|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Granit v kopalnici
4.11.2010 22:21:31   
*tajda*
Ima mogoče kdo namesto ploščic granit v kopalnici? Mika me predvsem ker smo zelo zadovoljni s stopniščem,katerega imamo prav tako v granitu in je zelo neobčitljiv,predvsem pa ni fug in umazanije vmes. Zanima koliko je cenovno dražje od ploščic?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Granit v kopalnici
5.11.2010 7:11:32   
Luni
Veeeeliko dražje, ampak tudi veeeeeeeeeeeeeeeeeeliko boljše, kar si že sama pogruntana user posted image

_____________________________



(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Granit v kopalnici
5.11.2010 9:15:02   
Hope2
Saj maš tudi ploščice brez fug in umazanije vmes.

Drugače pa če ste tako zadovoljni, če je denar, potem itak ni ovir. Naši prijatlji polagajo granit/kamen/ploščice in sem tako videla nekaj kopalnic. Lahko pride zelo fajn, lahko pa ubitačno. Isto kot za ploščiceuser posted image

Koliko je dražje, ni mus da je dražje, saj nekatere ploščice so lahko še dražje od granita

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Granit v kopalnici
12.11.2010 10:10:06   
Freya88
No ja, granit dejansko je drag...!:S midva si bova dala granitne ploscice v hodnik na tla... in je okvirna cena najcenejsega granita (in meni tudi najgrsega - tako da ne pride v postev) za kvadrat okrog 100€. Potem je se problem, ker nimajo vseh vrst granitov tudi v ploscicah... tako da ja, je drago! Seveda pa se cena zelo razlikuje od granita, in ZELO razlikuje od prodajalca... na zalost, tako da ko boste kupovali, se dajte pozanimat na razlicnih koncih!:)

Jaz si bom dala granit v kopalnico samo kot kopalniski pult... imam ze vse nagledano, ampak nam je trenutno kuhinja prioriteta...:)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Granit v kopalnici
12.11.2010 13:44:09   
Anonimen
in je okvirna cena najcenejsega granita (in meni tudi najgrsega - tako da ne pride v postev) za kvadrat okrog 100€.

pri nas je prišlo lani eden dražjih granitnih plošč po 124 - 147 € po kvadratu (odvisno od debeline 2cm ali 3 cm), nekaj cenejših variant pa po 107 € po kvadratu. granit je res drag, je pa lep in enostaven za pucanje.

< Sporočilo je popravil skate -- 12.11.2010 13:48:47 >

(odgovor članu Freya88)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Granit v kopalnici
20.11.2010 12:38:33   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: skate

in je okvirna cena najcenejsega granita (in meni tudi najgrsega - tako da ne pride v postev) za kvadrat okrog 100€.

pri nas je prišlo lani eden dražjih granitnih plošč po 124 - 147 € po kvadratu (odvisno od debeline 2cm ali 3 cm), nekaj cenejših variant pa po 107 € po kvadratu. granit je res drag, je pa lep in enostaven za pucanje.


Kar je meni osebno, najpomembneje...:)
Je pa res, da je odvisno tudi od debeline... ampak ce se gleda kot ploscice... potem je itak debelina fiksna (ne me vzet za besedo, mislim da je debelina 0,5 - 1cm) in tukaj ni obdelave robov...:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 15:42:19   
Poka
Granit in granitogres je verjetno druga stvar... Midva bova dala granitogres, ker mi je ful lep in je menda cenej. Ne vem še za kopalnico, mogoče tudi. Za 100 na m2 se lahko poslovim, ker nama že malo zmanjkuje denarja, pa jaz ga rabim ziher 100 m2. user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 17:52:38   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Granit in granitogres je verjetno druga stvar... Midva bova dala granitogres, ker mi je ful lep in je menda cenej. Ne vem še za kopalnico, mogoče tudi. Za 100 na m2 se lahko poslovim, ker nama že malo zmanjkuje denarja, pa jaz ga rabim ziher 100 m2. user posted image



Kaksna pa je razlika med granitom in granitogresom? Oz kaj granitogres sploh je?? Ocitno le ne vem dovolj o tem:) Jaz vem samo za granit, ki se imenuje gres...
please enlight me:)

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 18:49:01   
Luni
Granit je v kosu odrezan kos kamna-granita- in obdelan zgolj površinsko. Granitograz je pa drobljen in nato liman ter stiskan granit

_____________________________



(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 19:18:21   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Granit je v kosu odrezan kos kamna-granita- in obdelan zgolj površinsko. Granitograz je pa drobljen in nato liman ter stiskan granit


In s tem tudi manj odporen?? V cem je fora tega... ne razumem?

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 19:26:38   
Poka
Aha, zdaj mi je pa jasno... user posted image namreč do zdaj tudi sama nisem vedela. Moj je zadnjič iz tega diplomiral na internetu, ker je bil čist nor, da bi dala marmor, ki je tudi ful drag, ampak so vsi odsvetovali, ker naj bi izgubil lesk in ga je treba pazit.

Tako smo izvedeli, da marmor ne, granit je menda najboljši in najdražji (ampak moj pravi, da ni lep, kak pa je pa jaz sploh ne vem), tako da tretja je pa granitogres, ki je pa tudi OK, ampak po kvaliteti je na drugem mestu.

Glede čiščenja je po mojem ful odvisno od proizvajalca. Sodelavka je dala zanj 15 eur na m2 pri trgovini Jager, kjer si ga jaz niti v sanjah nebi upala vzet, pa je ful zadovoljna in se menda ful fajn čisti. Tako da cena nima včasih veze s kvaliteto.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 19:30:56   
Freya88
Noh... zdaj ste se pa mene z*ajcale s temi granitogres ploscicami... se morem malce bolj pozanimat kaj in kako... ker imava veliko kvadraturo kamor imava namen dat granitne ploscice...!

Pa se nekaj... med temi granitogres ploscicami so potem fuge? Navadne, s fugirno maso? Ali je tako kot pri granitu, ki nima nic..?

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 19:44:40   
Poka
Ni nujno, da so fuge, ne pri enem ne pri drugem.

Ampak jaz sem enkrat brala neke ne vem kaj... tehnične pogoje al ne vem kak naj razložim... za polagalce ploščic objavljen na obrtni zbornici oz. eni od teh straneh, kjer - šlo je po mojem za večje objekte, verjetno za pridobitev kake dokumentacije, da naj bi se polaganje na stik odsvetovalo, ni pol neke garancije, tako da sem nekako sklepala, da to ni OK... Zato bova dala midva minimalne, kar je res mm in sem že videla in ne zgleda nič slabo - sicer stvar okusa. V bistvu se jih skoraj ne vidi...

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 19:51:12   
Poka
Šla sem gledat slike -

granit, našla več odtemkov, od bež do sivih, ampak vsi so ali večinoma ful pikčasti, ali malo manj, ali pa z lisami, podobno kot marmor. Edino en temno siv je imel dokaj enotno barvo - logično, če je kamen iz celega. Meni ni preveč všeč, mogoče je komu, ki ima rad videz marmorja, pikčast mi pa sploh ni.

granitogres ima pa bolj enotno barvo - npr. najin bo čist svetlo bež, enotne barve. Lahko se tudi dobi rahlo lisast, sem že videla...  Tudi siv se dobi, dosti odtenkov.

Če ste mislile granitogres - je brezveze dat več kot 50 na m2, pa še to je veliko - rekla na pamet... Ker dejansko sem do sedaj načla okrog 30 najdražjega, ki je v tem času že 20.

Granit - moj je spraševal za ceno, je bil pa menda okrog 140 eur na m2.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 19:52:32   
Freya88
Ma meni je pri granitnih ploscicah vsec, da ni fug samo zato, ker zgleda kot bi bilo iz ene same granitne plosce...:)
Sicer se je vsekakor dobro pozanimat o tej garanciji, ceprav nisem prepricana ce dejansko imas garancijo na te ploscice, ce je tudi na npr. granitne police ne dobis?

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 20:00:02   
Poka
pojmam, nimam veš... Glede tega. Itak karkol je že, ko pri naših dobro stoječih firmah v teh zlatih časih, tak ne veš, kaj sploh lahko pričakuješ. Tak, da ti lahko ne vem s kakimi dokazlili mahajo, ko je boljše, da samo upaš da bo vse OK.

Aha, pol vem, zakaj ti je granit všeč - vidiš, res različni okusi. Saj meni je npr. marmor tudi OK, isto mi deluje kot eno - mi je pa mogoče malo že preveč eleganten, odvisno od stila, ki ga daš.

Sicer pa - iz tega notranjega oblikovanja bom že kmal diplomirala user posted image in komaj čakam vselitev, ker se včasih prav ne moreš odločit.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 20:04:29   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Sicer pa - iz tega notranjega oblikovanja bom že kmal diplomirala user posted image in komaj čakam vselitev, ker se včasih prav ne moreš odločit.



Hvala enako!:D
Nadaljujeva kasneje... grem gledat BB!:D

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Granit v kopalnici
21.11.2010 20:50:35   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Šla sem gledat slike -

granit, našla več odtemkov, od bež do sivih, ampak vsi so ali večinoma ful pikčasti, ali malo manj, ali pa z lisami, podobno kot marmor. Edino en temno siv je imel dokaj enotno barvo - logično, če je kamen iz celega. Meni ni preveč všeč, mogoče je komu, ki ima rad videz marmorja, pikčast mi pa sploh ni.

granitogres ima pa bolj enotno barvo - npr. najin bo čist svetlo bež, enotne barve. Lahko se tudi dobi rahlo lisast, sem že videla...  Tudi siv se dobi, dosti odtenkov.

Če ste mislile granitogres - je brezveze dat več kot 50 na m2, pa še to je veliko - rekla na pamet... Ker dejansko sem do sedaj načla okrog 30 najdražjega, ki je v tem času že 20.

Granit - moj je spraševal za ceno, je bil pa menda okrog 140 eur na m2.



Zlatko me spravlja od zivce, tako da sem nazaj:D
Sem ugotovila, da sem ta tvoj post sfalila:)

Je res da je granit bolj pikcast kot marmor... je pa tudi res, da meni recimo niso vsec ti svetli odtenki...!
Jaz imam okenske police recimo multicolor red... vsec so mi pa recimo verde oliva, azul (neki podobnega), verde guatemala... torej bolj rdeckaste, modre, zelene in crne odtenke...:)

Drugace pa ja... granit je drazji (seveda je ZELO odvisno od odtenka), ampak kaj moremo ce je v primerjavi z marmorjem in granitgresom se vedno najbolj kvaliteten, odporen in enostaven za ciscenje... to je tisto kar mene vlece h granitu - GRANIT JE VECEN!!!:)

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?