti in bo kdaj jedla tudi pogosteje. Takrat boš vedela, kako intenzivno sesa. Če se priklopi samo za 5-10 minut, potem pa že dremlje, potem ni bila orng lačna, in tudi najedla se potem ni za dolgo.

Lahko pa seveda tudi pristavljaš pogosteje, če hočeš, nič ne bo narobe z njo, ona bo dobila, kar rabi, ni problema. Mleka boš imela dovolj v vsakem primeru, samo, če ne boš dodajala.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 16:30:39   
mamsi
Aja, pa še to, nervozna je lahko tudi zaradi krčkov, jo lahko zvija in napenja, pa ni rečeno da je že lačna. ko bo lačna, se bo malo drugače obnašala in malo drugače jokala. Naša se tudi zbuja, pa ne zarad lakote, ima še kupčke u trebuhu, včasih ga tudi po 2 urah šele ven spusti, vmes pa se zvija in napenja. Ali pa je enostavno premalo utrujena in rabi samo naročje. Vse živo je lahko. verjetno ne bo tako enostavno, da se bo najedla in zaspala ko polh, pa se spet zbudila in jedla in spala. Ni tako simpl.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 20:52:39   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: mamsi

Če se priklopi samo za 5-10 minut, potem pa že dremlje, potem ni bila orng lačna, in tudi najedla se potem ni za dolgo.


To pa ni res! Otroci so različni. Blaž sedaj nikoli ne je 10 minut, pa je pri 8,5kg še vedno bolj ko ne polno dojen (GH) in je na 3 ure ponavadi.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
5.7.2010 22:13:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
5.7.2010 23:08:55   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

prejle se je spet zbudila in jokala in zdaj je nisem dala na zizo ampak malo na trebuščeka, pa malo okoli nosla, pa malo dudico dala in se bova nekako prebile, da bo minilo dobre 3 ure od prejšnjega dojenja ...


Ajoj! Nikar!!!!! Potem pa bo res otrok lačen, ti pa brez mleka. Najprej pozabi pravljico o tem, da se otroci dojijo na 3 ure (pa tudi o tem, da vmes prespijo). Ko je lačen, je lačen in pri 30C+, ko je ŽEJEN, je ŽEJEN. Pije materino mleko. Zbujajo se otroci non-stop, vmes pa lahko jočejo tudi zato, ker so zaspani in ne lačni. Jaz mislim, da v kolikor pristaviš in ona "hlasta" in vleče na polno, je potrebovala mleko. Če pa samo malo "podudla", potem pa ni vedela kako naj se uspava nazaj. V tem primeru lahko dojko zamenjaš z dudo (če jo sprejme).
Sej boš ugotovila :)
Naš se hoče priklopit tud v primeru, da ga šravfa po trebuščku in ne more kakat. Seveda ga raje dam na dojko pa da se olajša, kot pa da se revež matra.

Ja, takle mamo user posted image .


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
6.7.2010 10:52:45   
mamsi

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM


IZVIRNO SPOROČILO: mamsi

Če se priklopi samo za 5-10 minut, potem pa že dremlje, potem ni bila orng lačna, in tudi najedla se potem ni za dolgo.


To pa ni res! Otroci so različni. Blaž sedaj nikoli ne je 10 minut, pa je pri 8,5kg še vedno bolj ko ne polno dojen (GH) in je na 3 ure ponavadi.


Ja res je, večji otroci se najejo v 10 minutah, 5 tednov staro dete pa ne. Jaz sem govorila za njo.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
6.7.2010 13:01:14   
charlyka
hvala vsem za nasvete

frutolina - 1 obrok sesa od 5 do 10 min - vleče na polno user posted image
tudi krče imamo - koristijo nam koroške kapljice - hvalabogu za njih.
tudi dudo smo začele uporabljat - sem opazila, da če je res lačna, je noče, drugače pa jo kar rada cuza, sploh če je kapljica za krče gor.
oblečeno jo imam samo v bodi s kratkimi rokavi in ja ji je včasih fejst vroče - malo uporabljamo klimo v stanovanju, pa ne preveč.

mamsi - ja, tako nekako delam. Če vidim, da se z drugimi stvarmi zamoti, ji ne dam takoj zize, če pa res joče še naprej, pa jo priklopim. Ja, vidim, da ni simpl.
Kupčke težko podiramo - včasih ja, velikokrat ne, ker že na zizi ful trdno zaspi user posted image user posted image

Če pravite, da se v 5 do 10 minutah ne naje, kaj pa naj naredim, če mi zaspi?? na zizi al pa pol na rami, ko kupček podirava... user posted image user posted image pa vmes, ko se dojima, jo žgečkam po podplatih pa malo prestavlja, da ja ne bi zaspala...

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
6.7.2010 13:20:42   
charlyka
še tole - teh "treh ur" se vsaj približno držim, ker vidim, da so na ta način dojke polne in trde. Če jo dam na zizo prej, je ta še bolj mehka in me potem skrbi, da ni dosti mleka. user posted image

sem ravno prejle tudi na forumu malo brala o kapljicah H-16 - morda pa probam še to, da bo res dosti mleka

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
6.7.2010 21:09:33   
izgubljena_ovcka
Ej, ej! Ne čakat, da se dojke "napolnijo", to je največja neumnost! Mehke dojke ne pomenijo pomanjkanja mleka! Dejte si malo prebrat kako stvari delujejo, forum o dojenju je enkraten vir informacij! Ne bom kvasila in dolgovezila o tem, ker tam res vse piše, preberite lepljivo temo o pogostih vprašanjih.

Zdaj pa tako...mali dojenček se dojiz iz nešteto razlogov, najpogostejši so lakota, žeja, potreba po bližini, tolažba, umirjanje, uspavanje, lalalala... Pogosto dojenje otroku ne more škoditi. Zaupajte svojim dojenčkom, oni najbolje vedo ali jim je za jest ali ne. Če orenk vleče, potem je lačen. Če cuclja pač porebuje tisti trenutek nekaj drugega.

Tisto o treh urah velja za novorojenčke, ki veliko spijo in se ne zbujajo sami zaradi lakote! To je to. Najboljši način, da si zagotoviš zadostno količino mleka (kar pomoje pri tebai ni niti najmanjši problem, sploh če pogledaš recimo koliko se je dete poredilo v prvem mesecu, to je najboljši pokazatelj) je, da enostavno otroka pristaviš vsakič ko misliš, da bi sesal. Sesal, ne jedel. Tako preprosto je to.

No, to seveda pomeni, da pač otrok cel dan "visi" na dojki ampak je**ga (oprostite izrazu) tako pač je prve mesece (prva meseca, prvega pol leta....odvisno seveda od otroka, moj se je dojil na dve uri do sedmega meseca). Meni je tudi že šlo na živce to neprestano dojenje ampak ko vidiš srečnega, zadovoljnega otroka ti ni nič težko.

Ja, jokajo pa vsi dojenčki, naprenja tudi vse, ene bolj, druge manj, polivajo tudi vsi, eni več, eni manj, eni samo občasno, to so "radosti" prvih mesecev.

Aja, še link lahko dam od foruma dojenje, upam, da to ni v nasprotju s kakšnimi RR pravili...

http://med.over.net/forum5/list.php?94


(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
6.7.2010 21:12:06   
jakipaki83
Charlyka - 3 ure user posted image Pri nas je bilo bolj 1 uro do 4 meseca user posted image . Jaz sem užgala tako taktiko: ko je začel jokati sem najprej preverila pleničko, ga poskušala zamotiti, se malo sprehodila,... Če ni nič pomagalo, sem predvidevala, da je lačen. Je dobil dojko. Ni važno ali po pol ure ali pa po 3 od zadnjega dojenja. Imela sva obdobje, ko je bil od 5 popoldne do 8 zvečer skoraj non stop priklopljen. So me vsi svarili, da delam usodno napako... Ampak pri dojenju pač ne gre samo za hrano. Gre za bližino, crkljanje,... In vsi dojenčki prej ali slej dojamejo, da se da potolažiti tudi na druge načine.

Glede mleka in 3 ure - na počni tega. Če je dojka mehka, ne pomeni, da je brez mleka. Mleko se tvori v skladu s povopraševanjem. Torej večkrat daš dojenčka na dojko, več mleka boš imela na dolgi rok. Boš videla, ko bo kak preskok v rasti. Mi2 sva imala 2. In je bil mali 3 dni priklopljen vsako uro (pred tem sva že kar uredila ritem). Ko je povečal zalogo mleka, je prešel na normalen ritem. Glede začetne dojke je pa tako. Jaz sem dojila iz obeh in sem vedno začela na tisti, ki je bila prejšnjič "zadnja". Tako so mi svetovali v P in sem se držala.

Predvsem pa: ne poslušaj pametnih nasvetov tistih, ki ti solijo pamet. Poslušaj dojenčka. Če joka in ga nič ne umiri, zakaj pa se na bi dojil? Meni je najbolj žal, ker se prvih par tednov poslušala nasvete, naj zvečer ne dojim tako pogosto. Posledica: dojenček, ki je jokal in ga ni nič umirilo. Potem je bil seveda znerviran pri umivanju in sem ga težje spravila spat. Ko sem te nasvete izključila, sem ga pač večkrat dojila. Posledica: dojenček, ki ni prejokal celega popoldneva in je bil vesel v banji ter je šel lažje spat.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 8:37:21   
charlyka
izgubljena_ovčka in jakipaki - najlepša hvala! hvala tudi za zelo koristen link!!!! ne vem kaj sem celo nosečnost delala na forumih, namesto, da bi si to že prej prebrala user posted image


(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 9:25:16   
izgubljena_ovcka
Mene so svetovalke LLL rešile pri prvem otroku, res svaka jim čast za vse delo, ki ga opravljajo! Jaz sem bila stoprocentna, da imam premalo mleka, izkazalo se je pa, da je bil dojenček samo nepravilno pristavljen. Ko sem to uredila sem imela mleka v dveh dneh čez glavo, ne morš verjet! Meni je blo to v veliko pomoč...user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 12:23:45   
charlyka
Naj vas bolj izkušene še nekaj vprašam - v prihajajočih dneh imam enkrat ginekologa in enkrat nujno moram k frizerju user posted image - kaj v tem primeru? verjetno je spet najslabša možnost, da ati naredi aptamil, ko me ni user posted image user posted image , verjetno bi si morala načrpat mleko za takrat - kdaj naj črpam? po podoju ali med njimi?? user posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 12:25:41   
charlyka
aha, pa da se še pohvalim - mala princeska je včeraj spala od 9ih zvečer do pol dveh ponoči user posted image user posted image potem pa sva nadaljevale z dojenjem na 2 do 2 in pol uri user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?