|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
9.10.2009 16:17:55   
Petka09
Naša je stara 5.5 meseca in ima samostojni obrok goste hrane za kosilo med 12. in 13. uro. Naslednje nameravam nadomestiti dopoldanski obrok mleka  s sadjem. Vendar to šele po šestem mesecu, nič prej. Zato me zanima, kakšne kombinacije tega sadja ste dajale oz. dajete, da se otrok naje. Ker kosilo ima potem čez kake tri ure in me zanima, če se kaj najejo od teh sadnih čežan dopoldan? A vmes dajete kekse ali kaj drugega, da zdržijo do kosila?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
9.10.2009 19:09:50   
miapia
Jaz ji dajem tako malico sicer po kosilu, ji pa velikokrat zmešam s sadjem, ki je bolj redko, ko ga naribaš (slive, breskve, grozdje...) ovsene kosmiče, ki se zelo fajn napijejo. Rada ima banano s skuto ali jogurtom. Piškotom se pa raje izogibam in jih dam v hrano zelo redko.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
9.10.2009 19:18:15   
Katy78
Moj ima malico okoli 10:30, kosilo pa potem ob 12:30, tako da niti nočem, da bi se mi malice preveč najedel. V bolj sočno sadje, ki postane zelo čežanasto, ko ga naribaš ali pretlačiš, vmešam ali kakšne kosmiče (ovsene), največkrat pa pirin prepečenec ali pa kakšen piškot, ravno toliko, da ni preredko.

Poskusi čas med malico in kosilom skrajšati, saj malica naj bi bila bolj premostitveni obrok in je 3 ure do kosila kar dolga. Moj lakotnik je 2 uri po malici že ves nestrpen in komaj čaka kosilo, pa za malico niti ne poje tako malo - eno veliko hruško (+ vmešam, kar sem napisala), ali pa npr. manjše jabolko+manjša hruška ali 2 manjši nektarini+vmešani kosmiči/prepečenec/piškot.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
9.10.2009 19:35:53   
Hope2
Jaz pa sem ugotovila, da je bolje če mu dam sadje za malico in potem še en mali snak da lažje vzdrži do kosila (pirin prepečenec, sezamov grisin, piškotek, kruh.....). Če sem mu dala zraven sadja še piškot ali kar koli drugega, je itak fehtal hrano čez 1 uro.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
9.10.2009 19:49:56   
Petka09
Joj, punce hvala.. .Spet ste se javile tiste, ki imate itak vedno zelo dobre nasvete. user posted image

No, naša bo pol tudi nekje okrog 10h dobila to malico, potem takoj po 12. uri pa kosilo.
Edino kmalu se bo menjala ura, pa bomo morali tudi to nekako premakniti oz. prilagoditi.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
9.10.2009 21:53:42   
sye
punce a ovsene kosmiče in pirine prepečence v navadni trgovini kupite?sory k ne vem, ampak nikoli jih še nisem vidla?

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
10.10.2009 7:13:42   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: sye

punce a ovsene kosmiče in pirine prepečence v navadni trgovini kupite?sory k ne vem, ampak nikoli jih še nisem vidla?

Jaz sem ovsene k. kupila v Hoferju. Če jih boš iskala, jih boš ziher našla.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu sye)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
10.10.2009 9:21:56   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: sye

punce a ovsene kosmiče in pirine prepečence v navadni trgovini kupite?sory k ne vem, ampak nikoli jih še nisem vidla?


V DM-u imaš od Alnature že zmlete ovsene kosmiče, meni so taki najboljši, ker če so celi, dolgo traja da se zmehčajo. Tudi za kuhanje so mi zdrobljeni najboljši, ker so skuhani tako hitro kot npr. gres. Če jih ne najdeš, lahko pa še vedno tiste cele zmiksaš s paličnim - tako sem jaz delala, dokler nisem našla DM-ovih. Drugače pa ovsene kosmiče dobiš v vsaki trgovini.

Pirin prepečenec sem pa kupila v Sparu, tista njihova znamka Vital, ali nekaj podobnega.

(odgovor članu sye)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
10.10.2009 14:10:58   
misamuk
Punce, kratko vprašanje. Če majo vaši malčki dopoldansko malico ob 10h, kdaj imajo zajtrk?
Ker midve z mojo greve sedaj počasi na GH, pa me timing heca. Ob 8.30h zjutraj ma zajtrk (ker pač spi do od 3h do 8h), potem pa ob 12h kosilo. In kdaj naj ima potem malico???
Isto potem dalje, spi od 12.30-15.30, ima ob 16h "popoldanski obrok" in nato ob 19.30 večerjo.
Ta popoldanski obrok bo žitno-saden (ko bomo enkrat to osvojili), večerja je itak rižko.
Ampak tale dopoldanska malica me pa matra user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
10.10.2009 14:27:50   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Punce, kratko vprašanje. Če majo vaši malčki dopoldansko malico ob 10h, kdaj imajo zajtrk?
Ker midve z mojo greve sedaj počasi na GH, pa me timing heca. Ob 8.30h zjutraj ma zajtrk (ker pač spi do od 3h do 8h), potem pa ob 12h kosilo. In kdaj naj ima potem malico???
Isto potem dalje, spi od 12.30-15.30, ima ob 16h "popoldanski obrok" in nato ob 19.30 večerjo.
Ta popoldanski obrok bo žitno-saden (ko bomo enkrat to osvojili), večerja je itak rižko.
Ampak tale dopoldanska malica me pa matra user posted image


Glede zajtrkov in dopoldanskih malic je čist odvisno od tega koliko oz. do kdaj zjutraj malčki spijo. Naša recimo spi do 5h ali 6h, nato se malo predrami in jaz vem, da je čas za flaško (to bi bil kao zajtrk), potem spet spi naprej... Nato je nasl. obrok nekje ob 10h in takrat bo malica, potem kosilo nekje ob 13h ali še prej, nato ob 16h popoldanska malica in ob 19.30 večerja.

Ti lahko izbiraš, ali boš med 8.30 uro in 12. uro dala vmes še malico. Po moje imaš recimo dve opciji:
1. Ob 8.30 ji daš samo flašo mleka, potem nekje ob 10h lažji sadni obrok in ob 12h kosilo,
2. Ob 8.30 ji daš kar kakšno mlečno kašico in notri vmešaš sadje ali pa navadno sadno čežano s piškotom in okrog 12h kosilo (ker predvidevam, da ti flašo mleka spije ponoči ob 3h, kot si sama omenila to uro).

Mogoče je druga opcija boljša, ker ti itak ponoči pije mleko in lahko potem ob 8.30 narediš sadno-mlečni obrok ali pa kakšno drugo varianto s sadjem.

Načeloma naj bi otrok imel 5 obrokov, vendar če zjutraj dlje spi in je enkrat že spil mleko ponoči oz. proti jutru, potem ima pač en obrok manj čez dan, da ne tlačiš kar tri obroke v tistih par uric do 12. ure, ko je itak kosilo.


No, mene pa zanima kako popoldan oz. proti večeru. Naša ima kosilo tudi nekje med 12. in 13. uro, potem ko bomo prišli do skutk,jogurtov in žit, bo to imela za popoldanski obrok okrog 16. ure.
Zdaj pa me zanima, ali naj potem še kaj poje do 19.30 (mlečna kašica) in še potem spije samo mleko, ali kako? Ker zdaj, ko je še samo na mleku popoldan, ga spije nekje ob 16h in potem ob 19.30 spet in gre takoj spat. In mislim, da potem, ko bo imela popoldansko malico bo pač to pojedla, potem pa do 19. ure nič oz. takrat kakšno kašico ali pa samo flašo mleka. Ker ene dajejo najprej kašico nekje ob 19h pa še potem flašo mleka pred spanjem, samo naša gre po 19. uri že spat in ne mislim posebej dve "večerji" dajat, ker niti ni toliko časa za to, ker gre tako zgodaj spat.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dopoldanski obrok GH oz. dopoldanska malica
10.10.2009 16:07:04   
saskam
pozdravljene!
da še jaz z vami delim mojo izkušnjo glede uvajavja gh.
sin bo ta teden dopolnil 5 mesecev in smo zaradi močnega refluksa začeli uvajati gh s 4. mesecem. Naš dan izgleda takole:
- 5 ali 6h zjutraj mleko Novalac AR1
- 8.30 oz. 9 h mleko ali pa kuhano jabolko z malo rižolinota (Milupa). katero varianto vzamem se odločim sproti, odvisno kakšne volje je.
- ob 10h ponavadi kašica iz dveh vrst sadja (kuhano jabolko+banana ali pa hruška in jabolko)
- odvisno kdaj zaspi, mu dam predno zaspi še malo mleka.
ponavadi okrog 12h.
- ob 15h krompir z zelenjavo (cvetača, korenček, brokoli, špinača)
- ob 17.30 mleko kolikor ga pač poje (ponavadi ne veliko)
- ob 19.30 malo, ampak res malo rižolinota in flaša za spanje ob 20.30. (povečana doza mleka za večjo sitost)

v bistvu mleko prilagaja sam. po obrokih ga spije do 100 ml. če je pa samostojen obrok pa spije 180-200ml. je pa zdej takoooo zelo fino ko vsaj takrat ne poliva ko je gh. user posted image
Spije mi pa max 1dl komarčkovega čaja ali vode na dan. odvajamo blato 1x - 2x dnevno. zaprti zaradi gh še nismo bili.

aja pa še to...je tako lepo da ne morem verjet, prov usta odpira in se mu vidi, da uživa v hrani. Imamo pa probleme, ker malo zavrača flašouser posted image . že ve kaj je dobro user posted image

no to je moja izkušnja za mamice s polivančki...pa tudi za ostale seveda user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?