|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Epiduralna v MB
30.3.2009 17:02:51   
S@nta
Zanima me, če jo je zdaj res možno lažje dobit kot pred časom, ko je bila to že velika sreča?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 17:12:15   
frutolina
Baje ja - od aprila naprej naj bi jo zagotavljali 24h/dan . Moraš pa prej na en razgovor, kjer te potem vpišejo v eno knjigo in ti potrdijo materinsko, da si upravičena do epiduralne.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 17:26:48   
S@nta
REs?!user posted image To bi blo pa res ful fajn, te bi nekje junija stvar že mogla zalaufat, pa bi lahk res 24 ur na dan meli zagotovljen ta luksuz!

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 17:37:29   
juniorka
hojla
jaz sem jo 2 leti nazaj dobila med prvomajskimi prazniki na nedeljo, tako da je ze kar laufalo, zdaj pa po moje tolk bolje

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 17:53:49   
S@nta
Upam, da jih junija ne bo preveč na dopustih, pa da bojo anestezisti na voljo.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 18:13:43   
Baucek
Rodila sem lani maja in so mi epiduralno sami ponudili, nisem bila na nobenem razgovoru!

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 18:39:34   
Maleal
ponoči je ne dobiš,ni šans.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Baucek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Epiduralna v MB
30.3.2009 20:47:50   
patkapatatka
Jaz sem rodila decembra in sem se zanjo dogovorila najprej na skupnem pogovoru pri primariju Zabavniku, ki nam je dal svoj službeni telefon in mobitel. Nato sem se zazihrala še na individualnem pogovoru pri dr. Gostenčnikovi, ki mi jo je pri porodu tudi opravila.
Priporočam ti, da se že na predavanju v šoli za starše dogovoriš z anesteziologinjami, saj te, ki predavajo epiduralno tudi izvajajo. V MB so bile v času mojega poroda le 4.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Epiduralna v MB
31.3.2009 11:12:30   
barbi__ka
Kaj bi mi lahko posredovala službeni telefon ali mobitel od dr. Zabavnika da se dogovorim za Epiduralno. Hvala

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Epiduralna v MB
31.3.2009 11:14:09   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

ponoči je ne dobiš,ni šans.


prijateljica je rodila pred slabim mesecem in je ne dobiš med 23 in 5uro.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Epiduralna v MB
31.3.2009 11:55:43   
dito
koliko prej ste šle na razgovor za EA? Kako ste se dogovorile? Same ali preko vez?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Epiduralna v MB
31.3.2009 14:09:04   
lili82
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

ponoči je ne dobiš,ni šans.


Evo odgovor iz prve roke...

Rodila sem pred 10 dnevi - ponoči. Ob 17.00 mi je odtekla voda, epiduralno so mi namestili ob 21.00, ko so začeli umetni popadki prijemat. Dr. je prišla od doma, saj dežurajo na klic. In poleg moje postelje je ostala do 1.00 zjutraj, ko se je porod zaključil.
Res pa je, da sva z mojim user posted image predhodno opravila skupinsko predavanje in sva bila na individualnem razgovoru pri anesteziologinji.

Tako da se da epiduralno dobit tudi ponoči - res pa je, da med 24.00 in 6.00 zjutraj uporabljajo EA le v redkih primerih (če gre za res nizek prag bolečine), sicer poskušajo porod izpeljat brez.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Epiduralna v MB
31.3.2009 14:11:58   
lili82
IZVIRNO SPOROČILO: dito

koliko prej ste šle na razgovor za EA? Kako ste se dogovorile? Same ali preko vez?


Midva sva šla na razgovor (individualni) približno en mesec pred porodom (6 tednov pred PDP).
Postopek pa je čisto simple - pokličeš v bolnišnico (lahko posredujem tudi tel.št) in se dogovoriš za sestanek z anesteziologom. Mislim pa, da moraš predhodno opraviti še skupinsko predavanje (tam izpolniš neko anketo in potem jo anesteziolog prinese poleg na tvoj ind. razgovor).


(odgovor članu dito)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Epiduralna v MB
3.4.2009 20:40:01   
tea78
Rodila decembra 2007 in sem dobila epiduralno, res pa je, da sem jo dobila v dopoldanskem času, dala pa mi jo je dr. Višnja Ivaniševič, res ful faca ženska, cel čas poroda je bila ob meni.

(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Epiduralna v MB
6.4.2009 11:54:04   
LanaH
Prosila bi, če bi lahko katera napisala telefonsko številko  - kam lahko pokličemo, da se prijavimo oz. pozanimamo o teh predavanjih o EA. Hvala.

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Epiduralna v MB
7.4.2009 12:03:07   
KaOs
Hi!

LanaH predavanja so v četrtek 09.04.09 ob 18 h; v stolpnici UKC-ja v  v zadnjem 16. nadstropju v okviru MŠ.

Se vidimo!!

_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu LanaH)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Epiduralna v MB
7.4.2009 14:25:12   
patkapatatka
barbi_ka najbolje da pokličeš v bolnico  (oddelek za anesteziologijo) kdaj bo naslednji sestanek za epiduralno -
telefonska glavne sestre oddelka 02 / 321 15 74 in Dr. Zabavnika 02 / 321 12 28

(odgovor članu barbi__ka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Epiduralna v MB
7.4.2009 14:45:43   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: KaOs

Hi!

LanaH predavanja so v četrtek 09.04.09 ob 18 h; v stolpnici UKC-ja v  v zadnjem 16. nadstropju v okviru MŠ.

Se vidimo!!


TOČNO TAKO - tudi jaz bom tam user posted image

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Epiduralna v MB
8.4.2009 7:33:59   
S@nta
O super, samo še dobro, da se nisem prijavla v materinsko, kr sem hodla pred tremi leti, samo takrat ni bilo tega predavanja o EA.
Mislite, da lahk priem sam na to predavanje. Ok, saj bom poklicala ono teto tam spodaj user posted image .
Hvala za info!

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Epiduralna v MB
8.4.2009 7:36:04   
elevitka
Po moje ti nebo dobeden rekel NE ... je pa res da je velika predavalnica nabita do zadnjega stola.

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Epiduralna v MB
8.4.2009 12:08:49   
S@nta
Si mislim, da je gužva, je bila tudi, ko sem bila v prvi nosečnosti.
Bom pa kr na tleh sedela user posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Epiduralna v MB
8.4.2009 14:38:24   
LanaH
Hvala za informacije.
KaOs in elevitka - se vidimo!

Lp

(odgovor članu S@nta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Epiduralna v MB
8.4.2009 15:05:37   
elevitka
hehe o pa nas je le nekaj iz foruma RR v MŠ... sem se ravno spraševala včeraj tako sama pri sebi če je katera forumašica RR na predavanjih user posted image

a je vama tud blo neznansko vroče včeraj?

(odgovor članu LanaH)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Epiduralna v MB
9.4.2009 7:58:37   
LanaH
Hej!

Jaz sicer ne hodim v to MŠ. Sem se samo na predavanja o EA prijavila. Bom šla v MŠ v Slov. Bistrici oz. bom mogoče šla samo na dihalne vaje, da dobim potrdilo, da bo lahko mož zraven pri porodu. Sem že 1x bila v MŠ (pri prvem otročku) in ker bo razlika kar majhna, se mi zdi, da mi ni potrebno še 1x tam sedet (četudi škodilo mi ne bi). 
Elevitka - kdaj pa imaš rok?

Lp

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Epiduralna v MB
9.4.2009 8:35:16   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: LanaH

Hej!

Jaz sicer ne hodim v to MŠ. Sem se samo na predavanja o EA prijavila. Bom šla v MŠ v Slov. Bistrici oz. bom mogoče šla samo na dihalne vaje, da dobim potrdilo, da bo lahko mož zraven pri porodu. Sem že 1x bila v MŠ (pri prvem otročku) in ker bo razlika kar majhna, se mi zdi, da mi ni potrebno še 1x tam sedet (četudi škodilo mi ne bi). 
Elevitka - kdaj pa imaš rok?

Lp


še imam nekaj časa ... 20.7.2009 user posted image


no danes ob 18 uri v 16. etaži UKC MB kirurške stolpnice bodo predavanja o epiduralni analgeziji - ne pozabite na stekleničko vode ker je zgoraj vroče in težek zrak za znoret.

(odgovor članu LanaH)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?