|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Domač kruh - tak in drugačen :)
20.7.2010 21:47:54   
špelin@
Zanimajo me recepti za posebne in/ali bolj eksotične vrste kruha user posted image Zagotovo imate na zalogi slastne ideje (sem zasledila npr. v pisanju uporabnice ronje), zato lepo prosim za recepte oz. opis sestavin.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
20.7.2010 22:32:47   
Anonimen
Jaz znam spečt samo navaden kruh iz različnih mešanic moke ... če te zanima recept za zeloooo dober kruh, ti ga lahko zaupam ... ni pa neke eksotike tule user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 20.7.2010 22:33:01 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
20.7.2010 22:36:26   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Jaz znam spečt samo navaden kruh iz različnih mešanic moke ... če te zanima recept za zeloooo dober kruh, ti ga lahko zaupam ... ni pa neke eksotike tule user posted image

Saj sem rekla in/ali eksotične user posted image Pa itak je eksotika zelo širok pojem user posted image Kar na plano z receptom, bom vesela user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
20.7.2010 22:48:49   
Anonimen
Mene je tako mami naučila pečt, mami pa ena stara teta ... torej jaz pečem iz pol kile moke (pa recimo da iz bele) ... v skodelico stresem 3/4 kocke kvasa in žličko sladkorja ter zalijem vse skupaj z deci mlačne vode, zmešam in postavim na toplo da naraste. Med tem v skledo stresem moko in na sredini naredim jamico, ob rob sklede pa stresem 2 ščepca soli. Ko kvas "zavre" ga zlijem v jamico in počasi začnem mešat tako da postopoma vmešam moko, ki je okoli ... ter dodajam postopoma še okoli 2dcl vode ... samo vodo je treba dodajat po občutku in ne preveč, ker moke se kasneje ne sme več dodajat, da bi zgostil testo, ker se kruh drobi potem. No in ko imaš tako kompaktno suho kepo tsta, jo pokriješ s srvetom in pustiš na toplem vzhajati 1,5 ure ... potem testo streseš na pomokano površino in ga z rokami res fino pregneteš in pustiš počivati še pol ure. Med tem pa pečico segreješ na 200°C (tut pekač naj se segreva v pečici). No in po pol ure na vroč pekač streseš testo, ga poškropiš z vodo in flikneš za cca. 20-30minut v pečico. Ko ga vzameš ven ga preložiš na rešetko in pokriješ s srvetom ter počakaš, da se shladi ... in je dober ko 100 user posted image pa še svež in mehak ostane tut do 3 dni, če ga seveda ne pojemo prej ... samo res pa je, da se moke ne sme dodajat ... samo vodo je treba prav dozirat.
To je tak osnovni recept, potem se pa samo igraš z dodatki kot so različne vrste moke, semena, pražena čebula, ocvirki, itd. ...

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
21.7.2010 8:36:34   
zvezdan
jaz ga pečem v kruhomatu, tako da ne vem če ti bo recept prišel pravuser posted image no kruh pečem iz pirine moke in sicer zmešam žlico olja, 250ml vode, žličko soli, žličko sladkorja. Nato dam 450g moke in na vrhu v jamico še žličko sladkorja in nanj kvas v prahu. Pravijo da kvas bolje deluje če ga daš na sladkor. Nasproten učinek pa ima če ga daš na sol. To je recept za 750g hlebček kruha.

No ampak kakor sem že rekla ga delam v kruhomatu tako da mi potem zmeša in speče avtomatuser posted image


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
21.7.2010 8:53:00   
uškinamama
1/2 KG pirine moke
2,5 dcl navadnega jogurta
1 dcl radenska
1 pecilni prašek
1 žlico bučnega olja
1 pest bučnih semen
soli c.b

Vse skupaj premešaš in daš pečt v pekač za mufine za cca. 25 min. Slastni zalogajčki za malico.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
21.7.2010 11:21:43   
špelin@
Otika in zvezdan, hvala user posted image user posted image

uškinamama, hvala tudi tebi, evo, tako vrsto eksotike sem iskala user posted image user posted image Bom preizkusila.


(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
21.7.2010 11:32:55   
uškinamama
ja, tej kruhki so kot droga...jaz jih pečem trikrat na teden. Narejeni so takoj, idelani za malico . Če imaš tisto eko, bio moko z luščinami ti bo šlo več tekočine. 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
21.7.2010 20:04:18   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

1/2 KG pirine moke
2,5 dcl navadnega jogurta
1 dcl radenska
1 pecilni prašek
1 žlico bučnega olja
1 pest bučnih semen
soli c.b

Vse skupaj premešaš in daš pečt v pekač za mufine za cca. 25 min. Slastni zalogajčki za malico.




vredno sprobat. user posted image .

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
21.7.2010 20:14:15   
zvesta
jaz delam tega:

http://www.kulinarika.net/recepti/9450/kruh/kruh-brez-gnetenja/

iz vseh sort moke....

ali pa z raznimi dodatki... ocvrta čebula, olive, sir šunka... semena itaq...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 10:55:20   
sanelaa
Jaz dam pol kile moke, eno vrečko suhega kvasa, sol in vodo. Fajn zgnetem, malo pustim in dam pečt. Simpl ko pasulj. 

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 15:18:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
ja, tej kruhki so kot droga...jaz jih pečem trikrat na teden. Narejeni so takoj, idelani za malico . Če imaš tisto eko, bio moko z luščinami ti bo šlo več tekočine. 

Bom tole za vikend pekla user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 15:19:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

jaz delam tega:

http://www.kulinarika.net/recepti/9450/kruh/kruh-brez-gnetenja/

iz vseh sort moke....

ali pa z raznimi dodatki... ocvrta čebula, olive, sir šunka... semena itaq...

Zanimivo, zanimivo, po slikcah sodeč pride ta kruh res lep in zagotovo okusen, bom preizkusila, hvala.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 15:21:37   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa
Jaz dam pol kile moke, eno vrečko suhega kvasa, sol in vodo. Fajn zgnetem, malo pustim in dam pečt. Simpl ko pasulj. 

Jaz dam pa vse našteto plus eno malo žličko sladkorja user posted image Zdaj pa v tej temi iščem posebne recepte - eksotične, specialne, nenavadne, nevsakdanje,...

Porkaš, kje je ronja? user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 15:44:26   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Porkaš, kje je ronja? user posted image



na dopustu user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 15:45:49   
sonček33
Porkaš, kje je ronja?


Najbrž na morju ..in je dolgo ne bo ...user posted image

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
22.7.2010 15:47:27   
špelin@
Hja, ni kaj, imam fantastičen tajming... user posted image No, saj tema bo počakala user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
23.7.2010 8:27:20   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

jaz delam tega:

http://www.kulinarika.net/recepti/9450/kruh/kruh-brez-gnetenja/

iz vseh sort moke....

ali pa z raznimi dodatki... ocvrta čebula, olive, sir šunka... semena itaq...

Zanimivo, zanimivo, po slikcah sodeč pride ta kruh res lep in zagotovo okusen, bom preizkusila, hvala.



meni je super, ker je tak mehak... domači kruhi pridejo ponavadi zbiti, ta je pa puhast.... dam pa običajno pol vode pol mleka..

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
24.7.2010 20:00:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

jaz delam tega:

http://www.kulinarika.net/recepti/9450/kruh/kruh-brez-gnetenja/

iz vseh sort moke....

ali pa z raznimi dodatki... ocvrta čebula, olive, sir šunka... semena itaq...

Zanimivo, zanimivo, po slikcah sodeč pride ta kruh res lep in zagotovo okusen, bom preizkusila, hvala.



meni je super, ker je tak mehak... domači kruhi pridejo ponavadi zbiti, ta je pa puhast.... dam pa običajno pol vode pol mleka..

Tudi kruh po "mejem" receptu zelo mehakpride ... najbolj mi je pa to všeč, ker se tut še 3. dan ne drobi user posted image

Bom pa sigurno sprobala recept od uškinemame ... se zlo slastno bere user posted image

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
11.8.2010 15:47:01   
špelin@
uškinamama, kako je pa tale tvoj pirin kruh z bučnicami dober, končno preizkusila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
11.8.2010 15:52:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
uškinamama, kako je pa tale tvoj pirin kruh z bučnicami dober, končno preizkusila user posted image

Jaz sem ga tut probala ... samo ne vem al sem kaj narobe naredila, samo je bil tak zbit kruh to, tako da sem ga sama jedla, ostala družinska člana sta se pa uprla user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
11.8.2010 15:52:59   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

uškinamama, kako je pa tale tvoj pirin kruh z bučnicami dober, končno preizkusila user posted image


aneda je fanj? Enostaven in dobeeeeer user posted image , ravno za malico sem enega snedla

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
11.8.2010 15:56:27   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
uškinamama, kako je pa tale tvoj pirin kruh z bučnicami dober, končno preizkusila user posted image

Jaz sem ga tut probala ... samo ne vem al sem kaj narobe naredila, samo je bil tak zbit kruh to, tako da sem ga sama jedla, ostala družinska člana sta se pa uprla user posted image


hm, veš, da ne vem kaj se ni izšlo...ker moji mufinčki so res rahli....Ugibam, mogoče premalo tekočine?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
11.8.2010 16:02:14   
zvezdan
ali pa preveč maščobe.user posted image

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Domač kruh - tak in drugačen :)
11.8.2010 16:07:34   
Anonimen
Ma saj, ker se mi recept ful fober sliši ... tako da jih bom šeenkrat probala naredit ... upam, da mi sedaj uspejo! user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 11.8.2010 16:08:07 >

(odgovor članu zvezdan)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?