|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hipotiroza in zanositev
22.2.2012 9:48:04   
*Aura
Živjo,

majhno pomoč, če katera kaj ve, bi mi res prav prišlo :).
Že leta imam težave s ščitnico-Hipotiroza (premalo delovanje). Zdravnica mi je nepravilno delovanje ščitnice ugotovila pozno....po pregledu so se odločili, da ni potreba jemati tablete. (sicer noge mi zatekajo, slabo počutje, malo holesterola, itd...ampak dobro, če tako pravijo....). Z mojim delava na otročičku slabo leto, pa še nič. Sedaj sem ga napotila k pregledu sperme, ker pa sem kar nekaj časa brsklala po spletu, sem ugotovila, da zmanjšanje delovanja ščitnice zmanjša plodnost pri ženski!
Mi zna katera kaj pomagat????? Drži???

Hvala

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 22.2.2012 19:28:08 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 10:18:23   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: *Aura

Živjo,

majhno pomoč, če katera kaj ve, bi mi res prav prišlo :).
Že leta imam težave s ščitnico-Hipotiroza (premalo delovanje). Zdravnica mi je nepravilno delovanje ščitnice ugotovila pozno....po pregledu so se odločili, da ni potreba jemati tablete. (sicer noge mi zatekajo, slabo počutje, malo holesterola, itd...ampak dobro, če tako pravijo....). Z mojim delava na otročičku slabo leto, pa še nič. Sedaj sem ga napotila k pregledu sperme, ker pa sem kar nekaj časa brsklala po spletu, sem ugotovila, da zmanjšanje delovanja ščitnice zmanjša plodnost pri ženski!
Mi zna katera kaj pomagat????? Drži???

Hvala


Vprašaj za nasvet super ginekologinjo mag. Virantovo, ti bo z veseljem pomagala in razložila zadevo. Najdeš jo tukaj, vprašanje zastaviš anonimno: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 10:36:42   
*Aura
Hvala, bom!!!!

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 10:38:58   
enkratna
Sem ščitnični bolnik. Na nuklearni medicini sta mi dva zdravnika rekla, da "nedelovanje" ščitnice ni ovira za zanositev. Splošna zdravnica in ginekolog sta mi trdila ravno nasprotno, enako revmatolog, kjer se zdravim za drugo avtoimuno boleznijo (ta druga je kriva za težave pri donositvi).
Strokovni in nestrokovni viri na spletu pravijo, da je hipotiroza ovira za zanositev (ni pa za donositev, ravno nasprotno - bolje to, kot pa hipertiroza). Med nosečnostjo so mi 2x povečali odmerek, rodila sem nedonošenčka, 4m prezgodaj. Zanosila sem pa (sicer z novim partnerjem) le en ciklus po tistem, ko sem pričela zdravljenje z Euthyroxom (zdravilo za hipotirozo). Naključje? Nikoli ne bom vedela...

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 11:00:32   
*Aura
Draga Enkratna,

ja, a ni to žalostno, da zdravniki si nasprotujejo z mnenji????!!!! Znanje pa tako!!!! Kaj čem rečt, veliko je nesposobnjakov. Ogromno ljudi ima težave s ščitnico, zato bi morali biti odgovori jasni, mar ne?
Upam, da bo vse v redu, dovolj sem čakala, sedaj bi pa želela jasne odgovore kaj ne štima :).

Hvala.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 11:05:06   
pomar*ANČA*
v prvi nosečnosti se mi je ščitnica porušila, diagnoza: hipotiroza in doživljenska terapija. prva nosečnost je bila kljub jemanju tabletk, za drugo pa sva se fajn namatrala. zanosila sem vsakič, ampak sem vsakič tudi splavila, enkrat je bila izvenmaternična nosečnost. v slo so mi vsi trdili da hipotiroza ne vpliva na zanositev ali donositev, da je problem drugje. ampak sem pa našla članke neke ameriške organizacije ki pa je po raziskavah trdila ravno drugače. ko sem ščitnico porihtala, ko smo našli pravo dozo nadomestka sem zanosila in donosila. moje mnenje pa je tudi, da se mi je pri prvem otročku porušila ščitnica, zato pa sem zanosila kljub rednemu jemnju tabletk. tega mi nihče ne zanika in ne potrdi. pa saj kaj veliko se nisem poglabljala v to, ker sem  bila neskončno vesela:)

nisi nič napisala vrednosti hormonov...ker če si izven okvirjev tablete potrebuješ, kar pa verjetno si, ker opisuješ da imaš težave. imaš pravico do drugega mnenja.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 11:18:40   
*Aura
Hmmmm zanimivo, hvala!!!!

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 11:35:39   
nynna
Imam hipotirozo že kakšnih 10 let. Brez težav zanosila, donosila in rodila. Vse na rok in zdrave. Mislim da če ti z zdravili normalizirajo tsh potem ščitnica deluje normalno in ne bi smelo biti težav.
Lp

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
22.2.2012 11:47:13   
*Aura
Nynna hvala,

ja, najbrž ker ne jemljem nobenih tablet (rekli so, da sem na meji...) je zadeva kakršna je :(, malo otežena. Ko bom šla na preiskave bom omenila težavo.

Hvala ti! Malo mi je lažje.......:)

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
25.2.2012 11:05:34   
cebela2
jaz imam tudi hipo in Evtyrox . . trenutno 100 (mi kar precej niha) sem bila pa tudi na 200 že.
Za prvega otroka sva se matrala 2leti, zanosila z pomočjo IUI, na drugem pa spet delava že let pa pol pa spet nič.

Je pa pri meni isto . . eni pravijo da je 100% kriva ščitnica drugi da to nima veze . . zdej pa vedi user posted image

Aura na koliko časa te bodo pa zdej kontrolirali. .

Aja sem pa iemla 2SS v pol leta.

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
27.2.2012 13:08:43   
*Aura
Pozdravljena cebela2,

naslednji kontrolo imam prdvideno čez 15 mesecev, hvalabogu pride sedaj kmalu pregled. Problem je v temu, da pravijo, da sem na meji in mi do sedaj niso dali nobene tablete. Imam pa malo povišan holesterol, še kar otečene noge, non stop utrujena, pa še koža na obrazu se mi je zelo, zelo poslabšala-mogoče je tudi tukaj kaj kriva ščitnica??? Kaj praviš??? Dermatologinja mi je dala eno kremo, ma itak da ne pomaga, ker je vzrok nekje drugje.... Drugih težav nimam.

Hvala

(odgovor članu cebela2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
27.2.2012 19:31:06   
cebela2
Kožo imam tudi jaz obupno. . sem pa brala da je lahko taka koža tudi od PCO. . no sej ščitnica in PCO je vse povezano z hormoni.
Utrujena in brezvolje, razdražljiva, nervozna, zaspana pa spat nemorem, teža user posted image . . to so vsi znaki hipotiroze.
Jaz bi na tvojem mestu šla enkrat umes na samoplačniški pregled krvi in to takrat ko se počutiš najslabši.
Jaz točno vem kdaj se mi je spet poslabšal, ko od O pa do user posted image , komi žvivim. . takrat grem na kontrolo in se lepo vidi.

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
28.2.2012 15:02:31   
*Aura
Draga cebela2,

ja, točno tako! Isti simptomi......pa še nekaj da ti povem, ko sem delala ločevalno dieto sem se ful dobro počutila in pol sem prebrala nekje na spletu, da pomaga ta način prehranjevanja tistim, ki imajo težave s hipotirozo.
No s kratka, upam, da mi dajo čim prej tablete in da lahko zanosim, juhu! Jutri imam ginekologa pa bom prav videla kaj mi bo rekel.........
hvala! :)

(odgovor članu cebela2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
1.3.2012 19:35:22   
cebela2
živjo, kako je bilo pri G. . . kaj ti je rekla oz svetovala?

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
2.3.2012 13:49:40   
*Aura
Draga cebela2,

nič...dala sem kri in to je to, izvidi drug teden, tako, da če te zanima ti bom sporočila :). drugače mi je rekel dr. da glede na izpuščaje obraza ne delujem zdrava!-mi je kar slabo ratalo....pa da to najbrž ni povezano s tem in tudi , da imam težave z zanositvijo ne.....ma me ni prepričal, sem imela občutek, da se mu mudi zaključit, ker je petek. Pol me je sestra videla in kar sama začela debato glede moje kože (varjanta, da je imela podobno in še huje in moram poiskati mnenja več dermatologov in pol sama malo razmislit, pa možnost lupusa, zdravljenja z medrolom....) s kratka...lep petek! Me prav zanima kakšni bodo rezultati krvi!!!!
Kaj naj ti rečem, me ne prepriča, ker ko berem na spletu imam vse simptom hipotiroze, zdaj pa mi je dr rekel, da mi ščitnica samo ne deluje pravilno, sicer pa da bodo bolje pokazali današnji rezultati krvi. Ne vem no.....In še to ti povem, da pred meseci sem skušala ugotoviti plodne dneve s pomočjo testov ovulacije, pa mi ovulacije sploh ni pokazalo, samo en mesec in to zelo, zelo rahlo. Testirala sem se kake 3 mesece, pol pa zaflikala vse v koš. Kaj praviš ti na to??? Je kaka veza??? Dru teden imam spet ovulacijo in se bom spet testirala s tem testi, pa da vidim, če se mi bo pokazala tista magična druga črtica.....

ej, hvala ti!!!!!!!

(odgovor članu cebela2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HIPOTIROZA IN ZANOSITEV
6.3.2012 7:07:22   
cebela2
oj,

kako je s temi testi za O ti neznam povedat, kar pa berem jih ne hvalijo kaj preveč. . .no nekatere pa pravijo da so zanosile s pomočjo teh testov. . ahh kaj jaz vem.
Jaz točno vem kdaj imam O, ker me kr fajn boli. Da sta pa O in Hipo kaj povezana pa nevem.
Jaz sem prejšni tedn dobila izvide in se mi je poslabšal, tako da smo mi dozo spet povišal user posted image  . . počutim se pa tud user posted image

Javi kakšni bodo izvidi. . lahko mi pišeš tudi na ZS

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V teh okoliščinah ne seksajte
Preverite, v katerih primerih in okoliščinah je po daoistični seksologiji seks odsvetovan oziroma celo prepovedan.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?