|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 18:40:04   
Anonimen
... naša petletnica. Čim pride v stik z nekom izven najožje družine, se obnaša tako trapasto, da ni za povedat. Bog ne daj, da jo kdo kaj vpraša - naredi ful bedasto, užaljeno faco, v tla gleda, ali pa mene direkt v oči in zamomlja: "Mami, ne bom povedala!" OK, sem razumela, ko je bila stara tri in štiri leta, ampak zdaj bo ravnokar šest, pa je še kar taka.

Tudi druge otroke sem videla, da so šli skozi to fazo, ampak velika večina njenih vrstnikov se strašno luštno zna pogovarjati z mano. Naša pa... evo, po pravici povem, da mi je dostikrat težko pri srcu. Ko pridemo na obisk k moji babici, pa ne tako poredko, recimo na 14 dni, pa se babi tako veseli, da pridemo, tamala se pa obnaša, kot da je z marsa. Zaviha nos in odkoraka direkt mimo babi.

Da je zadeva še hujša, pa tamal postaja isti. Znorela bom, pa zakaj mam glih jaz tako smotane mulce?!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 18:43:08   
Anonimen
Meta., a mas slab dan?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 18:48:12   
Anonimen
Ja, najbrž res, Mič. Ampak to me res žuli že zelo dolgo. Ker to gledam iz dneva v dan, vsak dan, pri vsakem, ki ni jaz ali moj mož.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 18:57:01   
Anonimen
A res?
Ma ne bi nikoli rekla.

Samo ce si tudi v zivo taka pojava kot tukaj user posted image , se mi zdi cisto mozno, da hoce ona biti kontra, da je opazena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 19:02:32   
Anonimen
Po enih 10 minutah, če se jo res pusti ČISTO na miru, začne komunicirati. Potem rata noro luštna punca (nekak tko kot mami, ja user posted image ). Ampak kaj, ko z 90% ljudmi sploh ne pridemo do tistih 10 minut. Toliko RES prijaznih ljudi jo pozdravi, ogovori, recimo danes prijateljica iz vrtca. Že od daleč je mahala, jo klicala, naša frfla pa se je dobesedno obrnila stran in se peljala mimo nje kot mimo iztrebka. Uni revici sem prav na obrazu videla, kako hudo ji je bilo. Naši bi kar vrat zavila...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 19:09:48   
Anonimen
No ja, selekcija pac user posted image .
Ocitno ji ni vsec, da ji vsak nekam takoj leze. Pametna punca, bi rekla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 19:10:00   
muška
Meta, nisi edina! Tudi pri nas je ENAKO! user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 19:15:28   
ZmajTolovaj
Hm, a to še pride? Naša pa pri dveh letih razlaga vse vsakemu, ki ima 5 min cajta. Zadnjič je poštarju povedala, da imajo fantje lulčka, ona pa lulo.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 22:21:10   
Jančika_
Oh, naš Vasja je tudi bolj kiselkaste sorte. Stalno ima kak razlog za pritoževanje in vlečenje ksihtov, pa neko svetobolje ga muči, krivice se mu dogajajo po tekočem traku in tako dalje. Se je že rodil tak. Je pa zadnje čase malo boljše. Malo. 

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 22:32:00   
Anonimen
jaz pa to opažam pri nečaku,...

do predkratkim lušten fant, s katerim bi se človek pogovarjal in pogovarjal, zdaj pa kar naenkrat vse brez veze, vse težko, vse zanič,...

ali se zdaj začne puberteta že pred osnovno šolo????

me skrbi, da bo moj malček tudi takšen postal,...user posted image
je grozno, ker se trudiš biti vesel, sproščen (se trudiš, da ne bi mislil na slabe strani življenja, ki bi ti utegnile pokvariti dan), želiš otroka motivirati v dober dan in nasmeh,... odziv pa porazen,...

in še to sem opazila: ko grem mimo gruče otrok, ki gredo iz OŠ, sem ponavadi jaz tista, ki se jim umikam, da gredo lahko mimo... se mi zdi, da smo bili mi drugače vzgojeni otroci,...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Drži se kot kisla kumara
10.9.2009 23:59:21   
Marogica
Tudi jaz sem začela klicati ta mlajšega Calimero. Sicer je dobrovoljček, vendar pa zna jamrat, pa face vlečt, pa usta ukrivljat in šobit za.....nič, porkaduš.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Drži se kot kisla kumara
11.9.2009 8:58:52   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Znorela bom, pa zakaj mam glih jaz tako smotane mulce?!


Meta nisi edina. Pri nas je enako, je naša tudi stara 5.let in se tudi tako trapasto obnaša zadnje čase.

Kriza 5.letnikov?user posted image user posted image


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Drži se kot kisla kumara
11.9.2009 9:51:44   
srki
Jah, naš je pa jokica, kaj čem. Ga bo minilo, tako kot verjetno tvojo. Včasih samo malo glas povzdignem, pa je jok, ampak to tak, kot da ga je kdo orng natepel. Zraven pa taka troba, da ni za povedat. Pa je tudi 5 let star. Še mlajši ki je eno leto, se toliko ne prejoka, kot on.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Drži se kot kisla kumara
11.9.2009 9:56:40   
higuys
Naš sicer ni jokica ampak je tudi v obdobju " ne bom ti povedal" , ko ga kdo vpraša kako mu je ime , koliko si star  ne odgovori in isto zraven nekaj zvija z očmi. user posted image . Drugače pa se on samo vtakne v vsakega...komaj čakam, da neleti na enega enakega kot je on.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Drži se kot kisla kumara
11.9.2009 9:58:24   
lunca77
Identična situacija je pri starejšem - 4 leta in uspešno mu sledi tudi ta mala in ne vem več kaj naj ko pridemo k babicam pa dedkom in ne šljivita pet posto prvih 15 minut pol so pa taki frendi, da naju z možem domov pošiljata user posted image
Ne zastopim niti malo in sumim, da je to šele začetek. Da bom svoje otroke razumela vedno manj user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Drži se kot kisla kumara
11.9.2009 20:42:12   
Raho
Naš skoraj petletnik je tudi tak. Včasih ga moram 3x opozoriti, da pozdravi, odgovori na vprašanje... Drži pa se tako ali tako vedno, ko je kdo poleg, kot kisla kumarica. Ampak jaz se tolažim s tem, da je bolj po atijuuser posted image

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Drži se kot kisla kumara
15.9.2009 8:03:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

...


Bakfark junior je "bil" isti, pa je leto starejši od tvoje. Sine, prosim pozdravi če te pozdravijo, odzdravi če se poslavljaš, zucni če te nekdo nekaj vpraša, a-a, kaki, ne bom, nočem, nerodno mi je... Mulo nemi, kot da je najbolj neotesano dete v kraju, ati njegov pa vedno tak zgovoren, pa prijazen, pa nadležen, pa to. Samo se spremeni sčasoma. Pride tako en dan, ko stopimo v trgovino al` kam pač že, pa jaz dober dan, kako ste kaj, lep dan zunaj pa čeprav dežuje aneda, pa moje dete tako odločno in glasno: "Dober dan!". Šoker, ki se lahko meri samo z zrušenjem dvojčkov leta 2001. Potipam čelo detetu, izmerim puls, barva kože čisto normalna, vidim vse okej, nobenih odstopanj od normalnega, kaj te zdaj to je!!! Sem pomislil v naslednjem trenutku, da se ni dete kje zmotilo, se poslovim od uslužbencev, mali pa: "Nasvidenje!".

Dođi sine da tata ljubi!


Tak` da, ne paničari, to je samo trenutna zadržanost, kasneje bo ziher alapača kot mati. 

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 15.9.2009 8:04:41 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Drži se kot kisla kumara
21.9.2009 15:00:18   
ZARA
Zara je pa totalno nasprotje. Blazno je samozavestna in se ne ustavi. Tega tudi nočeš, verjemi.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Drži se kot kisla kumara
21.9.2009 15:06:58   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Po enih 10 minutah, če se jo res pusti ČISTO na miru, začne komunicirati. Potem rata noro luštna punca (nekak tko kot mami, ja user posted image ). Ampak kaj, ko z 90% ljudmi sploh ne pridemo do tistih 10 minut. Toliko RES prijaznih ljudi jo pozdravi, ogovori, recimo danes prijateljica iz vrtca. Že od daleč je mahala, jo klicala, naša frfla pa se je dobesedno obrnila stran in se peljala mimo nje kot mimo iztrebka. Uni revici sem prav na obrazu videla, kako hudo ji je bilo. Naši bi kar vrat zavila...


Kot bi opisovala naše situacije, s to razliko, da ima naš miss 4 leta. Tudi meni je res hudo, ko se tako grdo obnaša. In to do ljudi, ki jih pozna, ima rada, celo noro rada. Evo, zadnjič je mulček od moje kolegice, tudi RR-jevke sicer, posebej zanjo na morju kupil ogrlico. Ves vesel teče proti njej in ji že od daleč kliče, da je to zanjo. Ves ponosen, vesel. Dal svoj denar za ogrlico namesto za sladoled. In naša mula? Se obrne stran, ne bom vzela, ne maram. Mi je bilo res strašansko zoprno. Čez 10 minut pa kot bi obrnil ploščo - kje je ogrlica, daj mi jo gor, še spat je hotela z njo zvečer. Za crknit.

In teh primerov je malo morje - trpimo vsak dan znova na ulici, igrišču, ko pridejo znani ljudje z otroki, ona pa take zganja. Dobro, da jo vsaj nekateri že poznajo in nekako preživijo tiste uvodne minute.....

Vsak nasvet dobrodošel. Upam, da se čimprej neha.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Drži se kot kisla kumara
23.9.2009 11:15:24   
ninu
Se vam tudi jaz pridružim. Moja sicer ni 5 letnica, ampak 3 letnica, je pa tako že od nekdaj. Posebna kar se tega tiče u nulo.
Do sovrstnikov ki jo ogovarjajo in pozdravljajo se obnaša kot da jih ni, muza se okoli mene, ali pa sploh nič, noče pozdravit..
Po kakšnih 15 minutah do pol ure se ji odpre, no, kakor kdaj. Kar sem uspela ugotovit je samo to, da ne mara pozornosti.
Včasih se zgodi, ko smo med kakšnimi mladimi odrasli in jo noben ne ogovarja, da se takoj sprosti in je živahna.

Velikokrat mi je nerodno, ker sem sama totalno nasprotje, nobenega mi ni težko ogovorit, sem družabna, nasmejana, pozravljam..
Ona pa ko kisla kumara zravn, ko da jo doma maltretiram in tepem. Pa je zelo živahna in zgovorna doma, da je ni za ustavit. :)

Sem pa to že "doživela" pri nečakinji - je ista. Takrat še nisem imela otrok in sem bila šokirana. Najprej sem si mislila, "glej, kako pa je ta otrok nikakvo vzgojen, da niti pozdravit ne zna, haloo??". No, zdej ima 6 let in gre na bolje.

Če bo katera od vas prišla temu obnašanju kaj bližje, mi javite, kje se da kaj prebrat o tem, kaj se takrat dogaja v teh malih glavicah, ker me res zanima.

Pozdravčke in pogumno naprej.. Že vejo zakaj so taki. :)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Drži se kot kisla kumara
28.9.2009 12:56:17   
ninocka
nas ta najstarejsi (4 leta) je tud tak user posted image
Z nobenim oz. z redkimi izjemami se pogovarja, ce ga kdo kaj vprasa noce povedat, se obraca stran in gleda mene Mami, ti povej!
Ful je to zoprno se posebej takrat, ko gremo k zdravnici in bi moral sodelovat, on pa nic....
Psihologinja mi je napisala, da ima motnje s koncentracijo (ji ni hotel odgovarjat), ko smo sli pregledat vid, ni hotu povedat, kere zivalce so na sliki, zdej v RA, ko sva sla, sva se pa prej zmenila, da bo odgovarjal zdravnici in naredil, kar je treba. Pa sva se pr sestri spet pregovarjala, da je povedal, narisal, sestavil, pri zdravnici pa ze ni hotel nic vec delat.

Pol pa vcasih razmisljam, ce je to mogoce kaj povezano s tem, da zivimo sami, da tamale dava zelo redkokdaj v varstvo...v glavnem vecinoma smo skoz skupaj in sami...user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Drži se kot kisla kumara
29.9.2009 9:28:46   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Oh, naš Vasja je tudi bolj kiselkaste sorte. Stalno ima kak razlog za pritoževanje in vlečenje ksihtov, pa neko svetobolje ga muči, krivice se mu dogajajo po tekočem traku in tako dalje. Se je že rodil tak. Je pa zadnje čase malo boljše. Malo. 


Tud z našim 5-letnikom je podobno. Sem že večkrat rekla možu, kaj bo šele v puberteti, ko že zdaj misli, da je cel svet proti njemu.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Drži se kot kisla kumara
29.9.2009 12:37:39   
dory
Oh ja. Moj petletnik je čist drug. Samozavesten,egoističen in egocentričen. Odkar se je začel vrtec mam same štale. Zej bo mal doma.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Drži se kot kisla kumara
29.9.2009 16:05:33   
ronja
Hm, jaz jih pa po svoje razumem: a se še spomnite, kako nelagodno ste se počutile, ko so naenkrat vsi ljudje zazijali v vas in od vas nekaj pričakovali? Ma, meni ni bilo všeč. Sicer nisem nikoli tako reagriala baje, vendar mi pa ni bilo luštno, če so se vsi zastrmeli vame oz. me takoj !"napadli". Zato jaz, kadar dobimo obiske, otroka samo na kratko pozdravim, pa se skoncentriram najprej na mamico, očija,... Tudi če gremo mi kam na obisk, kjer so otroci isto. Ne da jih takoj objemam ali sprašujem na veliko itd... Potem so pa čisto normalni in se zelo hitro sprostijo.
Ronje ne silim, da mora odgovorit - če ji je nerodno, pač povem jaz namesto nje in povem, da ji je nerodno. Pa saj ima pravico, da ji je, saj je komaj 2 leti stara - še meni bi bilo, če bi se par ljudi naenkrat zastrmelo vame... Ji pa dam čas: ne priganjam je v smislu: no, povej, koliko si stara... Pač počakam malo, če mi rata neprijetno ali vidim, da je drugemu zelo neprijetno, pa povem, da je stara 2 leti, ampak ji je trenutno pač malo nerodno. Pa je rešeno. Z otroki se pa tako hitro poveže.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Drži se kot kisla kumara
30.9.2009 8:46:23   
ninu
Ninocka, tudi jaz sem se že sprašvala isto kot ti, če smo mogoče preveč skupaj. Tudi mi varstvo koristimo zeloo malo (izjemoma nekajkrat na leto oz. na par mescev) in smo skoz skupaj in vedno imava veliko časa zanjo.

Kot si rekla ti Ronja: 100% drži, da ne mara pozornosti in se, če pozornost ni usmerjena k njej zelo hitro sprosti in začne druge celo sama ogovarjat. Najhitreje se sprosti pri nepoznanih ljudeh in otrocih. Ekspresno naveže stik. Če jo pa začenjo drugi, ja kolk si že zrasla in kako je v vrtcu in podobne, pol je pa fertik, stvar zaključena za lep čas.
Meni grejo stari starši od moža totalno na živce kar se tega tiče, ker jo dobesedno napadejo in je samo ona na tapeti - takrat drugi sploh ne obstajamo.. In vidim, da ji je totalno bad lep čas, preden se sprosti.

Zdaj smo v pričakovanju novega člana in me prav zanima, kako bo potem. Kako taki otroci sprejmejo bratce/sestrice in če ji bo godilo, da vsa pozornost ni več namenjena samo njej. ?? Se bo potem bolj sprostila?

Pozdravčke vsem!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?