|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fotoaparat Traveler
19.1.2007 13:32:39   
sonce21
Naslednji teden je omenjen fotoaparat v akciji pri Hoferju za 79 € (19.000 sit), pa me zanima, ali ima katera takšen fotoaparat že doma in kako ste zadovoljne z njim (Hofer ima vsake toliko časa fotoaparat takšne znamke v akciji). Mi bi  potrebovali bolj "easy" varijanto, ker ne mislimo kakšnih profi fotografij delatuser posted image .

Hvala in LP!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fotoaparat Traveler
19.1.2007 14:26:28   
kalbo
Nikar ga ne sračkaj z no name fotoaparati iz Hoferja, pa si kupite Cannon A430, v kaki akciji ga dobiš za 30 jurjev. Slike bo delal dobre, neprofesionalne. Preverjeno odličen fotoaparat.

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fotoaparat Traveler
19.1.2007 14:52:25   
bumerang
Jaz se pa s tem ne strinjam.
Kot prvič izdelki z znamko že zdavnaj niso garancija za kakovost, kot drugič pa imaš možnost, da ga še tri mesece po nakupu z računom in brez razloga vrneš nazaj, če ti kaj ne bo všeč.
Mi smo npr. kupili v Hoferju no name pralni stroj kot stroj za vikend pa pere tako dobro, da je šel kar tisti, ki sem ga imela prej doma, na vikend, ta Hoferjev pa je ostal doma. Pa je več kot no name.
Tudi sicer imam doma kar nekaj no name "pomembnih izdelkov" in sem več kot zadovoljna z njimi pa sem kar zahtevna oseba.

Ti glej karakteristike, ne znamke!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fotoaparat Traveler
19.1.2007 15:06:27   
kalbo
bumerang, prvo kot prvo fotoaparata nikakor ne moraš primerjat s pralnim strojem.
Pri digitalnem fotoaparatu je za razliko od navadnega izrednega pomena tipalo in softver s katerim procesira sliko. Zato ni ravno vseeno katero znamko kupiš. Poleg tipala je pa tudi zelo pomembna optika, še posebaj pri kompaktih. Nihče mi ne bo govoril, da mu ni pomembno ali dela zadeva dobre slike al slabe tudi pri družinski fotografiji.
Pri klasičnem fotoaparatu je pač tipalo bil film, zdaj je pa tipalo res velikega pomena.

Zato je nujno potrebno pri fotoaparatu gledat na znamko, kar za pralni stroj ne velja, se razume. In Cannon powershot A430 je odličen fotoaparat za ta hip zelo nizko ceno, ker se ljudje ženejo za megategapiksli. Profi fotoaparat je pa itak mnogo mnogo dražji in lajik naredi s takšnim kompaktom kot je A430 kotovo boljšo sliko kot s profesionalnim.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fotoaparat Traveler
19.1.2007 15:18:36   
sonce21
Ne se kregatuser posted image .
Jaz sem pač čisto slučajno danes videla njihovo reklamo in sem mislila "mogoče pa....". Mi sicer imamo Crybershot Sony fotoaparat, star 4-5 let. Takrat je stal celo premoženje in si ga sposojamo z mojimi starši. Zato bi potrebovala še enega in se mi je zdel finančno ugoden, po kvaliteti sem pa zato vprašala kar tule.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fotoaparat Traveler
19.1.2007 15:55:44   
bumerang
In ker je tipalo tako zelo pomembno, potem očitno vgrajujejo najmanj srednje kvalitetne tudi v no name znamke. Ker Canon, pa ne vem kateri model, od mojega brata, ki je, mimogrede, šel k user posted image  pa je bil kupljen precej za mojim, dela obupne slike, moja Pratica pa, ki je bila kupljena pred enimi štirimi leti za takratne male pare v primerjavi s karakteristikami, ki jih je ponujala, pa odlične, tudi v povečavi 40x30. 

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fotoaparat Traveler
19.1.2007 15:57:18   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: sonce21

Ne se kregatuser posted image .



Saj se ne, to je samo konstruktivna izmenjava mnenj... saj zato smo tukaj, ne?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fotoaparat Traveler
22.1.2007 12:51:41   
Nixxon
Pa dobro, tipalo je lahko podobno. Je pa nekaj kar v nobenem low-budget aparatu ni dobro: OPTIKA, LEČE,... Kvaliteta le-teh je VEDNO pogojena s ceno.

Lahko maš fotkič z miljon mega piksli, pa če bo optika slaba boš mela zmazane slike, motne,...

Kalbo ima prav, pri fotoaparatih ne gre kupovati no-name robe.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fotoaparat Traveler
22.1.2007 22:11:48   
kalbo
Pratica pa, ki je bila kupljena pred enimi štirimi leti za takratne male pare v primerjavi s karakteristikami, ki jih je ponujala, pa odlične, tudi v povečavi 40x30.


Practica ni no name roba, ampak že zelo dolgo poznana znamka fotoaparatov, tko da verjamem, da si z njo delala odlične slike.

Veliko je pa seveda odvisno, a stoji za kamero talent al antitalent, tko da tvoj brat ne zna slikat, ti pa znaš, po moji oceni za slabe slike ni bil kriv Cannon, ampak on.





< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.1.2007 22:18:05 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fotoaparat Traveler
23.1.2007 19:08:39   
bumerang
A da je Practica znamka, bho, jaz sem zanjo prvič slišala. Slike pa so res odlične in če bi se mi dalo, dopušča samostojno nastavljanje vseh parametrov na katere se pa prav nič ne razumem (osvetlitev, zaslonka,...).

Sicer moje mnenje ostaja enako. Časi, ko so bile samo "znamke" dobre, so že zdavnaj mimo.
Upam, da bo poročala o svojih izkušnjah. Kot rečeno lahko aparat mirne duše kupi, preizkusi in vrne nazaj.  Nikoli ne delajo problemov.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fotoaparat Traveler
23.1.2007 19:47:16   
zverinca
practica so zelo zelo dobri fotoaparati, izhajajo iz vzhodne nemčije, še uhuhu let nazaj, primerljivi so recimo ruskemu zenitu! Najboljše optike!

Canon pa ga lahko glih tako sračka kot kak no name fotaparat, odvisno je kaj želiš meti od fotoaprata. Tko da za 'trotlzihr' zna biti ok, kej več pa ne moreš pričakovat...



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fotoaparat Traveler
24.1.2007 8:32:31   
kalbo
A da je Practica znamka, bho, jaz sem zanjo prvič slišala.


No pol res nisi merodajna za nasvete dajatuser posted image . Imela si odličen fotoaparat, ti si pa mislila, da maš no name robouser posted image . Jest ti lahko prinesem pokazat 25 let staro Practico, če ne verjameš. Bila je malo tišja od ruskega tanka Zenita.
Kar se pa tistega Cannona tiče je pa ravno padel ven za podobno ceno kot tisti Traveler, zato sem ga napisal. Drugače je pa izbire veliko. In žal, pri fotoaparatu je pomembna znamka, pa naj bo trotelziher al pa netrotelziher. Če se pa že kupi no name roba je pa pametno dobiti podatek o poreklu optike in tipala.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 24.1.2007 8:34:05 >

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fotoaparat Traveler
24.1.2007 17:29:20   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Imela si odličen fotoaparat, ti si pa mislila, da maš no name robouser posted image .


... imam... user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fotoaparat Traveler
25.1.2007 12:16:13   
MH0
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

A da je Practica znamka, bho, jaz sem zanjo prvič slišala.


No pol res nisi merodajna za nasvete dajatuser posted image . Imela si odličen fotoaparat, ti si pa mislila, da maš no name robouser posted image . Jest ti lahko prinesem pokazat 25 let staro Practico, če ne verjameš. Bila je malo tišja od ruskega tanka Zenita.
Kar se pa tistega Cannona tiče je pa ravno padel ven za podobno ceno kot tisti Traveler, zato sem ga napisal. Drugače je pa izbire veliko. In žal, pri fotoaparatu je pomembna znamka, pa naj bo trotelziher al pa netrotelziher. Če se pa že kupi no name roba je pa pametno dobiti podatek o poreklu optike in tipala.


Ah no, practica v svetu digitalnih fotoaparatov ni neka referenca. In canon recimo pri kompaktnih digitalcih za moj okus tudi nič uporabnega ne nudi. Ok, zdaj imajo G7. Ampak saj, okusi so različni. In te zadeve so še vedno preveč drage. Podatek o poreklu optike pa je tudi tiki-tiki, sony se krasi s zeiss napisom in zaradi tega še zdaleč ni dober, je pa zaradi tega boljše prodajan. :) Ampak za takšne nasvete se je najboljše obrniti na pravo komuno. :)  www.e-fotografija.com in www.e-fotografija.si bosta dobri mesti za reševanje takšnih dilem.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fotoaparat Traveler
26.1.2007 7:01:25   
kalbo
In kaj je zate dobro? Ta podatek bi koristil, če že pišešuser posted image

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fotoaparat Traveler
26.1.2007 14:48:29   
MH0
Saj verjetno veš, da univerzalnega odgovora ni. Tudi ta traveler je lahko prava izbira, če se bo z njim igral majhen otrok in ga .... no saj veš. :)
Zame pa danes F31 ni slaba izbira za v žep ampak tudi temu kaj manjka. Konkretno široki kot. In ta zgodba se nadaljuje. Moj kompakt, ki je že malo v letih naredi zelo malo slik, ker SLR pač omogoča veliko več. Je pa res, da moj kompakt ne gre v žep in potem gre zraven večinoma SLR. 

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fotoaparat Traveler
29.1.2007 12:17:01   
Marogica
Mi smo kupili Travelerja, poleti. Seveda se čisto nič na to ne spoznamo, pa tudi zelo malo fotografiramo. Meni se zdijo fotografije čisto OK, nič drugačne od teh, ki nam pošljejo ali "zapečene" prinesejo prijatelji iz svojih aparatov.

Je pa res, da se ne spoznam, to pa se tudi na klasičnih nisem, kjer smo tudi imeli "trotl-kamero". Smo pa vsi lepi na slikah....user posted image .

Bom pa prepisala, kaj piše na škatli od Trevelerja, pa mi naj nekdo pove, kaj smo kupili. Šit ali nekaj srednjega?
6,2 Mio toč, 24 bitov barvne globine, 3x optični zoom(3.2-5.5/5.4-16,2 mm-odgovarja 32-96 mm pri formatu za majhne posnetke), 4x digitalni zoom, video funkcija(dolžina posnetka odvisna od uporabljenega pomnilniškega medija), avdio-funkcija, 2,5'' barvni LCD monitor, avtofokus, avtomatska nastavitev osvetlitve, ročno ISO 50/100/200/400, hitrist zaklepa 1/2-1/1100sek, bliskovni sistem s 4 funkcijami, red-eye red., nastavitev ravnotežja veline avtomatsko ali ročno, samosprožilec 10/2/10+2 sek, SD pomnilna kartica do 1 GB, video predvajanje na TV, USB priključek, 3 leta garancije

Priloženi pribor: 256 HS SD pomnilna kartica, 2 litij-ionski bateriji, priklopna postaja, torbica, omrežni napajalnik, polnilnik car-kit, zanka za nošenje, USB kabel, VIdeo kabel, programska oprema za obdelavo slik, programska oprema-gonilniki za Windows, za Macintoch

Mater, me kar roka boli od pisanja...user posted image

Sedaj bi pa prosila, da mi res nekdo pove, kakšno mačko v žaklju smo kupili. Hvala.

p.s. Stal pa je 31 jurjev

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fotoaparat Traveler
29.1.2007 13:22:13   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mi smo kupili Travelerja, poleti.

------------------------------------------------
Tudi jaz, prav enakega. 
Po dveh mesecih in pol je crknil.  Vračilo denarja je možno v roku 2- eh mesecev (pravijo v Hoferju).
No, in ko sem bila 3. pri njih in 3. pri serviserju in 1. pri tržni inšpektorici, so mi priznali njihovo krivdo (prej je bila moja, so rekli) in dobila sem drug, nov fotoaparat. (čeprav tale tudi včasih zatrokira, kadar ga želim izklopit.)
Drugače imam tale fotoaparat povečini zmeraj s seboj. Tistega taboljšega pa uporabljamo, kadar želimo vrhunsko fotko.
Torej, moj sklep: če potrebuješ praktično majhno zadevo z relativno dobrimi amaterskimi fotografijami, je tale fotoaparat primeren.
Če bi se pa sama še enkrat odločala, bi pa vzela raje kakšno drugo zadevo v rangu do max.150 eurov. 



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fotoaparat Traveler
30.1.2007 9:39:41   
kalbo
Marogica, dokler bo delalo bo že OK, sam tistile piksli so naviti in za lase privlečeni. Jih je že toliko, koliko se jih pa dejansko uporablja je pa vprašanje.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fotoaparat Traveler
30.1.2007 12:22:00   
MH0
Pomembno je samo to, da si zadovoljna. user posted image  Bi bilo trapasto dati 5 ali pa 10x več in na koncu ne bi vidla razlike.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Fotoaparat Traveler
30.1.2007 16:12:28   
bumerang
In točno zato sem tudi jaz napisala, da naj ga kupi. Ker je za povprečno rabo več kot dovolj. Profesionalci ali tisti, ki bi se radi šli profesionalce, pa naj kupujejo profesionalne aparate.
Me ne bo nihče prepričal, da je pri tehniki pomembna znamka!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Fotoaparat Traveler
30.1.2007 16:33:43   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: MH0

Pomembno je samo to, da si zadovoljna. user posted image  Bi bilo trapasto dati 5 ali pa 10x več in na koncu ne bi vidla razlike.


Ja, najbrž res, kajti jaz je res ne bi videla. No v ceni sem pa opazila razilkouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:01:23   
kalbo
Bumerang, profesionalna fotografska tehnika se začne tam nekje od 5000 evrov navzgor, tko da ne vem zakaj vstrajno omenjaš profesionalce, ker je to res čisto drugi rang. Sploh ne vem, kje sem kak profi fotoaparat priporočiluser posted image

Če pa običajnemu družinskemu fotografu zataji fotoaparat v ključnem trenutku pa tud ni OK. In še enkrat povem, da je pri fotoaparatih precej pomembna znamka in so znamke dosegljive za kar nizke cene, tko da tale traveler ni ravno poceni. 6 megapikslov je pa za tak aparat žal občutno preveč in so tam zgolj zaradi komercialnih namenov. 3 megapiksle je za družinsko fotografijo vrh glave zadosti.
Pa še ena stvar je pri tehniki pomembna...servis in glavo grem stavit, da za tale traveler ni nobenega pametnega servisa.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:08:02   
Marogica
Mi se sicer servisa še nismo poslužili, ker nam fotoaparat deluje tako, kot mora. Imamo pa priloženo telefonsko in naslov pooblaščenega servisa v Mariboru.

Če je pa "pameten" ali ne, bom pa poročala, ko bo tako daleč....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:11:47   
kalbo
Saj servis je, ker po zakonu mora bit. Ponavadi ni rezervnih delov oziroma so tako dragi, da se popravilo ne splača. Sej pravim, dokler bo delalo bo OK in čisto možno je, da bo.
Kolk so pa kaj zrnate slike pri 400 iso?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?