|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HPV in nosečnost
4.12.2006 13:38:22   
Ajda78
Pozdravljene!
Večkrat prebiram vaše zanimive debate na forumu, ker se tudi jaz veselim, da bom enkrat mamica. :) Tokrat sem se prvič odločila, da vas tudi sama nekaj povprašam.
S fantom si zelo želiva dojenčka. Ko sem odšla na pregled in posvet h ginekoliginji, mi je povedala, da bom najbrž nekoliko težje zanosila, ker imam probleme z ovulacijami. Naredila mi je bris in rekla, da mi bo po rezultatih (izvid da bo najverjetneje negativen) dala Klomifen. Ampak moj bris je bil grd - pozitiven na HPV, menda je stopnja prisotnosti virusa 3, kar pomeni že kar okvarjene celice materničnega vratu. Naredili sva še HPV - test, zdaj čakam na rezultate, aprila pa imam ponovno odvzem brisa. Nato mi bodo najverjetneje naredili manjšo operacijo, ob kateri mi bodo obolele celice odstranili. Tega me niti najmanj ni strah in prepričan sem, da bo z mano vse v redu, me pa skrbi, kaj bi bilo, če bi bila v tej situaciji noseča.
Zdravnica mi je rekla, da lahko kljub vsemu zanosim, ker nobeden izmed teh posegov, ki me še čakajo, ni nevaren za plod. Ampak kolegica, ki je že dala skozi to malo operacijo, mi je rekla, da je njej zdravnik nosečnost, preden se vse uredi, odsvetoval. Menda je zaradi posega možen splav.
Zdaj sem zbegana, ker trenutno nisem prepričana, če sem morda v zadnjem času zanosila in me že vnaprej skrbi za dojenčka...... rada bi mu nudi la vse vse najboljše, kar je v moji moči.
A ima katera od vas kakšne podobne izkušnje? Zelo vam bom hvaležna za odgvovor in želim vam čim več prijetnih presenečenj in izpolnjenih pričakovanj........... user posted image
Ajda
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HPV in nosečnost
4.12.2006 16:49:00   
Anonimen
ajda vidim, da nimaš nobenega odgovora. Tudi jaz ti težko pomagam, le zaželim ti lahko vso srečo in da se bo še vse srečno končalo. Edino če ti kaj pomaga, tudi moji sorodnici so svetovali naj najprej sebe spedena in pozdravi in potem šele v akcijo. Pa ni bila tako mlada, da bi lahko čakala v nedogled. 

(odgovor članu Ajda78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HPV in nosečnost
4.12.2006 17:18:23   
freha
Ajda lepo pozdravljena. Najprej je najbolj pomembno kateri pap izvid imaš. Če je to dvojka (sedaj B), potem ni razloga za odlašanje z nosečnostjo. Če imaš pa pap trojko (kar v tem novem poimenovanju pride C, nisem pa čisto sigurna) je pa to že kar pomembno. Zato ti bo ginekologinja naredila odščip, pri rezultatu cin III te bo najbrž poslala na poseg kjer ti odstranijo te celice (ali laser ali lletz), če bo pa manjša stopnja displazije od II pa se tudi ne mudi. Iz lastne izkušnje ti povem, da čakaš na poseg lahko tudi do 3 mesece, potem pa še pol leta do kontrilnega brisa, ki je ponavadi zopet enka, torej vse v redu. Če ti je to pač predolga doba in če nimaš še tako pomembnih sprememb, kar najbrž nimaš, saj praviš da te je naročila na ponovni odvzem brisa čez pol leta, potem lahko prej zanosiš. >Sicer se pa povsem sama odloči. V vsakem primeru pa si jačaj imunski sistem, z vitamini, aloe vera sokom itd. Želim ti, da bi kmalu pestovala svojega dojenčka in ne se sekiraj preveč, saj ima to že skoraj vsaka druga, pa so vse lepo donosile, splav pa zaradi tega sploh nima zveze! user posted image user posted image pa pa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HPV in nosečnost
4.12.2006 17:39:03   
tinaaja
Freha ti je lepo razlozila.
Jaz sem imela pap II in me je samo kontrolirala na pol leta. pol mi je naredila se test za HPV, ki je +. Kar pa nic ne pomeni, saj so najbolj vazne kontrole in kaj pove bris MV. Po prvi neuspesni nosecnosti se je pap spremenil v A, torej vse OK. Prisotnost HPV nima veze z nosecnostjo, vazno je, kako je z breisom MV- PAP. HPV je virus, ki ga bomo imele naceloma v sebi do konca zivljenja. Potrebne bodo bolj pogoste kontrole.
Kolikor pa jaz vem, vaporizacije, leetz ali konizacije ne delajo med nosecnostjo, ker se z MV takrat res ni za igrat.
Torej, preveri pri G, kaksen je dejansko rezultat PAP testa in potem ti bo bolj jasno, kako naprej. Papa pa srecno

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HPV in nosečnost
4.12.2006 19:07:52   
Ajda78
Pozdravljene!
Najlepša hvala vsem za odgovore oz. nasvete! Moj pap je C, ampak mi je zdravnica vseeno svetovala, naj kar zanosim, če bo uspelo. Zdaj sem v dvomih, po drugi strani si pa mislim, da svoji zdravnici moram zaupat. Bomo videli, kakšni bodo rezultati zdaj, po HPV testu. Še 2 tedna.........

Še enkrat hvala za izčrpne odgovore pa lep večer vsem!

Ajda

(odgovor članu Ajda78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HPV in nosečnost
5.12.2006 20:19:04   
Ajda78
Nekomu moram povedat........
Miklavž je bil zgoden in nama je prinesel user posted image . Sploh še ne morem verjet.............

(odgovor članu Ajda78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HPV in nosečnost
5.12.2006 20:36:32   
**NiNa**
oooo Ajda 78 to je pa zeloo lepo!!!
Želim ti mirno in brezkrbno user posted image . Če pa te kakšna stvar skrbi pa ti kar takoj pokliči svojo ginekologinjo. Mislim, pa da se nimaš česa bat. Držim pesti zate in za tvojega otročka da bosta oba uživala maksimalno

(odgovor članu Ajda78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HPV in nosečnost
5.12.2006 21:18:27   
Ajda78
O, hvala! user posted image
Ne veš, koliko mi to pomeni........ da se nekdo veseli z mano. Ker sem se kar malo bala zaradi tistih izvidov........... ker sem slišala marsikaj. Zdaj samo še koooooooooooomaj čakam, da vidim, kaj bo rekla zdravnica.

Hvala še enkrat pa vse naj naj najbolj fajn!

(odgovor članu **NiNa**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HPV in nosečnost
6.12.2006 5:41:54   
Anonimen
Čestitke še z moje straniuser posted image user posted image user posted image in naj vaju user posted image čuva, da bo nosečnost lepa in zdravauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ajda78)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HPV in nosečnost
6.12.2006 20:45:06   
katipi
Miklavž letos res lepo razveseljuje bodoče mamice!!!user posted image user posted image user posted image  Upam, da imata tudi Božiček in Dedek Mraz v načrtu podobna user posted image user posted image user posted image !! Čestitke in čimmanj skrbi!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HPV in nosečnost
7.12.2006 18:57:22   
andreja2000
Ajda78user posted image user posted image user posted image

user posted image  I S K R E N E      Č E S T I T K E user posted image
pa lepo,zdravo in veselo user posted image  ti želim

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HPV in nosečnost
10.12.2006 15:09:57   
Anonimen
To, da si user posted image je najboljše, kar se ti je lahko zgodilo in da se ti je zgodilo ravno sedaj. Sedaj še imaš vse možnosti da brez problemov donosiš user posted image . Pri vsakem posegu na materničnem vratu (odvisno, koliko je po posegu prizadet) pa so možnosti za normalno donositev zmanjšane. Vesela sem zate in držim ti pesti, da bo vse O.K.user posted image

(odgovor članu Ajda78)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HPV in nosečnost
10.12.2006 15:18:01   
Gina
user posted image Čestitke!user posted image

A mi lahko katera prosim pove, kaj je to HPV? Saj to nima veze s pap testom, ali sem jaz kaj zamešala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HPV in nosečnost
10.12.2006 15:50:02   
pika74
Sem našla eno zanimivo stran o HPV, ki bo mogoče še komu prav prišla:

http://www.cdc.gov/std/HPV/STDFact-HPV.htm#Whatis 

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HPV in nosečnost
10.12.2006 16:24:54   
Gina
Hvala, pika. Sem prebrala, zanimivo.user posted image  A ta test pa delajo samo pri pap-u 3?

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HPV in nosečnost
10.12.2006 21:21:12   
pika74
Viš tega pa ne vemuser posted image . Mogoče pa Pušenjak kaj ve o tem?

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?