|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Enih res ne razumem
13.6.2007 9:01:35   
Anonimen
Moja kolegica ima 1,5 let staro punčko.

Punčka še sedaj ne je ničesar, kar bi vsebovalo gluten, noben čokolade še ni dobila, ker je bojda alergena, ne sme jagod, ker ne ve, če je alergična na njih, Ne pije mleka, ker bi tudi nanj lahko bila alergična, v glavnem, ne dobi ogromno stvari, ker so bojda alergene.

Pa kako sploh ve, na kaj je alergična, če ji hrane niti ne ponudi.

Meni se zdi, da malo preveč komplicira. Pa vam?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:13:22   
rija
a mislim pravouser posted image  Ko je bila pri Č. na RDuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:13:31   
Anonimen
Ja, itak.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:15:08   
asso
Bogi otrok s takimi starši

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:18:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

a mislim pravouser posted image  Ko je bila pri Č. na RDuser posted image


ja, ampak tista, ki je prišla brez otroka.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:18:43   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: asso

Bogi otrok s takimi starši


Enako.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:23:45   
Putka
Jaz jih po eni strani razumem. Prijateljica ima hčerko, ki dobi anafilaktični šok,če zaužije katero od naštetih stvari. Pa na RD tudi ne hodi, ker lahko od kontakta s smokiji (arašidi) ali baloni (lateks) takoj dobi napade.

Če imajo tehten razlog, da so previdni je čist prav. Pri 1,5 letu pa z majhno količino lahko tudi že malo poskusijo.

Meni se naslednji otrok zdi bolj bogi kot tale. Mama ga fila z vso možno hrano, čeprav so alergije v obeh družinah. Pri 3,5 letih je bil že vsaj 8x na pediatrični kliniki.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:27:25   
Anonimen
Putka, očitno nisi razumela posta. Tej punčki še nsio dali nič od navedenega za poskusiti, niti enkrat še ni bila na alergoloških testih... NIč.

In trenutno še nima nobenega tehtnega razloga. Če bi ga imela, ne rečem.

< Sporočilo je popravil raho -- 13.6.2007 9:28:18 >

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:48:35   
Anonimen
Meni se zdi, da malo preveč komplicira. Pa vam?


Brezveze mi je "misliti" o drugih, imam s sabo dovolj dela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 9:52:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Meni se zdi, da malo preveč komplicira. Pa vam?


Brezveze mi je "misliti" o drugih, imam s sabo dovolj dela.


Ja, potem pa pridejo k nam na obisk in ona za vsako stvar, ki jo ponudim - joj, to lahko prosim umakneš, ker naša tega še ni jedla pa ne vemo, če je alergična...
Verjemi, zna biti neprijetno. Še posebej, ko si naš tamali izbori kakšen kos (ker ostalo moram odstraniti), njihova tamala pa gleda s takimi velikimi očkami

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 10:00:36   
Dejča
Meni se tudi ne zdi normalno, pa je bila naša user posted image  alergična na mleko do malo več kot 1. leta starosti. Do takrat res nisem dovolila, da ji dajejo karkoli nepreverjenega (saj nisem bila jaz 5 M zaman na strogi dieti, ker sem jo še dojila, drugi jo bodo pa filali z vsem), toda potem sva počasi začeli jesti vse - in danes, ko še ni stara polni 2 L, lahko je že vse - tudi smokije je že poskusila (se je zgodilo na enem obisku) in ker na srečo ni bilo nobene reakcije, zaradi tega ne kompliciram. "Filam" je pa z junk food in s sladkarijami tudi ne - če pa kaj poje, me pa ne bo kap zadela. Zmernost pri vsem, pravim jaz.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 10:00:36   
Anonimen
tak folk je zame mal prtegnen..sicer pa samo moje mnenje. se mi pa res smili otrok!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 10:34:56   
lukec
Jaz poznam punčko, ki so ji šele malo pred tretjim RD prvič dali mesouser posted image . Menda je zrasla na čokolinu.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 10:51:58   
Pingvinčica
Bogi otroc.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 11:17:48   
srki
Ja, komplicira 1000000 na uro!

Najbolje, da nič ne jeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 11:19:14   
srki
Meni se tle otork smili, ko gleda s tistimi očkami, ko bi jedla, pa se mamica tako boji, da je elergična.

Res, kdaj pa bodo vedeli, če je elergična, če ji nič ne ponudijo takega?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 11:50:42   
Taja Nagaja
Ja, eni s(m)o res čudni. user posted image Mene kar pogreje. Naša je alergik. In marsičesa še ni poskusila. Ima zelo strogo dieto in zaradi takih staršev nas ne jemljejo resno, če povemo česa ne sme. Se moram kar naprej zagovarjat user posted image . Kot, da zanalašč matramo otroke user posted image




(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 12:04:19   
kofetek2010
naša tamala na srečo ni na nič alergična (no vsaj ne na to kar je poskusila, za ostalo pa ne vem user posted image ) - vendar še vedno pije Milumil, ker jo kravje mleko zapira user posted image



(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 12:06:52   
rainbow
user posted image user posted image svašta, mala se mi kar smili; to kar kliče po prehranjevalnih težavah kasneje v življenju.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 12:41:32   
Anonimen
Malo pa res pretirava. Vsaj določene stvari od naštetih bi ji že lahko dala za probat, če že ne vsega.
Aja, pa meni se bolj smili mama, ki je očitno ful obremenjena in zafrustrirana, kot otrok, ki še ne ve dobro, za kaj se gre in kaj od hrane zamuja. Punčka bo boga malo kasneje, če ji še vedno ne bo dajala določene hrane. Verjetno.


< Sporočilo je popravil Tašonka -- 13.6.2007 12:43:50 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 13:55:47   
arielca
Če se pri otroku pojavi alergija na eno živilo, si bolj pozoren na to, kaj mu daš. Normalno. Ampak da komplicaraš samo zato, ker moraš, je pa neumno. Danes je prava redkost, da otrok ni alergik, zato je tako obnašanje res trapasto.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 14:42:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bino

Ja, eni s(m)o res čudni. user posted image Mene kar pogreje. Naša je alergik. In marsičesa še ni poskusila. Ima zelo strogo dieto in zaradi takih staršev nas ne jemljejo resno, če povemo česa ne sme. Se moram kar naprej zagovarjat user posted image . Kot, da zanalašč matramo otroke user posted image






ja vaša je alergik in ok če merkate, če pa zdravmu otroku odrekaš vse zato k si paranoik pol pa ne vem. ja pol si pa mal čuden. kako bo pa vedla če je na kej alergična če ji še probat ne da? a tamala ni v vrtcu? kva pa pol tm je?

(odgovor članu Taja Nagaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 19:29:46   
Anonimen
Fora je v tem, da tamala ni v vrtcu, Šele jeseni bo jo dala. Tudi mene zanima, kaj bo potem. Aja, dala jo bo v vrtec do kosila. Vsaj to mi je prejšnjič povedala.user posted image

Vse razumem, če je otrok alergik. Ampak, če pa starši sploh še določenega živila otroku niso dali in sklepajo na podlagi literature, da je lahko alergik... Lepo vas prosim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 21:07:59   
Zvezdica
jah....brez besed....

Na žalost pozam eno, ki otroku pri šestih letih še vse sterilizira....ne je kinder jajčkov, lizik in sladoledauser posted image
otrok je revež, ker ne sme na igrišče, zadnjič sem mu ponudila češnje, pa jo je skoraj kap, ker kako so bile oprane. HALO???
Malo uamzanije mu ne bo škodilo, pa da se razumemo, češnje so bilw opraneuser posted image

Vsekakor sem ji vse očitala, pa vem, da se ne smem vtikat ampak meni se srce para ko vidim otroka, oblečen kot da dela na kirurgiji, se ne igra in ne je kot odtali otroci.
Po moje, kar sem ji v jezi tudi povedala, je da je za umobolnico, ker tako UNIČUJE dete.
Pa kaj jim je da tako pretiravajo?

LP Zvezdica

< Sporočilo je popravil Zvezdica -- 13.6.2007 21:09:11 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Enih res ne razumem
13.6.2007 21:25:23   
eya
Ojej, a res obstajajo taki starši? Sem pa kar vedela, da otrok še ne more biti v vrtcu. Ubogi otrok, ko bo jeseni prišel v vrtec-kaj ne bo smel nič jesti?

Jaz poznam pa obraten primer-znanka je dajala svoji 3,5 mesečni hčerki jagodeuser posted image  To je pa tud izzivanje...

In, ja, drugo je, če ima otrok alergijo na nekatera živila, potem si seveda previden pri vseh sumljivih stvareh.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?