|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dukan dieta
30.4.2010 17:21:18   
Klarita
ste že slišale? Po njej hujšajo slavne kot recimo J. Lo. Malo sem po netu iskala, ampak je ne razumem najboljše, mogoče še nisem prave strani odkrila. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dukan dieta
30.4.2010 17:32:01   
Anonimen
Misliš DUKE dieto?
 
http://www.radionet.si/index.php?option=com_content&task=view&id=4619&Itemid=315

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dukan dieta
1.5.2010 9:22:33   
Klarita
Ne ne, dukan dieta...
http://www.thedukandiet.org/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dukan dieta
2.5.2010 22:02:38   
kenka
živijo,

glede na tvoj link ima ta dieta 4 faze:

"The method comprises 4 successive steps: the Attack phase with purely natural proteins to boot-start a fast weight loss in less than a week, the Weight Loss phase with alternative proteins during which you'll reach your target weight, the Stabilization phase with the re-introduction of all type of foods and finally the definitive Cruise phase. "
1) ješ naravne proteine in hitro izgubiš kg v manj kot 1 tednu
2) ješ vse proteine tako, da vsmeriš tvojo težo
3) stabiliziraš težo - začneš jest vse
4) in potem uživaš.

v tvojem linku klikneš na modro in piše kej lahko ješ ... če ne boš razumela sporoči in ti ob priliki enkrat med tednom prevem.

na hirto tvoj povzetek. v tej dietei na začetku ne uživaš OH in zato hitro greš dol ... pri teh dietah moraš pazit da ne greš gor še več kot dol.

lp

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dukan dieta
15.5.2010 21:15:43   
muffins
Na zadovoljna.si sem prebrala članek o dukanovi dieti. Na spletu sem poiskala več podatkov o tej dieti in se je lotila 5. maja. Prvega dne sem tehatala 66 kg. Po končani prvi fazi sem tehatala 64,1 kg, torej sem v 3 dneh izgubila 1, 9 kg. Nadaljevala sem z drugo fazo, s podfazo PL(beljakovine + zelenjava) ta faza je trajala 5 dni in v tem času sem izgubila le kilogram. Zdaj sem sredi faze PP (3. dan) in tehtam 61,6 kg. V 11 dneh sem prišla iz 66kg na 61,6 kg. Moram povedati, da sem zelo presenečena nad rezultati.

(odgovor članu kenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dukan dieta
17.5.2010 13:26:01   
inja2
muffins ali imaš mogoče ti seznam kaj lahko v določeni fazi ješ?
na njihovi strani ne najdem user posted image

(odgovor članu muffins)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dukan dieta
17.5.2010 21:03:55   
muffins
PRVA FAZA:
Sestavljena je izključno iz beljakovin.
Dovoljena hrana:
Govedina, teletina,perutnino(Razen rac in gosi. KOŽE NESMEMO JESTI), jajca(na teden lahko pojemo le 3-4 jajca če vsebujejo rumenjak, če pa jemo samo beljak število jajc ni omejeno), vso morsko hrano ter nemastne mlečne izdelke; mleko( 0,5% maščob), jogurt,...jaz na dan pojem okoli 50 g sojinega sira.
PRI KUHANJU NE SEMO UPORABLJATI MAŠČOB!

DRUGA FAZA:
V podfazi PP(samo beljakovine) jemo vse izdelke iz prve faze, v podfazi PL(beljakovine+zelenjava) pa jemo poleg beljakovin še zelenjavo, ki NE VSEBJE ŠKROBA, npr. paradižnik, jajčevec, zelje, repa, solata, gobe, beluši, redkev, špinača, brokoli, cvetača,...
PRI KUHANJU NE SEMO UPORABLJATI MAŠČOB, priporoča pa se uporaba začimb in zelišč, tudi česna in čebule. Sol lahko uporabljamo le v majhnih količinah, saj sol zadržuje vodo v telesu.
 
Predovedani izdelki; sadje, kruh, riž, krompir, avokado, oreščki, sladkor, olje, maslo,...

Potrebno je piti veliko vode; vsaj 2 l na dan in 2 kozarca men obrokom.
Dovoljena so tudi umetna sladila in kokakola light(npr. 1 kozarec na dan)!

Na dan so dovoljene tudi 3 žlice ovsenih otrobov!

Če bo katero zanimala tretja faza ali različni recepti bom z veseljem pomagala!


(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dukan dieta
18.5.2010 12:15:45   
ančipomaranči
Se pravi v 1.fazi ješ samo meso, jajca in nemastne mlečne izdelke?
Ne razumem dobro, a 2. faza je sestavljena iz dveh podfaz? Koliko časa pa trajajo?
Kaj pa ješ v tretji fazi?
Hvala za odgovor muffins. Me je kar malo zamikala ta dieta...

(odgovor članu muffins)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dukan dieta
18.5.2010 15:18:07   
muffins
Ja, v prvi fazi lahko jemo samo meso, jajce in nemastne mlečne izdelke, njeno trajanje je pa odvisno od kilogramov, ki jih želimo izgubiti. Če želite izgubiti:
- manj kot 5 kg naj traja prva faza 2 dni
- manj kot 10 kg naj traja 3 dni
- več kot 10 kg pa 5 dni.

V drugi fazi se izmenjujeta podfazi PL(beljakovine+zelenjava) in PP(samo beljakovine). Trajanje teh si izberite sami, Dr. Dukan pa priporoča, da naj bo trajanje ene podfaze 5 dni.

Jaz sem si zastavila cilj, da bom izgubila 8 kg, torej je pri meni prva faza trajala 3 dni. Po teh treh dneh sem začela drugo fazo z podfazo PL. Pet dni sem jedla beljakovine in zelenjavo. Nato je sledilo pet dni faze PP, torej sem pet dni jedla samo beljakovine. Te podfaze se izmenjujeta dokler ne dosežete svoje željene teže. Tej fazi sledi tretja faza oz. faza stabilizacije, pri kateri se jedilnik rahlo spremeni. Zaradi te stabilizacije se kasneje naj ne bi zredili.

Tretja faza:
Trajanje te faze je zelo različno, saj v tej fazi stabilizirao sedanjo težo. Za vsak izgubljeni kilogram je potrebno 9 dni faze stabilizacije.
Če izgubite 5 kg je za to potrebnih 45 dni stabilizacije. 5 kg *9 dni=45 dni

V tej fazi se jedilnik nekoliko spremeni. Ni več podfaz, kot v drugi fazi. Na dan lahko (po)jemo sedaj:
- beljakovine in zelenjavo (neomejeno)
- vsak dan lahko pojemo en manjši obrok sadja(dovoljano je vso sadje razen banan, grozdja in oreščkov), 2 kosa kruha in 40 g sira
- dvakrat na teden: obrok s škrobnimi izdelki(testenine, riž, krompir, kuskus,...) NE ZAMENJUJTE DVAKRAT NA TEDEN Z DVA DNI NA TEDEN!!
- dvakrat na teden si lahko privoščite tudi bonus obrok(predjed, glavna jed in sladica...tudi kozarec vina), vemdar ne pretiravajte s količino!!! Ta dva obroka morata biti med seboj oddaljena vsaj en dan!!
- en dan in res samo en dan v tednu(priporočam četrtke) je beljakovinski dan!! To je pomembno sam bo telo izgubilo vso odvečno vodo, ki se je nabrala v celem tednu!

Po tej fazi sledi še četrta faza:
to je faza, ki jo imenujejo >do konca življenja<. V tej fazi lahko jeste normalno, kot ste pred dieto, vendar en dan na teden obdržite beljakovinski dan(npr. četrtek)

Upam, da nisem preveč zakomplicirano napisala. Vprašanja dobrodošla!

In pozabila sem, da je količina hrane v prvi in drugi fazi neomejena.

(odgovor članu ančipomaranči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dukan dieta
18.5.2010 15:30:04   
uškinamama
MUFFINS- sem že mislila, da poznam že vse diete user posted image .

Kako se pa počutiš? Kot razumem je ta dieta idealna za mesojedce (v narekovajih , seveda).

Prebava?

Lahko napišeš jedilnik za en dan iz vsake faze. Tako za občutek.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu muffins)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dukan dieta
18.5.2010 17:14:49   
muffins
Ja, jaz sem tudi tako mislila in potem sem ugotovila da je ta dieta ena izmed novejših. Dr. Dukan je izdal knjigo ,,The Dukan Diet'' v angleščini prejšnji teden.
Počutim se super, sploh ko zjutraj stopim na tehnico :)
Prebava je v redu, velikokrat grem na malo potrebo, saj spijem ogromne količine vode! Na veliko potrebo me pa pritisne samo med fazo z zelenjavo.
Jedilnik med prvo fazo:
zajtrk: Omleta in dveh jajc(iz ene izločim rumenjak), skodelica nemastnega jogurta, v lončku zmešam 3 žlice ovsenih otrobov z mlekom in voda ali čaj(ne pijem kave, vendar je dovoljena)

kosilo: puranje ali piščančje meso, pečen jajčni beljak, jogurt, sojin sir in kozarec kokakole light

malica: jogurt ali mleko

večerja: ponavadi pojem, kar je ostalo od kosila + jogurt

Preden grem spat spijem še kozarec toplega mleka.

Jedilnik med zelenjavno fazo:
zajtrk: podoben prejšnjemu in jem zraven še zelenjavo(npr. paradižnik)

kosilo: popečene piščančje prsi(jaz posebej narežen paradižnik in ga ,,stenstam''), jogurt, ...

malica: enako

večerja: ostanki od kosila
Hrana ne sme biti pripravljena na olju!!

Na neki spletni strani sem našla recept za muffine, ki so narejeni iz:
- 3 žlice ovsenih otrobov
- 1 jajca
- žlička pecilnega praška
- umetno sladilo(po okusu)
- 3 žlice nemastnega jogurta

Vse sestavine zmešamo in maso vlijemo v pekač za muffine. Pečico segrejemo na 180 stopinj in muffine pečemo 15 min.

In še to; za vse, ki se boste odločile za dieto je pomembno, da se tehtate vsako jutro in si težo zapisujete. Jaz se stehtam zjutraj in zvečer, merim pa si tudi obseg nog.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dukan dieta
18.5.2010 20:48:47   
ančipomaranči
Sem si zračunala, da bi po tej dieti idealno težo dosegla 22. nov. 2010...
In toliko časa zdržat brez ogljikovih hidratov. To je men res težko. Sem že bla na podobnih dietah in po par dneh že sanjam o palačinkah, pa kruhu, pa krompirčku...user posted image vse dokler se en dan ornk ne nažrem...Nimam tok močne volje. Ampak najbrž se bo enkrat res treba v roke vzet...
A ve nimate teh težav?

(odgovor članu muffins)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dukan dieta
19.5.2010 19:14:41   
muffins
Tisti izračuni niso točni. Jaz sem si izračunala, da bom v prvi fazi izgubila le 1 kg, izgubila sem pa dva!
Ja, jaz sem imela isti problem. Nekaj dni sem zdržala ne da bi razmišljala o sladicah in picah itd. Potem me je pa prijelo in sem hotela pojesti čisto vse! Ampak me je ta dieta prisilila k temu, da sem se je še naprej držala. Če se mi kaj ''zlušta'' spijem kozarec vode in pojem  npr. kos zelenjave ali spijem mleko, kar mi zelo pomaga.

(odgovor članu ančipomaranči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dukan dieta
26.5.2010 12:26:11   
ljiljana
KAKO pa si pripravljate meso, ce ne brez mascob, kaj vse na zaru? Cevapcice lahko jem ali ne? Ker meni perutnina ne tekne... a<Jo bom poskusila, samo toliko mesa se mi ne da pojest, radapa bi izgubila 4-5 kg...

(odgovor članu muffins)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dukan dieta
6.6.2010 15:48:53   
Boni3
Muffins, zanima me, če se še držiš diete in kakšni so rezultati sedaj? Se mi zelo dopade tale dieta zato me zanima, kako se kaj držiš?

LP user posted image

(odgovor članu ljiljana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dukan dieta
31.7.2010 12:52:27   
marjola
Danes sem prebrala Dukana. Po eni strani ful jasno in enostavno, po drugi strani se pa ponavlja, kar tudi sam prizna in se pri branju sem in tja kar malo izgubiš. Tako ne morem ugotoviti, v kateri od štirih faz začneš z
ovsenimi otrobi. Po moje šele v četrti, skupaj z beljakovinskim četrtkom.

A se motim? Je kdo drugače razumel?

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dukan dieta
31.7.2010 13:31:16   
marjola
Se opravičujem, bom odgovorila kar sama, bo morda še komu koristilo, kar sem ravnokar odkrila na spletu:
1,5 žlice v prvi, 2 žlici v drugi, 2,5 v tretji in 3 žlice v četrti fazi. Iz knjige to sploh ni razvidno. Postopoma ja,
to že piše ampak jaz sem bila prepričana, da spada to šele v četrto fazo, ker ima konec koncev 100 g otrobov
le 17 g beljakovin, hkrati pa 7g maščob in celih 66 g OH!
Lepo popoldne vsem še naprej

(odgovor članu marjola)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dukan dieta
31.7.2010 14:17:25   
eva1
Pa se ve zavedate kolikšno škode delate z beljakovinskim dietam svojem organizmu?

(odgovor članu marjola)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dukan dieta
20.8.2010 8:13:33   
mateyka
meni se tudi zdi dukan dieta malo predrastična. pa še ful časa traja - mislim, to co celi meseci in leta ločevanja.. user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dukan dieta
19.7.2011 10:06:41   
aromaja
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Pa se ve zavedate kolikšno škode delate z beljakovinskim dietam svojem organizmu?


Ta dieta ni ravno "beljakovinska", ker lahko poješ kar nekaj nemastnih mlečnih izdelkov na dan (jogurt z 0% maščobe, pusta skuta, mleko z 0,5%mm...), poleg tega pa OBVEZNO še nekaj ovsenih otrobov. Tako da dieta vsebuje tudi ogljikove hidrate.

Na internetu je ogromno receptov in po enem takem si jaz pečem kruh iz ovsenih otrobov, pšeničnih otrobov, mleka v prahu, pšeničnih kalčkov in jajc. Na dan pojem 4 rezine tega kruha. Za zajtrk si delam kašico iz žlice ovsenih otrobov in cca 1.5 dl nemastnega mleka. Pečem si tudi nekakšne muffine iz skute, otrobov, limonine lupinice, ali pa naredim slane iz skute, otrobov, soli in čebule v prahu...
V bistvu goljufam in na dan sigurno zaužijem več otrobov, kot jih je "dovoljeno", pa vseeno hujšam :)

S to dieto me je seznanila moja tašča, ki je shujšala toliko kolikor je želela. Jaz sem po njej pozimi shujšala 5 kg, potem pa so prišli prazniki in sem šele zdaj spet začela in v treh tednih izgubila 4 kile. Diete je lotila tudi taščina druga snaha in v cca pol leta shujšala za 30 kil-pol manj je je!

Tako da-dieta deluje in ni striktno beljakovinska, vsebuje tudi OH.


_____________________________

Whatever.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dukan dieta
23.7.2011 15:31:19   
janjja
No naj se še jaz oglasim, tule sem izvedela za tole dieto in jo potem naštudirala. Zdaj se je držim in rezultati - 
1.faza - dražala sem se je 3 dni - izgubila 2,5kg 
2.faza - sem zdaj tretji dan in izgubila že spet 1,5 kg

TAko da, kaj naj zdaj rečem...sem presenečena in mislim da bo v tretji fazi tisti beljakovinski četrtek z mano za celo življenje.

Priporočam, odločite se pa same :)

(odgovor članu aromaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dukan dieta
25.7.2011 8:41:23   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

No naj se še jaz oglasim, tule sem izvedela za tole dieto in jo potem naštudirala. Zdaj se je držim in rezultati - 
1.faza - dražala sem se je 3 dni - izgubila 2,5kg 
2.faza - sem zdaj tretji dan in izgubila že spet 1,5 kg

TAko da, kaj naj zdaj rečem...sem presenečena in mislim da bo v tretji fazi tisti beljakovinski četrtek z mano za celo življenje.

Priporočam, odločite se pa same :)



koliko imaš pa kg in koliko želiš izgubiti? Jz sem danes tudi začela s študijem..


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dukan dieta
25.7.2011 14:53:24   
janjja
Imam jih 76, v mislih imam kakih 70, da pridem na staro težo.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dukan dieta
27.7.2011 6:36:22   
TomTaylor
Dala "skoz" dva beljakovinska dneva in ne morem videt niti vlakno od beljakovine več. O fuj, fej, bljak...
- Trebuh super raven, nobene napihnjenosti,..
- cca. 1 kg manj

Jz grem kar na zelenjevo+beljakovine. O groza...Kar slabo mi postane, ko pomislim na jogurt, skuto, meso,..Bruh..

Drži pa to, da ti neverjetno mala količina beljakovin (npr. en zrezčič in deci jogurta) da dolgotrajen občutek sitosti.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dukan dieta
19.5.2012 8:22:41   
babica49
Jaz po svojih letih sicer ne spadam na tole stran (vse o nosečnosti in otrocih je že davno za menoj), a sem se odločila, da z vami delim moje izkušnje z Dukanovo dieto.
Z njo sem začela oktobra 2011, pa "zabluzila" decembra med prazniki, od novega leta dalje pa se diete pridno držim. Vsega skupaj sem shujšala 20kg in sem zdaj že na fazi stabilizacije. Prej sem jemala tablete za pritisk, zdaj sem že dva meseca brez tablet. Kri imam odlično, počutim pa se tudi zares odlično.
V svojem življenju sem "dala skozi" že ničkoliko diet, tale mi je pa zares spremenila življenje.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?