|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 13:56:54   
malibauc
Imamo eno tako fajn novo sosedo, s katero se dobro razumeva. Ima približno enako starega otroka kot jaz (2,5 leti). Tudi onadva sta si všeč in se rada skupaj igrata.

No, naš malibauc podnevi še enkrat spi (tako doma kot v vrtcu). Njen pa ne. Pravi, da več ne rabi. Razumem in ne komentiram. Eni pač ne rabijo spanja.
Naš pa ga. Včasih še sam prosi -gremo zdaj počivat, mami.

Moti pa me to, da takrat, ko se otroka skupaj igrata in jaz ob (približno določeni) uri igro prekinem, mamica vedno komentira, kako je naš ubog, ker mora ravno zdaj spat.

Sem ji prijazno povedala, kako je in naj se vzdrži komentarja pred mojim otrokom, pa ji kar uide.

Naše dete pa res spi tudi do 2 uri, nato pa spet AKCIJA, ob pol devetih pa je spet v postelji in zelo hitro zaspi. Očitno je (postaluser posted image user posted image user posted image )  zaspanček in mu to ustreza.

Kako naj reagiram pri naslednjem komentarju, kako je ubog, ker mora spat??



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:07:51   
zaspančka
Moje mnenje: ignoriraj! Moja tašča je tud tak kaliber, da so vedno vsi ubogi. Primer: bogi je moj sin, ker mora sam pospravit jopo in čevlje, ko pride domov, bogi je naš pes, ko ga mož uči, da bo ubogal (osnovne ukaze sedi, prostor itd.) Meni vsakič živc dvigne, ko jo slišim, kako je spet nekdo BOGI! user posted image

Takih ljudi ne boš spremenila, zato je najbolje, da ignoriraš. Vem pa, da je težko. tudi jaz se še vedno učim, kje se pritisne gumb za IGNORE.user posted image

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:13:28   
ronja
Sem mela obraten primer - me nikoli ni motilo, če so šli drugi otroci spat in sem bila kvečjemu fauš njihovim staršem:D. Ampak ker sem vedela, da sicer mi pa ne bo zaspala do polnoči in ker itak ni hotela it spat in popoldne in zvečer ni bila crknjena ali tečna, pač ni spala popoldne. Pa so mi pametovali, da pač otrok rabi spanje in konec. Najboljše je res ignorirat. In če te kaj potolaži: pri vsakem otroku ti menj pametujejo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:13:55   
t5t6
Meni se zdi bolj čudno to, da otrok pri 2,5 letih popoldan ne gre počivat. Verjamem, da so tudi izjeme ampak načeloma tako stari otroci pač hodijo spat, tako, da jaz bi ji lepo povedala, da tvoj hodi spat, ker to pač potrebuje in da jo prosiš, da pred njim ne omenja spanja. Spat grejo otroci ponavadi po kosilu, zorganiziraj se tako, da takrata ne tičiste skupaj.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:15:02   
Katy78
No, saj, če prav razumem, avtorica lahko komentar ignorira, moti jo to, da se to govori pred njenim otrokom. Saj moja tašča je drugače tudi tako narejena, da so vsi "bogi", približno kot od zaspančke. user posted image

Pač povej ji, da ne želiš, da pred tvojim otrokom to govori, ker potem bo otrok res še začel misliti, da je bogi, ker še rabi popoldanski počitek.

(odgovor članu zaspančka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:18:27   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sem mela obraten primer - me nikoli ni motilo, če so šli drugi otroci spat in sem bila kvečjemu fauš njihovim staršem:D. Ampak ker sem vedela, da sicer mi pa ne bo zaspala do polnoči in ker itak ni hotela it spat in popoldne in zvečer ni bila crknjena ali tečna, pač ni spala popoldne. Pa so mi pametovali, da pač otrok rabi spanje in konec. Najboljše je res ignorirat. In če te kaj potolaži: pri vsakem otroku ti menj pametujejo:).


hahah tudi pri meni je bilo tako. so bili vsi pametni kako je to čudno ker ne spi user posted image

uglavnem, ne razumem kaj se tolk sekirate zarad okolice?? ignorirajte, odstranite se, pa je stvar rešena. simpl ko pasulj! ne vem zakaj bi si sploh s tem razbijali glavo...ajoj user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:30:13   
malibauc
Ja, meni gre samo to na živce, da komentira pred njim. 

Sem se tudi sama naučila, da ne komentiram pred otroki, ker to vzamejo - kako se že reče-  'zdravo za gotovo'.

Tudi mi2 včasih pač otroka ne dava spat, ko vidiva, da spanca RES ne potrebuje (komplicira pol ure, ker ponavadi zaspi zelo hitro).
To se ponavadi zgodi, ko se kaj FUL dogaja - kaki pikniki, rojstni dnevi, ....ko RES ni ČASA spat.......

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 14:33:05   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: t5t6

Meni se zdi bolj čudno to, da otrok pri 2,5 letih popoldan ne gre počivat. Verjamem, da so tudi izjeme ampak načeloma tako stari otroci pač hodijo spat, tako, da jaz bi ji lepo povedala, da tvoj hodi spat, ker to pač potrebuje in da jo prosiš, da pred njim ne omenja spanja. Spat grejo otroci ponavadi po kosilu, zorganiziraj se tako, da takrata ne tičiste skupaj.


Hja, moj je nehal spati okoli 2. leta. Uspavanje podnevi je trajalo tudi po 1 uro, največkrat na koncu v joku in sva bila potem oba napsihirana. Sem poskušala tudi tako, da bi samo ležal in počival, pa tudi ni šlo, on bi okoli šibal. Potem sem nehala mučiti njega in sebe in podnevi pač ni več spal, ponoči pa po 11-12 ur brez zbujanja.
Ko je pa začel pri 3 letih hoditi v vrtec, je pa tam začel opoldne spati brez težav in po besedah vzgojiteljic, je takih primerov veliko. Doma ob vikendih ga pa tudi ni bilo mogoče pripraviti do spanja. Pa nikoli ni bil siten, ko je nehal opoldne spati, tudi proti večeru ne. Pač so si različni.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dva zgodbi o spanju
23.5.2013 20:14:02   
nusi
drugič, ko bo čas, da prekineš igro, jo prekini in obvezno zraven pospremi s stavkom :" bogi **** ti pa ne greš spat, potem boš pa utrujen." Ponavljaj dokler se sosede ne prime, slej ko prej bo tudi njej dovolj te ubogosti user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dva zgodbi o spanju
24.5.2013 13:09:17   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

drugič, ko bo čas, da prekineš igro, jo prekini in obvezno zraven pospremi s stavkom :" bogi **** ti pa ne greš spat, potem boš pa utrujen." Ponavljaj dokler se sosede ne prime, slej ko prej bo tudi njej dovolj te ubogosti user posted image

Hahah točno tole je meni prišlo na misel user posted image
No v tolažbo, moja dva sta stara dobra 4 leta in ta dva "revčka" še vedno spita popoldne. Ko smo doma, celo po 3 debele ure....user posted image ,. Pa zvečer zaspita recimo ob 21 ali še prej, vstaneta pa nikoli pred 6:30.
Moram rečt, da me kar strah ko se bo ta luksuz nehal, ker potem bom jaz "boga" user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dva zgodbi o spanju
24.5.2013 13:43:59   
ronja
A ve veste, da sem zelena od zavisti?user posted image Moja 2letna R. je nehala spat popoldne, ker sva jo upsavala (neuspešno) po več kot 1 uro, sama od sebe itak nikoli ni zaspala, zvečer je hodila spat ob 8h, zdaj ob 9+, vstajala je ob 6-, zdaj ob 6-7... Ko je šla v vrtec, je tam morala spat in se je navadila in doma je šla posledično pač kasneje spat. Ok, dokler je bilo to ob 9-10h. potem pa ni mogla zaspat do 12h... Sem mislila, da se mi bo utrgalo, ker tamala je pa vstajala ob 5:30 najkasneje... Komaj sem prepričala vzg., da je ne dajejo spat, ker ona res ne rabi. Sta bili prepričani, da mučim svojega otroka... Ampak zame je mučenje to, da moraš 2 uri+ v luft gledat in ne moreš zaspat zvečer...

Mali še spi popoldne, ampak tudi ne več kot 45 min. Tudi v vrtcu je prvi, ki se zbudi... Zvečer zaspi ob 9:30, zbuja se med 6 in 7... Vsake toliko me kdo vpraša, kako jih potem zjutraj zbudiva, ko grejo tako pozno spat ali pa ker ne spita popolnde... Zbudiva??? Midva nikogar ne zbujava, oni zbujajo naju in to tako zanesljivo, da se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje naštimala budilkouser posted image . Različni so, nimaš kaj. Tamala nima problemov zaspat, doma sicer nikoli ne spi popoldne, ampak v vrtcu pa včasih še spi, pa vseeno lepo zaspi zvečer in mi je čisto ok, če spi v vrtcu - če to ne pomeni, da bo z nama žurala do 24h... Taprva pa nikoli ni rabila kaj dosti spanja in tudi zelo težko zaspi, če ni res zaspana...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dva zgodbi o spanju
24.5.2013 13:47:47   
ronja
Nusi, dobra ideja:). Ko smo se me s sosedami družile na p. in bile skup v parku, smo navadno šle vse nazaj domov, ker je bilo tako najlažje (se njihovi niso upirali it domov spat, če smo šli vsi skup), me smo šle samo jest, oni pač še spat - kar pač kdo rabi:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dva zgodbi o spanju
24.5.2013 14:44:33   
hedviga
Ronja, a ti se čudiš? Ja kakšni pa naj bojo, sej ti nič ne spiš!user posted image To imajo genetsko, tako kot moji spanje. Midva sva namreč medveda. Za spat, no pa tut po konstituciji... user posted image user posted image

aja, je pa res da to se nama zdaj hočeta oddolžit, da sta se kot mala dojenčka malo preveč zbujala ponoči....user posted image

< Sporočilo je popravil hedviga -- 24.5.2013 14:45:26 >


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dva zgodbi o spanju
24.5.2013 17:46:20   
Najaa
Ignoriraj. Jaz sem sicer vedno vnaprej povedala, da ob tej in tej uri gre pa moj otrok spat.
Sicer pa moji tudi ne spita popoldan že dolgo časa. Tavečja od 2.leta, tamala pa tudi tam nekje. Pač ne rabita, kaj si misli okolica me pa prav malo briga.

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?